Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Enterijer - Predlog slike za zid

elitemadzone.org :: MadZone :: Enterijer - Predlog slike za zid
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 50671 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.67.*



+6455 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 15:55 - pre 148 meseci
Citat:
Commandant Carlos: @Ventura

A ne ne ne sve je u dimenzijama, kad su tako mala kupatila 3,5m2 koristis manje tus kabine 750x750mm do kod povrsina 4,5-6 mozes ugurati i vece dimenzije 800 (1200)x1200 (1600) sve zavisi od konfiguraciej prostora.Dok kod povrsina 20+ pravis kabinu ili kadu dimezija dovoljnih da primi tebe i pet bludnica.

Sve se slažem, ali to nema veze sa onim raskalašnim kupatilima koje si okačio, niti su dizajnerski elementi iz njih primenjivi na kupatilo od 3.5m2

 
0

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 15:55 - pre 148 meseci
@TDusko
Super. To je to. Par komada namestaja i puuuno prostora.
Naravno ovo je ogromno i za vecinu nedostizno ali to je princip.
A siguran sam da se moze naci slican namestaj po povoljnoj ceni. Naravno ne tog kvaliteta ali sta da se radi.
Ne dopadaju mi se jedino lampe i porodicna slika kod tv-a.
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 16:39 - pre 148 meseci
Citat:
mrkii: @TDusko
Super. To je to. Par komada namestaja i puuuno prostora.
Naravno ovo je ogromno i za vecinu nedostizno ali to je princip.
A siguran sam da se moze naci slican namestaj po povoljnoj ceni. Naravno ne tog kvaliteta ali sta da se radi.
Ne dopadaju mi se jedino lampe i porodicna slika kod tv-a.
Kao što već rekoh ključni elementi efekta koje slike postižu su:
- ogroman prostor
- ogromna količina prirodnog osvetljenja (bukvalno zid u staklu)

Čovek je lepo napisao da ima jednosoban stan, dakle 30-40m2 max i nekoliko prozora, moguće je i da je jednostrano orijentisan.
Save time... see it my way.
 
0

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 17:19 - pre 148 meseci
tdusko je izabrao odličnu kombinaciju boja i odnosa: zida i jednostavno izvedenih slika.

Lock!?!



_._/._./_ _ _/_.
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 18:05 - pre 148 meseci
evo dimenzija stana kad smo se već toliko raspričali :)

Odavde prvom prilikom leti taj kauč, taj okrugli sto kojeg ne mogu da smislim. A na žalost moraću se odreći i stola za kompjuter, iako sam ga pravio za mene :). Sada previše mesta zauzima. Mašina za sušenje će ići u kupatilo na mašinu za veš

Prioritet mi je da pregradim i uglavim francuski ležaj kako znam i umem. Vikendom volim da spavam, a žena ustaje u 7h kao vampir. Kad dođem sa posla takođe moram bar sat vremena da dremnem, ali opet buka. To mi je navika još pre braka, ali evo već 2 i po godine ne mogu da nađem taj mir.

U prilogu je i cdr sa realnim veličinama, koga baš baš interesuje

Prikačeni fajlovi
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.67.*



+6455 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 18:27 - pre 148 meseci
A gde ti je ovde kupatilo?
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 18:44 - pre 148 meseci
pa nije bitno u ovoj prici. Iza "komodice za TV"
Kupatilo i predsoblje nisam nacrtao.


edit:
ovde su dva primera kako nameravam da pregradim, ali ne mogu da se odlucim.
Prva varijanta je sa vecom spavacom sobom, a druga sa vecom dnevnom sobom.
Samo sto bih kod prve varijante, mozda ovu komodu za TV zamenio sa nekom ugaonom i stavio u cosak, da bih mogao da uglavim jos neku fotelju


[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 21.02.2012. u 20:10 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 19:11 - pre 148 meseci
e da budem prvi sa predlogom

malo pojasnjenje, za buducu sobu stavio bi klizna vrata, sto ti ne treba.Jedi na pultu imaces osecaj kao da su u pabu a i zeni mozes davati napojnice i stipati je do mile volje.



e sad ja bi u kuhinji napravio male izmene , samo mi reci koliko je visok frizider? naime ispod sanka bi stavio donji kuhinjski element a ne njegovom mestu bi dosao sporet.Tako da tim pozicioniranjem mogao bi pomaci sank skoro do sudopere ostavljajuci prostor samo za zenu dok kuva, cak bi i frizider mogao doci ispod sanka a onda na njegovo mesto da stavis sporet.Tako neku akrobaciju da izvedes kako bi ostavio minimalni prostor za kuhinju a maksimizirao dnevni boravak.

i jos jedna stvar kolike su dimenzije kreveta kad se rasklopi mozda bi mogao povuci zid da bi povecao dnevnu sobu a tad bi morao menjati prozore.

