Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899399 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ristjanin
profesor
srednja muzicka skola

Član broj: 327139
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.01.2015. u 21:47 - pre 113 meseci
Citat:
brazilac:
Jel moze malo opisa kako je bilo na toj predaji dokumenata, o cemu ste razgovarali, koliko je trajalo? I koji je otprilike tvoj nivo znanja, da li si poceo od nule i koliko si ucio ili madjarski zns od ranije?


Naravno (persze :) Prvo, nema unutra dok onom ciki (koji je malo nervozan ako ga ne razumem, a prilicno je glasno) koji radi na interfonu ne odgovoris na pitanja tipa kad imas zakazano, ko si i zasto si dosao. Onda te pusti unutra i cekas u cekaonici da on dodje po tebe da bi prosao kroz druga vrata, koja vode u malu prostoriju gde te zamoli da sacekas (mozda je to samo za one koji dolaze kao ja u 9h, prvi na red, ali pricam kako je meni bilo) dosla gospodja i pitala me da joj dam licnu kartu, i kad je videla da je zacudjeno pitam : licnu kartu? onda je rekla pasos i papire...dao joj i onda pitala odakle dolazim, sve gledajuci moj zahtev. Koji j epostanski broj mog sela d bi popunila ono sto je falilo u zahtevu. Nezaobilazno pitanje: zasto trazim drzavljanstvo i prekinula me posle prve recenice. (verovatno joj je dosta tih nasih izgovora :) dalje glledala papire, pa me pita da li sam ucio od malih nogu? nisam. gde sam ucio maadj i koliko? da limi je predak bio madjar (objasnio sam da je bio madjarski drzavljanin) ali da li je bio bas madjar... nije. :)

trajalo je 20 min. ruku na srce, vrlo prijatna i predusretljiva zena, od svojih 50ak godina. Savetovala me da nastavim da ucim da bih bio sigurniji u komunikaciji. Od neke gomile pitanja na koje sam znao odgovore, bukvalno me nista nije pitala.

Ucio sam 3 meseca intenzivno (5 dana sedmicno po 1.5 sat na kursu) ranije sam znao tek pozdrave, hvala, molim... nista vise. Daakle gotovo od 0 :)

srecno! :)
 
Odgovor na temu

grujica91
student

Član broj: 314920
Poruke: 49
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2015. u 00:03 - pre 113 meseci
A na kakav si kurs isao, nesto privatno vezano za predaju papira, ili standardan kurs, A1, A2, itd...? :)
 
Odgovor na temu

ristjanin
profesor
srednja muzicka skola

Član broj: 327139
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2015. u 06:53 - pre 113 meseci
U Novom Sadu prednjace dve privatne skole jezika koje daju intenzivne kurseve jezika. Ja sam izabrao, cini se,bolju, isto ti je vrednovanje...isto A1, A2, samo zbog toga su i napravili te intenzivne grupe, jer se osvrcu na vec postavljena pitanja za intervjue... radi se po knjizi, ali se i rade odgovori na (nekome) ranije postaljena pitanja pri predaji papira. Naravno, najvise uvek zavisi od volje onog koji uci. Ja sam za tri meseca na polovini A2 i gotovo svaka lekcija iz te knjige " Hallo itt magyarorszag" mi koristi. Koristi mi i poznavanje gramatike koju ucimo na kursu, ali i ta neka baza pitanja i odgovora na vec postavljana pitanja...

Iskreno, pri predaji, nisam stekao utisak da traze savrsei madjarski, ali nemoj (poput mene) da cekas da te nesto pitaju posebno, nego pricaj, pa makar i pogresno (gramaticki, naravno) u vezi sa temom. Mada, cini se, oni vecpri ulasku u ambasadu vide da li ih razumes, a to je najbitnije.

eto, srecno! :)
 
Odgovor na temu

ristjanin
profesor
srednja muzicka skola

Član broj: 327139
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2015. u 07:02 - pre 113 meseci
Citat:
Mihailoo:
Hvala na odgovorima, izgleda nista od Breda u srpsko-madjarskoj varijanti, steta!

Znaci, ime - madjarska verzija, prezime koje imam.

Hvala na odgovorima

ps. niko ne odgovori na pitanje o razlici izmedju 'izjave' i 'zakletve'... znam da cemo reci da hocemo zakletvu, ali ako pitaju da li znamo koja je razlika...?


