Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama

elitemadzone.org :: AutoZone :: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20480 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+11 Profil

icon Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama06.02.2012. u 19:30 - pre 148 meseci
Ovih dana se temperatura ne dize po danu iznad -10 a u jutarnjim casovima pada i preko -15 °C , pa me interesuje posto mi je vozilo na dizel gorivo sta treba uraditi da ne bi doslo do smrzavanja goriva nakon 24h ili vise vremena nekoristenja vozila!?
Koristim Euro Diesel i ostajalo mi je auto i po 24h na tim temperaturama i nije bilo problema ali nije na odmet cuti pokoji savjet vezano za dizel i ove niske temprature..

Da li sipati preporucenu dozu aditiva ili malo benzina i kojeg benzina !?
Naravno prvo se uspe aditiv ili benzin pa onda se toci disel da bi se dobro izmjesala ta novonastala smjesa..

Svaki savjet je dobrodosao..
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama06.02.2012. u 19:33 - pre 148 meseci
http://www.elitemadzone.org/t4...Kako-vam-pale-dizeli-po-minusu
 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+11 Profil

icon Re: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama06.02.2012. u 20:34 - pre 148 meseci
Zarsilic, jasno mi je da se u toj temi dosta spominje i o gorivu ali ima dosta podataka i o akumulatorima, grijacima, stanju motora itd itd jer je ta tema malo nasiroka a kod mene je prije 2 mjeseca radjeno mnogo toga na motoru, grijaci su svi novi takodje i akumulator je nov dakle jos me samo ta stvar interesuje oko goriva dal na jakim minusima sipati nesto ili ne jer ne znam koliko vjerovati pumpama iako pise da prodaju EURO DIESEL boga ti pitaj dragog sta je to i dal je to to :)

Znaci samo me to interesuje, sta sa dizel gorivom zimi !? Aditiv ili benzin !? Ili vjerovat pumpi da je nasula aditiv u eurodizel??
ili mozda cak uzeti 10 flasa od litar i na svim pumpama u gradu nasuti po jednu flasu EURO DIZEL-a i napisati na svakoj flasi sa koje pumpe je gorivo i ostavit vani ispred kuce u dvoristu na ovoj maziji da vidimo ko laze od ovih privatnika kakvo nam prodaju gorivo :)
 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+106 Profil

icon Re: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama06.02.2012. u 20:45 - pre 148 meseci
Sipati aditive ( proverene) i to prilikom sipanja goriva .Muke sam mucio ovih dana zbog euro dizela koji je stegao a sipao sam u njega aditiv za koji se ispostavilo da ne vrsi funkciju iako je sipan jos u novembru na visim temperaturama.Dakle cist promasaj a nahvalili su mi ga da je ekonomican i da ide litar na 600 litara ali eto cabar.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama06.02.2012. u 20:49 - pre 148 meseci
I ja se ovih dana plasim kad cujem ko sve nije upalio auto. Pogotovo sto je KG ovih noci jedan od najhladnijih gradova u Srbiji.
Na poslu potpuno nove skode fabije, kupljene pre 4-5 meseci, ovih dana se uopste ne voze jer su "smrzle". Sipaju dizel na OMV.

@zarko
sudeci po ovom tvom postu
http://www.elitemadzone.org/t417516-0#2764677

nema potrebe za aditivom?

Sipam na MOLu, gde pise na ogromnom baneru da je eurodizel 5. Pali mi bez problema. Verglam kao i kad je bilo toplo, odnosno posle prvog vergla upali.
Ajd samo kratko kazi tvoje misljenje, bar sa DA ili NE.
Da li treba da sipam aditiv? :)
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama06.02.2012. u 21:01 - pre 148 meseci
Naravno da nema potrebe Eurodizelu dodavati bilo sta.

Problem je, koliko se nedavno moglo cuti i u sredstvima javnog informisanja da je na pojedinim pumpama (ne preciziraju kojim) EuroDizelu dodavano loz ulje.

Nasa posla.

Ne smem nikoga savetovato sta da radi jedino sto mogu reci da ja licno ne dodajem EuroDizelu nikakav aditiv i da to nikada nisam cinio.

2009. sam ostavljao vozilo na -20 i nisam imao ni najmanjih problema. Palio je bukvalno na pola kljuca (nov automobil je u pitanju).



 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
..ppoe.dyn.broadband.blic.net.



