Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Lezeci policajci na Gazeli

elitemadzone.org :: MadZone :: Lezeci policajci na Gazeli

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8303 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Lezeci policajci na Gazeli16.11.2011. u 08:51 - pre 151 meseci
Jel vam lepo kada prelazite preko 'cesljeva' na Gazeli?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Lezeci policajci na Gazeli16.11.2011. u 08:56 - pre 151 meseci
Jeste, svaki put pomislim, ''super, gume 500€''
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Lezeci policajci na Gazeli16.11.2011. u 09:02 - pre 151 meseci
U cemu je problem sa cesljevima (dilatacionim spojnicama)? Svi su oni sa obradjenim ivicama i ne seku gume. U svakom slucaju dugotrajnije resenje od starih spona koje su pucale i otvarale rupe svakih 6 meseci. Ili metalnih poklopaca koje su malo malo pa otpadale sa spojeva i pretile da izaovu sudare na Pancevcu. Jbg, zimi ce biti malo jaci zvuk jer ce cesljevi biti vise razmaknuti, most se suplja pa se skuplja.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Lezeci policajci na Gazeli16.11.2011. u 09:04 - pre 151 meseci
Posle dve godine "radova" ne bi mi smetali ni ležeći nosorozi. U svakom slučaju, češljevi su potrošna roba, kada sve legne na svoje mesto, malo se pohabaju, ima da letimo preko njih.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Lezeci policajci na Gazeli16.11.2011. u 09:05 - pre 151 meseci
Ako je u pitanju skupljanje na hladnoci to jedino ima smisla. Ovako imam osecaj kao da putujem vozom.
Inace, nije meni ovo palo na pamet, cujem da se mnogi zale da previse lupa.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Lezeci policajci na Gazeli16.11.2011. u 09:15 - pre 151 meseci
Bem li ga, da se cuje, cuje, ali mislim da ljudi preteruju, ja sam isao levom trakom 80 (koliko je inace i organicenje) i presao sam preko svih spojnica bez ikakvog poskakivanja. Da spojnice nisu nivelisane u nivou puta sa 80 bi itekako odskocio od tog "lezeceg policajca". Ovde se jednostavno radi o pojacanom zvuku, niti ce nesto biti kolima niti je to opasno.

Btw, jesu ove nove kamere brzinomerske? Ili samo za pracenje saobracaja?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Lezeci policajci na Gazeli16.11.2011. u 09:28 - pre 151 meseci
Kamere su za praćenje saobraćaja, nisu od onih koje služe za kažnjavanje.

Češljevi su nešto malo denivelisani, to je jasno. Štrče. Ali mnogo gora stvar je da je asfalt, neposredno pored "češljeva" veoma grub i katastofalno loš ! Sasvim je jasno da će još tokom ove zime na tim mestima da se pojave rupe. Prvo male, naravno, a onda će neradom nadležnih da se pretvore u kratere.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Lezeci policajci na Gazeli16.11.2011. u 09:36 - pre 151 meseci
Asfalt je valovit na celom rekonstruisanom delu autoputa kroz Beograd pa i na gazeli, a na dilatacionim spojnicama mi auto poskače. Da li bi u Nemačkoj tako uradili? Ma kojoj Nemačkoj, da li bi tako uradili u HrvaCkoj, Sloveniji, Mađarskoj? Možda je loše urađeno ali sam ubeđen da je plaćeno po zapadnim cenama.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Lezeci policajci na Gazeli16.11.2011. u 10:57 - pre 151 meseci
Kamere na Gazeli su za praćenje brzine!