P.S. kako za zakacim cdr file, i nesto mi ne ubacuje slika kao pre pa moram ovako- duduk sam za ovakav forum

[Ovu poruku je menjao Commandant Carlos dana 21.02.2012. u 20:23 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Commandant Carlos dana 21.02.2012. u 20:24 GMT+1]
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
92.46.67.*



+6455 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 19:13 - pre 148 meseci
Ova levo varijanta koju si nacrtao je nekako najlogicnija za taj prostor, samo smanji širinu šanka, jer ti je tih 80cm dovoljno i za kuhinjski sto a kamoli za šank...
 
0

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 19:22 - pre 148 meseci
Vec si dao svoje resenje:)

elem, ne treba da smanjuje sirinu sanka, moze ka izvesti u dva nivoa jedan da sluzi za jelo a drugi za spremanje hranje nesto ovog tipa





ovu drugu varijantu bi morao doraditi da izgleda lepse, da poveca razliku u visini i smanji sirinu gornje ploce( nesto sira nego na gornjoj slici)
 
0

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 19:43 - pre 148 meseci
@Commandant Carlos
Odlican predlog.

Ja bih mozda uzeo u obzir i sledecu varijantu za spavacu sobu:
- normalna vrata koja se otvaraju ulevo
- garderober iza vrata (tako moze da stane i veci garderober ako treba a i ne volim kada je kompletan zid pokriven elementima)
- kompj. sto naspram kreveta, pored prozora (naravno ako ima mesta kad se rasklopi krevet)
- krevetac pored kreveta u gornjem desnom uglu

Za dnevnu sobu (ako imas lcd ili plazmu) ne bih stavljao policu radi velike ustede prostora vec bi tv zakacio na zid i povezao ga sa kompjuterom iz spavace sobe preko hdmi (koji ce ti dvd ako imas kompjuter)
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 19:49 - pre 148 meseci
@CoyoteKG - Meni se najvise dopada tvoja "desna" varijanta jer za spavanje i ne treba vise mesta i samo se spava a dneva soba bi ti bila dovoljno velika da moze da se sredi kako hoces. Nikako ne bih stavljao nista u prostor za spavanje koji treba da sluzi samo za spavanje i sex. Sta ce tu kompjuter?

Mana toga je miris kuhinje koji bi, eventualno, po nekada ulazio u spavaci deo ali i to moze da se resi na dosta nacina.

To ja tako gledam na to, moje misljenje! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 20:01 - pre 148 meseci
Evo i mali predlog za dnevnu i kuhinju ako zelis da ne gledas iz dnevne kako se kuva i udises isparenja iz kuhinje u velikoj meri.
Naravno pitanje je velicine prostorija i namestaja. Kod mene sam uradio nesto slicno i super je ispalo.
Prikačeni fajlovi
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid21.02.2012. u 23:03 - pre 148 meseci
@Commandant Carlos
Pazi. Klizna vrata ne bih stavio, zbog zvucne izolacije. Ako bih stavio ova vrata kao na slici, zauzimaju isto mesto kao ova iz hodnika. Doduse ne mogu istovremeno da otvaram i prolazim kroz jedna i druga, ali koliko puta dnevno mi treba za to? Namerno sam stavio da se otvaraju u tu stranu, zbog eventualnog ubacivanja namestaja u sobu.
U jednoj temi sam pre nekoliko meseci postavio pitanje o zvucnoj izolaciji, i secam se da mi je sceka tu pomogao :).

Jako su mi bitne tri stvari. Mir i tisina u toj spavacoj sobi, kolika god da je. Da nema mirisa nikakvih. Nekako mi je bedak kad zabranim prijateljima da puse kad dodju kod nas, a oni ne mogu da ukapiraju da mi i spavamo i jedemo i kenj*** na zalost skoro u istoj prostoriji. Jos kad se pusi u stanu u kojem se mesec dana ne zapali ni jedna cigareta... Zena obavezno skida posle njih zavese, posteljinu, pola garderobera i ponovo pere.