+11 Profil

icon Re: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama06.02.2012. u 21:04 - pre 148 meseci
A sta reci na ovo ?? Od nekud ovo sebi prekopirah ali nemogu da se sjetim sa kojeg sajta.. CITIRAM:

**********************
Zimi, sa padom temperature raste viskoznost svih ugljovodonika iz sastava dizel goriva pri cemu se parafinski ugljovodonici izdvajaju u obliku kristala koji se daljim snižavanjem temperature medusobno povezuju i potpuno sprecavaju protok goriva, odnosno zacepljuju filter za gorivo.

Ako se vozila koriste na nižim temperaturama (-15°C do -20°C) preporucujemo da u dizel gorivo dodate oko 20% petroleja ili 10-15% bezolovnog motornog benzina BMB95.

Veci procenat dodatka motornog benzina ne preporucujemo jer motorni benzin ima veliki oktanski broj koji je u direktnoj suprotnosti sa cetanskim brojem dizel goriva. Motorni benzin dizel gorivu smanjuje viskoznost, gustinu i tacku paljenja, što dovodi do povecanja mehanickog i termickog opterecenja motora.

**********************
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama06.02.2012. u 21:27 - pre 148 meseci
To je tacno sto su napisali, ali nazalost primenljivo samo za vozila starija od 20 godina.

Dodavanje benzina dizel gorivu kod novih, PD i VP, a pogotovo CR motora moze prouzrokovati pogubne posledice.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama06.02.2012. u 21:39 - pre 148 meseci
Mali Off Topic, unapred se izvinjavam ali ne mogu da izdrzim! :)


Citat:
CoyoteKG: ...
Na poslu potpuno nove skode fabije, kupljene pre 4-5 meseci, ovih dana se uopste ne voze jer su "smrzle".
...

Crni Coyote, pa zar to da kazes a znas ko cita! Pomoli se i pljuni tri puta! Ne smem da gledam, ne dajte deci da gledaju...!!!!

Za Skodu, novu, koja god da je, tako nesto reci?!?!?!?! :))))



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.78.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama06.02.2012. u 21:52 - pre 148 meseci
smatram da je kod nas problem jer je vrlo retko neki dugi minus, i onda ljudi veruju da je gorivo OK, jer ga nikad zapravo i nisu testirali u ekstremnim uslovima.
Mol bi trebalo da ima odlično gorivo i da drže do kvaliteta. Iskreno ja kad sam vozio dizel skoro svaki put sam sipao na MOL-u ili Petrolu, kad sam nekad primoran da sipam na drugoj pumpi skroz sam nervozan dok ne potrošim to gorivo :)

Ja glasam u svakom slučaju za aditiv, i to neki kvalitetniji tipa Wutrh ili slično i obavezno pogledati da li je za CR dizele
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama06.02.2012. u 22:19 - pre 148 meseci
Sceko pa ne mogu da lažem :). Zato sam i napisao gde sipamo gorivo, pa je možda to jedan od razloga. Te fabije ovih dana nekad i uspeju da upale, ali stanu posle 2-3km na nekoj uzbrdici i to je to...

A da su loši auti... nisu. Kada sam iz Juga seo u njih bili su mi ekstra. E sad kad sam iz Alfe koja je starija 10 godina od njih seo ponovo, nekako sam blago razočaran tim Fabijama. Osim što su odlični potrošači, u odnosu na ovu moju Alfu su neudobni, bučni, enterijer mi izgleda kao da je Dacia... A snagu neću da poredim jer ipak u mojoj Alfi je malo jači motor...


etjen, znači OK je MOL. Dvoumim se izmedju njega i EKO.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama06.02.2012. u 22:30 - pre 148 meseci
Citat:
CoyoteKG: Sceko pa ne mogu da lažem :). Zato sam i napisao gde sipamo gorivo, pa je možda to jedan od razloga. Te fabije ovih dana nekad i uspeju da upale, ali stanu posle 2-3km na nekoj uzbrdici i to je to...

A da su loši auti... nisu. Kada sam iz Juga seo u njih bili su mi ekstra. E sad kad sam iz Alfe koja je starija 10 godina od njih seo ponovo, nekako sam blago razočaran tim Fabijama. Osim što su odlični potrošači, u odnosu na ovu moju Alfu su neudobni, bučni, enterijer mi izgleda kao da je Dacia... A snagu neću da poredim jer ipak u mojoj Alfi je malo jači motor...


etjen, znači OK je MOL. Dvoumim se izmedju njega i EKO.

:) Izvini na provokaciji, malo sam bio nestasan! Ali mi je drago kad neko realno kaze misljenje o Skodi kao pojmu. Ti si samo i opet iskreno komentarisao licno iskustvo i to mi je drago, narocito sto se podudara sa mojim iskustvom i onim sto sam povodom toga napisao a vezano za Skodu! :) Obecavam da necu vise nikada... :)

Laku noc dobri ljudi, ma gde se sada nalazili!



