Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Smrt demokratije

elitemadzone.org :: MadZone :: Smrt demokratije

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 22594 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
*.pppoe.samara.ertelecom.ru.



+498 Profil

icon Smrt demokratije07.01.2012. u 22:03 - pre 148 meseci
Prvi put, među desetinama miliona novogodišnjih SMS-ova razmenjenih u Srbiji, bilo je onih koji u 2012. priželjkuju – revoluciju.
http://www.nin.co.rs/pages/article.php?id=65516

Ne znam odakle autoru članka uvid u tolike poruke ali se mogu složiti da je mnogima u Srbiji muka od ovakve demokratije.
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+679 Profil

icon Re: Smrt demokratije07.01.2012. u 22:11 - pre 148 meseci
Citat:
Ne znam odakle autoru članka uvid u tolike poruke

Nema ih, nego izmišlja gluposti.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+187 Profil

icon Re: Smrt demokratije07.01.2012. u 22:16 - pre 148 meseci
Nema norod vise snage, za nove spasioce .....
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Smrt demokratije07.01.2012. u 22:30 - pre 148 meseci
Citat:
hogar strašni:

ali se mogu složiti da je mnogima u Srbiji muka od ovakve demokratije.

Pa verovatno u tu "množinu" spadaju oni koji i dalje veruju u Deda Mraza.

šatro:kra-demo-ti-i ja=demo-kra-ti-(i)ja (ako je neko slučajno pomislio da je koren reči grčkog porekla )
 
Odgovor na temu

Teratron

Član broj: 293911
Poruke: 291
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+187 Profil

icon Re: Smrt demokratije07.01.2012. u 22:34 - pre 148 meseci
Ha ha ha
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Smrt demokratije07.01.2012. u 22:36 - pre 148 meseci
Pa sad... Na preskok sam procitao clanak, na preskok jer se u prvih nekoliko recenica moze videti svrha svega napisanog ali sam onako "odoka" trazio podatak o tim SMS-ovima, koliko ih je, sta pise u njima, kome su poslati, ko ih salje... Ali nisam nista nasao. Opet kazem, na preskok sam procitao clanak pa dopustam da sam sve to navedeno sto me interesuje preskocio a ima ga u clanku!

Sve u svemu, jos jedan "popunjen radni zadatak" i nista vise. Nezanimljiva tema, politicarenje svakodnevnog pristrasnog klinackog stila razmisljanja potpomognutog "bombasticnim naslovom" i uvodom koji je "moderan" upotrebom pojma SMS sa pridruzenim mu dodatkom pojmom "revolucija"! :) Da nije smesno bilo bi pateticno, u najmanju ruku. Kako ga ne mrzi da to radi kad postoji mali milion interesantnijih tema?! Ma dobro, uradio je ono sto mu treba, zavrsio je svoj deo za platu, zaradu, honorar... kako god, i to je to. Samo sto ne vidim razlog da se to postavi kao tema i da se komentarise. Narocito sto ovde na ovom forumu politika, politicke zavrzlame i ostalo politicko sve nisu nesto sto je dorodoslo i po nekakvom pravilu i po zanimljivosti kao pojmu. Ali "ko voli, nek' izvoli". Eto radosti zaludnim ljudima. :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

hogar strašni

Član broj: 295177
Poruke: 95
*.pppoe.samara.ertelecom.ru.



+498 Profil

icon Re: Smrt demokratije07.01.2012. u 22:40 - pre 148 meseci
Citat:
Vasastajić: Pa verovatno u tu "množinu" spadaju oni koji i dalje veruju u Deda Mraza.

šatro:kra-demo-ti-i ja=demo-kra-ti-(i)ja (ako je neko slučajno pomislio da je koren reči grčkog porekla )


Ako sam dobro shvatio, hoćeš da kažeš da i ti kradeš?
Naravno, šalim se!
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: Smrt demokratije11.01.2012. u 23:09 - pre 148 meseci
Ja bih da kazem nesto iz mog licnog iskustva. Sto bi rekli "da izjavim nesto za dnevnik"

