Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...

elitemadzone.org :: MadZone :: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40686 | Odgovora: 251 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.sbb.rs.



+172 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 14:28 - pre 147 meseci
@vladd: odlicno receno, film je bar trebalo da bude snimljen
1996 ili bar 1999 (uoci bombardovanja), ali je AJ tad bila mnogo
mlada, a da si je tad pitao gde se nalazi BIH, verovatno bi rekla
da je u Africi negde, ili mozda na Severnom polu.....
S obzirom na to da se nalazim u onih cuvenih Civijaskih 98% ljudi koji nemaju
pojma ni o cemu, pa ni o filmu, dajem sebi slobodu da kao takav pomenem
nekoliko ostvarenja, gde smo mi prikazani u "pravom" svetlu:
- The Peacemaker (1997) izludeli srpski intelektualac je resio da udari zmiju u glavu,
i kao pravi terorista, sto mi Srbi smo svakako oduvek bili, detonira atomsku bombu u Vel'koj Jabuci.
Pokusaj osujecuje Nicole Kidman potpomogunuta (neki kazu buducim preCednikom Amer'ke) Cloony-jem.
- Behind the enemy lines (2001) prica bazirana na istinitiom dogadjaju,
u celom filmu jedina istina je da je avion oboren iznad BIH, mi smo u najgorem
svetlu prikazani, ali vrhunac groteske je taj da je preziveli pilot, koji
kroz ceo film bezi, izmucen, izgladneo, dok ocekuje da posalju "konjicu" po njega
uspeo da ubije Srbina ("zadnju kraljicu") koji je avion oborio, i ubio njegovog kopilota i uspe sa sobom
da ponese krunski dokaz, snimak masovne grobnice nacinjen tokom osmatrackog leta.
Normalno, oni su Supermeni, to svi znamo, ali istina je drugacija, rodjak iz Njujorka mi je
pricao kako su tog pilota posle evakuacije prikazivali kao heroja po televizijama jedno vreme, kako je
usred jednog intervjua poceo da place, itd. Posle toga ga vise nisu prikazivali.....
- Savior (1998) i briljantna izvodba zemljaka nam sa ruskim imenom
- Abduction (2011) Srbi eksperti za XAJ-TEK kriminal/terorizam ;)
I jos krs, ovi su mi instant pali na pamet.
Ovde vidimo da smo na tapetu od 1997 do 2011, dakle 14 godina.
Dokle vise? Ima li jos negativaca, sto samo mi?!?! Nadjite nekog drugog, pobogu!
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
+3

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 14:38 - pre 147 meseci
Pirossi, a ko kome preti smrću?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 14:40 - pre 147 meseci
ma čobani neki, ovoj wannabe režiserki.
 
+1

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 16:15 - pre 147 meseci
Zašto biste uopšte očekivali od Anđe da bude objektivnija od mnogih drugih pre nje?
Kad su nas već svi ocrnili ,neka se i Anđa režiserski ostvari, ionako smo već izgubili sve medijske ratove, pa kad je bal nek je oficirski :)
Mene cela ova priča oko filma od samog početka baš zabavlja :)
 
0

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 16:16 - pre 147 meseci
na koncu dogadjaja, da li se ovaj film daje u srpskim bioskopima ?

@Sceka

imao sam prilike da radim, saradjujem na nekoliko filmskih projekata, ali ne domacih. veliki film podrazumeva angazovanje stvari od igle do lokomotive, tako i razne strucne profile zaposlenih pored onih koji se bave dramskom umetnoscu, medicinsko osoblje, inzenjere, arhitekte, ekonomiste, vozace, knjigovodje, zanatlije svih vrsta, obezbedjenje, prevodioce, kuvare, veterinare, strucne saradnike, vojsku, policiju, itd. u tom korpusu ljudi sam i ja radio, srecom imao priliku da saradjujem sa nekim sjajnim filmadzijama, nesrecom da upoznam muku tog posla i cirkuzantski zivot bez doma i porodice koji zive ti ljudi, bez obzira na njihovo bogatstvo, popularnost i status u toj industriji.
 
0

deedee6

Član broj: 174801
Poruke: 232
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2509 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 17:39 - pre 147 meseci
Angelina Jolie

Glumica = 0 poena
Riba = 0 poena

Da su nekim slučajem Robert De Niro i Anthony Hopkins imali nekih dodirnih tačaka sa filmom možda bih se malo i zainteresovao...
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 17:44 - pre 147 meseci
Citat:
milivoje t: na koncu dogadjaja, da li se ovaj film daje u srpskim bioskopima ?

ma jok. samo ga a priori ocenjuju na imdb-u.
 
