Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899899 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Arsenal2007

Član broj: 165404
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika07.01.2015. u 20:49 - pre 113 meseci
Ima li neko informaciju o konzularnim danima za januar, da li je izašao raspored?
 
Odgovor na temu

suninyu

Član broj: 327112
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.01.2015. u 12:21 - pre 113 meseci
Da li se samo statisticki listic popunjava na zakletvi ili ima jos neki dokument koji bi trebalo popuniti?
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
cable-188-2-138-108.dynamic.sbb.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.01.2015. u 12:29 - pre 113 meseci
Citat:
suninyu: Da li se samo statisticki listic popunjava na zakletvi ili ima jos neki dokument koji bi trebalo popuniti?

Kad stignes donde,saznaces.Stalno nesto menjaju u principu taj formular i potpis da si promio lakcim kartu i nakon polaganja da si polozio zakletvu..
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

suninyu

Član broj: 327112
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.01.2015. u 17:20 - pre 113 meseci
Citat:
jedy023: Kad stignes donde,saznaces.Stalno nesto menjaju u principu taj formular i potpis da si promio lakcim kartu i nakon polaganja da si polozio zakletvu..


Hvala ti na odgovoru. Nova sam na forumu, a to me interesuje jer sam razgovor u Beogradu prosla pocetkom decembra i cekam poziv na zakletvu pa se trudim da se pripremim sto bolje.
 
Odgovor na temu

padobranac79
333333333333
xxx
xxx

Član broj: 322573
Poruke: 77



+45 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.01.2015. u 19:20 - pre 113 meseci
Prodje tri meseca od predaje
 
Odgovor na temu

Zole84
Stuttgart

Član broj: 316180
Poruke: 125
*.nbfr.hsdb.sasknet.sk.ca.



+238 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.01.2015. u 21:05 - pre 113 meseci
Citat:
Mihailoo:
Hvala Bozicu ovo je bilo korisno

Dok sam citao ovo sto si okacio, setih se...

Nije mi jasno to oko promene imena?

Da li samo prevedu ime na Madjarski (u mom slucaju Mihaly) ili mozes da biras ime koje hoces (recimo Brad Pitt ili mozes da stavis prezime koje su imali preci na koje se pozivas...?


Ne možeš biti Brad Pitt ili Tom Kruz , možeš samo svoje ime menjati onoliko koliko ti to mađarska gramatika dozvoljava. Ja sam htela devojačko prezime jer je mađarsko, i da bude gramatički tačno međutim morala sam udato, a ime su mi dali opciju na 3 načina, onako kako postoji u mađarskom jeziku.
Kad je Bog delio pamet mnogi nisu stali u red!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.01.2015. u 21:23 - pre 113 meseci
Ako mozes u Srbiji da se nazoves Brad Pitt ne vidim sto ne bi mogao u madjarskoj. Malo poznat stvar npr je da promena imena i prezimena pri vencavanju nije ogranicena i dolazi bez takse Samo sto to niko ne koristi niti je voljan da se svadja sa maticarem oko interpretacjie zakona Tako da pretpostavljam da ni aplikant za drzavljnstvo nije voljan da se svadja sa konzulom na jeziku koji je jedva naucio
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
cable-178-148-88-12.dynamic.sbb.rs.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.01.2015. u 07:20 - pre 113 meseci
Hvala na odgovorima, izgleda nista od Breda u srpsko-madjarskoj varijanti, steta! :)

Znaci, ime - madjarska verzija, prezime koje imam.

Hvala na odgovorima :)

ps. niko ne odgovori na pitanje o razlici izmedju 'izjave' i 'zakletve'... znam da cemo reci da hocemo zakletvu, ali ako pitaju da li znamo koja je razlika...?


www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.01.2015. u 11:02 - pre 113 meseci
Razlika je u tome sto izjava ne sadrzi recenicu "Isten engem úgy segéljen."
 
