Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32550 | Odgovora: 174 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 15:42 - pre 160 meseci
Citat:
Ali to je samo moje misljenje... ako eksperti u Vladi Srbije imaju bolji plan, utoliko bolje.


E da su samo eksperti u vladi. Vidis da pola foruma ima isti plan, na celu sa Horvatom.
Kakvo je stanje u puku, to bolje da i ne spominjemo.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 15:45 - pre 160 meseci
EEeehh moj Brajko,

Čitajuči ove postove -----Slošilo mi se !--Ovo nije strašno !!! Nego nemam reći !

Da država (u kojoj samo što se ne sruši ta "kula od karata") dozvoljava sebi Q-**če-nje tipa Uzmi-ili-Ostavi ?!?!
u poslu gde bi mnogi lokalci nahranili svoje porodice-a najbitnije DECU !

-Samo IDIOT može toliko da MUČI i SMARA strane ulagače prilikom otvaranja "pogona" ovde.

-Kad sami NISMO SPOSOBNI da prodajemo čistu vodu Arapima,
-Kad nam paradajz zamiriše pola kuće kad se preseče,
-Kad nam paprike od Zdravlja,debljine,vitamina i veličine--pucaju,
-Kad nam Ajvar,Pindjur,LJutica i ostale " Djakonije" promakle za REGISTRACIJU--jer je neko lenj !!!
-Kad imamo PRIRODU-Kao RAJ, od koje bi Švaba napravio da bude 3xRaja,
-Kad nam je priroda svašta dala a mi NE umemo čak NI DA NAPLATIMO-a kamo li da još nešto uljudimo i "našminkamo",
-Kad nam je iskreno,vredno,marljivo ispečena Rakija bolja od tog veštačkog Djoni-Šetača 8 puta!

Pa nama NE Trebaju Strane invecticije-pa-još da nam ONI ovde Filozofiraju !?!?!?

Mi ni sa ovim što IMAMO NE ZNAMO ŠTA ČEMO !!!
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.static.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 15:46 - pre 160 meseci
Nesto mi ne ide da bi bilo samo za lokalno trziste... Takva fabrika sa 3 meseca proizvodnje moze citavoj Srbiji da promeni namestaj :-)
tako da verujem da bi tu bilo i izvoza (za potrebe same Ikea-e u drugim mestima). Takodje, ne verujem ni da se _svi_ proizvodi prave u svakoj fabrici, Ikea ima cudo razlicitih proizvoda.

Anyway, nisam ni ocekivao da ce se ova vlada potruditi da uradi nesto pametno. Odnosno - znao sam da od ovoga nista biti nece...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 15:47 - pre 160 meseci
Citat:
Tyler Durden: E da su samo eksperti u vladi. Vidis da pola foruma ima isti plan, na celu sa Horvatom.
Kakvo je stanje u puku, to bolje da i ne spominjemo.

kad prozivas poimenice, reci sta je lose u tome da drzava pomaze zapocinjanje male privrede (proizvodnja, vidim da je potrebno napomenuti jer neki tu pominju kokice i cevape)?
da se ponovim, treba da omoguce laksi rad ikea-i i ostalima, ali isto tako treba da pomognu i pocetnicima, a ne na dobar dan da im ogule kozu s ledja
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 15:58 - pre 160 meseci
Konstatno masis ideju iako ti je vec jasno napisano.Maloj i srednjoj privredi ne mozes pomoci nekim brzim ad-hoc resenjem.Ono sto njih unistava nije nedostatak pomoci i subvencija vec nakaradan sistem koji treba menjati sa jedne strane, a isto tako i problem strucnosti i kapiranja poslovne realnosti koji i nema veze sa drzavom.Do tu kockice legnu, pa taman ih i isus slagao, ne vredi propustati prilike poput ove sa Ikeom.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 16:01 - pre 160 meseci
Citat:
Horvat: @dalibor, pa koliko bi bilo kupaca? isplatilo bi im se otvoriti 5 prodavnica (doduse ako nista ne moraju platiti i bi, ono, ako ne ide, zatvore i kraj, u plusu su makar i 2 dinara)?

O cemu ti pricas, kakvih 5 prodavnica, kakvih 2 dinara?
Jesi bio ti nekad u Ikei? Ako otvore prodavnicu otvorice samo jednu jedinu koja ce biti dovoljna za celi region.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 16:07 - pre 160 meseci
Citat:
Horvat: govorimo o proizvodnji i zanatstvu, a ne o kokicama i cevabdzinicama

Ma kakva proizvodnja i zanatstvo!?
Znas li ti kad su porodicne manufakture i zanatstvo izumrli? Ima jedno 500 godina.

