Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8753 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13066
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(20.10.2010. u 11:17 - pre 165 meseci
To sa transformatorima kod kineskih ili japanskih uređajima je konstantan problem.

Kod jeftinijih uređaja u pitanju je štednja.

Ili su jezgra knap po snazi ili je debljina žice isto tako knap.

Jednom rečju nema ni malo rezerve!
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(20.10.2010. u 11:33 - pre 165 meseci
Tacno tako -mrka kapa. Retko se iko vise ravna po ruskoj gradjevinskoj-''bolje deset tona previse nego jedan gram premalo!'' Ipak neka jos proba unapred navedeno (makar ce biti ubedjen) ,narocito deo oko izdvajanja trafoa van kutije,meni je to nekako najsumnjivije. ...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

bax76
informaticar
BG

Član broj: 253189
Poruke: 42
195.46.55.*



Profil

icon Re: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(20.10.2010. u 11:38 - pre 165 meseci
Zvucnici su oklopljeni, antimagnetnim stitom, ako to moze da pomogne.
Po svoj prilici ceo sistem je prenapregnut, pocevsi od tog trafoa koji se definitivno previse greje.

E sad obzirom da je vrednost novog uredjaj oko 65 evrica, postavlja se pitanje da li vredi ulagati u njega, jer samo torusni trafo kosta oko 25 evra od 100w, koji je adekvatan za pojacalce 2x25w.


Da li dva trafoa od 45VA, vezana kao na predloznoj semi, obezbedjuju 45VA u spoju, ili 90VA.
Nije mi jasan taj detalj? Koliko sam kratko testirao, ovako dva vezana trafoa nemaju primetno zagrevanje.
Ovo me zanima posto ove trafoe vec posedujem.



 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(20.10.2010. u 11:42 - pre 165 meseci
Ako su identicni snaga im se sabira,ako nisu snaga je dva puta veca od snage slabijeg. ...

"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13066
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(20.10.2010. u 11:46 - pre 165 meseci
Citat:
bax76Da li dva trafoa od 45VA, vezana kao na predloznoj semi 90VA.


Da!


Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

bax76
informaticar
BG

Član broj: 253189
Poruke: 42
195.46.55.*



Profil

icon Re: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(20.10.2010. u 11:47 - pre 165 meseci
Odlicno ako je tako, onda je bar to reseno, ta dva trafoa su potpuno adekvatna za moje pojacalce od 2 x 25w.

A kako ih montiratu u odnosu jedan na drugi?
Primetio sam da kad ih stavim jedan na drugi dolazi do naglog pojacavanaj bruma, mada mi je ta konfiguracija najvise odgovarala...

Da li tu ima nekih preporuka, pravila?
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13066
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(20.10.2010. u 11:54 - pre 165 meseci
Citat:
bax76A kako ih montiratu u odnosu jedan na drugi?


E tu ćeš morati malo da eksperimentišeš.

Probaj prvo jedan pored dugog, primarni izvodi na jednu a sekundarni na drugu stranu!



Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

bax76
informaticar
BG

Član broj: 253189
Poruke: 42
195.46.55.*



Profil

icon Re: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(20.10.2010. u 11:57 - pre 165 meseci
Citat:
44250: Tacno tako -mrka kapa. Retko se iko vise ravna po ruskoj gradjevinskoj-''bolje deset tona previse nego jedan gram premalo!'' Ipak neka jos proba unapred navedeno (makar ce biti ubedjen) ,narocito deo oko izdvajanja trafoa van kutije,meni je to nekako najsumnjivije. ...


Oko samog izdvajanja iz kutije, to mi je zadnja opcija jer bi morao da seckam zice, sto jos uvek izbegavam zbog gubljenja garancije.

Apropo ovoga mozda je indikativno da fabricki trafo bruji i kad je otkacen od svega, dakle sa vodovima u vazduhu, dakle to sad nije brum iz zvucnika, vec sam trafo bruji...

Vedjenje iz kutije bi pomoglo, ali donekle, jer pasivni zvucnik i sad manje bruji, jer je udaljen fizicki od trafoa.

Ali sam trafo zuji kad je van sistema, BTW zato sam i pitao oko onog lakiranja.


P.S. Nervira me sto mi je svako resenje ruzan kompromis, ja sam jos juce ubacio bugaske trafoe, u limenu kutiju od starog PC napajnja, i tako napravio izdvijeno napajanje, ali mi je to prosto znjaru, i jedini nacin da uvedem taj napon do pojacala je kroz bass reflex, sto mi je tek znjaru, ali tako cu za test da uradim...

