Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rezonator za HHO generator

[es] :: Elektronika :: Rezonator za HHO generator
(Zaključana tema (lock), by veselinovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 14267 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Rezonator za HHO generator03.06.2012. u 23:25 - pre 144 meseci
Ima li neko da se bavi ovom tematikom ?
 
0

D101h
Student
Rovinj - Zagreb

Član broj: 291628
Poruke: 32
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Rezonator za HHO generator03.06.2012. u 23:27 - pre 144 meseci
Meni je sumljiv taj HHO, jel ikome uopće to ikad proradilo?
 
0

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: Rezonator za HHO generator03.06.2012. u 23:40 - pre 144 meseci
Ima, Boro, al' na nekim drugim forumima (MZ, UMZ)
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
0

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: Rezonator za HHO generator04.06.2012. u 02:48 - pre 144 meseci
@ZAS011 @boro62promaja

Ipak ima veze sa elektronikom jer ih prave sa bogzna-koliko elektronskih regulatora, cak prave i slozene SMPS za tu napravu :-).

Jedino nema veze sa zamisljenim energetskim bilansom koji se dobija :-)).

Korisnici se pozivaju na potpuno nevalidne testove potrosnje goriva (test kombinovanom voznjom i dopunjavanjem rezervoara :-).

Nikog, ama bas nikog nisam sreo ko je izvrsio test na motornoj kocnici u potpuno kontrolisanim uslovima.

Stoji jos jedna "sitnica": zbog viska kiseonika u smesi dolazi do smanjenja odnosa azot-kiseonik, gde azot ima kljucnu ulogu u sprecavanju detonacionog sagorevanja, a sto pak dovodi do ozbiljnog smanjenja radnog veka SUS motora. Azot u smesi je inhibitor detonacionog sagorevanja i za "kombinacije" pojacavanja SUS motora metodom obogacivanja kiseonikom se, kao gorivo ili dodatak gorivu, koriste iskljucivo "nitro" tj. jedinjenja sa znatnom kolicinom azota.

Inace, jos od nastanka SUS motora se zna za elektrolizu vode i elemente koji se dobijaju njom (vodonik i kiseonik), i HHO se pravi od tada do danas :-)), sto je fascinantna pojava kao i perpetum mobile :-)).

Proizvodjaci motora su vise od jednog veka svesni raznih goriva :-).

Nemci su jos pre drugog svetskog rata imali na motoru aviona BF-109 (messerschmitt) imali TRI sistema direktnog ubrizgavanja u cilindar, na motorima (od DB601 do DB605) i to benzina, nitrooksida (N20) i smese metanol-voda (MW50), uz koriscenje elektro-mehanicko-pneumatskog racunara za kontrolu parametara motora i nadpunjaca (danas turbo punjac, a onda je bio charger kao kod drag-star vozila), sto danas rade mikroprocesori :-).
Sve je to vec odavnooo izmisljeno...

Izvinjavam se moderatorima za skretanje sa elektronicarske teme, ali sam jednostavno morao, jer znam bas dosta elektronicara (cak i onih sa zavidnim znanjem iz elektronike) koji su se "bacili" u HHO gradnje, a nadam se da ce ovo procitati...

Pozdrav




 
+2

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Rezonator za HHO generator04.06.2012. u 06:32 - pre 144 meseci
Da se razumijemo, pitao sam za rezonator i to sam iskljucivo i mislio, znaci dio koji se odnosi na cistu elektroniku i tu nema skretanja sa teme, elektronika je elektronika pa makar sluzila za recikliranje toalet papira.
Na momenat cu biti off topic, jer moram da kazem da sam od onih ljudi koji dobro poznaju zakone fizike a pogotovo zakone termodinamike. Sve stvari sagledavam kroz cisto naucnu lupu i tu nemam dileme u smislu ulozene energije i energije koju je moguce dobiti sagorijevanjem HHO, ali me zaintrigirala mogucnost da smjesa vec napravljena za SUS motore bolje sagorijeva uz mali dodatak HHO te na taj nacin smanjuje potrosnju.
Ovim smatram temu zavrsenom a ZASO11, prvo procitaj naslov teme pa onda daj komentar.
Pozdrav, BP