Zasto mislis da ce svi zakletvu? Imas neke podatke zbog kojih bi trebalo odluciti za zakletvu, a ne za izjavu?
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
cable-178-148-88-12.dynamic.sbb.rs.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2015. u 08:11 - pre 113 meseci
Svako koga sam ja pitao je rekao - 'Hoces zakletvu', ne znam zasto, mozda da se ne ulazi previse u raspravu jer smo onda naj...li :)

www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

suninyu

Član broj: 327112
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2015. u 13:08 - pre 113 meseci
Citat:
Nada222:
Citat:
suninyu:
Citat:
ristjanin:
Danas sam bio u Beogradu na predaji zahteva i licnih dokumenata, gde mi je ona gospodja rekla da treba da vezbam, ali je preuzela moje papire i dala mi "atveteli elismerveny es hianypotlasi felhivas" ukome je zapisano sta je preuzela. Bila je vrlo ljubazna pa me bilo malo stid da je pitam da li sam korak blize ka dobijanju drzavljanstva. Zna li neko da li je ovo svojevrsna garancija da sam prosao poznavanje jezika i da je sledece poziv na zakletvu ili postoji mogucnost da me odbiju pre zakletve?

Hvala. :)


Mozes li reci da li je bila gospodja koja govori srpski ili ne. Ne brini, svima kazu da vezbaju, meni su rekli da moze biti i provere jezika na samoj zakletvi. Ja i dalje ucim madjarski. E, da postoji mogucnost da te pozovu telefonom ukoliko si ostavio broj i da te pitaju nesto. To je dodatna provera, na primer pitaju te dokle ti vazi pasos ili da provere neki podatak iz zahteva.


Jesu tebe zvali i odakle? :)


Da, desetak dana posle predaje zahteva. Posto mi na mobilnom nije bilo nikakve identifikacije pri pozivu predpostavljam da su zvali iz inostranstva to jest Madjarske. Identifikaciju nemam samo kad me zove brat iz Nemacke, pa zato predpostavljam da je poziv iz inostranstva. Pitali su me za dedine podatke ( na njega se pozivam ), datum rodjenja su proveravali, zapravo moje znaje brojeva, verovatno :)

 
Odgovor na temu

Andrej81
nema
nema
Doboj

Član broj: 316781
Poruke: 4
62.68.117.*



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2015. u 18:19 - pre 113 meseci
Predao sam papire u Sarajevu juna meseca i posle 3 meseca dobio sam poziv iz Budimpeste na telefon verovatno da provere no nisam uspeo da se snadjem najbolje preko telefona i zbog toga sam i odbijen,barem tako mislim.No predate papire nisam dobio nazad a evo vec je januar mesec pa me zanima dal ima neko isto iskustvo i dal bi trebali da vrate papire na kucnu adresu? Do danas me niko nije kontaktirao a zvali smo kontakt u BL i receno nam je da papiri ostaju u Budimpesti/Sarajevu jer navodno imam jos jednu sansu.Sta je ovde sada istina dal neko ima slicno iskustvo?Nismo zvali ambasadu dok ne proverim sve "pikanterije" oko ovoga jer neke stvari su sumnjive no otom potom.
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2015. u 22:12 - pre 113 meseci
Znaci treba odma reci zasto i zbog cega dolazite, da vas ne bi pitali podpitanja, dobra taktika :)
Nego, sta reci kad vas pitaju zasta ce nam drzavljanstvo? Jel u redu ako kazemo zbog posla u EU? :)
 
Odgovor na temu

Vukasin1977
Vukasin Kastavarac
pica majstor
sur. Sarah
Beograd Srbija45LX

Član broj: 326805
Poruke: 5
87.116.153.*



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2015. u 22:18 - pre 113 meseci
Citat:
milan.ns:
Zeleo bih podeliti sa vama jednu informaciju. Za sve one kojima suprug ili supruga imaju madjarsko drzavljanstvo , da ne moraju znati madjarski da bi dobili porodicnu karticu. Sa porodicnom karticom imate prava ziveti I raditi u EU pod istim uslovima kao da ste drzavljanin EU.Ovo sam danas saznao I nadam se da je istina.

A ko izdaje porodicnu karticu?Hvala:-)
 
Odgovor na temu

ristjanin
profesor
srednja muzicka skola

Član broj: 327139
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2015. u 23:15 - pre 113 meseci
Citat:
tbutor:
Znaci treba odma reci zasto i zbog cega dolazite, da vas ne bi pitali podpitanja, dobra taktika
Nego, sta reci kad vas pitaju zasta ce nam drzavljanstvo? Jel u redu ako kazemo zbog posla u EU?


