Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32265 | Odgovora: 174 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 10:28 - pre 159 meseci
IKEA odustala od gradnje fabrike jer je lokalnim vlastodrscima zinulo doope da im ne daju parce zemlje na kojem ce je izgraditi. To sto je propustena prilika ne samo za zaposljavanje vec i za indirektno uposljavanje stotine domacih drvnih preradjivaca za izradu polu-fabrikata to nije vazno, vazno da IKEA nije htela da calne za izbornu kampanju. :(

Citat:
Ikea odustala od fabrike u Srbiji:
Beograd -- Švedska kompanija Ikea odustala je od otvaranja fabrike u Srbiji, dok se gradnja velikog trgovinskog centra i robne kuće Ikee sigurno neće realizovati u 2011.
Kako piše Pres, Ikea je odustala od fabrike jer država nije htela besplatno da joj ustupi zemljište.
"Bili smo spremni da damo određene subvencije za pokretanje proizvodnje. Oni su, međutim, hteli da grade fabriku ako im država da besplatno zemljište. Iako se radi o svetskoj kompaniji, Vlada nipošto nije htela da napravi takav ustupak", kažu u Vladi.


Samo tvrdo, cak i ako Intel dodje i bude hteo da otvori chp fab u Srbiji, tvrdo im reci NE, to je nasa dedovina, mora da se plati! Proklete Jerine.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.static.sbb.rs.



+987 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 10:32 - pre 159 meseci
Kao sto sam rekao u drugom topicu.

Ovi iz vlasti se svojski trude da upropaste sve. Jednostavno samo ta logika mi se uklapa u njihovo dosadasnje ponasanje. Cudno, ali istinito. :S
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 10:50 - pre 159 meseci
a malo bi i ikea previse
i da im plate radnike i da im daju zemljiste, da nece mozda da im plate i sirovinu i izgradnju hale?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 11:30 - pre 159 meseci
U Srbiji šta god da uradiš kajaćeš se :)))
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1242



+442 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 11:34 - pre 159 meseci
ček, ček... Iz IKEA-e su hteli BESPLATNO zemljište?!? Pa i ja bih voleo da pokrenem neki posao ako mi država da besplatno zemljište. Mogu li da biram i koji deo Srbije mi odgovara?
"Nadam se da će aktuelna vlast, kada se sve ovo završi imati pošteno i fer suđenje."
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 11:36 - pre 159 meseci
Zeleo bih da cujem i Ikeinu pricu... tj. da l' je to sve bilo samo zbog zemljista. Ako je uslov bio da im se da besplatno zemljiste - onda je vlada dobro postupila. Mislim, kakva je to prica - mi bi da gradimo fabriku, al' da nam date besplatno zemljiste?!

Nego, mislim da je prica slozenija od "zemljista" - verovatno je Ikea morala to zemljiste da preplati lokalnim despotima, ili da sama plati dovlacenje infrastrukture, ili nesto sl. Onda je mozda ovo bio jedan od uslova, ok mi cemo da uradimo to i to... ali vi nama dajte to i to...

Sumnjam da je ova prosta prica oko "zemljista" cela prica...

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 07.02.2011. u 12:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cyofee
Filip Ađić
Novi Sad

Član broj: 207700
Poruke: 115

Sajt: filip.adjic.net


+52 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 11:43 - pre 159 meseci
Citat:
mmix: IKEA odustala od gradnje fabrike jer je lokalnim vlastodrscima zinulo doope da im ne daju parce zemlje na kojem ce je izgraditi. To sto je propustena prilika ne samo za zaposljavanje vec i za indirektno uposljavanje stotine domacih drvnih preradjivaca za izradu polu-fabrikata to nije vazno, vazno da IKEA nije htela da calne za izbornu kampanju. :(

Samo tvrdo, cak i ako Intel dodje i bude hteo da otvori chp fab u Srbiji, tvrdo im reci NE, to je nasa dedovina, mora da se plati! Proklete Jerine.


Šta sad, jel svakoj stranoj firmi treba da poklonimo zemljište?
 
Odgovor na temu

srdjee

srdjee
Član broj: 5097
Poruke: 673
*.uns.ac.rs.