P.S.
ZASO11 Sta znaci MZ i UMZ
 
0

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Rezonator za HHO generator04.06.2012. u 06:38 - pre 144 meseci
Citat:
Sta znaci MZ i UMZ


Mad zone, Ultra Mad zone. http://www.elitemadzone.org/


(c) 1982 sinclair research ltd
 
0

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+128 Profil

icon Re: Rezonator za HHO generator04.06.2012. u 08:27 - pre 144 meseci
Citat:
macolakg: @ZAS011 @boro62promaja
Stoji jos jedna "sitnica": zbog viska kiseonika u smesi dolazi do smanjenja odnosa azot-kiseonik, gde azot ima kljucnu ulogu u sprecavanju detonacionog sagorevanja, a sto pak dovodi do ozbiljnog smanjenja radnog veka SUS motora. Azot u smesi je inhibitor detonacionog sagorevanja i za "kombinacije" pojacavanja SUS motora metodom obogacivanja kiseonikom se, kao gorivo ili dodatak gorivu, koriste iskljucivo "nitro" tj. jedinjenja sa znatnom kolicinom azota.



vodonik se koristi, ne kiseonik
 
0

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1095 Profil

icon Re: Rezonator za HHO generator04.06.2012. u 13:51 - pre 144 meseci
@guja011

Koristi se smesa 2xH2 + O2, odnosno produkt elektrolize vode, poznat kao "praskavi gas", koji se u izvesnom procentu miksuje sa postojecom smesom goriva.
Mora se odmah potrositi, cim izadje iz HHO generatora, tj. elektrolizera, zbog svoje eksplozivnosti. Dakle HHO iliti praskavi gas, je samodovoljan u smislu sagorevanja. Pri zapaljenju dodje do eksplozije i ona dva atoma vodonika se vezu za jedan kiseonikov atom, formirajuci opet vodu od koje smo i poceli.

Kvaka je u tome da u cilindar usisana smesa HHO+Vazduh+neko gorivo, neposredno pre dejstva regularnog izvora paljenja (svecice), ZBOG PROMENJENOG UKUPNOG ODNOSA AZOT-KISEONIK, gde manjak azota povecava osetljivost na detonaciono sagorevanje, moze doci do cestih detonacionih sagorevanja.

Razlika izmedju normalnog i detonacionog je u brzini sagorevanja, i posledicno brzini prostiranja pritiska u cilindru. Normalno sagorevanje se prostire sa 20m/sek, a detonaciono sa oko 200m/sek i dovodi do postepenog ostecenja lezajeva klipnjace i radilice.
To je onaj simpatican zvuk za koji neznalice od mehanicara kazu "zvece ti ventili", a u stvari zvece zazori izmedju klipa, klipnjace i radilice, jer ventil ne moze da zveci posto je poodavno zatvoren kada se dogodi sagorevanje u konkretnom cilindru.

E, ta slatka sitno zveketava pojava (koja se inace ne cuje na nesto vecem broju obrtaja, a i dalje moze biti prisutna ) moze svesti radni vek motora na 1/3
za 500Km autoputa pri npr 120Km/h.

Toliko
 
+1

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Rezonator za HHO generator04.06.2012. u 14:29 - pre 144 meseci
Nisam ti dzaba dao titulu,
ALI (valjda uvijek postoji) sagorijevanjem "obicne" smjese (vazduh+gorivo) znas i sam da ne nastaje idealna kombinacija "gorivo+vazduh+pritisak+varnica=energija"
(vazi za benzince) i javlja se normalno pitanje "da li postoji mogucnost da uz dodatak HHO ta kombinacija bude ucinkovitija a samim tim i stedljivija u smislu potrosnje goriva na predjenih 100 km" ???
Ako nastavimo o ovome bolje da otvorimo novu temu (ZASO11 me je vec svrstao u ...... sramota me mojih godina dje me covjek svrsta)
 
0

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Rezonator za HHO generator04.06.2012. u 14:47 - pre 144 meseci
@macolakg

Poštujem Vaše mišljenje ali mene zanimaju neke stvari jer se u praksi pokazalo drugačije.

