Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 22625 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.ptt.rs.



+128 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 13:32 - pre 144 meseci
Da je tema o tome kako nema posla, sad bi se digla prica kako Amerikanci lepo mogu da se spakuju i da se odsele porodicno tamo gde ga ima.

Razumem ja da je divlja gradnja problem.
Ali ti ljudi koji su divlje sagradili kuce ipak su ih sagradili niko ih nije dirao (placali su od svojih para sve struju, vodu, gradnju bla bla bla). I sada ih neko gleda kao gradjane drugog reda, a oni koji su dobili stanove za tepsiju ribe su kul... how yes no...

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 13:33 - pre 144 meseci
Citat:
Po rečima ministra gradjevine srbija ima preko milion nelegalizovanih objekata a samo desetak procenata uknjiženih stanova i kuća.
Taj nivo pravne nesigurnosti imovine svrstava nas u rang siromašnijih afričkih zemalja.

Pošto devedeset procenata ljudi nema legalizovanu ili uknjiženu imovinu oni su potpuno isključeni iz tržišne utakmice, preduzetništva i sticanja kapitala jer ne mogu da podižu povoljne razvojne i hipotekarne kredite niti da učestvuju u privatizaciji.


Citat:
Nadležni ministri sami priznaju da je bespravna gradnja najvećim delom krivica države jer uglavnom nije bila sposobna da uradi detaljne planove regulacije odnosno da izdaje dozvole za gradnju.

Nadležni ministar javno iznosi podatak da u Beogradu mesecima nije izdata ni jedna gradjevinska dozvola.


Citat:
Pored toga država nije uredila zemljište u nelegalalizovanim naseljima da bi imala osnov da traži novac za uredjenje gradjevinskog zemljišta. Vidimo da ta naselja nemaju kišnu kanalizaciju te su stalna meta poplava i klizišta.

Stanovnici nelegalizovanih naselja su sami plaćali uvodjenje kanalizacije, plaćali priključke za električnu energiju, asfaltirali puteve i sada se traži od njih da opet to plate državi više nego što ih je koštao materijal za izgradnju kuća.


Citat:
Mi sada imamo apsurdnu situaciju da se traži novac od onih koji su izdavali za društvene stanove i nisu ih dobili i sami se mučili da izgrade kuće uz stalno smetanje opština, a oni koji su dobili drzavne stanove ne placaju nista, nego su ih jos i otkupili za smesne pare, za koje obicno nije moguce ni legalizovati stambeni prostor jedne omanje sobe po danasnjim isprojektovanim cenama legalizacije.


Citat:
Oko milion objekata koji su pre 2003. godine bespravno sagrađeni u Srbiji, usvajanjem novog zakona o uređenju prostora i izgradnji u veoma kratkom roku moći će da se legalizuju. Ovaj proces, koji po važećem zakonu zna da traje i godinama, biće znatno ubrzan i pojednostavljen, a administracija će po dobijanju urednih papira imati rok do 15 dana da završi kompletan postupak. Šest meseci nakon donošenja novog zakona o uređenju prostora i izgradnji započeće masovna legalizacija bespravnih objekata u Srbiji koji su sagrađeni pre 2003. godine ili su nakon toga dobili odobrenje za izgradnju. Procenjuje se da u Srbiji postoji oko milion nelegalnih objekata, od kojih je čak 450.000 u Beogradu.

"U januaru ste rekli - lova u aprilu. Od tog obećanja prošlo je tri godine, a ja jos nisam dobio ne zavrsen postupak nego ni bilo kakav odgovor iz opstine na predat zahtjev za legalizaciju, koga inace podnosim vec, ne znam ni ja 3-4 put, i svaki od tih 3-4 puta je bio poslednji, definitivni, ultimativni, to je to, kod sad ne prijavi zagulio je i tome slicno."

U Srbiji postoje opštine koje decinijama nisu izdale ni jednu dozvolu.
A i one što jesu, u najvećem broju slučajeva se radi o Vojvodini, koju je još katasterski sredila Marija Terezija.
To je prava slika i prilika "bespravne" gradnje u Srbiji, i "bezobraznih" pojedinaca, koji bi - zamisli cuda - da žive i rade ko normalni ljudi.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 13:35 - pre 144 meseci
Citat:
bakara:Srz probleme divlje gradnje je drzava koja nece da regulise taj problem.
Ne moze se resavati problem divlje gradnje tako sto neces izdati nekom dozvolu da gradi na svojoj zemlji.


Tu si u pravu, taj problem se resava buldozerima. posle par rusenja nikom vise ne bi palo na pamet.

Citat:
bakara: Gde da se odsele?Gde da se odseli neko kome je sve tu a ima svoju zemlju gde moze da napravi porodicnu kucu?


