Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 32533 | Odgovora: 174 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 19:31 - pre 160 meseci
Citat:
boccio:

Ma... ko ce da se bakce sa fabrikom kad lepo uvezes Samsung Galaxy Tab za $500, i prodajes ga usred Delta City-ja za 105,000 din... De ces sladje.
--------------------------------------------------------------------------------
Pa ti si amater!
Delta city prodavnice zenskog nakita, sto drzi cerka Miskovic, one dzidzabidze. Zenske mindjuse 1200 dinara, nabavna cijena 50 din. Isti odnos je za ostale artikle.
Nikad od tebe miskovic biti nece...
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 19:31 - pre 160 meseci
Citat:
ma tako je, ili ikea ili nista, ni slucajno nesto da probas sam da proizvodis, ne daj boze da se vas 3-4 udruze pa da pravite gotove proizvode od "poluproizvoda" (npr drveta ili voca/povrca (eto ti primer)), iju, sacuvaj boze (pa cak i sam da pocnes,al da zaposlis vise ljudi)

Pogledaj "posledicu" ulaska McDonalds'a na nase trziste. Zahvaljujuci njima, bukvalno zive firme Desing (prelivi za sladolede), Esca Food Solutions iz Inđije (meso), Salat Centar Beograd (salate), Žitoban iz Zrenjanina (zemičke). Namerno ne pominjem Imlek, Coca-Colu, i sl. jer oni bi se snasli i bez McD-a, dok gore navedenima ne verujem da bi bilo svejedno...

E, sad, posto ti imas master plan kako to nije bitno, i da "mogu oni i sami", ja ti predlazem da budes business development consultant gore navedenima i objasnis im kako i bez McD-a mogu da plasiraju istu kolicinu proizvoda na trziste. Siguran sam da bi se obezbedio za ceo zivot, a moguce i svoju decu :)))
Citat:

i koliko vi mislite da ce ljudi iz nis, vranje,kragujevca, subotice, sombora i ostalih "bliskih" mesta ici do bg-a da kupe namestaj?

Uf... aj ovako, IKEA je otvorila ogroman motherfuckin' objekat na tromedji svedske, norveske i finske, u tolikoj pizdi materini da su bukvalno morali da izgrade jos 100-150km puta da bi moglo kolima da se dodje do tamo. Svi su batici rekli da je prso, izgubio dodir sa realnoscu... Epilog - cak i RUSI (ekipa iz Murmanska i okoline) dolaze tamo da kupuju :)


Tja, nema veze. Bitno da smo Djokovicima dali pola grada. Btw, ne znam dal je neko ispratio, ali Hala Sportova na Nbgd-u se rusi, i Djokovici ce tu dobiti mega-sega teniski centar... Bas me zanima koliko su platili to zemljiste :)))


Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 19:46 - pre 160 meseci
Ma daj @Horvat, kakav ajvar kakve zimnice, metle od trske i pletene korpe... To nema veze sa privredom to je neka hobi-varijanta poslovanja koja nema nikakvog znacajnog znacaja za drzavnu privredu.
Prvo zato sto je promet robe i sredstava u tim manufakturama zanemarljiv, a drugo zato sto ne moze ni znacajan broj tih "proizvodjaca" da egzistira na ovom trzistu jer ce na kraju svak svakome nesto da prodaje, ja tebi ajvar, ti meni lakirani komad panja sa svetim Simeunom, i tako ukrug.

Trece, ti nekako umisljas da je svaki nas socijalni slucaj bez posla koji jedva krpi kraj sa krajem neki prikriveni ekonomski genij i menadzerski carobnjak kome samo trebas da kanes malo para i eto ga on ih vec 18 puta obrne u dva mjeseca i umnozava geometrijskom progresijom, pa bilo da je kreno sa ajvarom, zimnicom, bakarnim kotlicima ili sito-stampom...
Pa ne ide to bas tako. 99% tih kojima da veceras das 10 'iljada evra, od sutra popodne ne bi bili dostupni ni na jednom telefonu.

