Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Enterijer - Predlog slike za zid

elitemadzone.org :: MadZone :: Enterijer - Predlog slike za zid
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 50660 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid19.02.2012. u 17:02 - pre 148 meseci
1. Kef cresta 3. Nisu neka vrhunska klasa, ali ja sam prezadovoljan, s obzirom da sam pre toga znao samo za Genius :)
2. Ambijent, instrumental, rock... Žena komercijalu sa MTVa.
3. Stan mi je 36kvm. Nije sređen ni približno jednom od ovih ali se razmišljam o nekom pregrađivanju i sređivanju.
4. ne mnogo. tj. vrlo malo
 
0

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid19.02.2012. u 18:38 - pre 148 meseci
Tvoja početna fotografija je dobra, jer je ceo prostor rešen horizontalama. To je posebno dobro kod manjih stanova.

Takođe ideja sa Triptihom bi bila odlična. Formati koji blago odstupaju od kvadradnih, ali daju jasan položen pravogaonik kad se postave zajedno.

Pogledaj radove slikara Mark Rothko...(naravno mislim na one hladnije)

Mislim da bi svaki narativ/realizam na slikama/reprodukcijama smetao prostoru.

Da li imaš početnu ideju o koloritu?

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 19.02.2012. u 20:25 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
+1

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid19.02.2012. u 19:37 - pre 148 meseci
Nameštaj mi je uglavnom crno beo. Osim parketa na kojem nemam nikakav tepih, ali videću i neki tepih da uzmem.
Tako da nemam pojma da li i zidovi da mi budu takvi, ili neka druga življa boja
 
0

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid19.02.2012. u 20:29 - pre 148 meseci
npr.



(mislim samo na izbor boja, ne na fotografiju)

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 19.02.2012. u 21:48 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
Prikačeni fajlovi
 
+1

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid19.02.2012. u 20:38 - pre 148 meseci
Evo nekih slika koje bih ja stavio.
http://www.wallpapermenu.com/d...wall-wallpapers_3908_1280.html

http://thisoldhouse.typepad.co...d/2007/10/24/wandwallpaper.jpg

http://www.flickr.com/photos/filicudi/272591878/

http://www.film87.com/facilities/5/ sa posta ES-a


 
+1

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid19.02.2012. u 20:44 - pre 148 meseci
Dobre su, zelena (boja, horizontale su dobre) je po mom mišljenju prejaka za mali prostor...

Treća i četvrta su koloristički odlične. Svedene.
_._/._./_ _ _/_.
 
+1

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid20.02.2012. u 06:25 - pre 148 meseci
Evo jos sa ES a

http://www.elitesecurity.org/t442942-0#3059791
 
0

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid20.02.2012. u 07:58 - pre 148 meseci






Nesto ovog tipa.

i ne bi se slozio da moderan namestaj zastari za par godina, to mozda vazi za jeftinije i kicastije varijante, dok za neku ozbiljniju pricu zna se sta se uzima.Evo par primera koj su vecni:



















 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid20.02.2012. u 08:14 - pre 148 meseci
^ Najviše mi idu na živce ovakve slike iz magazina. Brate, u onoj klonji kao da niko nik s*re, nit pi*a ! Znaš kakva će da bude tuš kabina posle samo jednog jedinog tuširanja ?
A tek one sterilne dnevne sobe ! Pa gde ćeš da popiješ kafu popodne, gde ćeš da spustiš flajku piva dok gledaš utakmicu ?
A najviše od svega mi ide na živce zid 5x5 m ceo od stakla ! Brate ima da se ispališ oko soma evra samo za grejanje te sobe, kad je napolju ispod nule. A kad je -20 ni teoretski ne možeš da je zagreješ !

Sve u svemu, koliko manekenke iz magazina imaju veze sa realnim devojkama i ženama, toliko i ove sobe i kupatila iz magazina imaju veze sa realnim stanovanjem !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid20.02.2012. u 13:44 - pre 148 meseci
Citat:
Java Beograd: Brate ima da se ispališ oko soma evra samo za grejanje te sobe, kad je napolju ispod nule.!

