Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Occupy Wall Street

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Occupy Wall Street

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 25385 | Odgovora: 137 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Occupy Wall Street21.03.2012. u 08:42 - pre 146 meseci
Eutanazija? Gde sam ja to pomenuo?

Postoje razni vidovi zivljenja i prezivljavanja, u krajnjoj liniji neko ko nista drugo u zivotu ne ume moze da nosi stap i cuva ovce. Moze i da nadnici, moze i da se preseli iz grada u ruralno podrucje i da je*eno uzgaja sopstveni paradajz koji ce da pojede. Zemlja je blagorodna ali nije za klosare koji padaju u depresiju jer ne mogu vise da priuste zivot u krugu dvojke. Najlakse je dici ruke i reci "sta ja tu mogu". Moze se svasta, samo je neophodo suocavanje sa realnoscu. Komunisticka utopija (idem u sklu, idem na posao i cekam penziju, krckam penziju) vise ne postoji, ili se razvijas i pratis situaciju ili odumires kao dinosaurusi.

Evo malo pa citaj jer ti je ovo promaklo, cak i u ovoj nasoj sredini koja je netrpeljiva prema privatluku ljudi koji shvate uspevaju, a kamoli u USA gde nema ni desetina taksi i nameta.
http://www.b92.net/biz/fokus/uspeh.php

Inace, recesija je najidealnie moguce vreme za pokretanje sopstvenog biznisa upravo zato sto su veliki igraci optereceni krizom i svojom velicinom. Agilno startup preduzece moze da uhvati talas izlaska iz recesije i da raste uz rast ekonomije. Ali ne, ipak je bolje cekati da lebac padne sa neba.




Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Occupy Wall Street21.03.2012. u 08:50 - pre 146 meseci
Citat:
Postoje razni vidovi zivljenja i prezivljavanja, u krajnjoj liniji neko ko nista drugo u zivotu ne ume moze da nosi stap i cuva ovce. Moze i da nadnici, moze i da se preseli iz grada u ruralno podrucje i da je*eno uzgaja sopstveni paradajz koji ce da pojede. Zemlja je blagorodna ali nije za klosare koji padaju u depresiju jer ne mogu vise da priuste zivot u krugu dvojke. Najlakse je dici ruke i reci "sta ja tu mogu". Moze se svasta, samo je neophodo suocavanje sa realnoscu. Komunisticka utopija (idem u sklu, idem na posao i cekam penziju, krckam penziju) vise ne postoji, ili se razvijas i pratis situaciju ili odumires kao dinosaurusi.


ne znam koliko pratis stranu stampu, ali ja sam nedavno citao u TIME-u o bumerang generaciji. Gomili mladih amerikanaca koji su se vratili kuci kod roditelja. Sta sad bi sa onim cuvenim supermenamaerikacima koji sa 18 godina odlaze od kuce. Hehe, da lako je otici kad mozes da zaradis. A jos lakse ako znas da se mozes vratiti kad puknes.

To sto si pricao za komunizam to nije bila utopija vec stvarnost, a bar sto se tice nase zemlje postiglo se puno vise. Mozda je bolje ova neoliberalna nirvana: idem u skolu probam dop, posle gluvarim jer posla nema, a ako se ne uclanim u stranku necu imati ni penziju. Sta kazes na to ?

Ne valja narod ?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Occupy Wall Street21.03.2012. u 09:11 - pre 146 meseci
A odakle tebi ideja da klosarstvo ne postoji u USA? I da nema razmazene decurlije? Odraslo u kuci na sprat koju su finansirali roditelji i dobijali nove patike sve nedelje a sada treba da rade nesto njima ispod casti za minimalac pa im se to ne svidja jer je bolje da ih roditelji drze na grbaci dok ne lipsu? Ima toga svuda, ali za to su vise krivi njihovi roditelji nego oni. Lepo kaze izreka, od pocepanih gaca do pocepanih gaca tri generacije. Ti razmazeni klosari ce da zive pristojno dok im roditelji ne skapaju onda ce da zive uzasno bez ikakve perspektive i onda ce njhova deca posle odrastanja sa takvim roditeljima da grebu i bore se samo da ne moraju da zive kao njihovi roditelji klosari.

