Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...

elitemadzone.org :: MadZone :: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40992 | Odgovora: 251 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 00:15 - pre 148 meseci
Citat:
Pirossi: čuj "finanirati zlo"?
zlo već finsirano i snimljeno, Nedeljko moj.

inače, "mi" smo snimili bolji film o trošku građana:


+ Anđelina može samo da se sagne - "naš" film je duži tri minuta.



Zlocine niko normalan nece da brani, ne moze se ceo narod stavljati u isti kos sa pojedincima!

A zasto Andja ne istrazi i ove izvore: http://www.youtube.com/watch?v...AC52921DD&lf=results_main?

Ako ce da se broje zrtve, zar ne treba brojati na obe strane?

Ni k od filma, politicka pristrastna farsa za siroke narodne mase...


Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
+2

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.sbb.rs.



+172 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 01:15 - pre 148 meseci
Ne treba, jer "Republika Srpska je genocidna tvorevina"!
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
0

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1622 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 06:39 - pre 148 meseci
Polomite sva ogledala, konačno da uživamo u sopstvenoj lepoti bića i tela...

Dovoljno je rečeno samo time što je uopšte snimljen film o našem "pravdoljublju i slobodoljublju", na stranu što po pravilu svakih 40-50 godina ovde izbije neka "zdrava polemika neistomišljenika"...

Što neki naš kamarad ne snimi moušn pikčr o njiovim vekovnim antipravoslavcima i anti-ne znam čemu više ?

Je l' možda iz straha da ga ne pojede mrak ili zato jer ga je već pojeo mrak, pa mu ovdašnji pravdoljupci i slobodoljupci neće dozvoliti ni ton da prenese preko granice ? Ono kao, moraće odvojeno ton, a odvojeno sliku ? Da se ne pomešaju, jer mešanje samo loše donosi...

Koji smo moroni, bezmalo da se čovek zapita zašto nas ne bombarduju svakih 5 godina PREVENTIVNO...

p.s. Da li je uopšte ANTI srpska reč i odakle nam pravo i obraz da je koristimo ako nije ?

[Ovu poruku je menjao Boris Tadić dana 19.02.2012. u 07:57 GMT+1]
 
+2

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 08:17 - pre 148 meseci
Citat:
New Village DC: Zlocine niko normalan nece da brani, ne moze se ceo narod stavljati u isti kos sa pojedincima!

A zasto Andja ne istrazi i ove izvore: http://www.youtube.com/watch?v...AC52921DD&lf=results_main?

Ako ce da se broje zrtve, zar ne treba brojati na obe strane?

Ni k od filma, politicka pristrastna farsa za siroke narodne mase...

ma baš sineastu zabole da snima film po tvom uputstvu.
uzmi snimi "svoju istinu" pa šalji na festivale. niko ti to ne može zabraniti.

a ono što ne kapirate, jer živite u zemlji ograničene slobode i prava na iskazivanje svoje ličnosti, jeste da je film umetnost.
ne možeš umetniku da govoriš "e ne valja ti ovo, uzmi ovako... daj sagledaj prvo situaciju... uzmi istražuj malo".

gledam sinoć Kuma i kako Kopola derogativno prikazuje Sicilijance, te mafija te ubijaju članove sopstvene porodice...
"nije to realno stanje stvari", mora da su drobili i jadnom Frensisu.
 
+2

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 09:41 - pre 148 meseci
Postoji sitna razlika između umetnosi i propagandne bljuvotine.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+7

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

X Files
SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 09:44 - pre 148 meseci
^^
Andja je umetnik čega?

Postoji jedna stara poslovica, koju naucih pre 24 godine:
Sutor, ne ultra crepidam.

 
+4

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 09:46 - pre 148 meseci
Citat:
Nedeljko: Postoji sitna razlika između umetnosi i propagandne bljuvotine.

a je l' tanana razlika između filmske kritike i pretnje smrću?
 
+2

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 09:48 - pre 148 meseci
Citat:
Pirossi: a ono što ne kapirate, jer živite u zemlji ograničene slobode i prava na iskazivanje svoje ličnosti, jeste da je film umetnost.
ne možeš umetniku da govoriš "e ne valja ti ovo, uzmi ovako...


Znači da ako bi ti uzeo kamericu i napravio film, istovremeno bi postao umetnik i niko ne bi smeo ništa da ti prigovori? Još ako bi napunio salu Doma kulture u Bujanovcu, a znamo i da je Kopola već napravio umetnički film, ostaje samo zaključak da svi oni koji bi imali nešto da prigovore to rade jer žive u zemlji ograničene slobode.