Nema uostalom nijedne solidne zemlje u svijetu a cija solidnost pociva na malim porodicnim proizvodnjicama.
Neka industrija mora da postoji, jer fabrika sa 100 ljudi ne obrce 10 puta vise para od nekog porodicnog biznisa sa 10 zaposlenih, nego minimum 10 hiljada puta vise.

Pogledaj malo kako se krece 'revenue' firmi u zavisnosti od broj zaposlenih, pa ces lako uociti geometrijsku (a ne linearnu) progresiju u kolicini para.


 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 19:47 - pre 160 meseci
Citat:

i koliko vi mislite da ce ljudi iz nis, vranje,kragujevca, subotice, sombora i ostalih "bliskih" mesta ici do bg-a da kupe namestaj?


Pa sta ti je. Nekada se u beograd dolazilo u muzej, sad se ide u delta siti. Klinci iz cele srbije se slikaju u tom bitnom zdanju, pa to je najvaznije mesto koje se mora posetiti kada se doje na ekskurziju. Svaki gazda koji drzi do sebe mora da vodi zenu iz nisa u delta siti jednom nedeljno. Da je apdejtuje.

Sad da li bi se mnogo kupovalo jeste pitanje i zavisi samo od ikee. Jer u srbiji svako zna bar tri stolara koji prave sve od iverice za male pare. Kika je svojim cenama oterala kupce. Sigurno je ikea procenila trziste kao neperspektivno jer odavno su mogli napraviti prodajni centar.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-186-155.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 20:40 - pre 160 meseci
@boccio, ajd jos jedan put
ja ne sporim da bi otvaranje ikea-inih poslovnih pogona dobro doslo odredjenom delu ljudi, cak sto vise, pozitivno je to
ali davati im sve to za dz iako su oni multimilijarderi, a druge potpuno diskriminisati, pa...

norveske zemlje porediti s ovom? hmmm

Citat:

Trece, ti nekako umisljas da je svaki nas socijalni slucaj bez posla koji jedva krpi kraj sa krajem neki prikriveni ekonomski genij i menadzerski carobnja

naravno da nije, ni niko nije rekao da svako treba da bude vlasnik preduzeca i da upravlja, nego da se omoguci poceci, makar i tim 1% koji bi uspesno poslovali
malo jeste u odnosu na jednu ikea-u koja verovatno obrce milijarde godisnje, ali na lokalnom nivou i nije tako malo (opet, sve zavisi sta,kako i ko)

]
Citat:
Neka industrija mora da postoji

u potpunosti se slazem, ne neka, nego sto vise, al opet se vracamo na ono, davati tako jednima, a drugima ne... il daj "svima" il nemoj nikom

sad mi je pao na pamet exit (nema nikakve veze sa proizvodnjom, vec s davanjem love iz budzeta), grad ns svake godine da nekoliko miliona dinara (brojka je promenljiva) koji su u budzetu za neprofitne kulturne manifestacije - a exit obrce milione, a zvanicna zarada (sto nisu pokupili s racuna) im je jedne godine bila 200 000e, njima treba poklanjati lovu? jeste tacno da od exita mnogi novosadjani, a i sire, imaju prihoda,ali... hmm... (u ovakvu pricu se mogu i pomenuti djokovici svrstati)

@milivoje, da, cuo sam te price da im se posete sajmu knjiga zavrsavaju u tc usce i delta city... how cool is that
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 20:47 - pre 160 meseci
Citat:
Horvat
ali davati im sve to za dz iako su oni multimilijarderi, a druge potpuno diskriminisati, pa...


Hebote, kakva bre diskriminacija?

Naravno da se takve stvari daju ogromnim investitorima i naravno da kada dodje neka IKEA ili neko drugi slican da ce ih primiti ekipa ministara i da je se pregovara o ad-hoc stvarima koje nisu dostupne svakom kao sto je davanje zemljista, oslobadjanje od poreza, ucesce drzave u izgradnji infrastrukture i sl...

