Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Enterijer - Predlog slike za zid

elitemadzone.org :: MadZone :: Enterijer - Predlog slike za zid
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 50652 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 10:53 - pre 148 meseci
Citat:
ventura: Kapiram. Želiš jasno da staviš svima do znanja koliko si zajeban, i da sa tobom nema šale :)

Koliko godina treba da imaš da uopšte pomisliš da ovako nešto okačiš na zid dnevne sobe.
Hahaha - potpuno tačno.
Citat:
ventura: To su ove otprilike ove dnevne sobe koje si okačio, i koje ljudi imaju za uzor kada pokušavaju da urade nešto slično, a ne kapiraju da samo ta jedna lampa košta više nego čitav njihov nameštaj..
Nije problem samo nameštaj i cena, već prostor. Ovaj nameštaj osim dubokog džepa zahteva i prostor u kom će doći do punog izražaja (nekad i da dominira) i pravlino, prirodno osvetljenje uglavnom (najbolje je kad su ogromni stakleni prozori, bukvalno zidovi kroz koje imaš divan pogled na prirodu..). Zato to sve izgleda moćno na slikama i u katalozima, lepo u salonima a kad ga doneseš kući nemaš baš istovetni doživljaj..
Save time... see it my way.
 
+2

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.mynsn.net.



+2323 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 11:34 - pre 148 meseci
Ne znam ko bi mogao da se opusti i ŽIVI u onom Venturinom stilskom nameštaju! Tamo mogu da zamislim samo neke metuzaleme sa ispravljenim kičmama kako ispijaju čaj u pet.
Oni, kojima moderan nameštaj izgleda sterilno i prazno, treba da zamisle život u njemu - neko udobno izvaljen u trosedu, novine, voće, knjige, čaše, razne stvari sa upotrebnom vrednošću... U stilskom nameštaju nikako ne zamišljam običnog savremenog opuštenog čoveka, nego samo čekam iz kog će ćoška da izleti sobarica u crnom, sa polukružnom belom keceljicom.
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
+2

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
2.133.60.*



+6455 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 11:39 - pre 148 meseci
Citat:
kaćunčica:
Ne znam ko bi mogao da se opusti i ŽIVI u onom Venturinom stilskom nameštaju! Tamo mogu da zamislim samo neke metuzaleme sa ispravljenim kičmama kako ispijaju čaj u pet.

Stilski nameštaj!?!

Da te potsetim, ovu sliku sam postavio:


Koji je ovo tačno stil? Luji XVI?
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 11:40 - pre 148 meseci
Citat:
kaćunčica: nego samo čekam iz kog će ćoška da izleti sobarica u crnom, sa polukružnom belom keceljicom.

Pa cekaj, onda i nije tako lose!
 
+2

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 11:47 - pre 148 meseci
Citat:
kaćunčica: Ne znam ko bi mogao da se opusti i ŽIVI u onom Venturinom stilskom nameštaju! Tamo mogu da zamislim samo neke metuzaleme sa ispravljenim kičmama kako ispijaju čaj u pet.
Oni, kojima moderan nameštaj izgleda sterilno i prazno, treba da zamisle život u njemu - neko udobno izvaljen u trosedu, novine, voće, knjige, čaše, razne stvari sa upotrebnom vrednošću... U stilskom nameštaju nikako ne zamišljam običnog savremenog opuštenog čoveka, nego samo čekam iz kog će ćoška da izleti sobarica u crnom, sa polukružnom belom keceljicom.
Stil nameštaja koji je Ventura postavio je IKEA XVI. A te sobarice, jel su to one poslovične "naivne francuske sobarice" ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+1

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.mynsn.net.



+2323 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 12:02 - pre 148 meseci
Citat:
ventura: Stilski nameštaj!?!

Da te potsetim, ovu sliku sam postavio:


Koji je ovo tačno stil? Luji XVI?


Pa, ne baš stilski, ali, pogledaj ogledalo, fotelje, stolić, zidove... Naročito to kitnjasto ogledalo! (koje sobarica baš nije najbolje uglancala )
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
2.133.60.*



+6455 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 12:11 - pre 148 meseci
Kitnjasto ≠ Kič

Dakle kitnjasto ogledalo, lampa ili neki sličan detalj tu služi da malo razbije sliku i da nešto prostoriji kako ona ne bi bila sterilna. Ako primećuješ na ovoj slici dominira upravo to ogledalo. Sve ostalo je svedeno i blago neupadljivo, ništa ne dreči isuviše, niti 'bode oči'.
 