Ovi bugarski trafoi izgube kompletan brum tek kad ih oba uzmem u ruke :)

U postojecu kutiju su mogli da idu jedan na drugog, ali eto ispade da to izaziva pojacne smetnje, nista sto mi odgovara nece da prodje :(


Evo sta Ruje kazu za fabricki kineski trafo:

The power transformer with E-type core is mounted on the bottom wall of the speaker. The transformer size indicates that its power can not be higher than 50 W.
The two 25 V 4700 uF capacitors are used in the power supply, so the supply voltage can not be higher than +-18 V, and the amplifier nominal power for the 6 ohms load can not be more than 20 W per cannel. Even for such output power the transformer is rather small.
The two channel TDA7265 IC is used in a power amplifier circuit.






[Ovu poruku je menjao bax76 dana 20.10.2010. u 13:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bax76
informaticar
BG

Član broj: 253189
Poruke: 42
195.46.55.*



Profil

icon Re: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(21.10.2010. u 07:35 - pre 165 meseci
Nocas sam cackao do pola 4, i nazalost doso do novog saznanja.
Nije do kineskog trafoa, koji je doduse poddimenzionisan i greje se poprilicno.

Resim se ja da montiram torusne trafoe, i otkacim garanciju, i kad sam sve ubacio unutra i pritegao posle jedno par sati uklapanja, i smislajanja kako da ubacim 2 komada a da to stan i da se ne klima, pustim ja zvucnike i imam sta da cujem :(

Opet bruji !!

E kad mi nije tad pukao film.

I sad ja tako krenm da mu psujem sve po spisku, i ispostavi se da cak i Kinesko trafo kad je van kutije, redukuje sum.

Malo tako ja primicem odaljavam trafo, i provalim da se brumum rapidno pogorsava kad se trafo primakne skretnicama koje su one od 12dbm dakle imaju 2 zavijnice i bi.elektrolit.



I na kraju sam vratio fabricki trafo a skretnicu prebacio u drugi deo kutije.




REZIME.

Sad oba zvucnika podjednako bruje, tj nije vise dominantan aktivni, vec su oba na tom malo manjem nivou, ali opet mnogo iznad varijante kad je trafo odvojen od napajanja.


IMA li LEKA, bez da se taj trafo izvlaci napolje???

Ja vec polako gubim nadu... :)
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(21.10.2010. u 12:53 - pre 165 meseci
Citat:
bax76: IMA li LEKA, bez da se taj trafo izvlaci napolje???


Mozda ima ali se treba malo eksperimentisati, ako nekako možeš da namestiš da trafo bude što više udaljen od pojačala, skretnica...

Ja bih isto probao da oko trafo stavim neki lim ili aluminijum tako da bude izmedju trafoa i skretnice i pojačala, ali samo nagađam tako da ovo možda i ne pomogne.

Ako si siguran da se smetnje javljaju zbog položaja skretnice i trafoa uzmi neko parče aluminijuma koje može da prekrije ceo trafo i stavi ga što bliže njemu da vidiš jel ima uopšte neke promene(možda isto je dobro da se uzemlji alu), samo pazi da ne prespojiš nešto ili da pipneš primar trafoa!!!

Opet kažem da ovo možda i ne dovede do rešenja ali to je ono što bih ja probao (možda da uzemljim masu isto)...
Aca 93
 
Odgovor na temu

bax76
informaticar
BG

Član broj: 253189
Poruke: 42
195.46.55.*



Profil

icon Re: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(21.10.2010. u 13:23 - pre 165 meseci
aleksandara 93

Probao sam sa limom od gvozdja, da ih odvojim, nema nikakve razlike. Mada i fabricki transformator vec ima neki oklop oko jezgra.

Odvodio sam na uzemljnje sve zivo, i nista, imalo je malog efekta kod torusnih transformatora...

Takodje sam odmakao skretnicu na drugi kraj kutije, i umirio sam malo taj aktivni zvucnik, na nivo pasivnog, ali sve je to daleko od stanja, koje je kad je napajanje izvan zvucnika...

Cinjenica da je na skretnicama kalem, koji je u blizini promenjivog magnetnog polja koje indukuju transformatori, na 5-15cm u svakoj varijanti je fatalna po kvalitet zvuka. tj bruma.

Da li postoji neki proizvod za oklapanja trafo, cuo sam za neke plasticne kutije ?!?

Kako stvari idu, ostaje mi ili to, ili da vadim sve u odvojenu kutiju koju bih napravio od iverice.
Ovo sa odvojenom kutijom, je verovatno najbolja varijanta, ali mi narusava eleganciju trenutne postavke, gde stedim u prostoru na stolu.