Naravno da nece dobiti isti tretman kao i neki mali privrednik - to nije nikakva diskriminacija, vec jednostavno fakat zivota.

Kada ti budes imao biznis koji omogucava da zaposlis hiljade ljudi - onda ce i tebe primati ministri.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 20:57 - pre 160 meseci
Pa pobogu covjece, pa i da su zilioneri kakve veze to ima!?
Ako mozes uci sa nekim u posao tako da imas od toga visestruke koristi, kakve veze ima to da li ce i koliko tvoj poslovni partner takodje imati koristi.
Pa nije Ikea socijalna ustanova, pa da kazu: eto imamo mi previse para, aj' da ih djelimo siromasnom narodu u Srbiji....
Pa ne traze oni zemljiste dzaba zato sto im se digla neka stvar, nego zato sto su ocigledno prilike takve da ce neko pametniji u komsiluku da im ga dzaba ponudi.

Sve je to stanje trzista: neko ima potrebu za industrijom i radnim mjestima, neko ima ponudu - pa se dogovaraju oko uslova.
Ima zemalja koje bi im platile i 24/7 kurve sa sve palminim liscem da ih lade u pauzi izmedju osnovne djelatnosti, samo da dodju, a neki se ovdje natezu oko korovljivih livada....

Bem' te srbijo sa takvim mozgovima...
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 21:09 - pre 160 meseci
Eh, i Bil Gejts bi mogao da smanji upola cenu Windowsa, kad je već bogat..
Ne ide to tako - ti i imaju, jer pokušavaju da optimizuju odnos dobiti i troškova..

A kupovna moć...
Ima likova ovde koji su teglili iz Italije neke krevete, šta li, na rasklapanje, jer su jevtini, pa ti vidi.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-186-155.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 21:37 - pre 160 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Kada ti budes imao biznis koji omogucava da zaposlis hiljade ljudi - onda ce i tebe primati ministri.


onda cu ja sam otvarati di ja hocu s lovom kojom ja imam
a ne da se zicam za mito i zemljiste da bih bas kod njih otvorio

jebeš logiku
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 21:39 - pre 160 meseci
Ulozices vise nego sto je neophodno? Odlicno, sigurno ces biti uspesan...

Bas jebes logiku
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 21:45 - pre 160 meseci
Aj malo ja da smorim... Odakle vam uopšte da je IKEA htela da otvori fabriku ovde? Koliko se ja sećam, hteli su da otvore prodavnicu, naši su nešto uslovljavali da se može otvoriti prodavnica, ali da se barem nešto od toga proizvodi kod nas.
IKEA ima nekoliko fabrika u Poljskoj. Dajte mi jedan razlog zašto bi otvarali fabriku kod nas? Odavde im se baš i ne isplati da izvoze u ... ma bilo gde.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-186-155.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 21:47 - pre 160 meseci
Citat:
Wi-Fi: Ulozices vise nego sto je neophodno? Odlicno, sigurno ces biti uspesan...

Bas jebes logiku


tako je!
nista nemoj platiti, sve uzmi!
sta ima ti da placas radnike/zemlju/gradnju, ima da ti i sirovine placaju 10 godina, samo da ti radis i da samo ti ubires prihode!

ko je video jos SVOJ novac uloziti u SVOJU proizvodnju, fuj to


nego kad pomenuste ms, je l se billy zicao za zgradu u bg? nesto ne verujem
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 22:09 - pre 160 meseci
Sve si ti objasnili, i po više puta. Ali ti i dalje teraj priču za koju je i tebi samom jasno da nema veze s mozgom.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 22:14 - pre 160 meseci
Laki je malo nervozan. A uz to je i perspektivni biznismen... SVOJ novac umesto kredita i nista povlastice/subvencije...
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.07.02.2011. u 22:51 - pre 160 meseci
Nisam u toku sa pricom, ali sad predstavnici te IKee... ili sta vec neka dodju u Korman,
jeste da su zacepili 4.000 eur ar, ali ako naprave sa tim ljudima neki dil, moz' da bude neki posao...
Samo bez Verka i Dinkica (prvi izlapeo, za drugog da ne pricam :) )...