0

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.mynsn.net.



+2323 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 12:20 - pre 148 meseci

O ukusima...
Meni je na toj slici lep trosed, lampe i svetlost. I bež boja. Kraj.
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
0

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 13:25 - pre 148 meseci
@Ventura

Stvarno ne znam na koju sofu mislis (reci mi koja je pa cu naci informacije)? Samo sam u u pretrazivacu ukucao Divani e Divani, Natuzzi i za kupatila Porcelanosa izabrao slike veceg formata i to je to.Opremanje stana u tom fazonu (racunam takvu dnevnu sobu + kupatilo) mozda bi izaslo 20-30k max.Cak bi mogao da prodjes i sa 15k ako malo i ekonomises. Stvarno ne znam cene ali bila je neka ugaona garnitura slicna u Uscu.

Moras prizanti da bi za momacki stan legla kao...
 
0

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 13:38 - pre 148 meseci
Citat:
Pa, ne baš stilski, ali, pogledaj ogledalo, fotelje, stolić, zidove... Naročito to kitnjasto ogledalo! (koje sobarica baš nije najbolje uglancala )

Sa naglaskom na obimne gipsane radove na zidovima i plafonu, ili sta su vec. :)
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
2.133.60.*



+6455 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 14:03 - pre 148 meseci
Citat:
Commandant Carlos: @Ventura

Stvarno ne znam na koju sofu mislis (reci mi koja je pa cu naci informacije)? Samo sam u u pretrazivacu ukucao Divani e Divani, Natuzzi i za kupatila Porcelanosa izabrao slike veceg formata i to je to.Opremanje stana u tom fazonu (racunam takvu dnevnu sobu + kupatilo) mozda bi izaslo 20-30k max.Cak bi mogao da prodjes i sa 15k ako malo i ekonomises. Stvarno ne znam cene ali bila je neka ugaona garnitura slicna u Uscu.

Natuzzi sofe ti idu od 3-4-5+ hiljada evra za 'starter' modele... Odaberi neku veću dimenziju ili pravu kožu, i eto tebe na 10+ hiljada evra samo za sofu...

Takođe oko onih kupatila... Granitne zidne obloge i podovi koje si okačio su tipa par stotina evra po kvadratu... Sanitarije.. Tu stvarno možeš da nabiješ koliko god hoćeš, ali da kažemo neki bolji brand, samo glava od tuša košta 500+ evra... Sve u svemu, za kupatilo poput ovoga ti treba otprilike budžet koji si predvideo za opremanje celog stana... Baci pogled na AquaButique kupatila, to je u tom nekom fazonu, a pogledaj cifre:

3.50 m2, 9650 evra


4.87m2, 18476 evra

(pri tome su ovo sve neke minijature od kupatila, ni govora o kupatilima kao što si ti okačio...)

Mislim, možeš ti kupovati i sve jeftinije.. Ne mora Natuzzi ili Moroso, može i Forma Ideale ili Simpo.. Ne moraš neko fancy kupatilo, može i Zorka Šabac sanitarije itd itd... Ali tu se vraćamo na onu moju priču, kako to na kraju sve izgleda, i ono poređenje sa trabantom...
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 14:04 - pre 148 meseci
i meni to izgleda kao KIČ.
Al jbg, nisam fensi gastarbajter rođen u nekom snobovskom ogruženju, pa da mi treba da glumim u Srbiji neko ludilo.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 14:15 - pre 148 meseci
Citat:
kaćunčica: O ukusima...

O ukusima se itekako moze raspravljati. Tu varijantu su izmislili, mislim na varijantu "o ukusima se ne raspravlja" oni koji nisu imali vise argumenata u raspravi. Kad se za nekoga kaze da nema ukusa u oblacenju to je potpuno tacno jer se u obzir uzimaju cinioci koji su pokazatelji dobrog ili loseg stila oblacenja. Pokazatelji su bazirani na pravilima koja se donose na bazi visevekovnog izucavanja sklada izmedju boja, oblika i materijala kao i vremenske distance civilizacijskog napretka. Sve je to uslovljeno ineligencijom, interesovanjem i stepenom obrazovanosti. Ne moze da se ocekuje da neko ko je neuk po pitanju formalnog obrazovanja razume sliku koja je bilo kakvog sadrzaja osim onog koji je lako razumljiv nivou svesti koju takva osoba poseduje, a nivo svesti je u direktnom odnosu sa nivoom obrazovanja coveka. Pa tako, na primer, svaka slika koja nije "fotorealisticna" zahteva malo vise obrazovanja od osmogodisnje skole da bi se razumela a prilicno vise da bi se u potpunosti svatila. Tako da sledeci to vrlo lako dolazimo do toga da je rasprava o ukusima vrlo moguca, cak i potpuno normalana, sto se i u ovoj temi moze videti. Odjednom se javljaju pojedinci koji ne ucestvuju u temama koje ih ne zanimaju ali se ovde jave sa veselim entuzijazmom u diskutovanju. Ali i sa primetnim znanjem sudeci po recenicama i onome sto kazu, ukazujuci na pojmove, detalje... koje neki koji se inace "nenormalno" puno javljaju na ostalim temama verovatno i ne razumeju pa ih i ne komentarisu ali iz istog razloga i ne ucestvuju u diskusiji.

