Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Occupy Wall Street

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Occupy Wall Street

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 25494 | Odgovora: 137 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Occupy Wall Street06.10.2011. u 19:01 - pre 152 meseci
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Occupy Wall Street06.10.2011. u 19:04 - pre 152 meseci
Vremena se menjaju. Mozda ce buduci istoricari govoriti o OWS kao pocetku revolucije izmedju siromasnih i bogatih. Vreme ce pokazati.
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.dynamic.sbb.rs.



+190 Profil

icon Re: Occupy Wall Street07.10.2011. u 17:11 - pre 152 meseci
Evo jedne od liderki protesta, Roseanne Barr, u intervjuu za Russia Today:

http://www.youtube.com/watch?v...7o&feature=player_embedded


Ona bi da odseca glave kapitalistima, da otima sve što imaju preko 100 miliona dolara i da šalje u logore za prevaspitavanje. A na to, voditelj RT kaže: "Mi se ovde odavno zalažemo za povratak giljotine".

Oh, kako mi je toplo oko srca /barf/
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Occupy Wall Street10.10.2011. u 19:03 - pre 152 meseci


A massive Crowd at the Occupy Wall Street Protests shouting Fox News Lies, so much that the entire Fox news Crew left!

 
Odgovor na temu

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
95.180.72.*



+61 Profil

icon Re: Occupy Wall Street10.10.2011. u 20:08 - pre 152 meseci


All we need is more factories pumping filth into the sky.
Corporate greed and perverted priests, it's the story of our lives.
And apathy's the national disease and there is no end in sight.
God save the USA
Blame the president and say your prayers tonight.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Occupy Wall Street11.10.2011. u 09:15 - pre 152 meseci
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Occupy Wall Street14.10.2011. u 17:25 - pre 152 meseci
http://vimeo.com/30476100

Hot Chicks of Occupy Wall Street

Strana protesta koja je do sada ostala nezapazena :)
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Occupy Wall Street14.10.2011. u 21:29 - pre 152 meseci
Citat:
NJUJORK - Puno je spekulacija oko toga ko finansira protest "Okupirajno Vol strit", koji se proširio na gradove u čitavoj Americi i koji traju skoro četiri nedelje.

Ime koje se sve češće pojavljuje jeste američki milijarder mađarskog porekla Džordž Soros, koji se u septembru našao na spisku deset najbogatijih Amerikanaca.

Konzervativni kritičari tvrde da je taj pokret trojanski konj za tajne Sorosove planove.

Na insistiranje da kaže nešto više o pokretu i demonstrantima, Soros je odbio da bude uvučen u tu priču.

Soros i demonstranti demantuju bilo kakvu vezu, prenosi bosanski portal BHnews.

Međutim, britanska agencija Rojters našla je indirektne finansijske veze između Sorosa i Adbusters, antikapitalističke grupe u Kanadi koja je počela proteste maštovitom marketinškom kampanjom sa ciljem da izazove pobunu protiv Vol strita u stilu Arapskog proljeća.

Štaviše, Soros i demonstranti imaju neke ideološke sličnosti, navodi Rojters.

Soros (81) je na sedmom mestu Forbsove liste 400 bogataša, sa imovinom od 22 milijarde dolara, koja se uvećala proteklih godina dok je vešto odgovarao na haos na finansijskim tržištima.

Obećao je da će se odreći ukupnog bogatstva, polovine dok zarađuje, a ostatka kad umre.


http://www.kurir-info.rs/plane...proteste-u-njujorku-136752.php
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Occupy Wall Street15.10.2011. u 23:10 - pre 152 meseci
Dobro,ako ti je sad lakse pri srcu,da se mi malo vratimo temi,a?
Za danas je bilo najavljeno prvo masovno okupljanje sirom sveta i ko je ocekivao neko spektakularno izlivanje masa na ulicu i promenu poretka jednim potezom naravno da je razocaran,ali je takvih verovatno malo. Sve je jos veoma konfuzno,sto su iskoristili italijanski predstavnici nase organizacije "Kosovo za patike" da malo opustose Rim.Evo malo slika kako je izgledalo:
http://www.corriere.it/gallery...11e0-9ce3-b3213c3a5a87.shtml#1
Izgleda da je protest u Italiji bio najmasovniji.

Bas me zanima koja ce biti nova ideja koja ce drzati ljude na okupu.Zima u NY zna da bude bas zaebana za spavanje pod satorom.
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.alshamil.net.ae.



