Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 846054 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
95.180.102.*



+112 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.01.2015. u 09:21 - pre 113 meseci
Citat:
vladd: A zasto se ovo, BluesRockeru, UOPSTE radi. Kakve veze ima Beograd sa Becom, po komunalnim pitanjima, po pitanjima fondova, budzeta i stanovnika?

Odlazak na pijacu, dom zdravlja, do nekog setalista, BICE SKUPLJI, ali se ta CINJENICA..prostacki KRIJE..posto se svako sibicarenje i prevara zasnivaju na lazi i obmani.


Evo ja cu ti odgovoriti posto sam ja pomenuo Bec. A uradio sam to zato sto je neko drugi pomenuo Bec kao primer za stvari koje su bolje resene nego ovde, pa sam ja naveo isti taj Bec kao primer za ono sto je losije reseno nego ovde. Dakle, zalis se na pogresnu adresu, jer je neko drugi uvukao taj grad u ovu pricu.

A nece sve kratke relacije biti skuplje. Eto recimo odlazak na pijacu ce te sada kostati 90 dinara u oba smera, jer za 90 minuta mozes da odes, kupis i vratis se, dok god ti pijaca nije na drugom kraju grada.


Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.01.2015. u 10:04 - pre 113 meseci
Citat:
Dexic:
Ajde prekini da izbacujem brojke koje vidis na ulici kao reper za nesto. To je najgora moguca laicka fora, koju si valjda do sada prevazisao, ako si stvarno novinar.
Ja vidim da niko nikad ne validira gde se ja krecem, sta sada? (ne salim se i ne preterujem, NIKO sem mene ne validira kartu tamo gde se ja vozim 90% vremena - jer znaju da tu nikada nece biti kontrole). Ali ne lupam kao ti da je tako, samo zao sto ja vidim da je tako kada koristim bus.


Nisam novinar uopste, ne rade u medijima samo novinari. Drugo, vidim sta pokazuju kontroli, idem uvek u isto vreme, uglavnom isti ljudi idu tim busom na posao i u isto vreme nazad. Sredina je takva da se vecina nas i poznaje. Dakle - vecina ima nepersonalizovane iz razloga koji sam rekao - poslodavac ne uplacuje prevoz ili je to u okviru plate koja je minimalac. Minimalac na racun (ili ruke) i ostatak na ruke (ko je srecan da ima ostatak). Pa se dovijaju kako znaju i umeju - kucaju kad naidje kontrola ili ako imaju vremena prosetaju jednu stanicu i udju u neki drugi bus koji naidje.

Ne kazem da je to bilo kakav precizan podatak, ali to je ono sto vidim i ti me u suprotno neces ubediti. A samo u mom naselju ima preko 30.000 stanovnika. Okolinu da ne pominjem.

Njima je ovo poskupljenje od 22%. Oni koji primaju za prevoz regularno i kupuju mesecne, njima je pojeftinjenje i samim tim je manje u budzetu za GSP jer 10% nije malo. Onaj ko je imao za prevoz i kome poslodavac placa mesecnu njega bas briga zar ne? Taj broj dopuna ce biti slican - koji procenat vamo tamo a snizenje od 300 din sigurno nece naterati poslodavce koji ne uplacuju prevoz da ga sad odjednom uplacuju. Njih zabole svejedno a sljakeri nek se snadju.

Penzosima je poskupljenje uglavnom i vec je to objasnjeno ovde.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.01.2015. u 10:25 - pre 113 meseci
cozmo_im, polazis od pogresne pretpostavke da je cena rada zapisana u nekom svetom pismu pa je se svi moraju pridrzavati, a ustvari je potpuno drugacije - cena rada u okruzenju gde imas vise nezaposlenih nego zaposlenih se formira u skladu sa minimalnom cenom za koju se ljudima isplati da dolaze na posao i rade. Od trenutka kada ljudima povecas troskove zivota i dolaska na posao, pomera se prag isplativosti dolaska na posao i povecava se cena rada. Da nije tako, privatni polukrimini vlasnici malih biznisa bi isplacivali plate od 10.000 dinara mesecno, naslo bi se nacina...