Reakcije i odnose ja nemam pojma, hemiju uopšte ne poznajem nego je jedan komšija napravio generator pa je i mene zanimalo kako je to moguće.

Kod običnog goriva nema 100% iskorišćenje (valjda 60-70) dok se sa HHO podiže na 90-95%, a ja sam se uverio da motor bolje radi i ide dok je moje mišljenje ako se pojavi voda u cilindru može samo da pogorša rad motora...

I nije mi baš jasno kako pri sagoravanju 2 atoma vodonika sa kiseonikom stvore vodu u cilindru, zar neće pri eksploziji da vodonik izgori-pukne?

Ovo pitam jer kada vodonik u nekoj posudi upaljačem zapalimo on pukne i posuda ostane suva a tu je prisutan i kiseonik...

Čovek dosta putuje do Beograda i nazad a vodonik ima ugrađen oko godinu dana.

Potrošnja je valjda manja za oko 30%.

Pozdrav!
Aca 93
 
0

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1095 Profil

icon Re: Rezonator za HHO generator04.06.2012. u 15:01 - pre 144 meseci
@boro62promaja

Postoji malena usteda reda par procenata, na ustrb smanjenja radnog veka motora, losijeg kocenja motorom (potrebno ga je iskljuciti kod oduzimanja gasa), mogucnosti nagomilavanja opasne kolicine na dugackim nizbrdicama, velikog opterecenja elektroinstalacije itd....

Sve u svemu, toj napravi je potreban pametniji i oprezniji pristup nego sto je uobicajeno (u Kragujevcu ih ima 20-tak, koje sam ja video i naslusao se prica o ekonomicnosti). Sve to sto sam video nema nikakvu kontrolu ni zastitne mere, odnosno, prava je opasnost. Izgleda da se cesto pravi zato sto ga je lako napraviti....
Pominjali su cifre od 20% ustede, ne znajuci pri tom da bi sa takvim procentom ustede, za manje od 5 minuta postali clanovi kluba najbogatijih ljudi sveta :-)

Takva naprava bi mogla doneti nesto znacajnije ustede ako bi se elektricna energija akumulirala u neki veci akumulator kod kocenja motorom ili na nizbrdicama, pa potom kod potrebe za pogonom (uzbrdo i kod ubrzanja), trosila za generisanje HHO (uz obavezno obogacenje azotom zbog veka motora).

Pozdrav
 
0

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1095 Profil

icon Re: Rezonator za HHO generator04.06.2012. u 15:14 - pre 144 meseci
@aleksandara 93

Komsija sa 30% ustede moze da se enormno obogati stedeci ovoj nasoj napacenoj drzavi enormne kolicine novca za uvoz naftinih derivata :-).

Bilo bi mu dovoljno da dobije 1% od razlike uvezene kolicine i ne bi znao sta ce sa viskom novca do kraja zivota :-)

Verujem da ce ga sama vlada odmah, neograniceno, finansirati za tako nesto...

HHO se inace moze dodavati bilo kojoj vrsti osnovnog goriva, tako da je komsiji trasiran put do zvezda :-)

Pozdrav
 
0

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1095 Profil

icon Re: Rezonator za HHO generator04.06.2012. u 15:28 - pre 144 meseci
Evo, spreman sam da, potpuno besplatno, a u korist naroda-drzave, napravim kvalitetan kontroler za HHO, koji ce da prati mapu paljenja i ubrizgavanja, i sve spoljasnje uslove rada SUS motora,sa svim mogucim zastitnim merama, pod uslovom da neka od katedra za MVM (motorna vozila i motore) dokaze na motornoj kocnici ustedu vecu od 5% !