Znas li ti kakvu danas proizvodnju moras imati da bi bio konkurentan na bilo kakvom relevantnom trzistu?
Jedino ako ne mislis da u svijetu vlada opsta pomama za rucno radjenim opancima od telece koze, suklenim carapama i frulicama od sljivinog drveta, onda u redu...

A ako nije to, onda daj nam neki primjer na kakvu proizvodnju i zanatstvo si ti mislio.
Bas me zanima kako i kojim ce to proizvodom i proizvodnom organizacijom Srba sa zenom i djecom zaposlenim u porodicnoj proizvodnji da zajebe industrijsku proizvodnju u fabrici koja zaposljava terminatore tipa T1000 koji rade za platu od 15KWh mjesecno.
Mora da su u pitanju plazma televizori, luksuzne jahte ili takvo sto...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 16:11 - pre 160 meseci
Citat:
Horvat
za tu istu lovu bi ovako mogli da zbrinu veci/manji broj i mozda (veliko mozda, lutrija je) i postignu veci obrt love


IKEA ima vec razradjen biznis plan - koliko je taj biznis plan dobar, to pokazuje njihova pozicija na trzistu.

Ako mislis da mozes bolje od njih... ja bih ipak malo zastao i razmislio o tome.

Mislim ako o ovome treba da se raspravlja...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 16:16 - pre 160 meseci
Horvat, pogresno u tvojoj ideji je to sto imas neki pojam o ruzicastom svetu sa leptiricima, cveticima i ostalim tufnicama.
To sa cevapdzinicama i buticima i ostalim glupostima BI se dogodilo kada bi podelio te pare, govorio ti o tome ili ne. Ili bi se otvorilo x proizvodjaskih firmica ako ih na to nateras a onda bi 95% njih propalo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 16:22 - pre 160 meseci
Da ne pricamo o tome da bi sama IKEA sigurno kupovala robu od manjih proizvodjaca, kao sto to rade i bilo gde drugde.

Za ovakve stvari bi trebalo da padne vlada - donosenje ovakvih odluka je katastrofalo po privredu zemlje, i ocigledno "ekspertima" nije nikakav problem da donose takve odluke jednu za drugom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 16:29 - pre 160 meseci
Da li zna neko konkretno koje zemljište je bilo u pitanju (lokacija i površina) i koliko to zemljište vredi? Da je IKEA kojim slučajem odlučila da otvori fabriku u Srbiji koliko bi to značilo novih radnih mesta?
Po ovome što neki pišu čini mi se da je u pitanju zemljište koje i ovako niko neće, a da bi IKEA uposlila desetine hiljada radnika.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 16:38 - pre 160 meseci
^9.000 radnih mesta, a lokacija sigurno nije Usce...


Citat:
Shadowed: Horvat, pogresno u tvojoj ideji je to sto imas neki pojam o ruzicastom svetu sa leptiricima, cveticima i ostalim tufnicama.
To sa cevapdzinicama i buticima i ostalim glupostima BI se dogodilo kada bi podelio te pare, govorio ti o tome ili ne. Ili bi se otvorilo x proizvodjaskih firmica ako ih na to nateras a onda bi 95% njih propalo.

+1


Btw.
Citat:
Horvat: nisam rekao da je zagarantovana probast
nego da nije zagarantovan uspeh (posto se prica da bi u pocetku bilo samo za lokalno trziste ne i izvoz)

zagarantovan uspeh ne postoji. Nigde, pa ni u trgovini narkoticima
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 16:50 - pre 160 meseci
Citat:
component:,,da bi IKEA uposlila desetine hiljada radnika


Ma kakvi desetine Hiljada, NE treba nam Alavost!

Nek zaposli par stotina a to je puta 3 možda 900 ili 1200 nahranjenih usta !

A ta če firma da izgradi i
-put do nje,
-i neku minimalnu infra-strukturu,
-imače potrebe za nekom boljom tel. centralom,
-Možda če da "poveča" dovod struje,da bi funkcionisala,
-Ili će da poveča prečnik cevi VODOVODA da bi pokrila potrebu za VODOM,

Ma svašta ima potrebe da odradi-PRE puštanja pogona u Danonočni-RAD 24H.

A za sve TE rabote če da uzme lokalne izvodjačke firme ( jer su naj-jeftiniji)
i tako barem ima da makne nešto sam MRTVE-TAČKE,barem negde da krene nešto-bilo šta !

Nek nadje Lokaciju u bilo kom delu Srbije !
-da makar lokalno Stanovništvo malko dušu dane i pare brojati može,makar i minimalno!

