Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1457486 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.09.2015. u 20:33 - pre 105 meseci
Citat:
pajapop:
Znaci, sto se tice osvetjenja vrata i zujalice, treba da se pogleda pre svega prekidac na srednjem stubu...on prekida masu...


Dakle, sijalica (pa i zujalica) imaju + i prekidač na vratima daje - kada su vrata otvorena, odnosno prekida - kada su zatvorena. Dan je bio dug, ali mislim da je to to.
Kada otvoriš prekidaš videćeš dva čvrsta lista metala koji prave kontakt unutar prekidača. Njih bi trebalo očistiti i možda blago raširiti.
Ponovi proces na svim vratima koja ne aktiviraju sijalicu i biće sve bombona.

Pitanje za sve. Gde se nalazi i kako izgleda ta zujalica?
Rasturaio sam potpuno jednu celu Corollu, sigurno sam u ruci držao zujalicu ali nisam znao da je to taj deo.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema15.09.2015. u 22:23 - pre 105 meseci
Citat:
silbasan:
Da li je tacna moja tvrdnja: kada sam rasturio prekidace, ostane mi izvadjena zica... E sad, da li to znaci da ta zica sada nema masu i da tada sijalica treba da se pali, kada bih tom zicom dodirnuo karoseriju, dobija masu i sijalica se gasi, zar ne? E meni se to ne desava,...


Ceo post ti je malo zbrkan, tesko ga je razumeti...Sijalica radi kada ima spoj sam masom, jer je tada zatvoren strujni krug...Prekidac na stubu, prekida i zatvara taj strujni krug tako sto spaja i prekida spoj sa masom...Nepokretni deo prekidaca ima metalni kontakt koji je u spoju sa masom karoserije tako sto se na nju naslanja a i preko srafa skojim je prekidac fiksiran na karoseriju...POkretni deo, na klizacu ima metalni kontakt koji "putuje" sa klizacem i kad se vrata otvore, metalni kontakti se spoje jer ne postoji potisna sila od vrata, a kad se vrata zatvore, kontakti se razdvoje...Na pokretni kontak se kaci zica koja ide od sijalice...Znaci spajanjem i razdvajanjem tog kontakta sijalica se pali ili gasi...Zujalica radi kada su upaljena svetla ( kod moje mazde i kada je upaljena pozicija), a vrata su otvorena, motor ne radi...Znaci to je kad zaboravis da ugasis svetla a napustas vozilo...Ako motor radi, ili ako je dat kontak, zujalica ne radi i kad su otvorena vrata, jer se podrazumeva da jos uvek upravljas vozilom...I zujalica prima masu preko istog prekidaca...Gde se nalazi kod Korole...? Ne znam ni kod Mazde...Zvuk dolazi ispod instrument table...nisam nikad skidao tablu kod nje...
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.39.65.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.09.2015. u 08:33 - pre 105 meseci
Ok, sad kad i ja procitam, vidim da sam zakomplikovao. Ja sam mislio da drugacije funkcionise prekidac, mislio sam da kada nema mase (odnosno kontakta) da se onda upali svetlo, a u stvari je obrnuto, sto mi je naravno sad i logicno - jer da bi bilo struje, treba da je zatvoreno strujno kolo. Nista, danas ce mi biti ispunjen dan, nikad vece srece - nadam se da cu i uspeti nesto da sredim. Hvala svima na odgovorima.
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.39.65.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema16.09.2015. u 12:32 - pre 105 meseci
Samo da javim. Sve je namesteno i sve radi, cak i zujalica. Ja sam mislio da prekidaci rade na skroz drugom principu, e sad kad sam video da nisam bio u pravu, uz malo dorade, sve radi kako treba. Takodje, i sirena radi, malo sam iskrivio onaj prsten sto stvara kontakt i sad svira u svim pozicijama. Hvala jos jednom svima na pomoci, a sad odoh da uzivam u trijumfu.
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.39.65.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.09.2015. u 15:41 - pre 105 meseci
Zasto, kada se zameni antifriz, ode vodena pumpa? Naravno, pogadjate, to se meni desilo. Resih da se za vikend posvetim tome, sve lepo uradio u petak, juce rekoh da malo provozam, kad ono, barica. I tacno kaplje na onom otvoru od pumpe i preko noci iskapljala skoro litra. Zvao majstora, naravno, mora nova pumpa, e sad da li cu morati i novi antifriz da kupujem, to cemo videti koliko ce ostati, tako da od mog majstorisanja samo steta. Evo zvanicno obecavam da necu nista sam cackati, ocigledno nemam srece. I opet vazi pravilo za mene, sve sto je staro radi savrseno, cim ja pozelim da promenim na bolje, obavezno se iskomplikuje. Nisam bas planirao, ali eto, sad cu valjda srediti sve sto se rashladne tecnosti tice.
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
*.com
Via: [es] mailing liste