Odgovor na temu

iconkin
nigde
nijedna

Član broj: 325645
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.01.2015. u 11:12 - pre 113 meseci
Pun odgovor na Mihailoovo pitanje glasi:

A kijelentés szövege végén nincs ''Isten engem úgy segéljen''

Što u prevodu znači: Na kraju izjave nema ''Tako mi bog pomogao''.
 
Odgovor na temu

MadeiraNS

Član broj: 324909
Poruke: 55
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.01.2015. u 11:24 - pre 113 meseci
Zole84 i Nada222,

Vaši komentari sa pre nekoliko strana su prilično konstruktivni i (bar meni) su pomogli da dobijem neki dodatni insight. I čestitam Zole84! :)

Mihailoo,

Razlika je što je zakletva verskog karaktera, a izjava nije. Dakle, ako je neko ateista verovatnije će se opredeliti za izjavu umesto zakletve. Međutim, reč je o simboličnoj razlici i pre izgovaranje zakletve uglavnom kažu 'Oni koji su se opredelili za izjavu ne moraju da ponove za mnom rečenicu o zaklinjenju Bogu/Istenu.' Sve ostalo je isto.
 
Odgovor na temu

ristjanin
profesor
srednja muzicka skola

Član broj: 327139
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.01.2015. u 11:33 - pre 113 meseci
Danas sam bio u Beogradu na predaji zahteva i licnih dokumenata, gde mi je ona gospodja rekla da treba da vezbam, ali je preuzela moje papire i dala mi "atveteli elismerveny es hianypotlasi felhivas" ukome je zapisano sta je preuzela. Bila je vrlo ljubazna pa me bilo malo stid da je pitam da li sam korak blize ka dobijanju drzavljanstva. Zna li neko da li je ovo svojevrsna garancija da sam prosao poznavanje jezika i da je sledece poziv na zakletvu ili postoji mogucnost da me odbiju pre zakletve?

Hvala.
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.01.2015. u 12:00 - pre 113 meseci
Jel moze malo opisa kako je bilo na toj predaji dokumenata, o cemu ste razgovarali, koliko je trajalo? I koji je otprilike tvoj nivo znanja, da li si poceo od nule i koliko si ucio ili madjarski zns od ranije?
 
Odgovor na temu

Mihailoo
svuda po malo
Obrenovac

Član broj: 271622
Poruke: 210
cable-178-148-88-12.dynamic.sbb.rs.



+125 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.01.2015. u 15:08 - pre 113 meseci
Hvala svima na pojasnjenju oko izjave i zakletve (i Brad Pita (jos ne mogu prezaliti:) ) heeheheheheee


www.madjarsko-drzavljanstvo.iz.rs/ (info sajt za sticanje
madjarskog drzavljanstva)
 
Odgovor na temu

radenkol
Bosna

Član broj: 325247
Poruke: 36
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.01.2015. u 15:15 - pre 113 meseci
Citat:
ristjanin:
Danas sam bio u Beogradu na predaji zahteva i licnih dokumenata, gde mi je ona gospodja rekla da treba da vezbam, ali je preuzela moje papire i dala mi "atveteli elismerveny es hianypotlasi felhivas" ukome je zapisano sta je preuzela. Bila je vrlo ljubazna pa me bilo malo stid da je pitam da li sam korak blize ka dobijanju drzavljanstva. Zna li neko da li je ovo svojevrsna garancija da sam prosao poznavanje jezika i da je sledece poziv na zakletvu ili postoji mogucnost da me odbiju pre zakletve?

Hvala. :)

Mislim da si najblizi proveri jezika druze....za oko 2,3 meseca...
Radenko
 
Odgovor na temu

brazilac
brazilac
ZR

Član broj: 74932
Poruke: 107
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.01.2015. u 15:29 - pre 113 meseci
Pa kakva provera jezika kada je covek prosao u Beogradu, tj. uzeli su mu dokumente. E sad, pitanje je da li su mu stavili 'X' kod onoga "razume i govori madjarski jezik" ili su mu stavili 'X' kod onoga "ne razume i ne govori madjarski jezik".
Po mom misljenju, ako su mu vec uzeli dokumente onda su mu napisali da razume i govori, u suprotnom mu ne bi uzeli. Ne mora da znaci, ali bi bilo logicno.
A to sto su mu rekli da i dalje uci, to kazu u svakom slucaju onima koji slabije govori madjarski.
 