I treca stvar, potreban mi je kutak za racunar. Na slici levo sam mislio da mi kuciste stoji sa druge strane zida, a da provucem samo kablove. Dosta toga bih ucio, i ranije sam ucio, ali mi je sada problem, jer zena non stop po kuci se vrzma, postavlja mi pitanja, i ne mogu da se koncentrisem. Odlutam. Naravno nije verovatno razlog to, ali bih voleo da ga eliminisem. Posto ne mogu da imam u ovako malom stanu svoju radnu sobu, ne bi bilo lose da se uglavim u spavacu.

A da, i cetvrta stvar, jos bitnija od svega. HOCEMO FRANCUSKI LEZAJ SA DORMEO DUSEKOM.... Polomih se ja zadnjih 10-15 godina po raznim kaucima, i sad jos i kad smo se uzeli, zadnje 3 godine, non stop po kaucima. Slomljen sam kad ustanem ujutru. Navikao sam, ali mi treba neki lezaj normalan.
Ovaj kauc koji smo kupili, je lepuskast, odlican, zicano jezgro... ali opet je kauc. Dali smo skoro 400E za njega, samo da bi bilo sto udobnije.
Tako da kad kupimo francuski lezaj, ostaje nam taj kauc, i zao mi je da bacim te pare, da ga se otarasim. Inace bih to najradije i stavio bih ugaonu garnituru. To bi bila najbolja opcija.
Pored toga, kad mi dodje brat ili otac iz Kikinde, a nisu jos ni jednom dosli, jer nemam gde da ih smestim, ovamo u ovoj drugoj prostoriji imali bi ovaj kauc da spavaju na njemu. Na garnituri, ne znam kako bi to izgledalo.

@ventura, i ja mislim da je ova levo varijanta logicnija. Ali ovako kad gledam, cini mi se da ce mnogo mala dnevna soba da mi bude. OK, moze to lepo da se sredi. Taj sankic da se ukrasi, ti zidovi, da izgleda bas lepo, ali mi se cini da ce biti mnogo mala soba.
S druge strane, ova desno varijanta... sta kad dodje beba? Gde da je smestimo, kad ce jedva da stane francuski lezaj :(. Mada voleo bih veliku dnevnu sobu kao na slici desno. Na papiru izgleda kao da bi se to sve lepo skockalo kao na slici levo, ali... kad bacim ovako oko... nekako mi izgleda premalo.

I za sank se slazem da moze da bude manji. Doduse mislio sam da od njega napravim donje elemente koji ce biti okrenuti prema kuhinji, i radni deo iznad tih elemenata, a pored toga, odnosno iznad drugu plocu koja bi bila sank, na kojem bi se jelo. Nesto kao na ovoj drugoj slici, samo drugacijih dimenzija i oblika.
Jeste da glupo zvuci, jesti na sanku... ali sad kad pogledam ovaj drljavi okrugli sto sa samo 4 stolice da mi oduzima cetvrtinu stana... zabole me. Jedem pola sata dnevno sve ukupno, necu da mi to oduzima ostatak dana.

@mrki... i ja sam mislio o varijanti na zid da stavim LCD. Ali jbg, imam tu i pojacalo, CD player, Tuner... Ovako mi je lepo spakovano sve u policu. Mada mozda bih nasao neko drugo mesto i za to. Nego polica je poklon od taste za mladence, pa me mrzi da ubedjujem zenu da treba da se izbaci :)

@Sceko... i ja se slazem da je za spavanje dovoljno samo to. Ali me nervira sto kad odem na posao, mirisem na narodnu kuhinju. Sva garderoba mi se usmrdi od kuvanja. Nije to strasno, ali meni bas smeta, posto sam najblizi samom sebi :). Pored toga, kad neko zapali 2 cigare, isto, kao da dim ne ide nigde drugde, nego bukvalno u ormar.


@mrki, opet :). Ugaona garnitura za sad ne. Nemam novca. Pored toga, sto i stolice za rucavanje, bih skroz izbacio, i napravio lepuskastu dnevnu sobu. To mi se ne svidja.
Pored toga, jako mi je bitan polozaj zvucnika. Kada sedim na kaucu, da budu pravilno rasporedjeni. Da ne budu "malo u levo" , ili iza police sa cvecem, ili bilo gde.

Verujem da preterujem sa zahtevima, u ovako malom prostoru... al valjd acu se nekako izboriti :)
Al se raspisah...
 
