Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike

elitemadzone.org :: AutoZone :: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 28836 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Rikman
Ristic Mika
priv
Jagodina

Član broj: 262465
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike18.06.2010. u 21:56 - pre 167 meseci
Zdravo ljudi, imam problem pa vas molim za pomoc.
Naime, trazim auto za sebe i dvoumim se izmedju sledecih:
- Reno Clio (2000-03) 1.2 plin
- Opel Corsa (2000-03) 1.0-1.2 plin
- Mitshubishi Colt (1997-2003)1.3 plin
- Seat Ibiza (2000-03), 1.0-1.4 plin
- Toyota yaris (2000-03) 1.0 plin

Malo cu obrazloziti situaciju: Naime svakog dana prevaljujem ogromnu kilometrazu i zbog prirode posla veoma mi je vazno da putni troskovi budu sto nizi odnosno da auto bude sto ekonomicniji sto se tice potrosnje i odrzavanja. Nazalost trenutni fond mi je jako mali, plafon do 3500 eura i ni euro vise. Dobar deo puta prevaljujem magistralom po brdovitom terenu, sa velikim usponima i putevima kakvim ih Srbija ima (katastrofa). Dakle treba mi izdrzljiv i pouzdan auto sa sto je moguce manjom potrosnjom i sto manjim troskovima odrzavanja.
Odabrao sam par gore navedenih auta, sve su benzinske varijante sa plinom. Svi su gore navedeni tu negde sa cenama 3000-3500 eura i to je za sada plafon koji mogu izdvojiti.
Intresuje me vase misljenje sta bi bilo najpametniji od ovoga odabrati, kao i iskustva vlasnika doticnih vozila oko potrosnje i troskova odrzavanja.
Meni se iskreno od ove gore navedene grupe nekako najvise svidja Mitshubishi Colt pa zatim mozda Toyota pa Reno Clio... Kazu da je Colt dosta dobar ali da je skup za odrzavanje????? Zato molim ako je neko imao iskustva sa Coltom i ostalim navedenim vozilima da kaze koju,i mnogo bi mi znacilo...
Please HELP!!!!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike18.06.2010. u 23:18 - pre 167 meseci
toyota yaris... bolja je od ovih ostalih navedenih... clio 1.2 uopšte nije loš... što će ti plin kad ova vozila toše 5 litara benzina... mali su to motori za plin... slabo će da idu na plin a i trošiće plina mnogo više jer će morati da se drži pun gas...
 
Odgovor na temu

Rikman
Ristic Mika
priv
Jagodina

Član broj: 262465
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike19.06.2010. u 10:00 - pre 167 meseci
Citat:
Nocni: toyota yaris... bolja je od ovih ostalih navedenih... clio 1.2 uopšte nije loš... što će ti plin kad ova vozila toše 5 litara benzina... mali su to motori za plin... slabo će da idu na plin a i trošiće plina mnogo više jer će morati da se drži pun gas...




Slazem se za plin i za benzin apsolutno ali evo malog obrazlozenja:
Mesecno prevaljujem u proseku 4000km.
-Evo racunice za benzin:
Dakle 40*5 litara/100km *120 din/l = 24000 din/mesecno

- Evo za plin:
auto koji trosi 5 litara benzina neka trosi 20% vise plina u odnosu na benzin. To je 5*1.2= 6l/100km * 57din/l* 40=13700 dinara/mesecno

Razlika izmedju mesecne eksploatacije na benzin i na plin je 24000 din - 13700 din = 10300 dinara = 100 eura/mesecno

100 eura *12 meseci= 1200 eura/godisnje

1200 eura godisnje razlike samo zato sto ima plin, zaista nije mala cifra po ceni nesto slabijih performansi.
Eh da je drzava malo bolja i malo bolje plate nebih se ja mlatio sa plinom uopste ali u ovakvoj finansijskoj situciji mora se gedati svaki dinar, nema druge.

Zato trazim neki sto ekonomicniji auto i to je to, performanse mi nisu presudne.
 
Odgovor na temu

Markoxxx
Marko Kolarevic
Cacak

Član broj: 886
Poruke: 643
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 27867845
Sajt: www.TDIdesign.org


+14 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike19.06.2010. u 10:16 - pre 167 meseci
Po meni dolaze u obzir clio i yaris..


sto se plina tice, sasvim se slazem sa tobom, posto prelazim poprilicno kilometara.. i razlika se vrlo brzo oseti..


S tim sto bih ja najpre uzeo clio 1.4 sa 98 konja, potrosnja bi bila neznatno veca, a jos ako auto ima klimu 1.2 bi se bas mucio...