Odgovor na temu

suninyu

Član broj: 327112
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.01.2015. u 17:11 - pre 113 meseci
Citat:
ristjanin:
Danas sam bio u Beogradu na predaji zahteva i licnih dokumenata, gde mi je ona gospodja rekla da treba da vezbam, ali je preuzela moje papire i dala mi "atveteli elismerveny es hianypotlasi felhivas" ukome je zapisano sta je preuzela. Bila je vrlo ljubazna pa me bilo malo stid da je pitam da li sam korak blize ka dobijanju drzavljanstva. Zna li neko da li je ovo svojevrsna garancija da sam prosao poznavanje jezika i da je sledece poziv na zakletvu ili postoji mogucnost da me odbiju pre zakletve?

Hvala. :)


Mozes li reci da li je bila gospodja koja govori srpski ili ne. Ne brini, svima kazu da vezbaju, meni su rekli da moze biti i provere jezika na samoj zakletvi. Ja i dalje ucim madjarski. E, da postoji mogucnost da te pozovu telefonom ukoliko si ostavio broj i da te pitaju nesto. To je dodatna provera, na primer pitaju te dokle ti vazi pasos ili da provere neki podatak iz zahteva.
 
Odgovor na temu

Nada222

Član broj: 324767
Poruke: 70
*.7.11.vie.surfer.at.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.01.2015. u 17:17 - pre 113 meseci
suninyu

Zena koja je predala u avgustu u Sarajevu je dobila telefonski poziv, 2 mjeseca nakon predaje. Zvali su iz Budimpeste. Nisu rekli da je provjera u pitanju, ali sigurno jeste bio neki vid toga. Pitali su je da li je predala zahtjev, kada, zasto i nesto o pretcima.
 
Odgovor na temu

Nada222

Član broj: 324767
Poruke: 70
*.7.11.vie.surfer.at.



+16 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.01.2015. u 17:19 - pre 113 meseci
Citat:
suninyu:
Citat:
ristjanin:
Danas sam bio u Beogradu na predaji zahteva i licnih dokumenata, gde mi je ona gospodja rekla da treba da vezbam, ali je preuzela moje papire i dala mi "atveteli elismerveny es hianypotlasi felhivas" ukome je zapisano sta je preuzela. Bila je vrlo ljubazna pa me bilo malo stid da je pitam da li sam korak blize ka dobijanju drzavljanstva. Zna li neko da li je ovo svojevrsna garancija da sam prosao poznavanje jezika i da je sledece poziv na zakletvu ili postoji mogucnost da me odbiju pre zakletve?

Hvala. :)


Mozes li reci da li je bila gospodja koja govori srpski ili ne. Ne brini, svima kazu da vezbaju, meni su rekli da moze biti i provere jezika na samoj zakletvi. Ja i dalje ucim madjarski. E, da postoji mogucnost da te pozovu telefonom ukoliko si ostavio broj i da te pitaju nesto. To je dodatna provera, na primer pitaju te dokle ti vazi pasos ili da provere neki podatak iz zahteva.


Jesu tebe zvali i odakle? :)
 
Odgovor na temu

ristjanin
profesor
srednja muzicka skola

Član broj: 327139
Poruke: 34
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.01.2015. u 21:29 - pre 113 meseci
Ne znam da li ova gdja govori srpski jer od ulaska u zgradu do izlaska nisam progovorio jednu rec na srpskom jeziku... lazem, gospodja nije znala kako se na srpskom kaze "torvenyt" pa sam joj ja rekao zakon. mogu jos da kazem da je cika na interfonu bio malo nervozniji i predlazem da mu se prvo predstavite , pa posle kazete zasto ste dosli... tako izbegavate dodatna pitanja na interfonu koji j ebukvalno pored puta, (u kneginje zorke, mislim) i lose se cuje stavas pita.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3899899 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.