Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa strujom na Yugu 55

elitemadzone.org :: AutoZone :: Problem sa strujom na Yugu 55

[ Pregleda: 3060 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

divx_by_jasmin

Član broj: 263343
Poruke: 69
*.kbcnet.rs.



+7 Profil

icon Problem sa strujom na Yugu 5521.09.2010. u 10:37 - pre 165 meseci
Pozdrav, imam jedan problem duze vreme koji nisam uspeo da resim ni kod elektricara(doduse i nije neki profi elektricar) naime desava se sledece :

u toku voznje a i u leru desava mi se da se struja(ili napon) znatno poveca, svetla se pojacaju, hladjene i grejanje rade bucnije i jace, i ostalo, ali to dovodi do gusenja motora i smanjivanja obrtaja i slabije vuce. a kada se pritisne kvacilo struja se smanjuje i cim se krece stuja se pojacava.

takodje ima period kada i pod gasom i u toku voznje stuja je smanjena i motor radi manje vise normalno, i periodicno naleti taj period povecanja i smanjivanja.

zanima me sta bi mogao biti problem? dal masa negde, alternator il mozda akomulator in nesto trece?


jos nesto sto sam primetio, mozda je tako na jos nekim automobilima , jednom prilikom mi je ostala pozicija upaljena oko 10h i nakon toga auto je upalio iz prve ,akomulator je bio dosta istrosen , svetla su bila jako slaba, ali auto je isao ko blesav , na mali gas on lepi (1.1 motor od keca ugradjen u yuga koji pali na pola kljuca i na -30)

nadam se da ce imati neko resenje za to

 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Problem sa strujom na Yugu 5521.09.2010. u 13:11 - pre 165 meseci
Regler, alternator, klinasti kais...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Problem sa strujom na Yugu 55

[ Pregleda: 3060 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.