Pa, to sam vise mislio na onog (nadrndanog) gospodina koji te pusta unutra na interfonu...(to je smao u bg-u, u SU slobodan ulaz) jer ako mu ne kazes, zasto dolazis, kada imas zakazano i pre svega kako se prezivas, onda on pita nesto sto mozda nisi naucio (neke strucne termine ubacuje, a blizu je put , prolaze kola...i on se unervozi, siroma')... (meni se tako desilo)...

A unutra kad sam usao i seo, bukvalno sam samo pomagao toj gospodji da dopuni moj formular nedostajucim informacijama... postanski broj mog sela, srpski naziv sela, potpisite ovde, i ovde... i ovde... zasto trazite drzavljanstvo?

Ja ne znam da li sam prosao, ali uzeli su mi dokumente i dali potvrdu da su preuzeli, ali ako hoces moj savet, udji i razgovaraj sa onim ko te pita i sto opsirnije, dok te ne prekine odgovaraj.

To je sve. Srecno!

P.S. Znaju oni da nama (uglavnom) ne treba madj drzavljanstvo zato sto volimo da postanemo drzavljani durge drzave, pa je savet da kazes sve sto ti je na srcu, posteno... cuo sam da ako krenes sa onim forama " to je moje pravo,; preci su mi bili madjarski drzavljani, pa bih i ja; mnogo volim madjarsku... to vise ne prolazi.

Budi iskren, samouveren i hrabar.
 
Odgovor na temu

ristjanin
profesor
srednja muzicka skola

Član broj: 327139
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.01.2015. u 23:20 - pre 113 meseci
Citat:
suninyu:
Citat:
Nada222:
Citat:
suninyu:
Citat:
ristjanin:
Danas sam bio u Beogradu na predaji zahteva i licnih dokumenata, gde mi je ona gospodja rekla da treba da vezbam, ali je preuzela moje papire i dala mi "atveteli elismerveny es hianypotlasi felhivas" ukome je zapisano sta je preuzela. Bila je vrlo ljubazna pa me bilo malo stid da je pitam da li sam korak blize ka dobijanju drzavljanstva. Zna li neko da li je ovo svojevrsna garancija da sam prosao poznavanje jezika i da je sledece poziv na zakletvu ili postoji mogucnost da me odbiju pre zakletve?

Hvala. :)


Mozes li reci da li je bila gospodja koja govori srpski ili ne. Ne brini, svima kazu da vezbaju, meni su rekli da moze biti i provere jezika na samoj zakletvi. Ja i dalje ucim madjarski. E, da postoji mogucnost da te pozovu telefonom ukoliko si ostavio broj i da te pitaju nesto. To je dodatna provera, na primer pitaju te dokle ti vazi pasos ili da provere neki podatak iz zahteva.


Jesu tebe zvali i odakle? :)


Da, desetak dana posle predaje zahteva. Posto mi na mobilnom nije bilo nikakve identifikacije pri pozivu predpostavljam da su zvali iz inostranstva to jest Madjarske. Identifikaciju nemam samo kad me zove brat iz Nemacke, pa zato predpostavljam da je poziv iz inostranstva. Pitali su me za dedine podatke ( na njega se pozivam ), datum rodjenja su proveravali, zapravo moje znaje brojeva, verovatno :)



Odgovorio si i prosao? I to je bilo to? Cekas zakletvu?
 
Odgovor na temu

keepgoing
Earth

Član broj: 311442
Poruke: 127

Sajt: nemam.rs


+33 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2015. u 11:35 - pre 113 meseci
Da li je neko skoro prelazio madjarsku granicu sa madjarskim pasošem upravljajući autom sa srpskim tablicama?
Video sam da je bilo reči o tome, ali bih voleo čuti skorija iskustva.
 
Odgovor na temu

Nada222

Član broj: 324767
Poruke: 70
*.7.11.vie.surfer.at.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.01.2015. u 17:06 - pre 113 meseci
Citat:
Andrej81:
Predao sam papire u Sarajevu juna meseca i posle 3 meseca dobio sam poziv iz Budimpeste na telefon verovatno da provere no nisam uspeo da se snadjem najbolje preko telefona i zbog toga sam i odbijen,barem tako mislim.No predate papire nisam dobio nazad a evo vec je januar mesec pa me zanima dal ima neko isto iskustvo i dal bi trebali da vrate papire na kucnu adresu? Do danas me niko nije kontaktirao a zvali smo kontakt u BL i receno nam je da papiri ostaju u Budimpesti/Sarajevu jer navodno imam jos jednu sansu.Sta je ovde sada istina dal neko ima slicno iskustvo?Nismo zvali ambasadu dok ne proverim sve "pikanterije" oko ovoga jer neke stvari su sumnjive no otom potom.


