Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez

elitemadzone.org :: MadZone :: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 42117 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez07.04.2014. u 12:14 - pre 122 meseci
i stvarno kad pogledas, nista drugo mu ni ne bi stajalo :D

Zamisli ga u onim crno-belim adidas koje Zarko razmatra
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez09.04.2014. u 18:56 - pre 122 meseci
Citat:
Flo33:
Mene zanima recimo preporuka ako neko ima za obuću za plažu tj sa kojom se može i u vodu opušteno. Kako uglavnom od kako sam u Slo, idem par puta po par dana na HR ili Slo obalu, tamo su kamenje i stene većinom na svim plažama, izubijam se kao niko jer nemam živaca da polako nabadam hoću li zgaziti na nešto ili neću. Tako da bi neka varijanta obuće bila spas, samo da nisu one ''wather shoes'' što prodaju po plažama, ono je za kadu pravljeno.



Ovde imas malu prezentaciju obuce koja moze pod vodu.


 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+181 Profil

icon Re: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez12.04.2014. u 18:39 - pre 121 meseci
opet ja ! (pokretač teme)

Zarko Silic, drago mi je ako ti je ova tema bila od pomoći da nađeš ono što ti odgovara.
Kako si kupio Hydroterra preko neta ?

Nisam imao prilike da uživo vidim i opipam ovaj noviji model, a izgleda mi da je mrežica na njima plastična, dok je na ovim starijim koje i ja imam mrežica od nekog prediva.
Zato bih da te pitam i o tome, kakav je osećaj u praksi, ali o tome ćeš verovatno više moći da kažeš kada krenu vrućine.

U vezi sa ostalim komentarima: ja moje nosim u svakodnevnim uslovima, na posao i po gradu, i nosim ih sa čarapama jer mi je tako udobnije i higijeničnije, i kao što je već napisano - izgleda kao da nisu sandale.

Bitna stvar kod Hydroterra je:
-što su otvorene iznad prstiju, tu je ventilacija jako bitna, jer inače je kod obuće taj deo najdalje od ulaza, i posledično "najskuvaniji", tako da ako razmatrate druge slične modele vodite računa o tom detalju.
-što su otvori mrežasti a ne skroz otvoreni tako da kamenčići ili nešto drugo ne mogu da upadnu, a takođe ta mrežica omogućava onu "kamuflažu" - da se ne vidi da je u pitanju sandala.

Razumem da je kod obuće predviđene za kretanje po prirodi bitno da upravo prsti budu mehanički zaštićeni čvrstom formom, jer svi znamo kako je divan osećaj kada se prstima opauči po nečemu kao što je kamen ili ivica od nameštaja, ali ja ove moje Hydroterra koristim onako kako sam napisao, pa mi ne smeta što nisu oklopljene iznad prstiju.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez13.04.2014. u 13:55 - pre 121 meseci
Sve sto si napisao je tacno.

Treba se pojaviti negde. U patikama mozes, ali u sandalama nije prikladno.
Treba obuci carape: na patike idu, na sandake je malo neobicno. Nekome ide; nekome nikako.
Treba obuci patike zbog prirode kretanja: u Srbiji su sve patike zatvorenog tipa kod kojih se noga ocas upari vec posle kraceg vremena i postaje neugodno.
Treba duze voziti automobil: problem nije naivan. Neadekvatna obuca direktno utice na bezbednost.
Treba voziti biciklo: opet problem sa uparavanjem. Postoji specijalna obuca, ali ona ima nekih drugih manjkavosti.
Treba duze vreme stojati na jednom mestu: neanatomska obuca zamara. Trazi se anatomska. Moze posebna sandala, ali patika je bolja.
Treba mozda ponekad zagaziti po terenima sa kamecicima. Sandale tu padaju na testu.Klasicna patika prevruca. Cipele neprikladne. Za bosu nogu pregrubo.
Treba proci kroz vodu: patike nisu za vodu. Kvalitetnije sandale, takodje.
itd.

Zato su sve smernice ka hydrateri, ili nekim slicnim modelima drugih proizvodjaca koji prethodne kriterijume i zahteve umeju da ispune.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kupio sam 2 tipa. Jednu Adidas Hydrateru i jedan Salomon Eskape Aero pa kada stignu, napisacu utiske.