+25 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 11:48 - pre 159 meseci
Ja bi dao zemlju svakom ko hoce da pravi fabriku i pokrene PROIZVODNJU necega i pritom zaposli 500+ radnika.
Ovako Srbija dobije racq od ovce :/
nije GOTOVO
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 11:50 - pre 159 meseci
Ako će ta firma da otvori ko zna koliko radnih mesta, i da uposli ko zna koliko dobavljača sirovina i poluproizvoda, jel logičnije da im izađeš u susret i daš im zemlju, koja je inače samo parlog i koja se ni za šta ne koristi, niti ima nameru da se koristi, ili da se inatiš i tvrdiš pazar kao da si Kalifornija, a ti nemaš leba da jedeš...?
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 12:00 - pre 159 meseci
Ma kakvo bre zemljiste ... neko je trazio procenat i nije ga dobio :)
A svedjani se mozda malko gade na korupciju pa su im pokazali straznjicu...
Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 12:03 - pre 159 meseci
Citat:
Šta sad, jel svakoj stranoj firmi treba da poklonimo zemljište?


Za greenfield investiciju svakako da.Da li to zemljiste ima sada neku pametniju namenu osim sto mu pada cena, izigrava lokalnu deponiju, gaji korov i sl.

Naravno nije problem ni da trazimo nekoga ko ce zeleti da plati tu zemlju, ali mislim da ce se toga nacekati i nasi daleki potomci.Strane kompanije imajuci u vidu nepostojanje pravne zastite,losu radnu snagu, losu infrastrukturu, reketase na svim nivoima vlasti i inace nemaju previse motiva za ovakvim investiranjem, pa zasto da ima ne oduzmemo jos po neki koji je eventualno preostao :)

Prilicno sumnjam da je to ovde bio problem.Prosto nema logike da jednoj kompaniji na jednom mestu prakticno poklanjaju zemljiste i time se jos i hvale, a kod druge tvrde pazar.Verovatno se nisu dogovorili oko predizborne saradnje :D
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.rcub.bg.ac.rs.



+184 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 12:15 - pre 159 meseci
Hajde mi objasnite ako znate. Zasto ja kao fizicko lice ako hocu da gradim kucu moram da platim zakup zemljista na 99 godina a pravno lice koje ce da agadjuje mnogo vise okolinu nego ja ne mora da plati? Zasto ja moram da platim telefonski prikljucak , prikljucak na el. mrezu, prikljucak za vodu, kanalizaciju i ostalu infrastrukturu, a pravnom licu da se sve to obezbedi za dzabe? Recicete mi da ce oni da obezbede posao mnogima. Pa i ja cu. Onome ko ce mi projektovati kucu, pa je izgraditi i spolja i iznutra. Znate li koliko je to radnih mesta?
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 12:15 - pre 159 meseci
Uzas.

Neverovatno kako se tone sve dublje. Sto se tice IKEA-e ostalo je da izgrade 4-5 shopping centara za prodaju stvari koje ce se proizvoditi recimo u Bugarskoj :)

http://www.novinite.com/view_news.php?id=116793

Inace juce sam prolazio pored gradilista i konstrukcija je gotova komplet.

Citat:


Recicete mi da ce oni da obezbede posao mnogima. Pa i ja cu. Onome ko ce mi projektovati kucu, pa je izgraditi i spolja i iznutra. Znate li koliko je to radnih mesta?
--------------------------------------------------------------------------------


Da ali ce svi kojima si "obezbedio" posao posle izgradnje tvoje kuce posao nestati :)

Ikea bi gradila FABRIKU iz koje bi se IZVOZILO i gde bi bilo uposleno nekoliko hiljada ljudi placanjem cijih doprinosa, poraza i ostalih stvari bi zemljiste bilo mnogostruko isplaceno...
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 12:15 - pre 159 meseci
Citat:
cyofee: Šta sad, jel svakoj stranoj firmi treba da poklonimo zemljište?

Ma jok. Ni slucajno ne treba dati zemljiste tako nekoj kompaniji, vec iskljucivo Milojku iz Donjih Pickovaca. Jos ako je zavrsio osnovnu skolu i pomogao Radovanu na proslim izborima, onda mu treba i namestiti par (naravno, vecih) poslova da covek odmah pocne da "obrce"

Evo, lepo covek kaze:
Citat:
component: ček, ček... Iz IKEA-e su hteli BESPLATNO zemljište?!? Pa i ja bih voleo da pokrenem neki posao ako mi država da besplatno zemljište. Mogu li da biram i koji deo Srbije mi odgovara?

Opste je poznato da nasi ljudi imaju visestruko (10-100x) vece investicije od stranih kompanija, posebno od npr. jedne IKEA-e te je naravno isplativije pokloniti domacim biznismenima...
Jos ako se uzme u obzir da bi time sprecili/odlozili kolonizaciju i ocuvali suverenitet i teritorijalni integritet - to je to, resenje se samo namece.