Nisam gledao U zemlji krvi i meda, ali sam pokušao da odgledam neke druge filmove u kojima je igrala Anđelina. Jedini film koji nešto vredi je Neprilagođena, ostalo je bezvredno đubre. To je opet samo moje mišljenje, a to da li je nešto za nekoga umetnost ili nije zavisi samo od posmatrača.
 
+6

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 10:23 - pre 148 meseci
Citat:
Lazar-I: Znači da ako bi ti uzeo kamericu i napravio film, istovremeno bi postao umetnik i niko ne bi smeo ništa da ti prigovori? Još ako bi napunio salu Doma kulture u Bujanovcu, a znamo i da je Kopola već napravio umetnički film, ostaje samo zaključak da svi oni koji bi imali nešto da prigovore to rade jer žive u zemlji ograničene slobode.

kada bih ja bio autor, preporučio bih hajkačima da pogledaju prvo film.
onda bih prihvatao kritiku da je režija očajna, fotografija neubedljiva, ton smešan, priča banalna, gluma slaba... ali branio bih poziciju da sam imao pravo da snimim film na moj način i bez dobronamernih saveta koje nisam tražio. branio bih svoju autorsku slobodu.

ovi silni kritičari i nisu ljubitelji filma.
to su branioci "naše stvari" i ostala buranija.

Citat:
Lazar-INisam gledao U zemlji krvi i meda...

ali si se našao pozvanim da odbraniš hajkačku poziciju?

inače ovaj film se razlikuje od "nekih drugih filmove u kojima je igrala Anđelina" jer ovde one ne igra već nastupa sa pozicije autora tj. reditelja.
 
+5

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1622 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 10:43 - pre 148 meseci
Ma, šta je ta seljanka umislila da je umetnica, napravila jedva bednih 150 mil. $ za 10 godina i odmah našla da nam soli pamet.

I to onih $ što lažu da vredi, što samo što nisu propali dok dinar jača iz dana u dan, što štampaju uzalud i uprkos Srbinu koji im sve vreme govori kako će da bude, samo što nije !

Nema čak ni rodbinu ovde. Nije joj deda bio na solunskom frontu, ni baba u kombinatu, čak ni ona nije nosila pionirsku kapu. Prema tome, šta ona zna = ništa!


A kada se malo bolje razmisli, ovde bi i Bil Gejts za 3 meseca postao alkoholičar i šibicar, tako da bi najtemeljnije rešenje za dezinfekciju i deratizaciju Balkana bila samo jedna atomska bomba bratsko-prijateljske Severne Koreje(da sujeta ostane na mestu).

Ne mora ni neka velika, jer šta smo mi nego obične palanke. Prvi ozbiljniji zemljoposednik u bilo kojoj USA državi ima više hektara od 3 Srbije i 24 Vojvodine, tako da neće niko normalan ostati gladan bez nas, ni u jednom slučaju. Toliko.
 
+4

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+727 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 10:53 - pre 148 meseci
@Pirossi

O novom filmu nisam ništa rekao i naglasio sam da ga nisam gledao. Još na početku teme sam rekao da imam predrasude o filmu, ali da ne treba kritikovati film pre gledanja. Izjasniću se o filmu kada se bude pojavila piratska kopija. Kritikovao sam tvoju izjavu, koja se ne odnosi samo na ovaj film, a to je da se umetniku ne sme ništa prigovoriti. To što te neko smatra umetnikom, ili ti smatraš nekoga umetnikom za mene ne znači ništa. Imaš ti pravo da snimiš svoj film, ali imam i ja pravo da kažem da je tvoj film bezvredan. Čak i ako bih kritikovao film bez argumenata, to ne bi značilo da živim u zemlji ograničenih sloboda, već bi samo značilo da pričam u prazno i propuštam priliku da uputim pravu kritiku tvom filmu.
 
+3

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.sbb.rs.



+172 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 11:09 - pre 148 meseci
Citat:
Pirossi: ma baš sineastu zabole da snima film po tvom uputstvu.
uzmi snimi "svoju istinu" pa šalji na festivale. niko ti to ne može zabraniti.

Moze. Budzet. ;)
Citat:

a ono što ne kapirate, jer živite u zemlji ograničene slobode i prava na iskazivanje svoje ličnosti, jeste da je film umetnost.
ne možeš umetniku da govoriš "e ne valja ti ovo, uzmi ovako... daj sagledaj prvo situaciju... uzmi istražuj malo".