Zato sto ta zemlja nije bila gradjevinsko vec poljoprivredno zemljiste i sto sluzi da se na njemu seje kukuruz ili sta vec a ne cigle. I sto grad nece da snosi troskove posledica neplanske urbanizacije poljoprivrednog zemljista. I ne treba da snosi. Kad svako radi ono sto hoce kako mu se hoce pravdajuci to nekim svojim racionalizacijama onda se to zove anarhija. Grad treba da nastavi svoj plan urbanziacije a stanovnici ovih divljaka treba da zanju to sto seju. Its only just.


Citat:
Odin D.: Pa vidi mmix, ako ti se ne svidja kako je Pancevo povezano sa Begoradom - a ti se odseli odatle.


Rado. Kao sto sam se odselio iz Beograda u Pancevo kad mi vise nije odgovarao zivot i guzva u Beogradu. Vidis kako je lako, ako si mislio da me postidis mojim sopstvenim licemerstvom namerio si se na pogresnog.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 13:37 - pre 144 meseci
Za ovaj problem postoji jedno veoma efikasno resenje, cudi me kako se drzava nije toga setila - povecati cenu benzina na 300 din/l i ljudi ce sami odustati od voznje preko mosta
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 13:39 - pre 144 meseci
Citat:
mmix: Zato sto ta zemlja nije bila gradjevinsko vec poljoprivredno zemljiste i sto sluzi da se na njemu seje kukuruz ili sta vec a ne cigle. I sto grad nece da snosi troskove posledica neplanske urbanizacije poljoprivrednog zemljista. I ne treba da snosi. Kad svako radi ono sto hoce kako mu se hoce pravdajuci to nekim svojim racionalizacijama onda se to zove anarhija. Grad treba da nastavi svoj plan urbanziacije a stanovnici ovih divljaka treba da zanju to sto seju. Its only just.

Nije ti palo na pamet da se u medjuvremenu grad prosirio pa da su te njive i kukuruz sada u gradu.
Posao drzave je da isplanira zemljiste, ako postoji njiva na obodu grada valjda je logicno da se zemljiste prilagodi nameni za izgradnju stambenog prostora a ne kukuruza?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 13:46 - pre 144 meseci
Citat:
bakara: Nije ti palo na pamet da se u medjuvremenu grad prosirio pa da su te njive i kukuruz sada u gradu.
Posao drzave je da isplanira zemljiste, ako postoji njiva na obodu grada valjda je logicno da se zemljiste prilagodi nameni za izgradnju stambenog prostora a ne kukuruza?


Da, ali nije ni tvoj, ni moj, ni pericin posao da odlucuje u kom pravcu ce grad da se siri i da tu odluku donosi kako se nama/njemu cefne. Sto se grada tice, te njive su upravo to, NJIVE i njive su dok grad ne odredi drugacije urbanistickim planom. Ako nema urbanistickog plana onda su to i dalje NJIVE. Ako enma nikakvog uranistickog plana onda su to i dalje NJIVE i grad zbog toga mora da iskusi trzisni pritisak na cene nekretnina da bi se potegao da nesto je*eno uradi. Ako vlasnicima njiva to ne odgovara vlasnici njiva mogu da glasaju za nekog ko ce da prilagodi urbanizaciju grada njihovim interesima ako takvog mogu da nadju ili kandiduju. A ne ovako, da se na jedno oko zmuri decenijama na dvlju gradnju da ne bi mroao da se donese urbanisticki plan i da se tih planova sete samo kad se srusi ploca na mostu.

Zbog te "bolje moli za oprostaj nego za dozvolu" filozofije i razmisljanja o svemu i svacemu se i nalazimo tu gde smo.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 13:49 - pre 144 meseci
Samo da podestim i da zbog te filozofije i NELEGANO izgradjenih objekata ispod mosta radovi na popravci jos nisu poceli jer prvo moraju da se sruse ti objekti da bi se prislo mostu mehanizacijom. Jel ta odbrana anarhije vazi i za vlasnike tih objekata? Jel i za njih kriv grad sto nije doneo plan urbanizacije prostora ispod mosta? Ili treba Robin Hudovski da se legalizuju i ti objekti pa da se poporavka mosta oduzi mesecima oko "vlasnickih problema" dok vlasnici ucenjuju grad visokim cenama za te nekretnine.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 13:50 - pre 144 meseci
Citat:
mmix: Da, ali nije ni tvoj, ni moj, ni pericin posao da odlucuje u kom pravcu ce grad da se siri i da tu odluku donosi kako se nama/njemu cefne. Sto se grada tice, te njive su upravo to, NJIVE i njive su dok grad ne odredi drugacije urbanistickim planom. Ako nema urbanistickog plana onda su to i dalje NJIVE. Ako enma nikakvog uranistickog plana onda su to i dalje NJIVE i grad zbog toga mora da iskusi trzisni pritisak na cene nekretnina da bi se potegao da nesto je*eno uradi.