Cak i ako gledamo samo ono sto pise na papiru, prosecan svercer ce imati mesecne troskove prevoza uvecane za 170 dinara mesecno (koliko god suludo zvucalo da neko brine o troskovima prevoza jednog svercera), a minimalna cena radnog sata se povecava sa 115 na 121 dinar, sto znaci u proseku 1056 dinara vise mesecno, dakle "poskupljenje" ne prati porast prihoda prosecnog svercera i tu ostaje prostora da se povecanjem kontrole i sankcionisanja iz dzepa prosecnog svercera nekako izvuce dodatnih 886 dinara, a da mu u dzepu ostane ista kolicina novca koju je imao do sada.
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.01.2015. u 11:02 - pre 113 meseci
Citat:
vladd: I tu lezi SVA prevara nesposobnih gradoupravitelja. Ne formira se javni prevoz za gradjane Beca vec za gradjane Beograda..

Od prošle godine pravilnije je reći za građane Srbije pošto je republika preuzela da ga finansira, a građani Beograda ga samo koriste besplatno (ponište kad vide kontrolu). Nije dosta što im stižu zaklani pilići, sir, kajmak i povrće iz bašte, nego im treba dati i za gorivo i šofera.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.01.2015. u 11:27 - pre 113 meseci
Tu si potpuno u pravu, koliko su nesposobni, Beograd ce postati MMF grad...malo je samo budzet republike.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.01.2015. u 12:37 - pre 113 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
cozmo_im, polazis od pogresne pretpostavke da je cena rada zapisana u nekom svetom pismu pa je se svi moraju pridrzavati, a ustvari je potpuno drugacije - cena rada u okruzenju gde imas vise nezaposlenih nego zaposlenih se formira u skladu sa minimalnom cenom za koju se ljudima isplati da dolaze na posao i rade.


Netacno. Formira se tako zato sto je narod mutav i cuti. Ne zna da se pobuni, ne zna da se izbori za svoj status, posao ili primanja. Kada bi te svesti bilo, prosek minimalnih plata bi porastao bar duplo. Poslodavci naravno to koriste maksimalno. Ako neces ti ima ko oce, a taj koji oce je mutav i u fazonu daj sta das.

Dokle god takav stav ima prosecna srbenda, nikad nam bolje biti nece.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.01.2015. u 12:52 - pre 113 meseci
Citat:
cozmo_im: Netacno. Formira se tako zato sto je narod mutav i cuti. Ne zna da se pobuni, ne zna da se izbori za svoj status, posao ili primanja. Kada bi te svesti bilo, prosek minimalnih plata bi porastao bar duplo. Poslodavci naravno to koriste maksimalno. Ako neces ti ima ko oce, a taj koji oce je mutav i u fazonu daj sta das.

Dokle god takav stav ima prosecna srbenda, nikad nam bolje biti nece.

Ti tvrdis da bi prosek plata porastao samo kad bi narod trazio vise? I ozbiljan si?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.01.2015. u 14:21 - pre 113 meseci
Ne bi možda prosek plata, ali bi standard, što je isto tako dobro. Recimo da se skine ova stoka sa vlasti što podiže akcize, i cene svih usluga, telefoniranja, i (uskoro) cene struje da bi se u te cene ugurala (inostrana) privatna "konkurencija" koja će onda "tržišnom utakmicom" da obori te cene na one koje su i dalje veće nego što su bile pre tog famoznog tržišta.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.01.2015. u 15:04 - pre 113 meseci
Citat:
DaliborP:
Naravno da je kradja, samo manja. Kakve veze ima sto neko drugi vise krade, onda je ovo ok? Kraduckanje je ok?

Ne, neplacanje karte, filma itd. nisu kradje, vec neplacanje obaveza. To sto postoje slicne kazne, i to sto se laicki oba zovu kradjom je drugom, ali nisu kradje.

Citat:
Kad ukrades hleb iz pekare, pekara cei dalje raditi, nece je to kostati nesto primetno vise. Jaka ti analogija, ubilo se.