Znaci, samo sam malo zagrebao tematiku ali nije tema takva pa necu vise, samo sam zapazio da se pogresno koristi fraza "o ukusima se ne raspravlja", odnosno, ne koristi pogresno nego je sama fraza pogresna, pa sam hteo da dam moju malu opservaciju toga! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+2

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 14:29 - pre 148 meseci
Mnogo varijanti ima kako urediti svoj zivotni prostor i to sta ce kome da se svidi zavisi od mnogo faktora. Moze se oko nekih stvari raspravljati tipa kvalitet, funkcionalnost, raspored itd dok oko nekih stvari definitivno nema rasprave. Gledam ovu Venturinu dnevnu sobu i skroz kapiram da nekome to moze da se svidi. Nista napadno, lepo slozene boje, vidi se i sa slike da je kvalitet korektan i da nece da se raspadne za 2 meseca. Meni se recimo ne svidja zato sto volim drugi fazon i smatram da u ovakvoj dnevnoj sobi nema mesta mojoj licnosti, karakteru i svemu onome kako ja zamisljam svoj zivot. Kao sto neko ne vidi sebe da radi svaki dan u odelu i kravati tako ja sebe ne vidim u ovoj sobi.

Ono sto meni vise pase i kako sam ja uredio svoju dnevnu sobu nedavno dosta lici na ovu sa slike:





Znaci, ne podnosim tepih po celoj sobi i to kad vidim imam utisak da je ispod beton ili zemlja pa je neko zbog toga stavio tepih svud redom. Volim da je tepih prijatan jer zena i ja obozavamo da igramo karte na patosu pa zato volim da je mekano :). Obozavam crno-bele kombinacije namestaja tako da sam sa slike umesto staklenog stola stavio beli sto i super se uklopilo. Da preduhitrim Javu pre nego sto krene da se buni da nema mesta za pivo :), dodao sam stocic umesto ovih kocki, ali kocke su tu jer ne mogu da zamsilim da gledam TV bez da dignem noge na nesto :)

http://www.spaced.com.au/living-room-design-ideas/
Prikačeni fajlovi
 
0

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 14:39 - pre 148 meseci
@Ventura

Nisi bas objektivan ti sa cene 3-4k za sofu ode na 10+, medjutim ako nesto uhvatis na popustu mozes proci i sa 2-3k (samo me nemoj terati da ti nadjem cene na netu). nije smisao kupiti najskuplju koju ti ponude.Ako tako gledas imas namestaj i za 100k i sta onda ovu od 10k ako kupis ima da se osecas kao u trabantu?

a evo i kupatila koja su dobra (moderna kvalitetna) a ipak solidna sa cenom i to na sajtu koji si predlozio, dok se ti odmah uhvatio za najskuplje.

Cena: 3.160.00 €
http://www.akvabutik.com/Glavn...upatila-SK-10448-139-prod.html

3.644.53 €
http://www.akvabutik.com/Kupatilo-Topalovic-9056-139-prod.html

3.704.00 €
http://www.akvabutik.com/Glavn...13112011JC-10460-139-prod.html

6.885.00 €
http://www.akvabutik.com/Kupatilo-Loj-9054-139-prod.html

8.155.00 €
http://www.akvabutik.com/Glavn...patila-ADJ-10421-139-prod.html

8.500.00 €
http://www.akvabutik.com/Glavn...kupatila-VT-8850-139-prod.html



P.S. I nisi mi rekao koja je Moroso sofa


@tdusko

Ovaj sto i stolice tako deluju jadno i jeftino kao da su ispale iz Simpa:)
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 14:53 - pre 148 meseci
ovaj put moram da se ne slozim sa scekom :)

Taj stil sto se svidja Venturi, to ne znaci da on nema ukusa. Jednostavno, takav mu je stil.
Sto kaze tdusko, sebe ne mogu da zamislim u takvom okruzenju.

