Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?

elitemadzone.org :: MadZone :: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8867 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?30.01.2011. u 20:24 - pre 160 meseci
Da li placam veci porez na stan (porez na imovinu za fizicka lica) ako u njemu nije prijavljen niko iz moje porodice?

Naime, imam stan u kojem nisam prijavljen da zivim ja kao vlasnik, niti bilo ko iz moje porodice, jer zivimo u drugom stanu, dok ovaj za koji pitam izdajem. I tu je prijavljeno mesto stanovanja za jednog momka i devojku.

Neki ljudi kazu mi da njihova prijava boravista nije isto sto i prijava clanova porodice i da cu placati veci porez jer tu "niko ne zivi".

Da li iznos poreza uposte zavisi od broja prijavljenih osoba? Da li bih u zbiru dobio nesto ako bih se odjavio sa jedne adrese i prebacio na drugu?

(Jedino sto zasigurno znam, a nema veze s pitanjem) je da visina Infostan racuna zavisi od broja prijavljenih osoba kod Infostana, i to za stavke voda i zajednicka el. energija, i taj broj osoba pise na svakom Infostan racunu.)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?30.01.2011. u 20:31 - pre 160 meseci
porez na nekretninu je veci ako u njoj zivi samo jedna osoba,nego da "zivi" vise osoba...
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?30.01.2011. u 20:55 - pre 160 meseci
^ Koliko veci porez? Da li se stanari u mojoj nekretnini racunaju
(njihove LK prijavljene su u policiji na tu adresu)?

Ako se ja odjavim sa adrese gde sada zivim i prijavim na ovu, onda ce
manje ljudi biti prijavljeno na sadasnjoj, pa ce tu biti veci porez?
Onda nema ustede. Mozda zbog lokacije. Zaista se ne razumem u ovo.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?30.01.2011. u 21:25 - pre 160 meseci
Sto ne odes do poreskog i pitas.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?30.01.2011. u 22:07 - pre 160 meseci
^ Da si nekad bio u poreskoj sluzbi (za ozbiljnije stvari), znao bi da je to nemaguca misija -- jeziva guzva, niko te ne šljivi, čekaš, šetaju te gore-dole, bar je to moje iskustvo sa Savskog venca.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?30.01.2011. u 22:44 - pre 160 meseci
koliko TACNO je veci, ne bih znao, ali cini mi se da nije bas mala razlika (tipa 10-20 din)
za detalje ces morati otici u poresku (ili pisati/zvati min. finansija)

pa cek, jesu ovo dvoje zakupaca prijavljeni na toj adresi? ako jesu - imas dve osobe prijavljene tamo

u sustini - sto vise ljudi na istoj adresi - to manji porez (ponovo,za tacne brojke me nemoj pitati)
ali pouzdano znam da samci placaju kaznu sto zive sami
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?30.01.2011. u 22:55 - pre 160 meseci
^ Dvoje zakupaca je prijavljeno na adresi. Ako se oni racunaju, to je
onda to. Prijavio sam ih u Ljermontovoj (SUP) s njihovim licnim
kartama. Ne znam kako to stize do poreske sluzbe. Da zovem poresko
Savskog venca? Vec znam koliko je to nemoguca misija.

"pouzdano znam da samci placaju kaznu sto zive sami" --> Usput, ovo je
diskriminacija!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?30.01.2011. u 22:57 - pre 160 meseci
Citat:
Dvoje zakupaca je prijavljeno na adresi.

trebalo bi da je to to
kako stize do poreske - to ti ne bih znao reci, jedino da gledam u pasulj :D

naravno da je diskriminacija, tako mnogi penzosi (samci), a i ostali sto zive sami, placaju kaznu sto su samci i dobijaju savete "pa uselite podstanare"
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?30.01.2011. u 23:54 - pre 160 meseci
Nije to - to.
U poreskoj prijavi navodiš broj lica koja žive u tom stanu i srodstvo sa njima.
Nisam siguran da ćeš jeftino proći ako pod "srodstvo" napišeš "podstanar".
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?31.01.2011. u 00:06 - pre 160 meseci
^Tacno tako. U poreskoj prijavi se navodi broj lica, nemaju oni veze s policijom tj. prijavom prebivalista
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?31.01.2011. u 02:21 - pre 160 meseci
porez je isti. nema olakšice na broj prijavljenih.
bio i proverio u odeljenju uprave javnih prihoda u mojoj opštini (važi za celu republiku).

dok se zakon ne izmeni tako ti je.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9445
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?31.01.2011. u 07:51 - pre 160 meseci
Ovde treba razlikovati dve stvari: prijava stana (policijski posao) i podatak iz poreske službe.

Poreznici pojma nemaju šta policija ima u svojim dosijeima. Zato, kad se promeni broj stanara (moj slučaj), treba na vreme prijaviti poreskoj službi. Ima određeni formular za to, samo treba otići i raspitati se. Naravno, rešenje za tekuću godinu se ne menja, već će poresko rešenje za narednu godinu da bude drugačije.