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama06.02.2012. u 22:33 - pre 148 meseci
nisi mene ni malo isprovocirao :).
Nisam ja neki stručnjak za škode :)

Laku noć
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama06.02.2012. u 23:02 - pre 148 meseci
Ostavte se Skode.

Koga zanima Skodin rejting, lako se pronalazi na netu pa neka cita:

http://auto.blog.rs/blog/auto/...roizvodnja-automobila-u-ceskoj


http://www.autonet.hr/skoda-za...t-predstavila-koncept-missionl

itd.


Alfa, i ne samo Alfa o ovakvim rezultatima prodaje moze samo da sanja, ali to je za neku drugu temu koja vec postoji na ESu.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama06.02.2012. u 23:26 - pre 148 meseci
jbg, alfa nije pravljena da je svi voze :P salim se...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama06.02.2012. u 23:45 - pre 148 meseci
Ja bih se nadovezao na temu, ako ne smeta skoda diskutantima, sto bi cesi rekli, nije "skoda"..nije steta..

Aditivi za dizel obicno funkcionisu do -26C, poneki do -28C. Sam euro dizel je upotrebljiv do -26, sto ne znaci da je malo ispod te temperature bas neupotrebljiv, samo moze doci do problema.

Ovih dana ceh najvise placaju korisnici loz ulja, tzv stedise, koji su doticno koristili u poslednjih par meseci. zatim slede korisnici D2 dizela, narocito onog pre nego sto su snabdevaci isporucili dizel za "veoma hladno vreme" odnosno neku verziju D1 goriva.

Uglavnom, preporuka za one koji imaju zalihe a ne mogu da odrede kvalitet i sposobnost dizela da funkcionise na ovim hladnocama, neka jednostavno drze kantu na spoljnoj hladnoci, i neka ohladjeno gorivo procede kroz gazu ili neko sito, krupnije pa sitnije. Kroz gazu ne prolazi tako lako, ako nije uradjeno predcedjenje.

Poz
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama07.02.2012. u 00:51 - pre 148 meseci
Evo sta vele njemci - http://translate.googleusercon...rhiEgzS2bCne6HuDv_GZEqPWJ4vd8Q

Njihovo gorivo u zimskom periodu valja do -25. Omv prodaje winter dizel za koji kazu da radi do -35. Znaci ako je nemacko gorivo dobro za -25 daj boze da je nase dobro za -20.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama07.02.2012. u 01:11 - pre 148 meseci
S obzirom da neki dizeli bauljaju i na -20, izgleda da je dobro

Poz
 
Odgovor na temu

borkostar
elektro tehnicar
Pancevo

Član broj: 233330
Poruke: 198
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama07.02.2012. u 07:05 - pre 148 meseci
Ja vozim na lož ulje u koje je dodat castrolov aditiv na temperaturi preko 5 stepeni

To je stajalo u kanti, jedno 10 litara

Kada sam krenuo da sipam u auto sa levkom koji ima neko mrezasto sito, na situ je pocelo da se smrzava i da usporava protok loz ulja u rezervoar :)

Odma ostavljam kantu posle sipanih 5 litara i uzimam kantu sa 3-4 litre euro dizela (provereno da je pravi euro koji vozi vecina nasih u srbiji) i primecujem da se ono malo sto se hvatalo na situ levka vise nije malo i da se euro dizel ne moze ni sipati jer zamrzne bar 3 puta vise od onog loz ulja koje ima aditiv.

Te kante su bile u garazi u kojoj je bilo otprilike -10 a spoljasnja temperatura je bila oko -15
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama07.02.2012. u 08:29 - pre 148 meseci
Citat:
vladd: Ovih dana ceh najvise placaju korisnici loz ulja, tzv stedise, koji su doticno koristili u poslednjih par meseci. zatim slede korisnici D2 dizela, narocito onog pre nego sto su snabdevaci isporucili dizel za "veoma hladno vreme" odnosno neku verziju D1 goriva.


Ceh placaju i oni koji misle da im je sipan EuroDizel.


Svaki EuroDizel bi trebao zimi da ispuni normu minus 35.

Pre nego sto sam napisao ovaj post, bio sam upoznat sa sertifikatom koji garantuje -35C.

http://www.elitemadzone.org/p2764677


Naravno na papiru.

Da li se i zasto se to ne postuje jeste posao za nadlezne inspekcije i svaki takav slucaj treba prijaviti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Dizel gorivo zimi na niskim temperaturama

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20480 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.