+1

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.sbb.rs.



+172 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 17:48 - pre 147 meseci
Ja ne bih bio skeptican toliko, moze se ocekivati premijera
filma u Sava Centru vec na prolece, cim usaglase termin sa
Tompsonom. Bas bi lepo bilo da on svojim koncertom bude
prethodnica premijeri Andjelijinog filma u Beogradu.....
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
+3

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 17:52 - pre 147 meseci
u redu je, komesare.
 
+2

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 18:07 - pre 147 meseci
Citat:
milivoje t: na koncu dogadjaja, da li se ovaj film daje u srpskim bioskopima ?

@Sceka

imao sam prilike da radim, saradjujem na nekoliko filmskih projekata, ali ne domacih. veliki film podrazumeva angazovanje stvari od igle do lokomotive, tako i razne strucne profile zaposlenih pored onih koji se bave dramskom umetnoscu, medicinsko osoblje, inzenjere, arhitekte, ekonomiste, vozace, knjigovodje, zanatlije svih vrsta, obezbedjenje, prevodioce, kuvare, veterinare, strucne saradnike, vojsku, policiju, itd. u tom korpusu ljudi sam i ja radio, srecom imao priliku da saradjujem sa nekim sjajnim filmadzijama, nesrecom da upoznam muku tog posla i cirkuzantski zivot bez doma i porodice koji zive ti ljudi, bez obzira na njihovo bogatstvo, popularnost i status u toj industriji.

Ja dobro poznajem taj filmski svet i zivot, saradjivao sam puno puta sa domacim ali i sa nekim strancima, studio u kome sam sada vec duze vreme "deli zgradu" sa Pjerom Amatijem (Piero Amati), producentom koji zivi i radi ovde u Beogradu (Film 87, studio u kome radim je sprat nize, ovim stepenicama, u prizemlju zgrade http://www.film87.com/facilities/5/). I sa njima, Film 87, sam saradjivao. A sve bazirano na onome cime se bavim kao snimatelj i producent - audio! Tako da znam o cemu pricas, do detalja sam upoznat sa svim aspektima snimanja filma a i svakodnevno se druzim sa Pjerom i njegovom ekipom godinama. Zato sam te i pitao u kom smislu si saradjivao sa ljudima iz filmskog sveta. Ok, hvala.

Izvinjavam se zbog OT-a.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.sbb.rs.



+172 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 18:08 - pre 147 meseci
@Pirossi:
Sto?
Dvostruka antiratna poruka, plus to sto je komsija pevac
usput i bozji covek, veliki hriscanin - dva puta bio i dobijao
blagoslove od pape licno, bio bi to veliki plus za Srbiju i
veliki pokazatelj da je ona raskrstila sa svojom mracnom
prosloscu, da se pokajala i da je zeljna pomirenja......
Sad cujem da ce na U92 u Utisku nedelje biti reci o Filmu.
Treba gledati.

Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
+4

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 18:37 - pre 147 meseci
E pa komesare, gde ima dima ima i vatre.

A što si dozvolio da se to radi što se radilo tokom rata i pre rata medijska priprema za njega na sloboviziji. Svako "svoje" da kontroliše.

Jbga. rađeno je to na svim stranama i sad oćete da neko normalan stane u odbranu silovatelja. Neće da može. Ko god da je radio loše stvari ima sam da odgovara i da se izbaci pod žižu javnosti (bilo da je srbin, hrvat ili musliman). Jok naša .ovna ne smrde jel to hoćete da kažete na svim ovim stranama. Onaj ko se osetio prozvanim ovim filmom nek se buni. Ja nisam jer nisam učestvovao u tom vašem ludilu.

Inače

Angelina Jolie

Glumica = 10 poena
Riba = 10 poena

Onako iskreno.
 
+2

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.sbb.rs.



+172 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 18:56 - pre 147 meseci
@stil:
kako si ti mudar i recit covek, to je cudo.
Nisi ucestvovao u "nasem ludilu"?
A ja sam sa svojih 12 godina kad je poceo rat
u Hrvatskoj bio angazovan kao nosac aviona ;)
Sto se Andjelije tice, 10 poena na skali do 18.000 ili jos vise?

Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
+3

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 19:11 - pre 147 meseci
Meni nije jasno zbog čega si se ti našao pogođenim ovim filmom. Izjednačavaš sebe sa onim što je silovao u ratu. Ti što su to radili trebaju da se stave na stub srama da se zna da su to radili a da se sada slobodno šetaju među nama i među njima tamo preko granica. Imaš sigurno neko žensko čeljade u familiji , misli malo o tome. Opet kažem, to što se opisuje u filmu je rađeno na svim stranama. Tih ..vana je bilo na sve tri strane. Imam samo prezir i gađenje prema njima.


Inače

Angelina Jolie

Glumica = 10\10 poena
Riba = 10\10 poena
 
+2

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 19:11 - pre 147 meseci
Pirossi

Koji bre čobani! Da nisi možda ti jedan od njih? Ako su čobani, zašto su uopšte bitni?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+5

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 19:15 - pre 147 meseci
Citat:
commissar: @stil:
...
Sto se Andjelije tice, 10 poena na skali do 18.000 ili jos vise?

ma jeste, orah iz ruke da joj ne uzmeš.
sindrom kiselog grožđa.

Citat:
Nedeljko: Pirossi

Koji bre čobani! Da nisi možda ti jedan od njih? Ako su čobani, zašto su uopšte bitni?

jesam ja sam čoban(in).
nadam se da je time ovo slepo crevo diskusije sa tobom odstranjeno.
 
+3

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.sbb.rs.



+172 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 19:28 - pre 147 meseci
@stil: meni nije jasno odakle tebi ideja da sam se ja (licno) nasao pogodjen filmom
koji nisam ni gledao, a ne verujem ni da cu ikad.
Ono sto mi smeta je cinjenica da smo, kao sto sam u nekom od prethodnih
postova pokazao vec, evo ide i 15ta godina, u filmovima holivudske produkcije ocrnjeni
do bola i sto taj trend ne jenjava.
Bilo zlocina na sve 3 strane? Naravno! Cinjenica je da smo sve ratove pogubili, ni u mirovima
se nismo najbolje snasli, Holivud nas ne skida sa nisana, predsednik nas se na hrvatskoj televiziji
izvinjava rodjenom Suboticaninu Aleksandru Stankovicu za zlocine pocinjene od strane onih istih
Srb(alj)a proteranih iz Hrvatske u akciji Oluja, preskocicemo Jasenovac i Gradisku Staru (50ak godina pre "Nevremena").... Ko je ovde lud?!?!?
Tebe krasi fantasticno neznanje, neukost i totalno slepilo za zensku lepotu......
@pirossi: uzeo bih i orah i kiselo grozdje iz njene ruke, i jedno i drugo bi bilo mesnatije od nje ;)
A i ti volis anoreksicne leseve da gledas, mora da si i ti neki ratni zlocinac, ucesnik u "nasem ludilu" ;)
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
+4

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 19:41 - pre 147 meseci
Citat:
Ono sto mi smeta je cinjenica da smo, kao sto sam u nekom od prethodnih
postova pokazao vec, evo ide i 15ta godina, u filmovima holivudske produkcije ocrnjeni
do bola i sto taj trend ne jenjava.


E vidis samo treba da ukapiras da su to kompleksi nize vrednosti koji ne sluze nicemu. I svima ce nam biti bolje.
 
+1

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.sbb.rs.



+172 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 19:43 - pre 147 meseci
Ako je to, kao sto kazes, kompleks nize vrednosti,
sta je onda po tebi zdrava reakcija na istu stvar?
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
+1

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...19.02.2012. u 19:44 - pre 147 meseci
E pa komesare opet se ti nalaziš pogođenim od strane Američke filmske produkcije. Zbog čega ? Opet kažem, gde ima dima ima i vatre. Da li je bilo silovanja od strane nekih ..vana koji su bili na jednoj od strana a predstavljali su se kao srbi ( da, ne) pa jeste bilo je. I šta sada da li onaj ko smišlja priču da to u toj priči kaže. Pa može. Ti ne možeš da kažeš da nijedan srbin u ratu nije silovao nekog tamo negde. Opet kažem o tome je trebalo ranije da se misli pre nego što je narod na sve tri a posebno na "našoj" huškan na rat. I tako.


Ovo za žensku lepotu je totalni nonsens što pričaš. Mada o ukusima se ne raspravlja. :)
 
+1

elitemadzone.org :: MadZone :: Vedrana Rudan o filmu Anđeline Džoli: Ko o silovanju može da napravi...
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 40686 | Odgovora: 251 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.