Btw. ozbiljno, ne verujem da je u pitanju samo zemljiste, vec i (uobicajen) reket (koji moze da prodje kod Italijana posto su navikli na to, ali kod Svedjana - jbg)

@ madcama: Toliko o tome...




Nego, imam ja jedan super-mega-giga-master plan: Bataliti sve investicije, fabrike, koridore i sl. gluposti I prebaciti sva raspoloziva sredstva na izgradnju/zakup pruge, kompozicija i sta god bude potrebno za transport ovih 5-6 miliona do neke Mongolije/Kine/Sibira, sve smestiti u jedno selo (gde mogu do beskonacnosti da filozofiraju i pljuckaju, bez dodira sa svetom oko sebe i prilagodjavanja istom). A na ovim prostorima naseliti neke normalne ljude
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 12:18 - pre 159 meseci
Citat:
Reci cete mi da ce oni da obezbede posao mnogima. Pa i ja cu. Onome ko ce mi projektovati kucu, pa je izgraditi i spolja i iznutra. Znate li koliko je to radnih mesta?

Hoćeš obezbediti, ali jednokratno.
Tri meseca će 10 ljudi imati posao.
A ovde bi tri meseca 100 ljudi imalo posao, a posle bi x godina 300 ljudi imalo posao.
Ali, kao što rekoše ljudi, ima tu još štošta.
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+87 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 12:25 - pre 159 meseci
Citat:
madcama: Hajde mi objasnite ako znate. Zasto ja kao fizicko lice ako hocu da gradim kucu moram da platim zakup zemljista na 99 godina a pravno lice koje ce da agadjuje mnogo vise okolinu nego ja ne mora da plati? Zasto ja moram da platim telefonski prikljucak , prikljucak na el. mrezu, prikljucak za vodu, kanalizaciju i ostalu infrastrukturu, a pravnom licu da se sve to obezbedi za dzabe? Recicete mi da ce oni da obezbede posao mnogima. Pa i ja cu. Onome ko ce mi projektovati kucu, pa je izgraditi i spolja i iznutra. Znate li koliko je to radnih mesta?


Zato sto ti neces da zaposlis 500 ljudi i da pokrenes proizvodnju i da povecas izvoz.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 12:35 - pre 159 meseci
Citat:
Jos ako se uzme u obzir da bi time sprecili/odlozili kolonizaciju i ocuvali suverenitet i teritorijalni integritet - to je to, resenje se samo namece.

A ne treba smetnuti sa uma i cuvanje dedovine, te vaspitavanje buducih narastaja u tom maniru ne bi li i oni spokojno gledali sto vise nebeske zemlje pod korovom i otpadom.Treba misliti i na buduci rad dulicevog real time monitoring sistema deponija.Pa necemo valjda da dozvolimo da to bude promasena investicija.
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
*.adsl-3.sezampro.rs.

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 12:42 - pre 159 meseci
Bogami, ja što sam do sada čitao članke o mogućem investiranju Ikee u Srbiji, nije sve do sada spominjano otvaranje fabrike, već samo tržnih centara (što je opet trange-frange, ništa ne dobijamo time). Njihov neki regionalni menadžer je u intervjuu jesenas rekao da planiraju da u našoj zemlji otvore nekoliko velikih prodajnih centara, bez fabrike.

Sad su se nadurili što nisu mogli da se dogovore sa lopinama iz vlasti, pa prosipaju priču: "Neka, neka, a mi smo baš hteli da gradimo i fabriku u Srbiji, i regionalni centar, i kosmodrom, i nuklearnu elektranu. i ....
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 12:46 - pre 159 meseci
Pa nisu ni odustali od trznog centra...
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 12:54 - pre 159 meseci
Citat:
Exodusbgd: Bogami, ja što sam do sada čitao članke o mogućem investiranju Ikee u Srbiji, nije sve do sada spominjano otvaranje fabrike, već samo tržnih centara (što je opet trange-frange, ništa ne dobijamo time). Njihov neki regionalni menadžer je u intervjuu jesenas rekao da planiraju da u našoj zemlji otvore nekoliko velikih prodajnih centara, bez fabrike.

Ikea sama po sebi ima takav poslovni model da sve što može proizvodi na lokalnom tržištu. Ne rade oni to zbog toga što vole da unapređuju ekonomiju Srbije, već zato što bi im verovatno jeftinije bilo da plate Simpu da im proizvodi lupam, stalaže, nego da te iste stalaže šalju ovamo iz Finske ili Poljske i plaćaju transport, carinu i poreze...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 32265 | Odgovora: 174 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.