Ovo je prva nova godina kojoj se nijedan moj prijatelj nije obradovao. A cuo sam se sa skoro 30 ljudi, od studenata i radnika do preuzetnika i zaposlenih u drzavnim ustanovama. Svi su bili skroz depresivni. Svake godine neko iz drustva bude u bedaku zbog neceg, mozda par njih, ali nikad SVI i to svi zbog stanja u zemlji. Niko nije slavio od ljudi sa kojima sam se cuo. Niko nije bio besan, niko nije pominjao revoluciju, nego su bili depresivni. Svi su upali u neki problem ili muku, i svi su bili pod utiskom da je to tek pocetak. Par dana posle nove godine, saznam da je par njih dobilo otkaze, a par njih poslato na prinudni odmor. Moju devojku sam 31. decemba uvece tesio i brisao suze, i uz velike napore uspeo da je oraspolozim i skrenem misli sa cinjenice da je pred kraj radnog vremena dobila otkaz jer se firma gasi.

Docek ove godine cu bogami pamtiti...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 00:10 - pre 148 meseci
Citat:
hogar strašniPrvi put, među desetinama miliona novogodišnjih SMS-ova razmenjenih u Srbiji, bilo je onih koji u 2012. priželjkuju – revoluciju.


Kako to misliš prvi put? Kako misliš da se među desetinama miliona poruka bilo koje godine nisu našle gluposti svih mogućih vrsta?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 00:17 - pre 148 meseci
Ovaj izgleda čita moje komentare na ES:
Citat:
Odavno je utvrđeno da nema razlike između vladajućih i opozicionih stranaka, sem u njihovim interesima; da pohlepna elita sačinjena od korupcione legure političara, poslovnih i finansijskih moćnika, začinjenih ponekim intelektualcem i estradnom zvezdom, beskrupulozno otima ne samo novac, nego i pravo na uspostavljanje sistema vrednosti, način mišljenja, pogled na svet, presuđivanje o dobru i zlu; da konzumentistička mašina, bezglavo ubrzana komunikacionim tehnologijama, odavno služi isključivo samoj sebi tako što su potrebe potrošača postavljene daleko iznad potreba ljudskosti.

Autor članka je primetio:
Citat:
Revolucija je započeta u svetu prošle godine. „Arapsko proleće“

Sledeće je valjda Srbijansko proleće.
Xa Xa Xa
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 07:38 - pre 148 meseci
Brate, kad vidim "NIN", meni krene neka nelagoda u želucu, pa sadržaj 'oće da izađe ...
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 08:23 - pre 148 meseci
Citat:
Brate, kad vidim "NIN", meni krene neka nelagoda u želucu, pa sadržaj 'oće da izađe ...



Zašto (ne čudim se, samo pitam)?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 08:35 - pre 148 meseci
Nekad je bio nedeljnik koji sam redovno čitao. A onda je, za relativno kratko vreme totalno promenjena uređivačka politika, i postao je SRS-SNS partijsko glasilo koje je dobrano konkurisalo Kuriru i sličnima. Sad vidim, pokrenuli su neku reklamnu kampanju poslednjih meseci. Da li je opet promenjena ueđivačka politika, ne znam, ali meni se nekako sada gadi da ponovo uzmem NIN u ruke.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

dule_ns
Novi Sad

Član broj: 123863
Poruke: 257
194.247.212.*



+690 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 08:51 - pre 148 meseci
Koliko ja znam kupio ih Ringier (Blic) pre oko 6 meseci. Mislim da se od tada ekipa skroz izmenila (što naravno ne znači da je kvalitetnije). Inače, sećam se da sam ga čitao davnih dana (cenim pre 15-20 godina) i da me je oduševljavala jedna kolumna, mislim da ju je pisao neki Jovanović, bradonja neki.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 10:36 - pre 148 meseci
A koje glasilo, sem možda lista Danas nije pod kontrolom političkih stranaka?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 10:45 - pre 148 meseci
Hm, grešiš. Svugde vlas' namerno ostavi poneka glasila da pišu šta 'oće. Da bi posle mogli da se busaju u grudi da postoji sloboda štampe ! Naravno, to su uvek i samo niskotiražna glasila. Čim se dostigne neki tiraž, "stavi se šapa" i na to. Tako da, verujem da "Danas" nije pod pomenutom kontrolom, što naravno ništa pozitivno ne znači za vlast.


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 12:08 - pre 148 meseci
nema braco opustanja, koumunizam jos nije umro i itekako je ziv, dok god postoje ovakvi kao hogar smarni i kojima izgleda jos nije bilo dosta ratova i koji bi jos revolucija da prave, naravno racun da plati - srpski narod.