Kostace je koliko kosta taj hleb. Ti ne vidis bitnu razliku, a to je drugo poredjenje koje moze doci sa pekarom:
- ako ti odneses svoje testo u pekaru i ona ti ispece zajedno sa njihovim, kada ima mesta, njih to nista primetno ne kosta vise, da ti ne naplate pecenje (rerna radi, i greje, bez obzira da li stoji vekna za pecenje na mestu ili ne).
Napravi razliku izmedju ta dva, i shvatices koja je razlika izmedju kradje vekne hleba (ciji materijal je platila pekara) i neplacanja potrosene struje za jednu veknu (ciji si materijal ti platio).
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.01.2015. u 15:05 - pre 113 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Po toj logici...

Pogledaj primer pekare koji sam Daliboru dao i shvatices koliko ste vi otisli daleko pogresnim poredjenjem.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.01.2015. u 15:10 - pre 113 meseci
Citat:
cozmo_im:
Ne kazem da je to bilo kakav precizan podatak, ali to je ono sto vidim i ti me u suprotno neces ubediti.

Nemoj onda taj "podatak" iznositi kao cinjenicu za ceo Beograd.
Citat:
A samo u mom naselju ima preko 30.000 stanovnika. Okolinu da ne pominjem.

I siguran sam da ti svakog dana vidis svih 30.000... malo razmisli pre nego sto ovako nesto kazes. Ti u busu vidis 100-200 ljudi dnevno, i to istih svakog dana, ako vec stalno koristite isti bus za posao/nazad. Znaci da ti ne mozes uospte imati predstavu sta radi ostalih 30.000 koje ne vidis!

Molim te, nemoj iznositi takve laicke podatke, nisi trol na forumu ocigledno. Ubija ti bilo koji kredibilitet i zelju bilo kog ozbiljnog da se ikad ponovo upusta u raspravu sa tobom (primeti samo koliko cesto dobijas isti odgovor na tvoj post, tipa "gorivo nije jeftinije u Srbiji jer je plata niza" i "ne stavljas svoje zapazanje kao zvanicni podatak za celu sredinu")


Citat:
Njima je ovo poskupljenje od 22%.

Pa i meni je... i pocecu da ne koristim javni prevoz.

Citat:
Oni koji primaju za prevoz regularno i kupuju mesecne, njima je pojeftinjenje i samim tim je manje u budzetu za GSP jer 10% nije malo. Onaj ko je imao za prevoz i kome poslodavac placa mesecnu njega bas briga zar ne? Taj broj dopuna ce biti slican - koji procenat vamo tamo a snizenje od 300 din sigurno nece naterati poslodavce koji ne uplacuju prevoz da ga sad odjednom uplacuju. Njih zabole svejedno a sljakeri nek se snadju.

Penzosima je poskupljenje uglavnom i vec je to objasnjeno ovde.

Slazem se.
Ali zasto ubacujes nepotrebne, i verovatno netacne brojke samo na osnovu onoga sto ti vidis oko sebe?
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.01.2015. u 15:13 - pre 113 meseci
Citat:
cozmo_im:
Netacno. Formira se tako zato sto je narod mutav i cuti. Ne zna da se pobuni, ne zna da se izbori za svoj status, posao ili primanja. Kada bi te svesti bilo, prosek minimalnih plata bi porastao bar duplo. Poslodavci naravno to koriste maksimalno. Ako neces ti ima ko oce, a taj koji oce je mutav i u fazonu daj sta das.

Dokle god takav stav ima prosecna srbenda, nikad nam bolje biti nece.

Za ovo si, nazalost, prilicno u pravu i dobar dokaz za to je cena rada u zemljama gde ljudi ne prihvataju da rade ispod odredjene cene, naspram razvijenih zemalja gde se to prihvata (Nemacka naspram UK).
Nazalost kod nas ne postoji nacin da se finansira socijalna pomoc koja bi bila bilo sta blizu minimalca, niti kontrola da osoba koja to prima ne radi na crno, za jos manje od minimalca...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.01.2015. u 15:17 - pre 113 meseci
Problem je sto je drzava inertan sistem, pa glupardija zasela na vlast ima dovoljno vremena i uzivanja dok ne istrune ono sto su "posejali".
A onda smisljaju visprene razloge zasto je bas tako moralo biti.