+702 Profil

icon Re: Occupy Wall Street16.10.2011. u 03:46 - pre 152 meseci

Kako samo zavidim ovim dokonim budalama…
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Occupy Wall Street16.10.2011. u 08:38 - pre 152 meseci
Citat:
Devanagari: Kako samo zavidim ovim dokonim budalama…


Moze im se. Medjutim, uvek je dobro da se vidi da oni koji se bore protiv nepravde jesu inteligentni i samosvesni. To ce ohrabriti jos ljudi da im se pridruzi. Sada kada je to globalni pokret, mislim da ne moze da se zaustavi. Bogati bankari misle i dalje da su nedodirljivi i da je ovo samo prolazna faza luckastih ovaca.

Citat:
a nikog nisam zajebavao, a pljuvao po necijim stavovima jesam, i to cu da radim i ubuduce, ali ne i po nekome, a to sto neko nije u stanju da razlikuje to dvoje nije moja stvar jer ovaj forum nije psihijatrijska klinika nego javno mjesto, a ko to ne moze da shvati treba da ide kod psihijatra.


Ovo boldovano je ordinarna laz. Mislim da i ne postoji tema gde ovo nije nekome radio. Kako nije dobio ban na jedno 30 dana da se oladi malo jos uvek mi nije jasno.

Citat:
A ovo sto si ti sad iznio nije nikakav komentar o necemu sto sam rekao vec obicno vredjanje u momentu kad mislis da mozes to da radis i to te odmah kvalifikuje da te ispljujem kao najobicnije 9ovno koje se ponasa poput onih malih dzukaca koji laju na sve okolo dok ih neko drzi na lancu i misle da i one na koje laju takodje neko drzi na lancu.
E pa malo si se zaye6ao jer ja opomene i savjete uvazavam kada gresim, a ne kada mi neko preti, pa tako i sada nalazim da treba da te okarakterisem kao lajavo djubre, provokatora najnize vrste i bubasvabino 9ovno nastalo probavom pojedenog brabonjka.
Zao mi je samo sto se ovo ne odigrava na temi koja se bavi mojim likom i djelom ili na pp., ali to je bio tvoj izbor, sto i jos jedna potvrda tvog proljevastog karaktera. Djubre jedno i stoko, srami se svog postojanja.


For the record. Ja nemam ovakve ni prijatelje ni drugare. Svi su normalni, mentalno uravnotezeni i inteligentni ljudi koji se nikad ne bi izivljavali nad nekom drugom osobom. Verbalno, fizicki ili bilo kako drugacije.

Citat:

Bas me zanima koja ce biti nova ideja koja ce drzati ljude na okupu.Zima u NY zna da bude bas zaebana za spavanje pod satorom.


Secas se sta se desilo u Tunisu kada se ulicni prodavac zapalio iz protesta? http://en.wikipedia.org/wiki/Mohamed_Bouazizi Sigurno ce biti onih koji ce rizikovati svoje zdravlje po toj zimi. Moze da se desi da ce neko zaista i umreti od hladnoce. Kada pokret dobije mucenika stvari umeju da se zakomplikuju.


 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Occupy Wall Street16.10.2011. u 08:47 - pre 152 meseci
Porediti Evropu i Tunis je bezveze, cak porediti i Srbiju i Tunis nema rezona a kamoli porediti USA i Tunis.

Occupy WallStreet je smejurija sacice levo orijentisanih anarhista i tamo gde anarhija inace pije vodu, ala Italije, tamo je i naisla na plodno tlo. Ali tamo moze da se zove kako hoces, moze da se zove "lep dan u prirodi za lomljenje" i ta grupa ce izaci da doprinese. Sto se tice amerike, poceli su da ih rasteruju i niko se specijalno nije potresao oko toga sem spavaca u parku.

Upravo je American Nazi Party podrzao occupy wall street, posle komunisticke partije. Fino drustvo :) Najsmesnije je sto demokrate pokusavaju da iskesiraju neke glasove na OWS, a sad ce republikanci da ih oderu za to.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Occupy Wall Street16.10.2011. u 09:10 - pre 152 meseci
Videcemo, moje misljenje je da ima previse nezadovoljnih i previse svesnih gde problem lezi da bi cela situacija tek tako prosla. Osim toga to je sad globalni fenomen. To sto su komunisti i nacisti podrzali pokret ne znaci nista osim da oni smatraju da im to ide u prilog nekako ili im je neko platio/naredio da to urade da bi naskodili OWS-u. Prilicno sam siguran da OWS nikad nece prihvatiti takvu podrsku. Ako bude stani pani mislim da ce americka vojska stati uz narod. Medjutim ameri su prakticni ljudi. Mislim da ce pre toga reagovati i progurati odgovarajuce reforme.