Ili da se pomirim sa trenutnim stanje i nadjem drugu zabavu :)

Najaca fora je sto mislim da bih cak mogao sve da prebacim trafo i pojacalo u drugu kutiju a da zadrzim trenutno ozicenje i da, u slucaju riknjavanja prepakujem sve na staro zbog garancije, bez seckanaj i invanzivnih radnji...
 
Odgovor na temu

zimbabwe
student

Član broj: 273745
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(25.11.2010. u 17:19 - pre 164 meseci
Nazalost i ja imam problem sa ovim sranjem!!!! Da li je neko uspeo da se resi ovog uzasno dosadnog bruma!!!! Pomagajte HVALA
 
Odgovor na temu

bax76
informaticar
BG

Član broj: 253189
Poruke: 42
91.185.111.*



Profil

icon Re: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(25.11.2010. u 19:27 - pre 164 meseci
Pa skida se brum dramaticno, kad se trafo izvuce van kutije.
Ali to je seljacko resenje.

Takodje sam imao ideju da folijom zamotam solenoide, na skretnicama, ali sam digao ruke od toga, ostalo sto sam probao mozes procitati.

Tri cele noci sam se zezao sa time, na KRAJU SAM SLUPAO AUTO ZBOG PREMORA !!!

Nek bruje ;)
 
Odgovor na temu

zimbabwe
student

Član broj: 273745
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(25.11.2010. u 22:01 - pre 164 meseci
sve sam procitao, ali nisam toliko strucan da sve skapiram!!!Ali da li je mogu ce to sto si sad napisao da se ta trafo izoluje nekako i kako???????Ako imas vremena da mi objasnis mnogo bi mi znacilo!!!! evo mog mail-a pa kad budes mogao odgovori mi [email protected] HVALA unapred
 
Odgovor na temu

zimbabwe
student

Član broj: 273745
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(25.11.2010. u 22:03 - pre 164 meseci
i jos nesto nije mi jasno sta je glavni problem trafo ili nesto sasvim drugo??????
 
Odgovor na temu

bax76
informaticar
BG

Član broj: 253189
Poruke: 42
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(25.11.2010. u 22:25 - pre 164 meseci
Po mom misljenju, glavni problem je to sto je to sve stavljeno jedno pored drugog, pretrpano u jednoj kutiji.
I komponente indukuju struju medjusobno.

Takodje sporedni problem je los kvalitet trafoa, koji se previse greje, ali to ne izaziva brujanje.

Ja sam cak poptpuno druge trafoe ubacio u kutiju, i ne pomaze, van kutije novi trafo ne bruji, u kutiji ponovo bruje.

Brujanje sigurno skidas ako trafo izvuces i odaljis na metar od kutije, probano sa dve varijante trafoa, ali sam fabricki nisam vadio zbog garancije.


Ono sto donekle pomogne, da se skretnica u aktivnoj kutiji, udalji maksimalno od trafoa, za ovo moras da otsrafis skretnicu od kutije, i da je odaljis prema viskotoncu.

Takodje sam planirao, ali sad me je splasnuo elan, da folijom kuhinjskom, obmotam u 2-3 sloje, solenoid (namotaj, ili zavojnicu) na skretnci, pritom da je izlujem izolirkom.



Inace slazem se da je brum jako dosadan...
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13066
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(26.11.2010. u 01:36 - pre 164 meseci
Čitam ovo i čudim se da imam dva para aktivnih Mikro Lab zvučnika i nijedan mi ne bruji.

Mora da sam srećković ili........?
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

bax76
informaticar
BG

Član broj: 253189
Poruke: 42
195.46.55.*



Profil

icon Re: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(26.11.2010. u 08:56 - pre 164 meseci
Nisi sreckovic, starije verzije zvicnika nisu imale skretnicu od 12 decibela, vec obican bi.kondis.
Novi zvucnici imaju i damping za razliku od starih, nisu bas samo dzabe skuplji...
Tak oda su ovde popravili stvar sa zvukom, ali napravili intereferencije. ;)
 
Odgovor na temu

zimbabwe
student

Član broj: 273745
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(26.11.2010. u 09:49 - pre 164 meseci
znas li mozda da li se isto desava i sa solo3 serijom, ako ne da odem da zzamenim ovo me ubija u pojam???!!!
 
Odgovor na temu

bax76
informaticar
BG

Član broj: 253189
Poruke: 42
195.46.55.*



Profil

icon Re: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(26.11.2010. u 12:36 - pre 164 meseci
Ja sam menjao svoje, za druge sve isto, ne znam oko Solo3 serije...
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Aktivni zvucnici Microlab Solo 1 i BRUM :(

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 8753 | Odgovora: 41 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.