Boldovano - samo ako bi bilo obicno staklo u pitanju, a to niko ne radi, narocito tu velicinu. Ako se ima dovoljno hiljada eura i kod nas moze da stigne "termo" (ili kako se vec zove...) staklo koje odlicno radi kako zimi tako i leti. Moj burazer (nije rodjeni) ima 3,5 x 2 metra u kuci na Zlatiboru, cesto zimi napada sneg nesto ispod pola stakla. Vise se oseca hladnoca na 2 samtimetra od stakla kod mene kuci (dupli prozori) nego kod njega, naizgled jedno tanko staklo! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid20.02.2012. u 14:07 - pre 148 meseci
OK za staklo. Postoje termo stakla.

Ali ajd kako ces ove staklene povrsine na tus kabini da ocistis?
Sto kaze Java dovoljno je jednom se istusirati i da to ne lici ni na sta... A glancati i ribati staklo posle svakog tusiranja je mazohizam.

Nisam ja u fazonu da mi gajba lici "na gajbe iz casopisa". Tj. nije da nisam, ali treba love za to
Mene je samo interesovala slika za zid, kako da okrecim i to je to
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid20.02.2012. u 14:08 - pre 148 meseci
Citat:
Sceka: Boldovano - samo ako bi bilo obicno staklo u pitanju, a to niko ne radi, narocito tu velicinu. Ako se ima dovoljno hiljada eura i kod nas moze da stigne "termo" (ili kako se vec zove...) staklo koje odlicno radi kako zimi tako i leti. Moj burazer (nije rodjeni) ima 3,5 x 2 metra u kuci na Zlatiboru, cesto zimi napada sneg nesto ispod pola stakla. Vise se oseca hladnoca na 2 samtimetra od stakla kod mene kuci (dupli prozori) nego kod njega, naizgled jedno tanko staklo! :)


Pozdrav!
Vidi, nesumnjivo je da postoje "termo" stakla sa mnogo boljom toplotnom neprovodljivošću nego obična stakla. Ali ipak, i najbolje termo staklo je mnogo, mnogo gore od običnog zida.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid20.02.2012. u 14:10 - pre 148 meseci
Citat:
CoyoteKG: Sto kaze Java dovoljno je jednom se istusirati i da to ne lici ni na sta... A glancati i ribati staklo posle svakog tusiranja je mazohizam.
Ovo je za odlikaše. Ti jednom u klonju ili u tuš kabinu, a odmah za tobom neko od posluge - glanca ! Naravno, posluga broji bar desetak članova.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid20.02.2012. u 14:13 - pre 148 meseci
jel i pustaju vodu posle mene? :P
 
0

curveball
,

Član broj: 282936
Poruke: 22
*.saga.co.yu.



+6 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid20.02.2012. u 14:38 - pre 148 meseci
Evo riznice fotografija enterijera, verovatno ovde mozes da pronadjes i zanimljive primere slika za zid: http://www.houzz.com/photos/modern/living-room

P.S. Ako neko zna gde se u Beogradu mogu pronaci visedelne moderne slike kao na slici u prvom postu, neka javi. (osim onih jeftinih po trznim centrima)
 
0

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid20.02.2012. u 21:14 - pre 148 meseci
Citat:
CoyoteKG:Mene je samo interesovala slika za zid, kako da okrecim i to je to


Zid najsvetliji, a slika (ili fotografija) sa umerenim odnosom boja i blagim odstupanjem od boje zida...

Bilo bi dobro da barem malo usmeriš temu (i sugestije) komentarom: da li ti nešto (i šta) od dosadašnjih predloga svih korisnika ES-a delimično odgovara...
_._/._./_ _ _/_.
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid20.02.2012. u 21:27 - pre 148 meseci
Od lavlje jazbine svidja mi se ova fotka ali ne znam kako bih je uklopio u ostatak
http://www.flickr.com/photos/filicudi/272591878/

Mada ranije sam imao neku ideju da mi jedan zid, taj iza TVa bude uradjen od kamena. Odnosno, nesto slicno ovome. Pa mi se to ucinilo da ima previse detalja, neravnina... ne znam ni kako da se izrazim. Jedino kad bih takav zid ukomponovao sa nekom velikom slikom.

Posle toga sam na jednom mestu video zid koji je kao isto od kamena, ali u stvari to je neki pesak sa komadicima kvarca. Onako blago neravan. Sa spotovima odozgo, taj kvarc bas lepo izgleda.