E sad, neće ni poreznici da umanje porez ako tu živi neko ko nije u najbližem srodstvu sa vlasnikom. Dakle, kad se prijavljuje promena broja članova domaćinstva, treba navesti srodstvo. Bez toga - nema ni umanjenja poreske obaveze.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?31.01.2011. u 08:49 - pre 160 meseci
^ Ok ako je tako. Da li je puki zbir onda isti: odjavim se sa jedne
lokacije, prijavim na drugoj, na prvoj otuda placam veci porez, na
drugoj manji, da li je to onda nula u zbiru ili blisko nuli? Ili je
bitan broj clanova domacinstva -- opada li porez linearno?

Gledam Resenje poreza za imovinu za stan za 2010. god i tu nigde ne
pise broj prijavljenih clanova. Stoji broj bodova (?), Umanjenje za
poreski kredit (?) i konacan iznos koji se uplacuje u 4 rate.

Nista mi vise nije jasno. :(
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?31.01.2011. u 08:49 - pre 160 meseci
Citat:
Java Beograd:
E sad, neće ni poreznici da umanje porez ako tu živi neko ko nije u najbližem srodstvu sa vlasnikom. Dakle, kad se prijavljuje promena broja članova domaćinstva, treba navesti srodstvo. Bez toga - nema ni umanjenja poreske obaveze.

druže, čitaš li ti - ne važi ti to ove godine.
važilo je 2008. pa su, gladni novca, ukinuli olakšicu.

Citat:
owim:
Nista mi vise nije jasno. :(

nema stavke jer te olakšice nema više u zakonu.
šta sam bre ja - the invisible man?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9445
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?31.01.2011. u 09:09 - pre 160 meseci
Nisu ukinuli olakšicu.
Ukinuli su procentualnu olakšicu. Važila je i 2009 i 2010. Jedino, za 2011 olakšica nije 10% već je apsolutni iznos.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.rs
Via: [es] mailing liste

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?31.01.2011. u 09:20 - pre 160 meseci
^ Ok, i sta mi je na kraju najbolje da uradim -- da se odjavim sa
postojece adrese i prijavim u taj stan kao vlasnik (i kome da dostavim
dokaz o tome)?

Zar na kraju nije isto, jer bih se odjavio s jedne adrese (4 clana
domacinstva) i prijavio na drugoj (0 "regularnih" clanova domacinstva
+ 2 prijavljena podstanara)?
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?31.01.2011. u 09:31 - pre 160 meseci
Citat:
Java Beograd: Nisu ukinuli olakšicu.
Ukinuli su procentualnu olakšicu. Važila je i 2009 i 2010. Jedino, za 2011 olakšica nije 10% već je apsolutni iznos.

ako su me lagali na šalteru Uprave javnih prihoda u opštini Rakovica lažem i ja ovde.

Citat:
owim: ^ Ok, i sta mi je na kraju najbolje da uradim -- da se odjavim sa
postojece adrese i prijavim u taj stan kao vlasnik (i kome da dostavim
dokaz o tome)?

Zar na kraju nije isto, jer bih se odjavio s jedne adrese (4 clana
domacinstva) i prijavio na drugoj (0 "regularnih" clanova domacinstva
+ 2 prijavljena podstanara)?

a da skokneš do svojie opštine ili da nazoveš telefonom?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9445
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?31.01.2011. u 10:03 - pre 160 meseci
Citat:
owim: ^ Ok, i sta mi je na kraju najbolje da uradim
To ćeš morati sam da sračunaš. Jer, na kraju krajeva, zavisi i koliki je porez na različitim nekretninama, zar ne ? I ova najnovija izmena poreza unosi zabunu. Uzgred, promena prebivališta povlači za sobom i promenu lične karte, saobraćajne, i niz drugih peripetija.

A imajući u vidu našu vajnu vlas', i ako sve to odradiš, možda ispadne za godinu-dve da si džaba "krečio".

Bilo kako bilo, jedno je sigurno: kako god da menjaš adrese i prebivališta, na kraju moraš posebnim formularom da sve to prijaviš poreskoj službi.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.mmnetkds.com.



+363 Profil

icon Re: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?31.01.2011. u 12:13 - pre 160 meseci
I lokalnoj poreskoj administraciji u opstini takodje, gde ces onda podneti novu poresku prijavu uz prilozenu kopiju licne karte
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?31.01.2011. u 13:23 - pre 160 meseci
Citat:
fanfon: I lokalnoj poreskoj administraciji u opstini takodje, gde ces onda podneti novu poresku prijavu uz prilozenu kopiju licne karte

Nema "i", to je jedino mesto gde prijavljuješ, porez na imovinu je spušten na lokalni nivo još pre par godina.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Vise ljudi prijavljeno na adresi -- porez je isti, manji, veci?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8867 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.