Mozes li nam malo detaljnije opisati iskustvo iz Sarajeva, molim te.
Nema mnogo informacija o razgovoru tamo, pa ako imas vremena, pisi. Koliko je trajalo, sta su te pitali, itd :)
Hvala.
 
Odgovor na temu

suninyu

Član broj: 327112
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.01.2015. u 10:32 - pre 113 meseci
ristjanin:


Odgovorio si i prosao? I to je bilo to? Cekas zakletvu?


Odgovorila sam, gospodja koja je zvala mi se zahvalila i to je to. Nadam se da sam prosla. Izgleda da vise ne vazi pravilo da kad vam uzmu papire u ambasadi da samo cekaTe zakletvu. Provere su ucestale, to jest cula sam licno i od drugih ljudi da su i njih zvali. Sad cekam sta ce biti dalje, nadam se zakletva. Mada, meni je sluzbenica u ambasadi rekla da i dalje ucim madjarski jer je moguca provera i na zakletvi. Da li neko zna nesto o tome?
 
Odgovor na temu

tbutor
BG

Član broj: 326294
Poruke: 47



+21 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.01.2015. u 11:22 - pre 113 meseci
Citat:
suninyuristjanin:


Odgovorio si i prosao? I to je bilo to? Cekas zakletvu?


Odgovorila sam, gospodja koja je zvala mi se zahvalila i to je to. Nadam se da sam prosla. Izgleda da vise ne vazi pravilo da kad vam uzmu papire u ambasadi da samo cekaTe zakletvu. Provere su ucestale, to jest cula sam licno i od drugih ljudi da su i njih zvali. Sad cekam sta ce biti dalje, nadam se zakletva. Mada, meni je sluzbenica u ambasadi rekla da i dalje ucim madjarski jer je moguca provera i na zakletvi. Da li neko zna nesto o tome?


Provere na zakletvi su definitivno istina, to znam iz vise izvora, uglavnom pitaju uobicajene stvari mada mogu neko uvrnuto podpitanje da ubace, i ako ne razumete, u tom slucaju odmah zovu konzula koji sa vama detaljnije porazgovara. A za ove provere telefonski to kako se kome zalomi, verovatno tamo gde ima manje kandidata imaju vise vremena i za provere, pa Andrej iz Sarajeva je tako prosao jer tamo ima manje kandidata nego u Subotici, mada nije jos sve izgubljeno ni u njegovom slucaju...
 
Odgovor na temu

Sensa
Jovanovic Tanja
Beograd

Član broj: 216133
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.01.2015. u 13:31 - pre 113 meseci
Ljudi, svaka pohvala Centru za edukaciju u Resavskoj.

Ocekujem poziv za zakletvu!!!!! U centru za edukaciju sam pohadjala casove Madjraskog jezika, prevela papire, sa njima isla u Budimpestu i predala papire.
Ljudi su organizovani svaka im cast i svaki dinar koji im uplatis vredi. Iskusni,ljubazni strpljivi za sve sto ih pitas ti lepo objasne i pomognu. Hvala im puno, ocekujem datum zakletve. Onoliko koliko sam tamo naucila Madjarski jezik uz malo vezbanja, mi je bilo dovoljno da pordjem na predaji papira i proveri znanja u Beogradu.
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.01.2015. u 14:31 - pre 113 meseci
Citat:
Sensa: Ljudi, svaka pohvala Centru za edukaciju u Resavskoj.

Ocekujem poziv za zakletvu!!!!! U centru za edukaciju sam pohadjala casove Madjraskog jezika, prevela papire, sa njima isla u Budimpestu i predala papire.
Ljudi su organizovani svaka im cast i svaki dinar koji im uplatis vredi. Iskusni,ljubazni strpljivi za sve sto ih pitas ti lepo objasne i pomognu. Hvala im puno, ocekujem datum zakletve. Onoliko koliko sam tamo naucila Madjarski jezik uz malo vezbanja, mi je bilo dovoljno da pordjem na predaji papira i proveri znanja u Beogradu.