Onda kad sam cuo da su te stvari 50-100E/kvm odlucio sam se za klasicno bojenje zida u neku boju, a najgore je sto ni sam ne znam sta hocu.
Ili ipak da sacekam da za koji mesec pregradim ovu prostoriju, pa onda da fotografisem ono sto imam i fotografisem i okacim ovde.
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 03:53 - pre 148 meseci
mmmmmm,to sa kvarcom si i meni dao ideju da u poslovnom prostoru uradim nesto slicno.
Moracu na komadu gipsane ploce da nesto eksperimentisem sa mlevenim staklom i nekim lepkom,
recimo za graficare/transparentan/i onda nabacim staklenu prasinu+spot lampa.Treba ekperimentisati
i sa uglovima svetla.Moracu naci neke fotke bas tv i detalji oko njega,izgledaju bolesno.
Neke fotografije sa enterijerom zahtevaju disciplinu zivljenja+kucnu pomocnicu.Mada moras priznati
dodju drugari na gledanje lige sampiona i kreces,da li ste se izuli,nemoj da mi sedas na ugao kozne
garniture,prelomices je.Jao,stavi podmetac na taj stakleni sto,ostaju fleke.Ne ne semenke,moram da usisavam
gde na kraju utakmice pitas koji je rezultat.
 
0

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 10:09 - pre 148 meseci
@CoyoteKG

ta fotografija je dobra (odličan je predlog) ali i "boluje" od nekoliko nedostataka:

1. kompozicija i format nisu dobri (pogledaj koliko su skladnije ostale fotografije istog autora sa linka koji je postavio Lavlja_Jazbina
(kamen je sabijen i sasečen, a nedostaje i prostor sa obe bočne strane.)

2. fotografisano je pod uglom, pa bi lomilo prostor. Stvaralo bi nepotrebnu tenziju...

3. realna je, pa razmisli da li bi ti odgovaralo da se motiv delimično stilizuje i oslobodi suvišnih detalja
(detalji su pozitivni za samu prirodu fotografije, ali ne za motiv na zidu u opisanoj sobi)


Kameni zid je kao što i sam kažeš: takođe prepun detalja, naglašava strukturu velike površine, pa po mom mišljenju nije baš najbolje rešenje.

Jednostavno: jede prostor, iako bi u nekom drugom okruženju bio OK.



p.s. podržavam sve komentare protiv sterilnog uređenja stana, ali ne i preterano ispijanje alkoholnih napitaka kao osnovni razlog
_._/._./_ _ _/_.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
2.133.56.*



+6455 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 10:27 - pre 148 meseci
Citat:
Commandant Carlos:

Nesto ovog tipa.

Kapiram. Želiš jasno da staviš svima do znanja koliko si zajeban, i da sa tobom nema šale :)

Koliko godina treba da imaš da uopšte pomisliš da ovako nešto okačiš na zid dnevne sobe.

Citat:
Commandant Carlos:
i ne bi se slozio da moderan namestaj zastari za par godina, to mozda vazi za jeftinije i kicastije varijante, dok za neku ozbiljniju pricu zna se sta se uzima.Evo par primera koj su vecni:

Ne znam da li si upoznat sa brendovima koje si okačio, ali ona Moroso sofa košta reda veličine 15.000 evra...

Mislim, da, ovo neće da zastari kroz par godina, pogotovo ne kada se ukombinuje sa komadima poput Herman Miller Eames stolice koja je legendaran dizajn već 50 godina, i time dobiješ jedan van vremenski enterijer koji će uz male detalje izgledati savršeno narednih 30 godina... Međutim opremiti sobu takvim vanvremenskim enterijerom košta debelo u petocifrenom iznosu evra, a možda čak i u šestocifrenom... To su ove otprilike ove dnevne sobe koje si okačio, i koje ljudi imaju za uzor kada pokušavaju da urade nešto slično, a ne kapiraju da samo ta jedna lampa košta više nego čitav njihov nameštaj..

Dakle, kada se radi o nekim realnijim okvirima, gde se opremanje stana svodi na izbor iz Simpa ili Forma Ideale, tada je minimalistički stil čist promašaj, jer nema ništa neukusnije i jeftinije od čupavog tepiha i nameštaja od stakla i pločastih elemenata.

To je kao kad gledaš sliku Mercedesa, pa pokušaš da napraviš sličnu stvar za manje para, pa na kraju dobiješ trabanta i misliš kako si prošao odlično i kako ti je super auto..




 
+3

elitemadzone.org :: MadZone :: Enterijer - Predlog slike za zid
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 50660 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.