Isto bih ti preporucio i za toyotu... 1.3
Pijem pivo i ebem sve zivo, ko sok - on jock
«« M.K. »»
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike19.06.2010. u 10:21 - pre 167 meseci
Interesantna je takva racunica, kao reklama za plin

Radi se o troskovima za 40000km, sto je ozbiljna kilometraza, i zahteva ozbiljno posvecivanje vozilu.

Cini mi se da je ta "usteda" u dobrom procentu manja, s obzirom na nacin odrzavanja motora, i na uvecan broj sitnih troskova(da zanemarimo 600-800 evra instalaciju plina).
Set kvalitetnih svecica je 30-40 evra, kablova je 30-50, ulja 30-50, remont plinskog uredjaja 30-50 evra, filteri 10-30 evra(sve sitnice za zanemarivanje), ali se na 40kkm pojavljuju par puta vise nego da nema plina u vozilu.

Nekako se uvk zaboravi da zbog koriscenja plina motor mora da je uvek u perfektnom stanju.
 
Odgovor na temu

Dr.sima

Član broj: 6237
Poruke: 478



+119 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike19.06.2010. u 12:27 - pre 167 meseci
Ako uzmes cenu od 3500e za benzinca + oko 800e za plin za te pare mozes da uzmes i clio dci 2003-2005 god sa klimom... Potrosnja 4l na otvorenom putu a manje-vise ista cena odrzavanja.
 
Odgovor na temu

mishkom

Član broj: 146698
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike19.06.2010. u 13:30 - pre 167 meseci
Mislim da je Clio najbolji od ponudjenog. S'tim sto bih se i ja slozio da je bolje da izaberes 1.4benzinca. Taj motor nije veliki potrosac, a zadovoljice te u potpunosti svojim performansama, dok sa 1.2ima da se kilavis...

Colta je vozio drugar i patio je muke sa njim, cekaj delove, sve original, cena ubi boze, a prodavao ga je mislim godinu dana..
 
Odgovor na temu

Rikman
Ristic Mika
priv
Jagodina

Član broj: 262465
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike19.06.2010. u 16:12 - pre 167 meseci
Citat:
Dr.sima: Ako uzmes cenu od 3500e za benzinca + oko 800e za plin za te pare mozes da uzmes i clio dci 2003-2005 god sa klimom... Potrosnja 4l na otvorenom putu a manje-vise ista cena odrzavanja.


Da razmisljao sam o toj varijanti, ali opet kad racunam 4 litra dizela/100km *120 din/litar = 480 din/100km

A Clio na plin 6l*57 din/l= 342 dinara/100km
Dakle razlika 480-342=138 dinara na svakih 100km.
Sada ispada da cipidlacim jer kada se pogleda razlika od 138 dinara na 100km izgleda smesno ali kada ja predjem 4000km mesecno, dakle 138 din *40= 5500 dinara/mesecno *12 meseci= 66000 dinara godisnje
Dakle clio na plin bi mi stedeo 650 eura godisnje u odnosu na clia dizela.
Obrni, okreni, opet je ekonomicnije voziti na plin.

Citat:
mishkom




Colta je vozio drugar i patio je muke sa njim, cekaj delove, sve original, cena ubi boze, a prodavao ga je mislim godinu dana..


Da to sam i pretpostavio za Colta da je malo skupo i problematicno odrzavanja a i kasnija prodja, mada mi se on nekako najvise dopada ali cu ga ipak izbaciti iz izbora.
Dakle ostaju mi za sada u izboru gore pomenuti modeli bez colta. Za sada dakle vodi Toyota i Reno.
Nesto sam razmisljao i jos jednom autu a to je Pezo 106 (2000-03) recimo 1.4 sport 75 konja, mislim da bi i on mogao uci u uzi izbor. Sta mislite o ovom autu. Koliko je on pouzdan i izdrzljiv za ovolike relacije???
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike19.06.2010. u 23:32 - pre 167 meseci
Dobru Toyotu ces tesko naci za 3500€.

Potrazi Citroen Saxo 1.1
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike20.06.2010. u 10:01 - pre 167 meseci
a jesi li razmišljao o Yugo 1.1i sa Peugeot motorom?