Nego interesantna mi je zadnja scena u filmu Beli Lavovi.

http://www.youtube.com/watch?v=vAYmMwxGftk&feature=related

od 1 min pa nadalje. Konacno uspevaju da otvore tajna bankarska vrata (bankarske tajne izlaze na videlo). Mislim da je simbolika plave krvi koja tece sasvim razumljiva :)

http://online.wsj.com/article/...3699204575016983630045768.html

Obama je inace hteo da uradi nestopo tom pitanju.

Citat:
"Never again will the American taxpayer be held hostage by a bank that is too big to fail," Mr. Obama said Thursday, two days after voters crimped his ability to pursue his agenda by sending a Republican to the Senate to fill a vacancy created by the death of Edward M. Kennedy. The election deprived Democrats of the 60 votes often needed to get major measures through the Senate.


Ali, najveci problem pokreta jeste sto nema jasne zahteve. Pokret postaje sve masovniji i na neki nacin kolabira pod sopstvenom tezinom zbog nedostatka lidera i jedinstvene poruke i zahteva. Takodje postoji opasnost da bude infiltriran i iskoriscen kao Tea Party movement.

 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Occupy Wall Street16.10.2011. u 09:14 - pre 152 meseci
^^ Bas tako, pred postavljam da je 'the ideja', da radna klasa plati izmesljena radna mesta mladjim referentima za brasno, kao i izmisljene kredite za kola i stan sa advanced paketima za kablovsku..
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Occupy Wall Street16.10.2011. u 09:19 - pre 152 meseci


Interesantno koliko je ovaj video vio vidovit :) Postavljem 24 Marta 2011.

Sa sve optuzivanjem Sorosa i Komunista da stoje iza svega :)

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Occupy Wall Street16.10.2011. u 10:52 - pre 152 meseci
Americka vojska? Sve sto OWS treba da uradi da bi okupirao WS je da ubedi pandure da ih puste da udju :) kad im se ni panduri, a njujorski su nadaleko poznati po svojim sindikalnim aktivnostima, ne pridruzuju bas ce vojska :) Sta ti mislis da ce da se desi, da ce neki general da udje tenkom u belu kucu? :)

Inace, izneli su oni zahteve :) samo su zahtevi smejurija kao i ceo pokret, bio je ovde okacen link :)


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Occupy Wall Street16.10.2011. u 11:13 - pre 152 meseci
Cim malo zahladi, plemenite vizije o boljem svijetu ce ustuknuti pred malom kisicom i idejom o udobnom kaucu ispred ispred sarenog televizora...
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Occupy Wall Street16.10.2011. u 11:19 - pre 152 meseci
Biti na ovom balkonu u drustvu ovih divnih ljudi i pljuckati dole na hipike



Oh,kako bi to bilo cool....
Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+250 Profil

icon Re: Occupy Wall Street16.10.2011. u 11:52 - pre 152 meseci
Citat:
mmix: Americka vojska? Sve sto OWS treba da uradi da bi okupirao WS je da ubedi pandure da ih puste da udju :) kad im se ni panduri, a njujorski su nadaleko poznati po svojim sindikalnim aktivnostima, ne pridruzuju bas ce vojska :) Sta ti mislis da ce da se desi, da ce neki general da udje tenkom u belu kucu? :)

Inace, izneli su oni zahteve :) samo su zahtevi smejurija kao i ceo pokret, bio je ovde okacen link :)


Nismo se skroz razumeli. Ako bi situacija eskalirala u pun konflikt demonstranata i policije i policija ne bi bila u stanju da kontrolise situaciju, mislim da bi vojska odbila da intervenise i u krvi ugusi pobunu. Naravno da ne bi general tenkom isao na Belu Kucu :) Mada vidis, bilo bi interesantno da doveze tenk na Wall St. :)
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Occupy Wall Street16.10.2011. u 12:19 - pre 152 meseci
Za razliku od protesta u nekim drugim zemljama problem je što ovde nema "humanitarnog bombardovanja", tako da od svega neće biti ništa.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Occupy Wall Street

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 25494 | Odgovora: 137 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.