Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Savet u vezi sa distribucijom softvera!

[es] :: E-Poslovanje :: Savet u vezi sa distribucijom softvera!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6112 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Savet u vezi sa distribucijom softvera!28.08.2011. u 16:38 - pre 154 meseci
Poreska ti je gubljenje vremena :)
Ne znam da li bi ti proslo lease licence na godinu a prodaja trajne licence.
 
Odgovor na temu

Gox1
Goran Milic
Beograd

Član broj: 158226
Poruke: 24
109.121.56.*



+1 Profil

icon Re: Savet u vezi sa distribucijom softvera!29.08.2011. u 07:38 - pre 154 meseci
Juce razgovarao sa ljudim iz 2 firme, koji takodje rade distribuciju softvera. Jedna firma kupuje iz nemacke, a druga iz austrije.

Obe firme licence uvoze i ne placaju PDV, jer oni to vode kao uslugu... Rekli su mi da su na pocetku pravili konsultacije sa mnogima i dosli do varijante da je to u stvari usluga iznajmljivanja softvera na godinu dana, a ne kupovina softvera i da se to tretira kao usluga pa se samim tim PDV na uvozu na placa. E sad jedna firma fakturise klijentima sa PDV-om, a druga ne... Inace i njihove licence su na godinu dana.

Cinjenica je da se u svemu ovome ne zna ko pije a ko placa :-)! Ako prestanem da pisem, u zatvoru sam :-)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Savet u vezi sa distribucijom softvera!29.08.2011. u 12:20 - pre 154 meseci
I ja mislim da software leasing ne podleze PDV-u ali nase misljenje nije bitno :( Moras imati konkretnu potporu.
 
Odgovor na temu

Gox1
Goran Milic
Beograd

Član broj: 158226
Poruke: 24
109.121.56.*



+1 Profil

icon Re: Savet u vezi sa distribucijom softvera!29.08.2011. u 12:34 - pre 154 meseci
Hehehe, nije problem, samo ja u ovom slucaju ne znam koje konkretna potpora? Kome da se obratim?

Za ovo vreme koliko sam trazio informacije, kontaktirao sam 5 ljudi koji imaju slicne firme i niko od njih ne placa PDV jer kaze da takva vrsta usluge ne podleze PDV-u.

Sta je nagore sto moze da mi se desi? :-) Ozbiljno, ja kao preduzetnik podlezem licno zakonu?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Savet u vezi sa distribucijom softvera!29.08.2011. u 22:21 - pre 154 meseci
Najbolja potpora bi bilo misljenje ministarstva.
To sto neko ne placa ne znaci mnogo - ni to da im inspektori nista nisu rekli nazalost :( Veci problem je ako nisi iz recimo delova grada (ili malog grada) gde idu neuceni inspektori - i ako nemas potporu u recimo vidu konkretnog zakona ili misljenja ministarstva on moze da pise kaznu - dok ti dokazes da si u pravu, taj novac stoji kod njih jer ti moras da je platis.

Najgore sto moze da se desi je da moras da platis taj PDV sa kaznom.
 
Odgovor na temu

Gox1
Goran Milic
Beograd

Član broj: 158226
Poruke: 24
*.mbb.telenor.rs.



+1 Profil

icon Re: Savet u vezi sa distribucijom softvera!31.08.2011. u 12:34 - pre 154 meseci
Ljudi bio sam u poreskoj upravi kod odgovornog inspektora...

Sifra delatnosti koju hocu, moze biti pausal... Posao koji cu raditi moze da se radi sa registrovanom agencijom pod tom sifrom delatnosti.
Bili su ok ljubazni, ali su slabi sa informacijama.

Posle me poslali kod terenskih inspektora, oni potvrdili njihovu pricu i rekli mi da takodje prilikom uvoza licenci ne treba da placam PDV.

Jedino sto su mi rekli jeste "Nemoj da se zaletis pa za 3 meseca na neku trgovinu da prefuras 3 miliona..."
Oni tome pristupaju kao opusteno bre, samo radi, otvaraj... Strasno :-)

Troskovi ce biti oko 10 500 din na mesecnom nivou. Sve sto su mi rekli vec sam znao...
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Savet u vezi sa distribucijom softvera!31.08.2011. u 17:09 - pre 154 meseci
To sto su ti rekli za PDV mozes macku pod rep jer MinFin kaze drugacije. Naravno tu je vise bitno ko ti se padne, ako dodje do kontrole - jer ako taj ne dira PDV, miran si :)

A to ako predjes 3m za mesec dana - budi srecan i otvaraj doo, i ne mari onda ni za PDV ni za pausal :)
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: Savet u vezi sa distribucijom softvera!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6112 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.