benzina troši oko 4.5l/100km....
jeftiniji je od pomenutih...
udobnost zaostaje za pomenutim ali nije toliko rđav.....
e sada pasivna sigurnost zaostaje mnogo, ali... pamet u glavu, a ne glavu u torbu..
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike20.06.2010. u 10:48 - pre 167 meseci
Od svih gore pomenutih automobila naj bolja solucija bi bila da uzmes Opel Korsu,ako ne ovu 1,2(sa lancem)onda sigurno 1,4 gde se radi o proverenom motoru jednom od boljih u klasi.Evo nekoliko razloga zbog kojih smatram da je Korsa naj bolja kupovina:kao prvo odrzavanje je za 30% jeftinije nego za Klija a Opelova servisna mreza je jedna od naj rasprostanjenijih u Srbiji(delova ima na svakom cosku),a i kasnija prodaja je mnogo laksa nego prodaja jednog Renoa(o Japancima da ne govorim)jer je Korsa na auto pijacama vrlo trazen auto.Konfor unutra je na zavidnom nivou s obzirom da se radi o gradskom autu.Iz iskustava jednog od clanova moje porodice koji poseduje Korsu c vec 4 godine i vozi je svaki dan po makadamskim putevima tvrdim da je Korsin trap naj izdrzljiviji u klasi jer je na prethodnom autu koji je bas slucajno bio Micubishi Kolt u istim uslovima za 2 god. voznje morao da menja obe kugle i letvu volana,dok je na Korsi jos uvek sve fabricko!!!Limarija je galvanizovana tako da ni tu nema mesta bojazni u odnosu na starije Opele.Sve u svemu mislim da je u nasim uslovima exploatacije Korsa c best bay u odnosu na gore pomenute modele,a svaki iole iskusniji majstor ce je bez problema odrzavati.
 
Odgovor na temu

Rikman
Ristic Mika
priv
Jagodina

Član broj: 262465
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike20.06.2010. u 10:49 - pre 167 meseci
Citat:
goat: a jesi li razmišljao o Yugo 1.1i sa Peugeot motorom?

benzina troši oko 4.5l/100km....
jeftiniji je od pomenutih...
udobnost zaostaje za pomenutim ali nije toliko rđav.....
e sada pasivna sigurnost zaostaje mnogo, ali... pamet u glavu, a ne glavu u torbu..


Ja trazim auto da kupim a ne karuce...
Salu na stranu Yugo sam vozio 10 godina i vise mi je muka od njega. Najveca zamerka je neudobnost, mene posle pola sata voznje u Yugu bole ledje 3 dana. Ja svakodnevno minimum 2-3h provedem za volanom, svaki dan, nekad i po 5-6 sati voznje bez stajanja... treba da unistim ledja... Drugo nestabilan je na malo vecim brzinama, krivine da ne pominjem, od opreme ima samo radio, ako ga sam ugradis... Drugo treba mi pouzdan auto, a to jugo bas i nije, ostavice me negde i zapalicu ga na sred magistrale... to je auto za gradsku voznju i tu negde blizu grada, a za magistralu i auto put NE. To je iz iskustva voznje Yuga 10 godina. Mada je taj Pezo motor verovatno solidan ali sve ostalo je Yugo...
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike20.06.2010. u 14:15 - pre 167 meseci
.... ne možeš se dokopati komotne limuzine koja će da malo troši, mnogo da proće bez kvarova i koja će da te "ljulja" za 3500E....

Citat:
: Dobru Toyotu ces tesko naci za 3500€.

Potrazi Citroen Saxo 1.1


ili Twingo
 
Odgovor na temu

Rikman
Ristic Mika
priv
Jagodina

Član broj: 262465
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike20.06.2010. u 16:34 - pre 167 meseci
Citat:
goat: .... ne možeš se dokopati komotne limuzine koja će da malo troši, mnogo da proće bez kvarova i koja će da te "ljulja" za 3500E....



ili Twingo



Ma ne trazim ja ne znam kakav luksuz za 3500e ali da se vracam opet na juga ne HVALA. To je auto za gradsku voznju i tacka. Ja 95% putovanja obavljam na magistrali i autoputu. Za to jugo nije a i brale neudoban dosta, kazem u jugu me bole ledja 3 dana, nije to posao. Nekazem da jugo nevalja nista, daleko od toga, jugo je dobar auto ali samo za gradsku i prigradsku voznju i kraj price a za autoput i magistralu svaki dan apsolutno ne. Verujte mi 10 godina sam vozio juga, ko neveruje neka proverava.
Za jedno godinu-dve kad budem malo skupio para kupicu bolju limuzinu ali sad imam 3500e i to je to, moram naci nesto sto je BEST BUY...
 
Odgovor na temu

mishkom

Član broj: 146698
Poruke: 193
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike21.06.2010. u 00:00 - pre 167 meseci
Onda je bolja solucija saxo, veci je i udobiji od twinga...
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike21.06.2010. u 09:17 - pre 167 meseci
Ako planiraš tolike kilometraže pa još po brdovitim putevima ja bih ti takođe preporučio dizela, recimo peugeot 106 1.5d koji će ti trošiti ispod 5l na 100 km možeš naći u dobrom stanju za te pare. Jeste da je pežo ali motor mu je starije generacije i realno nema šta mnogo da se pokvari.