Cuo sam da Andjin rediteljski prvenac nije bas narocito prosao ni u Americi.....
Diskutabilan umetnicki kvalitet, ili i Ameri brane "nasu stvar", ne znam sta moze biti..... ;)

Citat:

gledam sinoć Kuma i kako Kopola derogativno prikazuje Sicilijance, te mafija te ubijaju članove sopstvene porodice...
"nije to realno stanje stvari", mora da su drobili i jadnom Frensisu.

Jesu drobili, neces verovati, i to sudeci po IMDB-u evo ko i kako:
"Mafia crime boss Joe Colombo and his organization The Italian-American Civil Rights
League started a campaign to stop the film from being made. According to Robert
Evans in his autobiography, Colombo called his home and threatened him and his family.
Paramount received many letters during pre-production from Italian-Americans - including
politicians - decrying the film as anti-Italian. They threatened to protest and disrupt filming.
Producer Albert S. Ruddy met with Colombo who demanded that the terms "Mafia" and "Cosa Nostra"
not be used in the film. Ruddy gave them the right to review the script and make changes. He also
agreed to hire League members (read: mobsters) as extras and advisers. The angry letters ceased
after this agreement was made. Paramount owner Charlie Bluhdorn read about the agreement in The
New York Times and was so outraged that he fired Ruddy and shut down production. But Evans convinced
Bluhdorn that the agreement was beneficial for the film and Ruddy was rehired."

Posto ces odmah da se uhvatis za to da je mafija u pitanju, a ne zvanicna Italija, odmah cu ti da dati jedan drugi primer:
kada je sniman film Terminal, umesto iz (izmisljenje zemlje) Krakozhije Tom Hanks je zapravo trebalo da bude iz Slovenije
(a film je radila mnogo ozbiljnija ekipa od Andjine, pa opet ovakav gaf da naprave.....), ali je intervencijom slovenackog
tadasnjeg konzula u Americi to ispravljeno. Takodje sa IMDB-a:
"The main character of this movie was originally scripted to arrive from Slovenia but this was changed after the advice from
the former consul of Republic of Slovenia in the United States Mark Rijavec. Since Slovenia is by some considered to be
Switzerland of the Eastern Europe it would not look credible would a civil war be started in one of the new members of the European Union."

Verujem da bih za masu filmova gde je neko prozvan mogao naci slicna pisanja, ali Kuma si ti pomenuo,
a Terminala sam se slucajno setio, jer sam jos onda procitao clanak o tome, a mrzelo me jos primera da trazim......
Vazno je da ti ispljujes samo Srbe kad se sa pravom pobune da na to da su ocrnjeni u krs filmova, ismejes ih, nazoves hajkacima, a sto ce svi ostali
u identicnoj situaciji isto (ili bar jako slicno) odreagovati, to nema veze.
Vazno je da samo mi ne valjamo, i da se to uzme zdravo za gotovo, jer pobogu, Andja kaze tako, pa ko smo
mi da sumnjano u njene tvrdjne i kvalitet....
Moj Srbine.......


[Ovu poruku je menjao commissar dana 19.02.2012. u 12:22 GMT+1]
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
+6

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 11:26 - pre 148 meseci
zamena teza je da je kritika u Americi ista kao kritika u Srbiji.
tamo ko preti smrću završi u smeštaju o državnom trošku.

što se Slovenije tiče, ima ona scena u Ali Džiju kada vraćaju neku brkatu devojku sa granice rečima "Back to Slovenia".
je li državni konzul gosn Nikaragua reagovao i na to?

a ovakvo obraćanje sa 'moj Srbine' znači kritiku što nisam dobar Srbin?
to me, onako čovečanski, zabole.
 
+1

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.sbb.rs.



+172 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 11:32 - pre 148 meseci
Citat:
Pirossi: zamena teza je da je kritika u Americi ista kao kritika u Srbiji.
tamo ko preti smrću završi u smeštaju o državnom trošku.

Ne razumem sta ovim hoces da kazes. Cime je mafija pretila FFK-u? Tufahijama?
Citat:

što se Slovenije tiče, ima ona scena u Ali Džiju kada vraćaju neku brkatu devojku sa granice rečima "Back to Slovenia".
je li državni konzul gosn Nikaragua reagovao i na to?