Tvoja "neoliberalna" alternativa je bolestina, ili stvarno mislis da su svi klinci narkomani?

Naravno da narod ne valja. Ko je postavio te partokratske lopove na vlast? Da nisam ja? Kakav narod, takva i vlast.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Occupy Wall Street21.03.2012. u 10:46 - pre 146 meseci
zasto insistiras na generalizaciji ?

Ne moze svako biti preduzetnik. To su ti samo fore naseg propalog rezima gde se ustvari za neuspeh vlade da kreira najpre pravni sistem bez korupcije koji bi bio uvod u ulaganja, sada prebacuje krivicu na obicnog coveka. Cudi me da si naseo na tu propagandu, ali to je vec tvoj problem.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Occupy Wall Street21.03.2012. u 11:13 - pre 146 meseci
Naravno da moze svako biti preduzetnik, kad odes da konkurises za posao i dobijes posao ti si preduzeo da odradjujes neki ekonomski smisleni posao za pare, nemas odgovornoost da potpisujes zavrsni racun ali imas prema nekome neku odgovornost za obavljanje svog posla. Zasto si isao da konkurises za taj posao a ne za neki drugi, zato sto smatras da je bolji iz nekog razloga i eto prve poslovne odluke. U cemu je problem preneti to na licni plan? Poslovne knjige? Unajmis knjigovodju. Ja cu ti reci u cemu je problem, u razmazenosti i ocekivanju da neko drugi brine za tvoje doope, toga nema u preduzetnistvu. Toga nema ni u zaposlenju, samo imas iskrivljenu percepciju o tome kao i ovi WS klosari, pa hcoete da menjate sistem da vam garantuje poslove bez obzira na sve. Vazi, hiljadu.

Ako prodas stan u gradu da kupis kucu na selu sa bastom i oborom i zasadis svoje povrce i gajis svoju stoku ti si isto preduzetnik, domace poznat kao seljak. Sad sto je nekima hranjenje zivine ispod casti to je druga prica, ti se na kraju bace sa zgrade sa sopstevnim detetom iz bolesnog besa, sreca pa je klinja preziveo svog idiotskog oca. Zbog cega bi celo drustvo moralo da nastavi putem u propast da se on slucajno ne bi osetio ugrozenim zato sto nije "seljak". Lazna saosecajnost za luzere i ljude koji odbijaju da donose svoje odluke i da snose posledice svojih odluka.

ja opet krivim komunizam za to uljuljkivanje u lazni osecaj sigurnosti, nicij posao nije garantovan ni siguran, ni tvoj, ni moj, a ni svih ovih partokratskih lezilebovica koji su se uvalili na drzavnu sisu preko partije. Nije bio ni pod komunizmom jer se ceo taj sistem urusio upravo zbog svoje neodrzivosti. Bez preduzetnistva i liberalne ekonomije pre ili kasnije para ce nestati i za njih. Svi koje ja znam da rade na crno prolaze relativno ok u Srbiji, ne mogu da se obogate nesto posebno ako ne barataju kesom jer su ograniceni ali nekako bolje prolaze od "legalnih" koje drzava ubija. znaci da problem nije u nedostatku preduzetnickog duha vec u deformisanom drzavnom aparatu koji opet napominjem, NEMA NIKAKVE veze sa kapitalizmom kao sistemom, ja jos nisam cuo za uspesnu drzavu koja od svoje sopstvene ekonomije OTIMA 5% GDPa na administrativne takse i troskove (a to je pre poreza).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Shomi Li Jones
Student

Član broj: 278521
Poruke: 10
*.dynamic.sbb.rs.