+1

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid22.02.2012. u 06:42 - pre 148 meseci
Citat:
mrkii: Evo i mali predlog za dnevnu i kuhinju ako zelis da ne gledas iz dnevne kako se kuva i udises isparenja iz kuhinje u velikoj meri.
Naravno pitanje je velicine prostorija i namestaja. Kod mene sam uradio nesto slicno i super je ispalo.


Citiram te zbog boldovanog,a pitam CoyoteKG.Ti sa slike na zidu dodje do kompletnog uredjenja stana.Jel to stos tema.
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid22.02.2012. u 07:17 - pre 148 meseci
Ne. interesovala me prvo slika. Ovo pregradjivanje planiram za 2-3 meseca da odradim.
U pocetku tema je bila sprdnja.
Posle toga su se davali primeri za ogromne gajbetine, pa sam morao da pokazem koliko je ova moja velika.


 
+1

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid22.02.2012. u 07:38 - pre 148 meseci
Nije glupo da jedes na sanku, u stvari ja ne znam kad sam zadnji put jeo za stolom, cak kad odem i kuci kod roditelja uvek se parkiram ispred tv i jedem sa posluzaonika tako i ovde kod mene gde sad zivim.Takav je stil zivota i nema tu mnogo pametovanja. A sak je tu da bi prostor kuhinje i dnevne sobe spoijo u jednu celinu i time dao osecaj veceg prostora, jedina caka je u izboru dizajna i boja kuhinje kako bi dobio dizajn koji je uvek moderan.I pazi kod kuhinje nemoj da ides sa jakim bojama (crvena, ljubicasta,...) one brzo zastare, ma koliko se trenutno cinile moderne. Kupi neki casopis da bi ukrao ideju (bravocasa, kuca stil,...) ili prosetaj do par dobrih salona slikaj i mozgaj.Plus moj ti je savet da pustis zeni da ona odluci konacnu varijantu, veruj mi ma koliko god se trudio uvek ce prebaciti da je moglo nesto bolje :)

Nije tema bila sprdnja, sucelili smo misljenja predloge, mora da dodje do debate, nekad da cujes sto ti se i ne svidja ali ko zna na kraju ce se doci do resenja ili makar nazreti ideja.I pazi od svakog gore ogromnog primera stana ti mozes ukarsti makar neki detalj ( bila to i rucka za kuhinjski element ).I to je inace bila uopstena prica, posle kad si dao konkretan zadatak svi su se na to orjentisali.
 
+2

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid22.02.2012. u 10:07 - pre 148 meseci
Ne,i meni se svidja.Malo bockam CoyoteKG u sali.Mora se reci bez da se drugi uvrede da VENTURA ima smislai i da je temu zakuvao i
stavio sa svojim komentarom o stilovima u pravom smeru.Mada inace ima kvalitetne postove na forumu.
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid22.02.2012. u 10:58 - pre 148 meseci
jes, ali me prvo smorio sa ku*onjom :). Cak sam pitao Bakaru da obrise temu, ali nije 'teo

karlose, verovatnocu na opciju sa sankom. Za sada da kupujem drugu kuhinju nema sanse. Trenutno je neka obicna, doduse nova, ali bele boje. Ivice i vrata su ravne, tako da to lako mogu da prelepim folijom kojom hocu. Vidim da je ekstra moderno kombinovati zelenu i narandzastu, ali meni se to ne svidja :)
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Enterijer - Predlog slike za zid22.02.2012. u 14:12 - pre 148 meseci
Citat:
CoyoteKG: ...
A da, i cetvrta stvar, jos bitnija od svega. HOCEMO FRANCUSKI LEZAJ SA DORMEO DUSEKOM.... Polomih se ja zadnjih 10-15 godina po raznim kaucima, i sad jos i kad smo se uzeli, zadnje 3 godine, non stop po kaucima. Slomljen sam kad ustanem ujutru. Navikao sam, ali mi treba neki lezaj normalan.
...

Kad uzimas "francuski lezaj" moj predlog je da uzmes King size a ne Queen size. Obicno se ne vodi racuna o tome ali je jako znacajno za nocni odmor. Koristan link:
http://en.wikipedia.org/wiki/Bed_size

Boldovano - Pa sad, pitanje je zbog cega si slomljen ujutru? Od lezaja koji si platio 400 eura?! Bice da je nesto drugo u pitanju ali mi pristojnost nalaze da se ne izrazim pravilno po tom pitanju a i zadire u intimu tako da ne bih o tome ali ako je ono sto ja mislim - i treba da si slomljen! :)



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Enterijer - Predlog slike za zid
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 50671 | Odgovora: 107 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.