Kada si predala dokumente u Budimpesti?
Kada je bila provera, sta su pitali na proveri i jel ih bilo lako razumeti, razgovetno itd...? Ko je bio ispitivac?
 
Odgovor na temu

Andrej81
nema
nema
Doboj

Član broj: 316781
Poruke: 4
62.68.117.*



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.01.2015. u 18:09 - pre 113 meseci
Citat:
Nada222:
Citat:
Andrej81:
Predao sam papire u Sarajevu juna meseca i posle 3 meseca dobio sam poziv iz Budimpeste na telefon verovatno da provere no nisam uspeo da se snadjem najbolje preko telefona i zbog toga sam i odbijen,barem tako mislim.No predate papire nisam dobio nazad a evo vec je januar mesec pa me zanima dal ima neko isto iskustvo i dal bi trebali da vrate papire na kucnu adresu? Do danas me niko nije kontaktirao a zvali smo kontakt u BL i receno nam je da papiri ostaju u Budimpesti/Sarajevu jer navodno imam jos jednu sansu.Sta je ovde sada istina dal neko ima slicno iskustvo?Nismo zvali ambasadu dok ne proverim sve "pikanterije" oko ovoga jer neke stvari su sumnjive no otom potom.


Mozes li nam malo detaljnije opisati iskustvo iz Sarajeva, molim te.
Nema mnogo informacija o razgovoru tamo, pa ako imas vremena, pisi. Koliko je trajalo, sta su te pitali, itd :)
Hvala.



Pa ovako,za termin u ambasadi imao sam jednu gospodju u Banja Luci koja inace ima kontakt sa njihovim konzulom i ona je zamolila da nas prime sto pre i rekla je da imam poteskoca sa jezikom ali u sustini znam osnovno.
Inace ovu "uslugu" nisam imao samo ja vec nekolicina kandidata koji su posle mene usli.

Sve u svemu trajalo je manje vise pola sata odgovarajuci na standardna pitanja,odakle ste,poreklo,posao,zasto zelite drzavljanstvo,mesto rodjenja itd.U sustini sve sto je vec pisano ovde na forumu.
Inace predavao sam papire za sebe i cerku pa smo te upitnike i popunjavali.Sve je proslo sasvim ok i korektno cak iako ne pricam Madzarski bas dobro ali kao sto sam vec pomenuo zbog tog kontakta od gospodje iz BL zato je sve i proslo ok.

No posle dva meseca su me zvali iz ambasade ali nazalost nisam bio bas dobar preko telefona i otada me niko nije kontaktirao.Zvali smo doticnu gospodju u BL i vec sam napisao da postoji mogucnost za jos jednu sansu i da zbog toga nisu vratili papire,a mene zanima dal jos neko ima ovakvo iskustvo?Da mu nisu vraceni dokumenti zbog"jos jedne sanse" ili su dobili papire nazad posle odbijenice?

Neke stvari mi nisu ciste ali ne bi da iznosim rekla kazala no ono sto moram reci ti papiri su me kostali ured 100e(izvodi iz opstine u Zrenjaninu,prevodi pa i putni troskovi itd).
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.01.2015. u 18:35 - pre 113 meseci
Citat:
Sensa: Ljudi, svaka pohvala Centru za edukaciju u Resavskoj.

Ocekujem poziv za zakletvu!!!!! U centru za edukaciju sam pohadjala casove Madjraskog jezika, prevela papire, sa njima isla u Budimpestu i predala papire.
Ljudi su organizovani svaka im cast i svaki dinar koji im uplatis vredi. Iskusni,ljubazni strpljivi za sve sto ih pitas ti lepo objasne i pomognu. Hvala im puno, ocekujem datum zakletve. Onoliko koliko sam tamo naucila Madjarski jezik uz malo vezbanja, mi je bilo dovoljno da pordjem na predaji papira i proveri znanja u Beogradu.


...
asdf
 
Odgovor na temu

anna79
Markovic Ana
novi sad

Član broj: 327043
Poruke: 12
*.dynamic.kdsinter.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika12.01.2015. u 19:52 - pre 113 meseci
Moze li neko ukratko da mi kaze sta je sve potrebno od dokumentacije poneti na predaju za madjarsko drzavljanstvo!??Konkretno za BG,ja u petak imam zakazano u konzulatu,i sta su vas otprilike pitali>??Hvala puno!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899399 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.