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.09.2015. u 16:28 - pre 105 meseci
>
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.09.2015. u 16:31 - pre 105 meseci
@silbasan

Jesi li radio skoro veliki servis i menjao klinasti kais? Ako jesi, to je verovatno uzrok zbog otpustanja spanera. Svejedno novi antifriz ce, kad se ocisti sistem, da povuce kamenac koji nije dozvoljavao da pumpa procuri.

Kod nje se po pravilu na velikom servisu menja i pumpa za vodu (i ne samo kod nje).
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.39.65.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema20.09.2015. u 16:43 - pre 105 meseci
Menjan pre nekih 40000 km, tako mi bar pise u servisnoj knjizici. Ja ga nisam menjao, a eto menjao sam antifriz, ali nisam bas verovao da ce za dan da procuri pumpa, mislim, da novi antifriz bas tako brzo deluje na kamenac.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.09.2015. u 08:28 - pre 105 meseci
Pa naravno da hoce, ko zna kad je menjan. Takodje, isprati hladnjak. Meni je procureo posle zamene antifriza. Kad sam ga skinuo radi zamene, samo se raspao.
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.39.65.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.09.2015. u 19:30 - pre 105 meseci
Nadam se da nisam bas takve srece, pa da mi odmah i hladnjak ode... A i ovo, nisam bas mislio da ce za jedan dan, al hajde... Kupljena je nova pumpa, nesto su im sad vece cene, al sta je tu je... Sad se ceka kada ce majstor imati vremena za intervenciju, a ja nestrpljiv...
 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
212.200.247.*



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.09.2015. u 19:45 - pre 105 meseci
Da sam na tvom mestu ja bih neposredno pre zamene pumpe sipao neko sredstvo za ispiranje rashladnog sistema.
Samo posle isperi sistem destilovanom vodom i obicnom vodom sa cesme isperi hladnjak. Moze se desiti da se odlomi nesictoca i zaglavi u sacu hladnjaka.
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.39.65.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.09.2015. u 19:52 - pre 105 meseci
Kada sam ispustao stari antifriz, isprao sam sistem destilovanom vodom, i hladnjak i sve, pa tek onda sipao novi antifriz. Sada kada je pocelo da curi, probao sam da spasim sto vise novog antifriza ispustanjem, pa sam u sistem opet sipao destilovanu vodu. Naravno, kada budem otisao kod majstora, trazicu da isperemo i ocistimo sve ponovo. Auto necu voziti ovih dana, mislim, dok ne budem morao da odem do majstora, a ono sto iskaplje, nadomesticu destilovanom. Nije mi majstor daleko, pa se nadam da se nece nesto strasnije od ovoga desiti.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.09.2015. u 20:21 - pre 105 meseci
Nema tu potrebe za ispiranjem toliko, antifriz je vec odradio svoje cim je doslo do curenja. Mislim da je dovoljno to sto si vec radio.
U temi imas celokupnu proceduru zamene pumpe za vodu, ne mogu da se setim bas kad sam pisao ali ti je sve detaljno napisano.
Koliko ti je bila pumpa. Cene se krecu od 1700 - 2000... Tako nekako, cini mi se GMB
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.39.65.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema21.09.2015. u 20:38 - pre 105 meseci
I ja sam se nadao ceni malo manjoj, ali sam platio 2200 din, Thermotec pumpa, japanska. Bez remenice, sa dihtungom. Pitao ja za donje crevo hladnjaka, jer mi je na kraju valjda zbog selne pustalo, kazu imamo neko, kosta 2700 din, ja umalo u nesvest nisam pao... Ima da ga secnem na kraju, pa opet navucem i stegnem kako treba, kakvih crnih 2700. Ne dam.
Sto se Uradi sam skidanja pumpe tice, vec sam ja razmisljao sam da cackam, ali sam svecano obecao da neko vreme necu nista da diram. Gledao sam i u onim korisnickim knjigama i uputstvima, gledao na netu, ali neka - majstor ce to, sto je sigurno sigurno je.
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema22.09.2015. u 20:12 - pre 105 meseci
Nocas sam ostao bez alu felni i guma na svom drugom ljubimcu Yarisu.
Kada sam dosao do auta imao sam sta da vidim. Umesto tockova stoje klocne.



POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.09.2015. u 10:38 - pre 105 meseci
Kako bre? Gde ti stoji auto? Nisi imao alarm?
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema23.09.2015. u 11:02 - pre 105 meseci
Auto stajao isperd zgrade, gde uvek i stoji. Rezervisano parking mesto. Nemam alarm.
A kako, verovatno organizovano.
A policija kaze nema sanse da se nadje, ko zna gde je to :)
Samo dosli napravili zapisnik i to je to.
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.39.65.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.09.2015. u 20:51 - pre 105 meseci
Zare, zao mi je zbog tvog slucaja, zaista nemam reci... Mogu samo da zamislim kako ti je, ruke im se osusile...

Pitanje za sve: da li nova vodena pumpa treba da se cuje, dok se malo ne razradi ili su mi uvalili neku sa losim lezajem? Otkad sam zamenio, imam taj neki zvuk koji me nervira, prvo sam mislio da kais cese o onu zastitnu plastiku na zupcastom, ali nije to... Cuje se bas pumpa, nije ni zupcasti previse zategnut pa da je to, nego bas pumpa...
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.09.2015. u 21:41 - pre 105 meseci
Vodena pumpa ne treba da se cuje - u stvari, cuje se samo tiho sustanje (kao sum, SSSSS i to kas slusas sa stetoskopom)...Kad su losi lezajevi onda se cuje, ili kloparanje kod aksijalnog lufta ili cvilenje kod zaribalih lezajeva...Najbolje je da pustis motor da radi, a onda nekim dugim srafcigerom, pajserom ili montiracem kao stetoskopom, prisloni blilzu pumpe, uho na drugi kraj i osluskuj gde i sta skripi. MOze svasta da skripi...Inace, postoji i stetoskop za mehanicare, ali moze i ovako...Takodje, skines zupcasti kais, rukom obuhvatis remenicu pumpe i cimas levo,desno, gore dole, napred nazad, da proveris luft...ne sme da ga bude. Ako ga ima onda ne valja, menjaj na vreme...Mozda ti se cuje zupcasti kais ako nije zategnut kako treba...Ni on ne sme da bude labav...Njega zateze opruga "spanera". Kad god se menja spaner, treba prekontrolisati i duzinu opruge (i znati njenu vrednost u opustenokm stanju. Kod Mazde je 64mm od unutrasnje strane kukica) ...Ako je duza od propisane vrednosti, znaci da se vremenom isteglila i nece imati odgovarajucu vucnu silu, tj zatezanje kaisa...Znaci, ako ti je kais labav, a opruga maksimalo nateze spaner, znaci da se opruga isteglila i ne zateze dovoljno...Takodje, mozda ti se i sam spaner cuje. NJega proveravas tako sto ga drzis u ruci i drugom ga zakreces levo desno...ako ide tesko onda je zaribao. Takodje ako ide suvise lako ili zvecka kada ga protreses, znaci da nema dovoljno masti i opet se mora zameniti...Lepo ja kazem da se nisi usrecio sa tom Toyom...

[Ovu poruku je menjao pajapop dana 27.09.2015. u 22:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

silbasan
Goran Peric
Silbas

Član broj: 329922
Poruke: 153
*.108.39.65.hallsys.net.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.09.2015. u 21:52 - pre 105 meseci
Spomenuo sam ranije da sam vec postao previse osetljiv na sve zvuke i kuckanja i tome slicno, pa kad ja kazem cuje se nesto, to ''obicnom'' slusaocu nista ne znaci, jer uglavnom ne obraca paznju i ne cuje... Sto se kaze, postao sam bas bas pi...zla, trazim dlaku u jajetu... Nije to zvuk da se cuje ne znam ni ja do druge ulice, ali znam da ga ranije nije bilo... Zamenio sam vodenu pumpu, a stara se nije tako cula, zato pitam... Kaisevi, spaner, roler, sve je u dobrom stanju, provereno i ispravno... Zupcasti je zategnut koliko treba, mislim, majstor je sve to proveravao i montirao, tako da nisam ja, pa da nesto zeznem... Kazem, zvuk je kao da zupcasti cese onu plastiku, ali nije to slucaj... Pa rekoh, mozda treba malo pumpa, odnosno lezaji, da se razrade, pa ce nakon odredjene kilometraze prestati...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1457486 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.