Ostali automobili koje si nabrojao su uglavnom 1.0 pa još na plin... to će se vući na brdovitim putevima toliko da će biti nebezbedno za vožnju. Yaris 1.3 je solidno slabašan a mogu misliti još 1.0 sa plinom. Takođe yaris ima vvti motor što će reći zahteva ozbiljniju plinsku instalaciju da bi to radilo bez problema(neki odbijaju da ugrađuju na te motore) što znači mogući problemi. + što neko reče auto dobro drži cenu pa za 3.5k ne možeš se nadati baš nekom dobrom stanju.

Takođe ako kupuješ automobil sa već ugrađenim plinom znaj da je većina instalacija kod nas urađena po sistemu mile-gedora i mali je broj plinadžija koji to rade kako treba pa budi spreman na dodatne radove u krštenim radionicama da bi sve to radilo kako valja.
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike21.06.2010. u 10:19 - pre 167 meseci
onda Saxo ili P106

http://www.spritmonitor.de/en/...itroen/95-Saxo.html?fueltype=3

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike21.06.2010. u 10:57 - pre 167 meseci
Ako je izbor od ponudjenih, moja preporuka je Mitsubishi Colt.

Ako je potrebna udobnost u voznji i prelazak dugih relacija, Mitsubishi je najudobniji od ponudjenih. Odrzavanje na nasim terenima moze da bude komplikovano (ali ne i skupo), medjutim nisam primetio da je za ostala vozila nesto konfornije. Ako zafali neki specifican deo, muka je ziva za pronaci.
Uzgred, Mitsubishi se nesto manje kvari od pomenutih benzinaca.

Trece je nase trziste, koje ima marginalizovan stav prema Mitsubishiju, sto rezultuje da se moze pronaci dobar primerak za malo para, za razliku od "popularnih" modela ciji primerci dozivljavaju raznorazne zahvate(uglavnom se havarisani uvoze.

Inace bih rado preporucio Pandu 1.3 multijet... zbog opisa potreba....ali nije na listi
 
Odgovor na temu

Rikman
Ristic Mika
priv
Jagodina

Član broj: 262465
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike21.06.2010. u 17:26 - pre 167 meseci
Citat:
jnk: Ako planiraš tolike kilometraže pa još po brdovitim putevima ja bih ti takođe preporučio dizela, recimo peugeot 106 1.5d koji će ti trošiti ispod 5l na 100 km možeš naći u dobrom stanju za te pare. Jeste da je pežo ali motor mu je starije generacije i realno nema šta mnogo da se pokvari.

Ostali automobili koje si nabrojao su uglavnom 1.0 pa još na plin... to će se vući na brdovitim putevima toliko da će biti nebezbedno za vožnju. Yaris 1.3 je solidno slabašan a mogu misliti još 1.0 sa plinom. Takođe yaris ima vvti motor što će reći zahteva ozbiljniju plinsku instalaciju da bi to radilo bez problema(neki odbijaju da ugrađuju na te motore) što znači mogući problemi. + što neko reče auto dobro drži cenu pa za 3.5k ne možeš se nadati baš nekom dobrom stanju.

Takođe ako kupuješ automobil sa već ugrađenim plinom znaj da je većina instalacija kod nas urađena po sistemu mile-gedora i mali je broj plinadžija koji to rade kako treba pa budi spreman na dodatne radove u krštenim radionicama da bi sve to radilo kako valja.


Upravu si za sve, 1.0 motor je dosta slab za ovo sto meni treba.
Pa evo polako suzavam izbor, Toyotu yaris sam odbacio zbog visoke cene ugradnje plina i vece osnovne cene, Colt mi se svidja najvise ali je problem skuplje odrzavanje, ceka se za delov, tesko naci dobrog majstora za njega, a meni auto treba za svaki dan... Tako da sam trenutno suzio izbor na Corsu 1.4, Saxo 1.4 i 106 1.4 Sport. Ipak cu ici na varijantu sa motorom 1.4 jer je to ipak magistrala, sleperi, preticajne, uzbrdice, 1.0 ce biti suvise slab.
Upade mi u oko jos jedan auto, pogledajte:
http://www.polovniautomobili.com/oglas397880/toyota_paseo/

Tojota Paseo 1.5 90ks, sa solidnom opremom,
Sta mislite konkretno o njemu?
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.92.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike21.06.2010. u 18:31 - pre 167 meseci
Twingo 16V
a na Paseo zaboravi. Za to ni u Japanu ne možeš da nađeš delove
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Reno Clio vs Opel Corsa vs Mitshubishi Colt vs Seat Ibiza vs toyota Yaris uporedne karakteristike

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 28836 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.