Evo ponude, a ja mislim da ti ljudi bi pristali :

Novac po mesecima, a i da smanje cenu sa 4.000 na recimo 500, posteno!
Ali uslov da svaki prodavac ima pravo da zaposli jednog clana ili vec po
aru, hektaru povrsine :)

A mogu i ribnjak, uslovi tu su, samo nesto konkretno, inace presela nam ta auto-industrija...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.08.02.2011. u 07:52 - pre 160 meseci
Horvat, kako si istrolovao ovu temu, trebalo bi te momentalno banovati! >:/
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.08.02.2011. u 10:50 - pre 160 meseci
@Horvat

Ima jedna poslovica, koju sam ja samo kod Srbalja cuo, a koju oni cesto upotrebljavaju - a glasi: "Nema nista gore nego svoju zenu ye6ati i tudje pare brojati."
E sad, ako se malo odmaknemo od bukvalnog tumacenja, jer poslovice i izreke se nikad ne tumace krajnje bukvalno, vec kao arhetipski sadrzaj stanja duha, svijesti, iskustva ili cega drugog u tom narodu kome poslovica pripada, onda se ova poslovica sasvim savrseno uklapa medj' Srbljove sa znacenjem: "Ono sto sami imaju qurcu nevalja, ali zato znaju drugima popovati kako treba da se radi".

To je upravo ono sto ti i ovi tvoji istomisljenici sada radite. Imas 9ovno od drzave i privrede, ali zato znas najbolje kako bi tudje uspjesne svjetske firme trebalo da se ponasaju na trzistu.
Fali nam samo jos jedna fotka kluba mislioca sa gajbom najjeftinije pive ispred zadruge, pa da je zajedno sa ovom tvojom ekonomskom analizom posaljemo u Financial Times, Economist i jos poneki uticajni svjetski magazin za ekonomiju.
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.08.02.2011. u 17:44 - pre 160 meseci
Citat:
Horvat: onda cu ja sam otvarati di ja hocu s lovom kojom ja imam
a ne da se zicam za mito i zemljiste da bih bas kod njih otvorio

jebeš logiku



http://www.b92.net/biz/vesti/s...02&dd=08&nav_id=491465

Citat:
Da Šveđani nemaju para za bacanje pokazuje i 15 godina star auto vlasnika Ikee Ingvara Kamprada koji je poznat kao veliki štediša - leti ekonomskom klasom i poziva svoje radnike da koriste obe strane Ikeinog papira. Očigledno veoma pažljivo vaga da li uopšte da investira u Srbiju.


Ovaj čika izgleda da ima neku drugu logiku....

 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.08.02.2011. u 18:34 - pre 160 meseci
@Horvat

U pravu si za sve sto si napisao. Veceras javise u vestima da je pre par godina vlada nudila IKEAi razne povoljnosti, pod uslovom da osim trznog centra, otvore i fabriku u Srbiji.

Medjutim, Svensoni zele samo da otvore TC, i to na odlicnoj lokaciji, a o proizvodnji i ne razmisljaju.

Dobili su odgovor da i to moze, ali onda nema beneficija, nego ce biti trzisna cena.

Njima to ne odgovara i izgleda da nece otvoriti TC.

E bas steta. Ako treba da se nude razne pogodnosti i za otvaranje raznih trznih centara, onda...do mojega...
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.08.02.2011. u 18:42 - pre 160 meseci
A jes, jes,.. ono sto jave u vijestima to je amin.

[U slucaju nuzde primjeniti cuveni Cvorovicev princip: Sve je suprotno od onoga sto izgleda da jeste]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Bye, bye i hvala za svu ribu. IKEA.

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 32533 | Odgovora: 174 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.