Samo malo logike, kada pored kamere postoji i laserski merač brzine, i kada za svaku traku postoji po jedna kamera, onda to sigurno nije samo za praćenje saobraćaja... Međutim pitanje je da li su u funkciji, ja još nisam čuo da je nekome stigla kazna od kamera..
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Lezeci policajci na Gazeli16.11.2011. u 11:36 - pre 151 meseci
Koliko se secam te kamere pre nisu imale sa svoje desne strane dodatnu kutiju koja lici na brzinomer. Da li su sada za merenje brzine, postansko sanduce ce uskoro pokazati. Mada i ove kamere za zutu, u poslednje vreme saobracajac stoji ispred kamere i upucuje vas u zutu traku kada je guzva, pa je onda pitanje koliko cesto i da li sve te kamere rade...

Sto se tice cesljeva, dok je gazela bila razrovana i raspukla kao minsko polje, cesljeve niko nije primecivao od ostalih kratera. Pre je cesalj segmenat bio jos gori, ali ne zbog ceslja vec zato sto se most raspada.

Gazela je most koji je izgradjen kao luk. Odnosno lucna krivina je ta koja nosi masu mosta i prenosi je u dve distalne tacke u kojima se oslanja o zemlju.
Gazela odavno vise nije luk.

Pre popravke je imala takvo potonuce po sredini mosta, da je bilo samo pitanje kada ce se raspasti zbog nepravilnog opterecenja konstrukcije, koju su kao maljem svakodnevno tukli teski sleperi upadajuci u kratere po mostu..

Sada kada su je rekonstruisali, nekim dizalicama su uspeli da malo uzdignu potonuce, ali nisu vratili most u originalnu konfiguraciju, a koliko ce to da drzi ne znam.

Znam da su neko vece pre otvaranja opet radili 2/3 ceslja na odavno sredjenoj niskoj strani koja je bila u opticaju, varili, sredjivali, spajali.
Ono sto je bilo jezivo je bio prelaz automobilom preko te 1/3 koja je bila u opticaju. Sredisnji deo mosta je bio tako potonuo u odnosu na prilazni deo, da je autmobil propadao pri prelasku...

A ionaj idiotizam sa pesackom stazom na sred mosta do koje se ne moze doci ni sa jedne strane je opet napravljen, iako samo dodaje masu potonulom mostu, a ne sluzi ni za sta... cestitke za ugradnju, alalv€ra.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Lezeci policajci na Gazeli16.11.2011. u 11:41 - pre 151 meseci
Pešačka staza služi da ukoliko se desi sudar ili kvar vozila ne stojiš na autoputu nego staneš na stazu. Takođe u planu je da se urade pešački liftovi pa će moći i da se pešači preko.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Lezeci policajci na Gazeli16.11.2011. u 11:44 - pre 151 meseci
Ako je to namena staze, komotno je mogla da bude duplo uza nego sto jeste...
A ako ce da ugradjuju liftove, koji moj su onda postavljali ogradu? Jel to ono: "Ajde da napravimo, pa cemo posle da srusimo i napravimo opet"?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Lezeci policajci na Gazeli16.11.2011. u 11:53 - pre 151 meseci
Evo kako je čovek napravio predlog da se uz minimalne investicije uradi pešačko-biciklistička staza na gazeli. link

mapa

crno - trenutno postojeća staza
crveno - predlog nove staze
crveni kvadrat - lift

Problem je što je to mala investicija i ne može puno da se zaradi na tome :)
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Lezeci policajci na Gazeli16.11.2011. u 11:57 - pre 151 meseci
Koliko vidim ovo je tek ideja...Korisna, ali ipak samo ideja...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9516
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Lezeci policajci na Gazeli16.11.2011. u 12:56 - pre 151 meseci
Činjenica je da je saobraćajnica na Gazeli auto-put. Niti je bezbedno niti je dozvoljeno da se pešacu šetaju neposredno uz auto-put.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Lezeci policajci na Gazeli16.11.2011. u 13:15 - pre 151 meseci
Uz put i putem nije isto. Gazela jeste autoput ali je i celom duzinom autoputa kroz naseljeno mesto ogranicenje 80km/h upravo iz razloga sto uz autoput postoji potencijalni ne-motorni saobracaj. Ne postoji nijedan valjan razlog zasto gazela ne bi bila upotrebljiva za nemotorni saobracaj ako su motorni i nemotorni segment stiktno odvojeni i ne mesaju/seku se. Vrlo verovatno ce i barikada izmedju delova biti ojacana ako se ikad ova ideja sprovede u delo. A i ne vidim cemu bunt, nije bas da taj prostor moze da se uzme i od nejga napravi kolovozna traka.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Lezeci policajci na Gazeli16.11.2011. u 15:28 - pre 151 meseci
Ocigledno niste dovljno razmisljali na temu.