Pitaj coveka, mozda jeste, ne znam.
Moj covece.....
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
+4

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 12:48 - pre 148 meseci
diskusija je vrlo polarizovana, a meni je mnogo interesantnija strana i argumenti koje iznosi Pirossi.

radio sam na filmu, a tu mislim da komercijalne dugometrazne filmove kojima je cilj publika i bioskop.

iz mog skromnog iskustva za film se moze izreci vise definicija, po redu vaznosti prva bi bila: film je biznis.
dakle film je tu da kao i svaki poslovni projekat zaradi novac i tacka. sa jedne strane je investitor tj. producent, sa druge strane treba da se nadje profit, sve u sendvicu izmedju toga je u funkciji zarade novca, pa tako i umetnicki momenat, ako ga u filmu bude.

film je skup biznis, racunajete da je to projekat traje bar godinu dana, od toga bar 6 meseci za predprodukciju, snimanje, postprodukciju, ukljucuje armiju ljudi koji ucestvuju u projektu, tone hrane, tone goriva, tone papira u knjigovdstvenim izvestajima za usluge, dozvole, plate, ugovore, dnevnice koje prate jedan film, a zatim distribucija...u pitanju su milioni $ koji se uloze u posao.

definicija broj dva bi bila film je sredstvo, alat.
postoje filmovi koji suprotno najvaznijoj deifniciji broj 1 nece zaraditi novac, nemaju sanse da povrate ulozeno, sto je jasno pre samog pocinjanja projekta. zasto ih onda neko finansira ?!
naravno iz neke koristi koja nije novcana ili ta novcana korist dolazi posredno. neko plati film da bi promovisao ili reklamirao nesto, neko plati film da bi oprao pare, neko plati film da bi mu dokoni sin ili cerka imali cime da se bave u zivotu, neko plati film kao politicki marketing, neko plati film da sebi ispuni neku licnu zelju, itd...

klasican predstavnik filmova prve grupacije su filmovi koji snimaju americke kompanije sa dugom tradicijom u tom biznisu. klasican predstavnik broj dva je poznati zapadni autor koji snima u istocnoj evropi i ex sssr, kofinansije su lokalne tj. kesiraju privatizacioni bizMismeni, lokalni politicari preko nekih XYZ producentskih kuca...

kada citam to sto pise pirossi o filmskoj umetnosti zvuci skoro romanticno, ustvari to misljenje vazi ali samo za sferne kokoske u vakuumu. sa realnoscu filma slabo korespondira.
 
+7

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 13:13 - pre 148 meseci
Citat:
milivoje t:...radio sam na filmu, a tu mislim da komercijalne dugometrazne filmove kojima je cilj publika i bioskop.

iz mog skromnog iskustva za film se moze izreci vise definicija, po redu vaznosti prva bi bila: film je biznis.
dakle film je tu da kao i svaki poslovni projekat zaradi novac i tacka. sa jedne strane je investitor tj. producent, sa druge strane treba da se nadje profit, sve u sendvicu izmedju toga je u funkciji zarade novca, pa tako i umetnicki momenat, ako ga u filmu bude.

film je skup biznis, racunajete da je to projekat traje bar godinu dana, od toga bar 6 meseci za predprodukciju, snimanje, postprodukciju, ukljucuje armiju ljudi koji ucestvuju u projektu, tone hrane, tone goriva, tone papira u knjigovdstvenim izvestajima za usluge, dozvole, plate, ugovore, dnevnice koje prate jedan film, a zatim distribucija...u pitanju su milioni $ koji se uloze u posao.

...

Mali Off Topic, licne prirode!
Vidim da se, za razliku od 98% aktivnih na ES-u, razumes u problematiku filma kao pojma pa me interesuje na koji nacin si ucestvovao u radu na filmu. Licno me interesuje, nevezano za bilo sta o onome sto se ovde prica. Hvala! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 13:35 - pre 148 meseci
Citat:
Pirossi: zamena teza je da je kritika u Americi ista kao kritika u Srbiji.


Tako je. U Srbiji mozes da kritikujes, cak neki zagovaraju da kada neko lupi samar, treba okrenuti drugi obraz, i hriscancki ortodoksno aplaudirati vrsnoj umjetnici.

U Americi, ko kritikuje sisem, odavno je ili u zatvoru ili pod zemljom. Vidim, pretili su smrcu ovi iz pokreta oslobodi vol strit..ili su samo narusavali iluziju laznog raja. Naravno da su pohapseni, cizma i pesnica ne razumeju demokratsku slobodu drugacijeg misljenja..cim je tu misljenje van linije, to je terorizam..

No, tema je Vedrana Rudan, koja je ipak balkanski fenomen, bez obzira sto nekome zadrhti stomacic kada cuje psovku, dok recimo blaguje plodove mora ili neku drugu modernu ili fensi hranu.

Bez dlake na jeziku, naziva pravim imenom pojave onako kako ih ona sagledava, najcesce sa prave strane, iza kulisa iza marketinskih naslova ili prenaivnih objasnjenja sakrivenih iza mira, ljubavi, uvazavanja ili ne daj boze postovanja.