Dok mi se ovo iz tduskovog primera fenomenalno svidja. Taman parket, beli zidovi, odlicno osvetljenje. I crno beli namestaj. Pored toga, ova njegova garnitura mi izgleda mnogo udobnije nego venturina.
U venturinom okruzenju ne mozes da se izvalis i dignes noge na onaj stocic od milion maraka. Vec moras da sedis po PS-u i budes fin i kulturan.
Opet, tduskov tepih, "čupav" što ventura nikako ne voli, odlično izgleda, a prijatelji mi kažu da se lako održava. Ja nekad iz dosade, kada više ne znam šta ću sa sobom, kad ne mogu da gledam film iz fotelje ili kreveta, onda se izvalim na tepih i naslonim na kervet.

eto, ovu temu sam osnovao zbog slike, i te dve slike na zidu su odlične. Zid nije prazan, a opet nisu previše upadljive.
Ta vaza sa tim grančicama isto je odlična. Jednoličan izgled, jedna boja, nema previše detalja.
Ne znam ni kako da objasnim. Ceo stan nije previše nacifran detaljima, a opet ih ima dovoljno da ne izgleda sterilno.
Taj ogromni prozor... Jednog dana kada budem živeo u kući, valjda ću moći da ga priuštim :)

Znači, to su različiti ukusi, i načini življenja. A ne neukost.
 
0

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 14:56 - pre 148 meseci
@CoyoteKG

A da li si razmisljao nesto u fazonu Andy Warhola ali da ne budu tako prenaglasene boje nego sliku da propustis kroz filtere, i naravno razdvojis slicice kao sto si i razmisljao.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.67.*



+6455 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 14:59 - pre 148 meseci
@tdusko:
Izuzetno lep prostor, pogotovo veza sa dvorištem, ogromni prozori i balkonska krila...

@Commandant Carlos:
Ok su ta kupatila koja si naveo, samo obrati pažnju da je kvadratura tih kupatila manja od kvadrature tuš kabina u kupatilima koje si ti stavio na fotkama... Dakle, dizajnerski elementi koji imaju smisla u kupatilu od 20+ kvadrata uglavnom fizički ni ne mogu da stanu, a kamoli da imaju smisla u kupatilu od 3.5 kvadrata.
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 15:10 - pre 148 meseci
Citat:
CoyoteKG: ovaj put moram da se ne slozim sa scekom :)

...Znači, to su različiti ukusi, i načini življenja. A ne neukost.

Samo da dopunim nesto sto sam previdom ispustio u predhodnom postu.

Ne treba mesati "meni se to svidja" i neukost i nedostatak ukusa! To su veoma razliciti pojmovi. I ja mnoge stvari radim samo zato sto mi se tako svidja. Nemam tepih ni u jednoj prostoriji u stanu samo zato sto mi se tako svidja a u dnevnoj sobi ima opravdanje po svim merilima dobrog ukusa da se postavi mali tepih, na primer. O tome ja govorim.

I zato mi i nije jasno kad procitam neke stvari. Zar nije jednostavnije reci "meni se tako svidja" umesto "ukusi su razliciti". Ukusi su razliciti kad je hrana u pitanju ali samo ako se analiziraju namirnice. I kad je hrana u pitanju neki ukusi su verifikovani od ljudi kojima je to posao, ucili su skole za to, kao fantasticni iako se meni licno ne svidjaju. Ja ne volim skoljke ali to je moje licno osecanje koje mogu da interpretiram samo kao "meni licno se ne svidja" ali nikako da su skoljke neukusne! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 15:32 - pre 148 meseci
@Ventura

A ne ne ne sve je u dimenzijama, kad su tako mala kupatila 3,5m2 koristis manje tus kabine 750x750mm do kod povrsina 4,5-6 mozes ugurati i vece dimenzije 800 (1200)x1200 (1600) sve zavisi od konfiguraciej prostora.Dok kod povrsina 20+ pravis kabinu ili kadu dimezija dovoljnih da primi tebe i pet bludnica.

Pravi smisao latinske izreke je: o ukusima nema rasprave zna se sta je lepo a sta ne.Tako sam bar cuo od jednog profesora estetike kad sam, pokusao pred njim da se pravim pametan. Zatim sam se pretvorio u gumici i zbrisao.
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Enterijer - Predlog slike za zid
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 50652 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.