+199 Profil

icon Re: Occupy Wall Street21.03.2012. u 22:05 - pre 146 meseci
Nije poenta ni u kapitalizmu ni u komunizmu nego u vaspitanju i obrazovanju, odnosno porodici. Država treba da se potrudi da se ljudi odgoje da budu skromni, radni i vaspitani. Ono što se radi u americi je generalno disklejmer i treba ljudi da protestvuju. Oni misle da se žale na ekonomiju a u stvari se žale na obrazovanje jer su glupi, ne razumeju kako su siromašni, i treba da se žale i da ih kidaju kada im država ne omogućava pravo obrazovanje.

Imam profesora koji i pored svog akreditovanog programa i svih tih anketa i zahteva aktivno obesmišljava obrazovanje studenata. Ne vrede nikakvi zakoni ako ljudi ne valjaju, ako ljudi nemaju vaspitanja i skromnosti i obraza. Da ti ljudi nisu ovce ne bih ni šišali... OK ti protesti jesu trenutak obrazovanja kada oni i razmišljaju šta se dešava oko njih ali to je malo i nedovoljno i nijedan zakon neće njih učiniti pametnima i sposobnima, a posla će biti sve manje i manje.

Da su ameri čuvali radna mesta i vaspitavali i terali starosedeoce da rade umesto što su uvozili i jeftinu i skupu radnu snagu radi 5 minuta dominacije svetom sada bi im svima bilo lepše.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.shabakah.net.



+702 Profil

icon Re: Occupy Wall Street21.03.2012. u 22:36 - pre 146 meseci
Citat:
Shomi Li Jones: Država treba da se potrudi da se ljudi odgoje da budu skromni, radni i vaspitani.

Ha ha ha ha :) :) :) Takodje, drzava treba da se potrudi da su im vezane pertle i da su zatvorili slavine pre nego sto izadju iz kuce… I da ne izlaze na ulicu ukoliko upravo u tom trenutku nailaze kola i da ne gaze po barama ukoliko je oko bara ulica suva i da operu ruke pre jela jer u suprotnom mogu da se zaraze necim.

Citat:
mmix: Bez preduzetnistva i liberalne ekonomije pre ili kasnije para ce nestati i za njih.

Sad me podseti na ovo sto nazadnjaci stalno ponavljaju, kako je neoliberalni kapitalizam upropastio zemlju nakon decenija blagostanja u samoupravnom socijalizmu i bla bla bla… U to ime, reakcija na tekst "Neoliberalizam i kriza" sa nsfm:

Citat:
I gde je uopšte ta neoliberalna politika? U rigidnom radnom zakonodavstvu, po kome gotovo da nije moguće otpustiti radnika? U manipulacijama deviznom kursom tokom cele prethodne decenije? U kancerogenom širenju esnafskog sistema kroz licenciranje sve većeg broja delatnosti, od seljaka do turističkih radnika? U masovnom opraštanju neplaćenih poreza i doprinosa? U stalnim subvencijama brojnim preduzećima u tzv. restukturiranju (od JAT-a i Železnice nadalje), raznim poljoprivrednim proizvođačima, stranim investitorima i svim drugima kojima trebaju pare? U nepostojanju stečaja, kako se nezaposlenost ne bi povećala? U raznim strategijama i politikama ekonomskog i regionalnog razvoja, socijalnog stanovanja itd? U tzv. podsticanju građevinarstva, gde ministar slobodno deli pare? U širenju državne svojine (Telekom, Smederevo, „akvizicije“ Srbijagasa)? U partijskoj kontroli nad preduzećima u javnom sektoru? U čvrstoj kontroli medijske scene? Itd, itd. Ne, nema tu liberalne politike, već samo svemoćne, intervencionističke države, baš kako vole Dušanić i drugovi.



Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Occupy Wall Street21.03.2012. u 23:06 - pre 146 meseci
Drzava itekako moze da se potrudi da ljudi budu bolji.

Npr pogledajmo kakav je danas skolski program na TV, a kakav je nekad bio. On je nekad obrazovao decu, a danas ih zabavlja i to zabavom za odrasle. Ja zivim napolju pa ne pratim program, ali jednom sam video u Srbiji TV sou za decu na Pinku. Neka top lista i klinke od 10 godina pevaju....