Ovo sam kupio preko NETa u Nemackoj na nemacku adresu iz 3 bitna razloga:

1. U Srbiji nema takve robe.

2. Cak i da ima, zbog prealavosti i jajarenja, nemam poverenja u nase uvoznike (sin je ovde kuopio Najke za 120 eura kojima se posle 2 meseca normalnog koriscenja, odlepio djon)

3. Na Srbiju vise ne saljem nista zbog jako loseg iskustva sa srbijanskim, politicki podobnim, neprofesionalnim, umesto strucnim carinicima.


 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez13.04.2014. u 14:59 - pre 121 meseci
U jbte, koja nauka, pa vi kao da ste se "u radijatoru rodili"....

Ja za bajs i "ovako" nosim obicne Reebok patike, pa mi nije nista ni posle 80 km...Za stenje i kamenje obicne McKinley cipele i to je sve....Jeste, ja se znojim malo, a i kada se znojim, to ne smrdi, pogotovo none...

Elem, poenta je u tome da su ljudi danas postali previse razmazeni po raznim pitanjima - pa tako i ovom...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
195.178.37.*



+181 Profil

icon Re: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez13.04.2014. u 15:07 - pre 121 meseci
@Zarko Silic
hvala na odgovoru; značilo bi mi da mi napišeš (javno ili na pp) po kojoj ceni si ih kupio, sa kojeg sajta, jer se ja dogovaram sa nekim da mi dopremi iz glavnog grada Jugoslavije, pa čisto da imam više podataka/argumenata...


@3way
veoma konstruktivan komentar :|
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez13.04.2014. u 15:13 - pre 121 meseci
Slučajno se setih teme, i pogledah šta tu kod mene ima u ponudi. Kada budem išao na more, ako opet bude u HR, mislim da ću uzeti speedo, nisu ni skupe, a deluju namenski najbolje za pravo u vodu.

Iskoristih kada sam već u tržnom centru da pogledam i ostale preporuke. Hydraterra je 70e i cena je ok, udobnost odlična, kao i prozračnost. Slažem se da su dobre patike. Ali recimo, za kretanje po gradu, čak i kakvu kraću šetnju po lošijim terenima, i deluju izdržljive. Međutim, izgled je po meni slabija strana, previše je kitnjast. Ne znam kakav je crni model, u trgovini je bila crveno-crna kombinacija. Lepše izgleda na slici uglavnom. Za Batu, mrežica je neka tvrđa plastika, mislim da što se tiče kvaliteta nećeš imati problema.

Sandale su potpuno smešne (one sa 2 kaiša) i teva, i ecco, i bilo koje, verujem da ima ljudi koji ih vole, ali pre bi nosio crocksice okolo :)

Kad sam kod crocs, neplanirano i potpuno nepotrebno sam uzeo brodarice http://www.crocs.com/crocs-har...3K&cgid=mens-leather-shoes jer su bile na popustu, a povučen vašom pričom o crocs sandalama, i kožnim brodaricama-mokasinama, rekoh da probam kombinaciju :)

Preporučujem, izuzetno lake, imaju otvore na đonu i sa strane, dole je crocs guma, ostalo koža tako da je udobnost odlična. A i cena je ok, u proseku 50-100e jeftinija od ecco ili geox sličnih modela. Svakako da su ovi drugi kvalitetniji, i elegantniji, ali crocs mi se čine dobrom kežual varijantom.

Opet se ponavljam, ali obuća je najbitniji deo oblačenja, i kao neko ko je veći deo dana na nogama, cenim udobnu obuću.

LP


3way, nisi u pravu, nemaju svi istu toleranciju na obuću, a i nisu ljudi razmaženiji, nego je obuća nekvalitetnija nego pre. Dosta više se koriste veštački materijali, i postane glavobolja naći dobar komad obuće. A problemi koje možeš imati od neadekvatne obuće su ogromni, od smrada nogu kao beznačajnog, do gljivica, deformacija stopala, pa i kičme, vena, trna u peti, itd.

Ako pomisliš da su pre ljudi nosili opanke, šta ti ja znam vojničke čizme, i slično, znaj da je to obuća koja je kvalitetom 2 koplja iznad većne sadašnjih najki, riboka i slično. Stare JNA čizme su bile odlične recimo. Ja sam nosio dobih godinu i više čizme http://www.redwingshoes.com obuću u Africi, na svakodnevnih 35+ stepeni, sa uživanjem. Sa reebok ne verujem da bi se tako lepo proveo.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Flo33 dana 13.04.2014. u 16:24 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Flo33 dana 13.04.2014. u 16:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez13.04.2014. u 16:16 - pre 121 meseci
70 eura za Hydroterru?