Evo neka doticni "expertski" fiskalni saveti(koje bih na keca raspustio, i ostavio bez plata, pa da ih vidim u snalazenju) objasni pojeftinjenje cigareta( i zasyo nisu nista lanuli kada su se uvecavali zahvati, kao sto laju da je struja "jeftina"..za sta i za koga???)..svakako nije fantasticnom politikom i promucurnim potezima vlasti izazvano, vec ALAVOSCU i PRETERANIM zajahavanjem sa dazbinama..

I epilog je da im se SMANJIO profit i prihod od akciza...profunkcionisala im je "kriva", za koju su znali, ali nisu hajali..
Apsolutno ih ISTO ceka sa "ingenioznim" sistemom naplate, prakticno glupiranjem partijskih udjiguza, samo sto ce morati da se CEKA jedno 9-10 meseci...da im se KONTO masno umanji...
Ali, tu je vec pola mandata..pa jos par glupiranja, i onda pripreme za izbore...nove mandate...

A glupa raja zivi skoro kao marva...uz pojedine prodane "pametne", koji aplaudiraju i pravdaju birokratiju...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.01.2015. u 15:42 - pre 113 meseci
Citat:
Dexic:
Ne, neplacanje karte, filma itd. nisu kradje, vec neplacanje obaveza. To sto postoje slicne kazne, i to sto se laicki oba zovu kradjom je drugom, ali nisu kradje.

Cuj neplacanje obaveza :) Sta sve necu procitati, neverovatno. Nije voznja autobusom obaveza, neko te je slagao. Mozes autom, bickiklom, peske. Daleko je od obaveze.

Koja jeftina opravdanja. Zovi ti to kako god hoces, ali meni je prosto je neverovatno koliko ste u stanju da tolerisete svercovanje.

 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.dynamic.sbb.rs.



+2283 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.01.2015. u 15:55 - pre 113 meseci
Citat:
Dexic:
Citat:
Darko Nedeljković:
Po toj logici...

Pogledaj primer pekare koji sam Daliboru dao i shvatices koliko ste vi otisli daleko pogresnim poredjenjem.

Moj laptop u cenama sirovima - bakar, plastika, aluminijum, gvozdje... ne moze da predje 20 evra. A platio sam ga 400. Cena materijala je zanemarljiva stavka u konacnoj ceni vecine proizvoda.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.01.2015. u 15:57 - pre 113 meseci
Opet nisi u stanju da vidis potrebne detalje :) Niko nije rekao da je voznja busom obaveza. Obaveza je placanje karte :)

I ja ne branim svercovanje. Ali nije isto sto i kradja.
Pogledaj primer pekare, mozda shvatis :)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.01.2015. u 15:57 - pre 113 meseci
Po tebi ispada GSP ide pa ide, bilo putnika ili ne u njemu, pa ni ti sverceri svakako ne smetaju previse. Kakve budalastine.
Primer pekare mozes da iznosis nekog ko ima manje od 8 godina.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.01.2015. u 15:57 - pre 113 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:
Moj laptop u cenama sirovima - bakar, plastika, aluminijum, gvozdje... ne moze da predje 20 evra. A platio sam ga 400. Cena materijala je zanemarljiva stavka u konacnoj ceni vecine proizvoda.

20e? Bas si naivan :)
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.01.2015. u 15:59 - pre 113 meseci
Citat:
DaliborP:
Po njemu ispada GSP ide pa ide, bilo putnika ili ne u njemu, pa ni ti sverceri svakako ne smetaju previse. Kakve budalastine.

Istina nije budalastina. Da li se slazes ili zelis da je izmenis je drugo.

Ali nije kradja, vec neplacanje obaveze (karte). To sto vi to poistovecujete ne znaci da je tako. Niti to sto postoje kazne kao i za kradju.

A primer pekare ako ne vidis razliku onda dzaba pricas ista, kad ti ne pravis razliku izmedju najobicnijih, a razlicitih, stvari.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.01.2015. u 16:07 - pre 113 meseci
Citat:
Dexic: Istina nije budalastina. Da li se slazes ili zelis da je izmenis je drugo.

Ali nije kradja, vec neplacanje obaveze (karte). To sto vi to poistovecujete ne znaci da je tako. Niti to sto postoje kazne kao i za kradju.

Objasni ti meni kako je tacno koristenje GSP-a obaveza.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 846054 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.