Sto se tice ekonomskog pravca kome pripadaju trenutni kreatori srpske ekonomske politike ON NE POSTOJI ! Znaci ne treba uopste razbijati glavu da li su oni liberali, neoliberali, kejnzijanci ili miltonovci.

ONI SU OBICNI LOPOVI i to je jednina istina.

 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Occupy Wall Street22.03.2012. u 06:27 - pre 146 meseci
Citat:
Da su ameri čuvali radna mesta i vaspitavali i terali starosedeoce da rade umesto što su uvozili i jeftinu i skupu radnu snagu radi 5 minuta dominacije svetom sada bi im svima bilo lepše.


+1

Dodao bih jos i (da parafraziram svoje pijatelje Srbe iz Bosne) ' i da nisu puvali snagu u tudju guj'scu'...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Occupy Wall Street22.03.2012. u 08:22 - pre 146 meseci
Sta znaci "cuvali radna mesta"? Protekcionizam? Da, to je resenje...

Hoces primer kako intervencionisticka politika utice na procenat nezaposlenosti pogledaj Srbiju, i ne samo Srbiju vec i celu juznu evropu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Occupy Wall Street22.03.2012. u 13:43 - pre 146 meseci
To recimo moze da znaci i ovo:

Kad na listi nezaposlenih drzave Idaho imas 200 programera/softverasa, a drzavnoj sluzbi koja
im pise cekove za unemployment treba softver da to uradi, da za taj posao ne unajmljujes kompaniju
iz Indije nego da taj posao poveris upravo toj nezaposlenoj gomili.

To takodje znaci da prakticno ne penzionises computer science professional-a u punoj snazi (iako u
malo jacim godinama starosti) da bi uvezao gomilu H1B-ova iz treceg sveta kojima brat-bratu treba
jedno 5-6 godina da se 'proc'use' da bi uopste mogli da igraju u ligi, samo zato da bi ih platio jeftinije
i drzao vezane lancem i bukagijom za firmu (a to je bilo ne tako davno dok je H1B bio 'ili firma ili nazad kuci'),
a oni srecni. Imam negde zaturerno svedocenje pred kongresom o tome koliko je H1B bio masovno
koriscen kao obican hoax.

Takodje moze da znaci (ja licno video i doziveo) da kad u firmi imas tim od tri zmaja za odredjenu
delatnost koji samo piche posao, tu delatnost ne izvozis firmi iz Kine i firmi iz Tajvana po ceni od 4-6 miliona
USD, iako te firme unapred obavestavaju da u bas toj delatnosti nemaju ekspertizu (a ti ih tapses po ramenu i
kazes 'ne brinite, mi verujemo u vas, naucicete vi to vec', da bi kroz devet meseci i potrosenih X miliona
projekat vratio nazad kuci netaknut).

O citavom izvozu nekoliko stotina hi-tech tehnologija koje vise ne postoje na US tlu smo vec pisali, i
rekao bih da smo bili potpuni istomisljenici.

Cinjenica je da je prvi put od osnivanja negde pocevsi od 2000-te godine MIT imao manje interesenata
nego mesta, da je nacija tradicionalno vrhunski talentovana za tehniku pocela da sanjari o belim kosuljama
i kravaticama, trange-frangama, munjevitim zaradama 'from thin air' a da zapostavljaju konkretne discipline,
ili ih ostavljaju 'nizim rasama' dok oni gazduju i bave se pitanjima upravljanja svetom.

Uostalom, te pojave nisu americki specijalitet. Svojevremeno mi je Srbin koji zivi u Atini izneo podatak da
u Atini jedini koji zapravo nesto konkretno rade su Albanci, dok Grci mahom gledaju da gazduju, uzimaju
kredite i kupuju nekretnine, i gledaju da se slucajno ne oznoje ili nesto pipnu rukom.