Posto inace vrlo pristojno poznajem oblast SUS motora ( i previse za jednog elektronicara), mogao bih da dam ozbiljan doprinos takvoj stvari...

Jedini uslov je dokazati vise od 5% ustede u strogo kontrolisanim uslovima, bez nagadjanja, pri cemu upotrebni vek motora ostaje nepromenjen :-)

Pozdrav
 
0

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2249
*.teol.net.



+52 Profil

icon Re: Rezonator za HHO generator04.06.2012. u 15:38 - pre 144 meseci
I... tako nastadose zvjezdane staze.
Ne zelim da se polarizujemo na optimiste i skeptike, ali ako ovako nastavimo - ZAKLJUCACE NAS.
Predlog:
Sve sto imamo da kazemo o HHO da to uradimo na nekom drugom mjestu (neka neko predlozi GDJE) a ovde da se drzimo elektronike, dakle da ponovim ; da li neko nesto zna o rezonatoru koji vrsi razbijanje molekula vode na sastavne dijelove (2 atoma vodonika i jedan atom kiseonika). O samoj vezi unutar molekula vode mozemo razgovarati na tom drugom mjestu. Niko ne ocekuje peripetum mobile nego samo da neke stvari dovedemo na čistac. Procitao sam MNOGO GLUPOSTI (A I NAGLEDEAO NA YOU TUBE).
Hemija mi je zanat a elektronika hobi. Po vokaciji sam skeptik i TESKI naucni argumenti su potrebni da me ubijede u nesto (to se cesto granici sa trvdoglavoscu) i bas zbog toga sam ovde oglasio ovo sto sam oglasio jer ovaj forum smtram mjestom gdje se okupljaju naucno osvjesteni ljudi a ne neki z.....nti.

P.S. Molim vas da mi ne predlazete vec postojece forume koji se bave HHO-ima jer su svi redom po sistemu "abrakadabra"
 
0

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1095 Profil

icon Re: Rezonator za HHO generator04.06.2012. u 16:13 - pre 144 meseci

Na zalost boro62promaja, ne postoji rezonator za "razbijanje" vode na sastavne elemente. Sve se svodi na elektrolizu u ovom ili onom obliku.

Verujem da neko to mozda i moze pomocu nekih gigavatnih lasera ili sl., ali u home-made tesko...

Ovim cu zavrsiti posecivanje ove teme i pisanje u istoj:

1) Predlog za HHO graditelje: staviti po celoj gornjoj povrsini vozila fotonaponske panele, pa ako ne pokvarite aerodinamicke otpore, mozete bez utroska mehanicke enrgije motora dobijati besplatan HHO.

2) Ako imate dokazanu ustedu od npr. 10%, obratite se drzavi ili velikim proizvodjacima vozila. Napisite pismo na bilo kom jeziku, samo na engleskom napisite "dokazana usteda goriva 10%", oni ce potrositi enormne kolicine novca na testove i vas takodje enormno nagraditi. Za takve institucije su to sitni novci, jer npr. jedan "Volvo" kao firma, skrca preko 3000 najnovijih i najskupljih automobila godisnje (spremnih za prodaju, jer moraju da imaju sve unutra kao u realnoj voznji) samo za ispitivanje vazdusnih jastuka..., a sta bi uradili tek za povecanje ekonomicnosti motora....

3) HHO se pravi i proba na SUS motorima duze od jednog veka, i mnogo mnoooogo veoma strucnih lica se pozabavilo tim..., ali nikad nije kasno da se jos neko oproba...



Pozdrav
 
+1

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Rezonator za HHO generator04.06.2012. u 16:18 - pre 144 meseci
@macolakg

Nemojte loše da me shvatite, ja ne tvrdim ništa samo prenosim ono što sam čuo....

U pitanju je rover75 i na 100km je potrošio 9.2l benzina a po internetu piše da troši 12.5l

Ja te stvari ne poznajem i držim se elektronike, zbog toga sam pitao...