Bedna propaganda, placena od strane bogate muslimanske aktivistkinje iz Njujorka, koja je malo vise promasila vremenski interval. Predugo je trajao projekat. Da se pojavio pre nekoliko godina, imao bi sasvim drugu tezinu propagandne masinerije.

To je jasno i ozbiljnim filmskim radnicima i umetnicima, koji ipak, na kraju krajeva zive od novca, ali ipak pomalo zele da odrze i umetnost na trzistu..posto ako se sve pretvori u dzinglove i epp(ekonomicnu politicku propagandu)..bice para ali ne i radosti..


Poz
 
+6

c faza

Član broj: 299502
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 13:52 - pre 148 meseci
meni je pun kofer ispiranja gnojavog grla ratom, jos su gori oni sto pisu o ratu i krivici kao da su sam bog svevideci. a veze nemaju nisu luk jeli nisu luk mirisali. idite kod doktora pa nadjite drugi nacin da se rijesite svojih problema sa krivnjom ili sta vam je vec problem, neemojte nas okrivljivati. sta god da je ovaj film snimio nek je snimio, nije problem, nego mene intersuje sto je prizvao zohare sa svih strana da se skupe i zajedno zasmrde. one sto mrze srbe iz dna duse i ova nase lokalne podguzne koji ne znaju sta bi sa sobom. nisu valjda kapaciteta da shvate zlo rata i muke koja nas snasla, pa onda crno bijelo optuzuju srbe za sve.
ja sam proveo dvije godine rata u mom rodjenom gradu, ne bi rata bilo da ga alija nije htio, da ga neko nije na to i u to gurno. prije rata u sfrj sam naucio od buducih predstavnika bih sta su nacionalisticki simboli buduce mi zemlje pod vlasti islamista, znao sam i za ljiljane, kosu sablju, za sahovnicu, znao sam i za beretke koje su nosali po miru po gradu muslimanski militaristi, a 4s nisam vidio ocima, nisam se ni prekrstiti znao. iz mira su odlucili ic u rat zbog nekog bijesa. nikad ih srbi nisu ugrozavali. zivili smo u miru i slozi. a kad rat pocne najebe onaj sa najkracim nozem. da smo mi srbi zvijeri kako ste govorili i kako nas reklamirate sa ovim skorpijonima, da smo takvi pa ne bi bilo zivog muslimana ili hrvata, osvetili bismo im se za ono sto su oni nama uradili, klali nase majke i oceve gore nego hitler jevreje. i nikad nisu kaznjeneni za to, pa bar formalno. j ja majku svakom zlocincu, ali to je rat. ta vojska sacinjena od civila od nemila do nedraga sigurno je bila manje zlocinacka nego profesionalna vojska amerike koja kolje i jase neke jadnike sa kojima nemaju nikakva nerasciscena posla. pa muslimanski skorpijoni juke prazine, cele i ostalih drogerasa smradova su isli po stanovima u novom sarajevu mlatili i ubijali neduzne srbe civile, zatvarali ih u improvizovane zatvore i mucili. ali to ne znaju dusebriznici iz srbije, ne znaju u kom svijetu zive, ali zato znaju da popuju o njemu, znaju da se mijesaju i donose pausalne ocijene.
 
+8

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 14:26 - pre 148 meseci
Sta ces, Andjelina je morala da snimi ovaj krajnje "objektivan osvrt" na dogadjanja u Bosni, posto ocigledno nema materijala kod kuce - tj. svoje dvoriste su tako dobro pospremili da moraju da se "bave" tudjim...


Hey, ali tako se to radi u zemlji slobode i demokratije - cetiri dana slobodno za ubistvo civila, uz cestitanje nadredjenog... herojski nema sta. Naravno, u Holivudu nema "umetnickih nagona" za snimanje takvih filmova, ono, cisto radi pomirenja i shvatanja situacije... iako ne mora nista da se izmislja - pardon, slobodno interpretira/umetnicki naglasi... ali jbg. ovi visoki vojni "savetnici" sa terena "ne znaju" nista o tome - pa ne moze objektivno "istrazivanje" da se obavi.




[Ovu poruku je menjao a1200 dana 19.02.2012. u 22:28 GMT+1]
 
+1

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 14:28 - pre 148 meseci
@c faza:
je l' treba svi da traže dozvolu od tebe da pišu o ratu ili samo "dušebrižnici iz Srbije"?
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40992 | Odgovora: 251 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.