[Ovu poruku je menjao milanche dana 22.03.2012. u 15:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Occupy Wall Street23.03.2012. u 09:31 - pre 146 meseci
Citat:
milanche: To recimo moze da znaci i ovo:
Kad na listi nezaposlenih drzave Idaho imas 200 programera/softverasa, a drzavnoj sluzbi koja im pise cekove za unemployment treba softver da to uradi, da za taj posao ne unajmljujes kompaniju iz Indije nego da taj posao poveris upravo toj nezaposlenoj gomili.


A sta je ovo ako ne protekcionizam. Jedini nacin da ovo funkcionise kako si zamislio je da
a) oni oforme svoju ekipu i prime zaposlene an drzavnu sisu (koja je vec preopterecena) uz veliki rizik da zbog nedostatka skilla za upravljanje takvim projektima ce propadne i da cela prica kosta daleko vise nego unemployment cekovi
b) da iz tendera i javnih nabavki iskljuce strane kompanije.

A ako Ameri nece da daju Indijcima da im prodaju sftver zato bi Indijci recimo dozvolili amerima ucesce na tenderima za kupvinu celika ili bilo cega drugog. Trgovinski ratovi obicno tvrde da su reciprocitetni ali u realnosti su uvek disporporcionalni i na inicijalnu stetu onog koji je zapoceo. I ne retko se zavrsavaju konkretnim ratovima bojevom municijom.

Nije na tebi ni na meni, niti sme da bude na sistemu da prisiljava takve procese. Ako je lokalni zivalj nekonkurentan onda lokalni zivalj treba da se malo aktivira da to promeni i sistem uprave treba da bude okrenut ka povecanju konkurentnosti a ne protekcionizmu. Ko tera iskusne CSPove da idu u penziju? Ako su tako dobri kao sto tvrde nek osnuju svoju kompaniju, nek izadju na trziste kapitala sa biznis planom i nek se odreknu dela komapnije za venture, to tamo bar moze da funkcionise dok komunisti ne preumu berze. Ali ne, lakse je kukati kako su im Indijci uzeli posao.

Mi jesmo istomisljenici oko toga da se proces odliva poslova i gubljenja kompetencija desava i da plebs vrsi jak pritisak da se uvede protekcionizam, ali vidjenje resenja nam nije isto. Ako protekcionisticke struje pobede to na srednji rok moze da vodi samo u masovni gubitak zivota i bogatstva i ne da nece ubrzati proces stabilizacije drustva vec ce taj proces odloziti.


Citat:
milanche: Cinjenica je da je prvi put od osnivanja negde pocevsi od 2000-te godine MIT imao manje interesenata nego mesta, da je nacija tradicionalno vrhunski talentovana za tehniku pocela da sanjari o belim kosuljama
i kravaticama, trange-frangama, munjevitim zaradama 'from thin air' a da zapostavljaju konkretne discipline, ili ih ostavljaju 'nizim rasama' dok oni gazduju i bave se pitanjima upravljanja svetom.


Ovo ce zapravo mnogo vise da ih sje*e nego bilo sta drugo. I ujedno je (pored zdravstvenog) razlog zasto ne zelim da idem da zivim u USA jer je ova nadolazeca generacija izgubljena. Na neki uvrnuti nacin "naucili" su taj lelemudski zanat od nas i misle da ce tako moci doveka a nece. Ono zbog cega respektujem amere a nasi mi idu na ganglije je sto ameri svejedno nece sponzoristi takav "zivot" makar i po cenu raspada unije i po cenu drasticnog pada kvaliteta zivota. Kako ponestaje para na drzavnoj sisi tako ce smanjivati socijalne dotacije i tako ce razmazena gomila bez socijalisticke podrske morati malo da upregne da bi uopste prezivela i onda ce i MIT izgledati primamljivije sledecoj generaciji. I iz velike depresije su izasli jaci i sposobniji po cenu velike ljudske patnje, ali je prvo morala da se desi.

Kao sto rekoh, od pocepanih gaca do pocepanih gaca tri generacije.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Occupy Wall Street23.03.2012. u 10:58 - pre 146 meseci
otkud ti sad smeta zdravstveno vrli preduzetnice ? Sta je problem da zaradis pare da se lecis ili mozda cekas da ti drzava POMOGNE ?