Zato Srbija treba da udje u NATO sto pre jer je to glogov kolac za sve komuniste i sigurno sredstvo protiv diktatora !
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 13:10 - pre 148 meseci
[quote]Braksi: nema braco opustanja, koumunizam jos nije umro i itekako je ziv, dok god postoje ovakvi kao hogar smarni i kojima izgleda jos nije bilo dosta ratova i koji bi jos revolucija da prave, naravno racun da plati - srpski narod.

Zato Srbija treba da udje u NATO sto pre jer je to glogov kolac za sve komuniste i sigurno sredstvo protiv diktatora ![/quote]

Boldovano - U pravu si potpuno,nazalost. Naravno, ako mislis na nasu, domacu varijantu komunizma koja nam je zagorcala zivot posle WW2 na ovamo, a jos utice i, najgore, uticace i na nase mlade ako se nesto ne uradi po tom pitanju.

Podvuceno - Nisam siguran da je to resenje za iskorenjivanje "komunistickog zla" sa nasih prostora. A samo zato sto su u pitanju ljudi a ne sama ideja. Ideja je ubiVena u momentu svrgavanja SM sa vlasti ali su ljudi koji su bili u tome jos uvek u opticaju a to je problem koji mora da se resi ali kako kad su ljudi u pitanju. Lako je sa idejom ali je problem sa ljudima koji su ukapirali da se u stvari svaka ideja (ideologija) moze koristiti za dobrobit njih samih a narod ko ebe. Tu spoznaju je donela komunisticka varijanta na nasim prostorima, narocito uslovljena dogadjajima neposredno po zavrsetku WW2 i "prosvetljenjem" rukovodeceg kadra koji je "iznedrila nasa borba protiv mrskog nam okupatora" a nametnuta "borbom za opstanak" velikog broja "narodnih junaka" koji su bili mahom neobrazovani golobradi seljačići koji su se nasli u nebranom grozdju upravljanja zemljom "kad im vreme nije" ni po obrazovanju, porodicnoj tradiciji...! Jedino su imali zelju da se ne vracaju vise nikada na njivu jer su osetili car i draz "velikog grada"! To "prosvetljenje" nas i dan danas prati i kosta "kao Svetog Petra kajgana" a ja licno ne vidim nacin da se ti i takvi ljudi eliminisu iz politickog zivota ove zemlje, osim na silu a ja sam protiv takvog nacina resavanja problema. I tako...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 13:40 - pre 148 meseci
Ne znam kakve veze ima NATO sa diktaturom i demokratijom? Evo, Obama je doneo odluku po kojoj bilo koji stranac u SAD može biti uhapšen i prebačen u Gvantanamo na doživotnu robiju bez ikakvog razloga. Treba samo da neko kaže da je on "sumnjiv" da možda nije "terorista". Dakle, nema potrebe za saslušanjem, nema ograničenja "boravka" u slučaju nepokretanja sudskog postupka itd.

NATO ima veze sa jednom jedinom stvari - izazivanjem trećeg svetskog rata protiv Rusije zbog resursa. Po NATO ugovoru su sve NATO članice dužne da brane bilo koju NATO članicu koja bi bila napadnuta od bilo koje zemlje koja nije NATO članica, pod uslovom da ta NATO članica nije izazvala rat. E, sad, kad SAD budu izazvale neki incident i za to optužile Rusiju, onda će boranija da dokazuje kako to nije bilo baš tako i da nisu dužni da idu u rat. Aha, jeste tako je. Zato mi treba da ostanemo vojno neutralni i da NATO prepustimo ljubiteljima gajenja "pečurki" na svojoj teritoriji. To je jedina stvar koja valja u trenutnoj politici Srbije. Sve ostalo je pogrešno.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 13:58 - pre 148 meseci
Potpuno se slazem sa razmatranjem, Nedeljko. Bez greske.

Jedino se pitam, dali imamo snage da ostanemo van blokovske borbe, i da li ce to neko ispostovati, a ne mora, ili ce nas zgaziti kao buba svabu..

To daje neki zagovornicima vetar u jedra za NATO propagandu i evroatlanske integracije, kao, necemo bas biti topovsko meso..
Uclanjenjem verovatno odmah ulazimo u obaveze, troskove, na radost manje grupe realno zainteresovanih...

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Smrt demokratije

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 22594 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.