Ako je ideja te pesacke palube na sred mosta da se sklonis kada ti se pokvari auto, onda stvarno darvinova nagrada od mene vrlom inzenjeru :). Nije zato sto bi onda bila celom duzinom mosta, nije zato sto moze da se stoji i u onom uskom delu pre pesacke staze koja vodi nigde, nije zato sto moze da se ceka i u autu, sem ako auto ne gori.

Ocigledno je to greska projektanta ili je nedovrsen porjekat, koji je sada u rekonstrukciji samo utvrdjen i uzete su pare na njemu.

Meni smeta samo iz jednog razloga, a to je besmisao, spomenik gluposti i ugradjivanju.

Ne koristi se, a dodaje tesku masu mostu koji je potonuo po sredini.
Umesto da iskoriste priliku rekonstrukcije da to srede, rasterete most, kad su vec celu tu pesacku palubu odsekli i bacili.
Oni su napravili novu i montirali na staro mesto. Mislim znam da je zbog kesha, ali brate.

Sve je to lepo sa biciklistickim i pesackim liftovima, ali to je u snovima forumskih zaludjenika, a ne u projektnoj dokumentaciji.
 
Odgovor na temu

Predrag Krstic
Beograd

Član broj: 30388
Poruke: 210
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Lezeci policajci na Gazeli17.11.2011. u 20:03 - pre 151 meseci
Jbg, šteta što tebe nisu zvali. Izgleda da si veliki stručnjak u toj oblasti i imaš dosta čeličnih mostova iza sebe, pa smeš tako da opljuneš projektante.

Nego.. jel si ti čuo za revizionu stazu?
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Lezeci policajci na Gazeli17.11.2011. u 23:52 - pre 151 meseci
Reviziona staza, impresioniran sam, jos da si imao u rukavu neki izraz na latinskom zvucalo bi jos mocnije. Nisam ja strucnjak, jedine mostove kojie sam pravio su bili drveni preko osusenih korita potoka koji su sprovedeni u kanalizaciju u bg, ali sam pravio odlicne mostove :).

Prateci prostu logiku, prostu fiziku, culo vida, most izgleda kao luk, ne verujem da je most imao potonuce po sred luka pre 40 godina kada je pravljen. Vec je potonuce nastalo kao posledica hronicnog neodrzavanja kolovoza i konstrukcije, slepera koji su ga cekicali i propadanja strukture mosta. Ne verujem da su ovih godinu+ dana pokusavali da isprave taj defekat iz prostog hira... U tom kontekstu ta pesacka staza koju niko nikada ni za sta nije koristio izgleda kao mrtvi teret.

Nego sta je reviziona staza ?
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Lezeci policajci na Gazeli18.11.2011. u 00:12 - pre 151 meseci
Pretpostavljam staza koja sluzi za lakse odrzavanje mosta, kao revizioni otvor u podu/plafonu. Sedeti u kolima na gazeli za vreme kvara/sudara je nebezbedno jer je to autoput bez zaustavne trake sa ogranicenjem od 80 km/h tako da ta staza itekako ima smisla. Isto tako mislim da i oni koji su projektovali ipak imali opsirnije objasnjenje zasto je to moralo tako.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Lezeci policajci na Gazeli

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8303 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.