Pozdrav!
Aca 93
 
0

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3876
adsl-7-185.teol.net.



+335 Profil

icon Re: Rezonator za HHO generator04.06.2012. u 16:36 - pre 144 meseci
Tema je odvano otisla van domena elektronike.
Ali posto je ovo u neku ruku i jedan od najnaucnijih dijelova ES valja zadrzati temu, ali pod odredjenim uslovima.
Bilo bi lijepo da se javi neko ko zaista ima to sokocalo u automobilu, jer zakon o odrzanju energije je neumoljiv, ali i sus motor je sprava sa svega 30-tak posto iskoristivosti.
Proba je vrlo jednostavna ( ne mora kocnica) dovoljno je naci brdo ( ja ih imam nekoliko u okolini) gdje automobil ide recimo 80km/h pri punom gasu.
Ako se upali HHO i automobil ide 90 km/h uz isto brdo ja cu odmah da pravim ne jedan nego dva HHO generatora.
Naravno uz osluskivanje zveckanja ( objasnio macola).
A inace, nije problem uzeti PWM signal sa dizni i pojacati ga za pravljenje HHO- tako da i to ne predstavlja problem posebno u cut off rezimu rada motora.
I da, sve te subjektivne metode ispitivanja tipa - rover trosi 9.2l a treba 12 ne piju vodu. Dokaz je da dok sam vozio kola na plin trosio je nekih 8.5 l plina. KAd ista ta vozim na benzin trosi ispod 7 l. Fol je u psihologiji, posto je plin dzaba arcim pedalu gasa a na benzin vozim kao po jajima.
 
0

macolakg
Dragoljub Aleksijevic
Kragujevac

Član broj: 301424
Poruke: 3227
*.adsl.eunet.rs.



+1095 Profil

icon Re: Rezonator za HHO generator04.06.2012. u 17:00 - pre 144 meseci
@aleksandara 93

Ma nije nista licno ni prema kome upuceno.

Pogresne informacije se mogu naci cak i u vrlo ozbiljnoj strucnoj literaturi, cak se mogu i generacijama kopirati pozivanjem na neciju literaturu...., youtube necemo ni pominjati :-)

Sve se svodi na sto bolje razdvajanje informacija na kvalitetne i manje kvalitetne...

Svi mi ucimo dok smo zivi, i svi zajedno na ovoj planeti, sa svom silom nauke, jedva da smo zagrebali po sustini materije i energije....
 
0

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: Rezonator za HHO generator04.06.2012. u 18:50 - pre 144 meseci
Ima vec slicna tema.
http://www.elitemadzone.org/t447938-0-HHO-generator-izrada

Jedan kolega ga je napravio i ugradio.
Testiranje je verovatno subjektivno.

Da ubacim samo jedno pitanje u ovu temu.
Da li ima ima negde na prodaju protokomeri ali za gas (LPG)?
 
0

BlackForce

Član broj: 205672
Poruke: 544
*.dynamic.stcable.net.



+21 Profil

icon Re: Rezonator za HHO generator04.06.2012. u 19:06 - pre 144 meseci
HHO je veoma eksplozivan.Tako da sa tim treba stvarno oprezno baratati.
I ja sam cuo par njih u lokalu da eksperimentisu sa nekim spravicama u staklenoj tegli.
Bez znanja tacno sta rade,a usput ni ne znaju kavu opasnu igru graju.Nema nikakve kontrole oko elektrolize.
Ko radi u privredi (ili za privredu) zna da puno puta pokretanje neke masine i nije tako velika stvar,
nego uzimanje u obzir svih sigurnostnih i bezbednostnih propisa stvari mogu jaaako da se iskomplikuju.
Treba eksperimentisati(covecji um nema granice),ali samo oprezno,i gospodin Edison je daaavno rekao resenje ne znam,ali imam hiljadu neuspesna eksperimenta.
Pozdrav!
 
0

[es] :: Elektronika :: Rezonator za HHO generator
(Zaključana tema (lock), by veselinovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 14267 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.