To je jako dobra cena. Mozda Slovenci imaju nekakve beneficije, tipa Fiat Nacionale ili sl.

Njihova cena u nemackim prodavnicama ide od 110 do 150 eura. Na Ebayu se prodaje za 90 ako postoji mogucnost odabira broja, ili oko 80 eura ako se nudi samo u jednoj velicini, odnosno jednom dezenu.

P.S.

Vojnicka obuca i odeca su pojam kvaliteta za ova kineska sarenila koja se nude po prodavnicama u poslednjih 20 godina. To se uopste ne moze porediti.

Floo33,
ako si vec tamo, pogledaj Peko model JANY.
Valda su samo rukavice mekse.

[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 13.04.2014. u 17:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez13.04.2014. u 16:57 - pre 121 meseci
Nikad u zivotu nisam imao Adidas patike, ali mi se ove Hydrottera svidjaju. Problem mi je sto ne znam kakav je sa brojevima, tjst kakvi su im kalupi. Trenutno na amazonu 43 1/3 kosta sa isporukom 50 Eur. Nije neka para, razmisljam da narucim pa da vratim ako ne valjaju. Jedino se jos dvoumim zbog dizajna. One prve sa Zaretove slike, crno-bele su mi najlepse, ali njih bas nesto retko nalazim. Ove su belo-crno-zelene.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez13.04.2014. u 19:46 - pre 121 meseci
Gde nadje te zelenobelecrne pa jos za 50 eura?

Stvarno imas dobar Google.
Moj google stalno izbacuje ove crne ciju sam sliku postavio.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez13.04.2014. u 20:58 - pre 121 meseci
Sta znam, ja sve kupujem na Amazonu. Jedino ako to nije taj model mada mi deluje da je isti kao one sa slike koju si okacio na prethodnoj strani. U trenutku kad ovo pisem cena je 50 Eur

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez13.04.2014. u 21:32 - pre 121 meseci
kako zamisljas udobnost u zenskim patikama broja 40 ako je tvoj broj 44?
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez13.04.2014. u 22:12 - pre 121 meseci
Nisam na kraju kupio. Imam drugara koji radi u Adidasu u Herzu pa cu sa njim otici da se obskrbim za celu letnju sezonu.

Sto se tvog pitanja tice, nisam ga razumeo. Tacno je da u nazivu pise da su zenske, ali ja bar nisam uspeo da nadjem nikakvu razliku u odnosu na isti model koji je za muskarce. A ovo za broj mi tek nije jasno, zasto 40 kada se sam napisao u prvom postu, a i sa slike se vidi da je konfigurisano 43 1/3. Doduse, s obzirom da tek sad vidim da pise da ima jos samo jedan primerak na lageru, verovatno vise i nema tih vecih brojeva za ovu cenu
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez13.04.2014. u 23:02 - pre 121 meseci
Zenski modeli se osim boje ralikuju i po tome sto su nesto uzi, a brojeva nema jer je rec o pojedinacnim, zaostalim na lageru, modelima koji su zbog toga na rasprodaji. Crnih modela nema na rasprodaji pa su zato znatno skuplji. Verovatno se dobro prodaju pa rasprodaje nisu neophodne.
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez14.04.2014. u 00:43 - pre 121 meseci
Citat:
Bata:
@Zarko Silic
hvala na odgovoru; značilo bi mi da mi napišeš (javno ili na pp) po kojoj ceni si ih kupio, sa kojeg sajta, jer se ja dogovaram sa nekim da mi dopremi iz glavnog grada Jugoslavije, pa čisto da imam više podataka/argumenata...

Mog'o bi javno. Hvala. :)

- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez14.04.2014. u 04:16 - pre 121 meseci
Djavo zna kako se dosad prezivljavalo bez godzija i brokolija...

leto




zima

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Bata
Branimir Nikolić
Beograd

Član broj: 7232
Poruke: 202
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+181 Profil

icon Re: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez14.04.2014. u 05:25 - pre 121 meseci
Hvala Zarko na odgovoru.

Hvala i Flo33 za opis novog modela.