Samo da se već jednom miče u pozitivnu stranu !

 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 16:53 - pre 160 meseci
Ono u cemu Srbija ima ogromnu sansu da zaradi ogromnu lovu je da proizvodi cistu organsku hranu. Bez pesticida, bez djubriva, bez otrova bilo kakve vrste. Ta vrsta hrane sada ima veliku potraznju i mnogo vecu cenu od obicne hrane. A zbog sankcija, lose ekonomske situacije, manjka industrije, ova zemlja je vise nego kvalitetna za takvu vrstu proizvodnje. Ali avaj, dzaba...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 16:59 - pre 160 meseci
ja se izvinjavam za onih 5 prodavnica, ne znam odakle mi je to
ok, planiraju da otvore jednu prodavnicu,verovatno bg
i koliko vi mislite da ce ljudi iz nis, vranje,kragujevca, subotice, sombora i ostalih "bliskih" mesta ici do bg-a da kupe namestaj?

@odin, ma tako je, ili ikea ili nista, ni slucajno nesto da probas sam da proizvodis, ne daj boze da se vas 3-4 udruze pa da pravite gotove proizvode od "poluproizvoda" (npr drveta ili voca/povrca (eto ti primer)), iju, sacuvaj boze (pa cak i sam da pocnes,al da zaposlis vise ljudi)

Citat:
To sa cevapdzinicama i buticima i ostalim glupostima BI se dogodilo kada bi podelio te pare, govorio ti o tome ili ne. Ili bi se otvorilo x proizvodjaskih firmica ako ih na to nateras a onda bi 95% njih propalo.

to svakako jeste problem, velik, to ne sporim
al zato valjda imas drzavu (tj ljude koji u ime nje) kontrolise kome ide lova i kako trosi tu lovu, a ne da uzmes podsticajna sredstva za pokretanje neke proizvodnje (bilo manje bilo vece) i onda to potrosis na letovanje - za to stroga otplata duga i tucanje kamena
al je problem ovde - korupcija :S

Citat:

zagarantovan uspeh ne postoji. Nigde, pa ni u trgovini narkoticima

naravno da ne postoji, al postoje neka predvidjanja koliko bi ljudi otprilike kupovalo namestaj i ostalo sto je u asortimanu ikea-e
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 17:00 - pre 160 meseci
Citat:
Igor Gajic: Ono u cemu Srbija ima ogromnu sansu da zaradi ogromnu lovu je da proizvodi cistu organsku hranu. Bez pesticida, bez djubriva, bez otrova


Igore:

-Veruj mi,,, SVI UČESNICI SE SLAŽU u tome--ALI DAJ BRE VIŠE NEK-NEKO TO I POČNEEE !!!!
to ne možemo ja,Ti, i svi učesnici ovde,

TO MORA da bude Valjana i Pozitivna volja države da pomogne Gradjanima i sebi !

Na žalost--u ovoj Državi nije cilj da se zaradi uz pomoč rada !

Ovde su mnogo negativnije "Transakcije" od Vitalnog značaja !-- ( a Robu-Nit-Video-Niti-Pipao)

Neće TO moči do VEKA !--Slomiče se na gladnim ustima!


[Ovu poruku je menjao robert63 dana 07.02.2011. u 18:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 17:05 - pre 160 meseci
@ Horvat: "otplata duga i tucanje kamena" ne znaci nista, posto su, kad do toga dodje, pare vec bacene. Isto tako, manja je sansa da IKEA potrosi pare na letovanje nego xxx buducih preduzetnika (od kojih vecina ima nameru da za*ebe sistem, a ostali ne znaju ni da rade za platu a ne da vode posao).
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 17:08 - pre 160 meseci
@robert63:

- Meni treba -- neki DEKODER za čitanje TVOJIH -- "porukaa" !
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 17:08 - pre 160 meseci
@Horvat

Ma šta ih briga za Pančevo,Vranje,Suboticu,Kragujevac---kad Tu ništa NE radi valjano !---beda,beda,

Turnuče ONI (IKEA) prodavnicu pored 2,5 Milionskog grada--I da Te BOG vidi !

Tamo možeš da prodaš i " Upakovanu Ciglu"--samo da imaš valjanu žvaku.

Misliš da su Ti iz IKE-e " Veslali Sise" ------pre nego što su istražili tržište ?



 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 17:12 - pre 160 meseci
@japan

Slažem se,

Aj na PP ili OVDE da mi došapneš,

-Po čemu su mi postovi toliko " Nerazumni" ???

Svaki komentar je dobrodošao ( zarad poboljšanja razumljivosti napisanog texta)

Veliki Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32550 | Odgovora: 174 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.