Isto tako, nisam siguran da Amerikanci nece potegnuti za protekcionizmom, ali ne ovim koji sad imaju i koji je izgleda nedovoljan, nego za jos jacim. Obama je upravo aktivirao mere prema Kini jer oni tvrdoglavo odbijaju da precene rinminbija. Romni najavljuje jos ostrije mere i vecina americkih politicara najavljuje reindustrijalizaciju zemlje. Ipak, nije njima jos dogorelo, a uostalom elite su se vec dovoljno nakrale. Ne bi Ipod bio skuplji maloprodajno ni da se pravi u Americi vec bi razlika na profitu bila manja.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Occupy Wall Street23.03.2012. u 11:28 - pre 146 meseci
Ne smeta mi zdravstveno kao sistem nego disproporcija u pravima i obavezama osiguranja i osiguranika. Ne cekam da mi drzava finansijski pomogne vec da zakonodavstvo ogranici mogucnost osiguravajucim kucama da se izvuku iz obaveza za hronicna oboljenja po polisi koju su vec naplatili. Ne vidim kakve to veze ima sa komunizmom? Ili hoces da kazes da je u Srbiji zdravstvo bolje? I u Srbiji kad hocu nesto ozbiljno da uradim moram da platim iz dzepa i pored osiguranja, na jedan ili na drugi nacin.

A to sto Romney prica, joj, haha. Ajd priseti se malo sta je Obama pricao pred svoje izbore i sta je ispunio od toga. Njihovi politicari su isti kao i nasi, puno prazne price i slihtanje plebsu, sto se mene tice nista se tamo nece promeniti osim ako nekim ludim slucajem ne pobedi Santorum (pu pu). Protekcionizam u USA nikad nece poteci od federanle vlasti, ako bude poceo da se primenjuje krenuce od drzava koje ce uci u sukob sa federalnom vlascu oko svojih prava u okviru federacije o odnosima sa stranim entitetima. Neke drzave vec sve vise i vise otvoreno przaju otpor (Arizona npr po pitanju iliegalne imigracije, itd).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Occupy Wall Street23.03.2012. u 13:26 - pre 146 meseci
Citat:
Ili hoces da kazes da je u Srbiji zdravstvo bolje?


ma ostavi ti sad Srbiju. Znas ti dobro sta sam te ja pitao i zasto sam te pitao. S ove strane k. protiv socijalne drzave, a vamo: pa znate, ovaj, eh, ako bi moglo to zdravstveno...

+

ne moras se ti osigurati. Mozes uvek da iskeshiras lecenje.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Occupy Wall Street23.03.2012. u 13:36 - pre 146 meseci
mozes, ali zasto bi? Osiguranje i postoji upravu u tu svrhu. TOm logikom zasto bi i kola osigurao kad mozes da iskesiras druga i da platis stetu koju si drugom naneo ako si kriv. Nema nista komunistickog u vezi osiguranja niti isto ima ikakve veze sa socijalnom drzavom

[Ovu poruku je menjao mmix dana 23.03.2012. u 15:00 GMT+1]
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Occupy Wall Street23.03.2012. u 14:09 - pre 146 meseci
mmix,

nije ti dobro poredjenje. Auto osiguranje je obavezna stvar. Zasto ? Zato da bi steta koju ti prouzrokujes bila odmah naplativa jer njega garantuje osiguravajuca kuca.

Sto se tice zdravlja, bas nekog zabole sta ce biti sa tobom ako se razbolis.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Occupy Wall Street23.03.2012. u 14:53 - pre 146 meseci
Braksi,

nije ti dobro poredjenje. Zdravstveno osiguranje je obavezna stvar. Zasto? Zato da bi povreda koju ti nekom prouzrokujes (recimo eto bas u saobracajnom udesu izazvanom tvojim krivicom) bila odmah naplativa jer njega garantuje zdravstveno osiguranje.

Sto se tice auta, bas nekog zabole sta ce biti sa tvojim autom ako ga slupas.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Occupy Wall Street

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 25385 | Odgovora: 137 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.