Citat:
mr. ako: Mog'o bi javno. Hvala. :)
u pitanju je nemački eBay, cena oko 90€ za novi, a oko 70 za stari tip.


Citat:
tdusko: .....Imam drugara koji radi u Adidasu u Herzu pa cu sa njim otici da se obskrbim za celu letnju sezonu....
ne znam da li je taj tvoj prijatelj prodavac u prodavnici ili nešto drugo, niti šta je taj Herz (tržni centar?) , ali pitaj ga da li je moguće nabaviti stariji model, i koliko kombinacija boja ima od oba modela, i naravo da li ima(te) neku šemu da to dopremite ovamo ;)


 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez14.04.2014. u 07:42 - pre 121 meseci
Ne bi bilo prvi put da je stariji model bolji od novijeg, mada logoka nalaze suprotno.

Mislim da se stariji model moze kupiti jos samo na nekoj rasprodaji bez mogucnosti odabira dezena i velicine.

@ Odin D. i ostali, nesumnjivo mudri forumasi,

kakvu ce neko obucu koristiti zavise od vise faktora. Najcesce od materijalnih mogucnosti i mentalnog sklopa osobe, a pomalo zavisi i od znanja i poznavanja same problematike kao i od sposobnosti da nabavi ono sto zeli, ili ono sto mu neko drugi savetuje.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
217.9.102.*



+768 Profil

icon Re: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez14.04.2014. u 09:15 - pre 121 meseci
Citat:
Bata:
ne znam da li je taj tvoj prijatelj prodavac u prodavnici ili nešto drugo, niti šta je taj Herz (tržni centar?) , ali pitaj ga da li je moguće nabaviti stariji model, i koliko kombinacija boja ima od oba modela, i naravo da li ima(te) neku šemu da to dopremite ovamo ;)
Herz je gradic u okolini Ninberga koji je poznat po tome sto je sediste Adidasa, Pume i Schaeffler-a. Inace skreceno od Herzogenaurach sto ziv covek ne moze da izgovori :D. Tu se nalazi ogroman Adidas outlet pa kapiram da je tamo veliki izbor modela i brojeva. Zena i ja smo veliki potrosaci sportske opreme pa se razmisljamo da odemo i nakupujemo vise stvari od jednom. Svi zaposleni u Adidasu imaju tamo znacajan popust za familiju i prijatelje. Nazalost, nema realnih mogucnosti da se roba donosi u Srbiju.

Citat:
Odin D.: Djavo zna kako se dosad prezivljavalo bez godzija i brokolija...
Ne radi se ovde o prezivljavanju nego o izboru optimalne obuce u konkrentim uslovima. Kapiram da ima ljudi kojima je sve jedno kada, gde i sta imaju na nogama i nemam nikakav problem sa tim, ali bi obrnuto isto bilo fer. Ne gledaju na patike za trcanje isto oni koji trce 15 Km nedeljno i voleli bi da budu u stanju to da rade i za 40 godina i oni koji su poslednji put potrcali na fizickom u petom osnovne. Ne gledaju isto na obucu za leto oni koji provedu u klimatizovanoj kancelariji vreme od 9 do 17 i oni koji su u istom periodu "na terenu". Isto je recimo i sa obucom za planinarenje. Ko od planinarenja upraznjava samo penjanje uz stepenice sigurno ne vidi benefit toga da na nogama ima Jack Wolfskin od 200 i kusur eur. Daleko od toga da je to must have or nothing, ali to ne menja cinjenicu da postoje ljudi koji vole i mogu sebi da priuste da u odredjenom trenutku imaju na nogama optimalnu obucu.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez14.04.2014. u 09:35 - pre 121 meseci
Citat:
Zarko Silic:kakvu ce neko obucu koristiti zavise od vise faktora. Najcesce od materijalnih mogucnosti i mentalnog sklopa osobe, a pomalo zavisi i od znanja i poznavanja same problematike kao i od sposobnosti da nabavi ono sto zeli, ili ono sto mu neko drugi savetuje.

Iako se slazem da postoji vise i manje funkcionalna obuca, ali ipak da se ne lazemo, najveci faktor je ukus pojedinca. Materijalne mogucnosti i mentalni sklop? Jel to neka sala?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: letnja obuća: sandale i patike/mokasine sa otvorima ili bez

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 42117 | Odgovora: 72 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.