Ti bre ko da srbiju video nisi

Ako ovde budes cekao da drzava nesto uradi nacekaces se, a verovatno ce i tvojim unucima na papiru pisati da zive na nekoj njivi u vrbaku.

U ostalom mozda neko i moze da ceka, a neko ne moze, nema gde, a mora i da zivi, skupio neke pare i udario temelj i nekako podigao krov nad glavom, sve je kupio nista nije ukrao...kako bre i zasto da mu rusis?

Ne mogu zbog drzave koja nista ne radi po tom pitanju isto da ocekujes i od gradjana koji moraju nesto da rade po pitanju stambenog prostora.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 13:54 - pre 144 meseci
Citat:
mmix:Tu si u pravu, taj problem se resava buldozerima. posle par rusenja nikom vise ne bi palo na pamet.

Samo napred. Ako sebi neko moze da priusti rusenje 90% Srbije - neka rusi. Ja sam prvi za to.
Od malena sam obožavao istorijske i epske spektaklove.
Ne bi žalio ni svoje kuće da vidim jedan takav spektakl za svog života.

Citat:
mmix: Rado. Kao sto sam se odselio iz Beograda u Pancevo kad mi vise nije odgovarao zivot i guzva u Beogradu. Vidis kako je lako, ako si mislio da me postidis mojim sopstvenim licemerstvom namerio si se na pogresnog.

Ne, tvoj stav smatram esencijalno pogrešnim.
Vidiš, svi ljudi imaju pravo da se se bore za svoj život i svoju sreću traže kako znaju i umiju.
Za svreme svog kratkog obitavanja na zemlji, u tom traženju sreće ljudi nemaju ništa drugo nego okolnosti i prilike koje ih okružuju na mjestu i u vremenu u kom su se zatekli.
Kao što ti sigurno ne očekuješ da će ti neki nesposobnjaković zatražiti od tebe da daš otkaz na poslu jer je on pored tebe manje konkurentan/bitan/komotan, tako dopusti i drugima da se sa tobom bore za svoje mjesto u Pančevu, jer jedino tvoje pravo na to mjesto je tvoja lična sposobnost da na njemu opstaješ u sudaru sa njegovom sposobnosti da tu obitava.
To što je recimo npr. tvoj đed tu došao (ne bukvalno tvoj, nego samo kao primjer), a njegov nije - je samo stvar tvog i njegovog đeda, a ne tebe i njega koji hoće da živi u Pančevu. Tvoj đed ti je mogao ostaviti kuću u Pančevu, ali ti nije mogao ostaviti pravo da nekom drugom braniš da se sa tobom bori za mjesto u tom gradu.
Ako za vas dvojicu nema mjesta u Pančevu - onda će u njemu ostati jedan od vas dvojice koji se za njega izbori.
A ja bi pljunuo na bilo koga ko to mjesto prepusti drugome iz sažaljenja - samo zato što je ovaj drugi kukao, a ovaj sažaljivi smatrao da je to dovoljan razlog da napusti svoju borbu za svoju sreću.

Jesi li "brinuo" o prenaseljavanju Pančeva kada si se ti u njega doseljavao?

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 13:57 - pre 144 meseci
Pa dobro, pazi, ja sam skupio neku ustedjevinu, ajd da mi pomognes u robin hud eksperimentu, da kupimo malo betona i neke daske i da ja lepo podignem neki garson nasred Slavije. Mislim, sto da mi ruse posle, nije da sam ukrao.

Rusis mu zato sto je prekrsio zakon, zato sto je promenio namenu zemljista bez dozvole i izgradio objekat bez dozvole.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 14:00 - pre 144 meseci
Citat:
mmix: zato sto je prekrsio zakon, zato sto je promenio namenu zemljista bez dozvole i izgradio objekat bez dozvole.

A koji je drugi način da izgradi taj objekat?

 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 14:01 - pre 144 meseci
@Odin, naravno da je sada nemoguce resiti taj problem buldozerima, ali isto tako i drzavna uprava ima puno pravo da svim tim divljacima pokaze srednji prst na svaki zahtev za bilo kakvim investicijama. Svaki novcic ima dve strane, kako se sebi kupovali bandere, nek se organizuju pa nek naprave most.




Citat:
Ne, tvoj stav smatram esencijalno pogrešnim.
Vidiš, svi ljudi imaju pravo da se se bore za svoj život i svoju sreću traže kako znaju i umiju.


Greska u samom startu i veoma lep poziv na anarhiju. Sta ako je moja sreca u tome da svake nedelje uvece prikoljem po jednu devicu, onako Dexter style? Ispade ti zao sto mi ne das i osudjujes me na zivot ispunjen porazima i nesrecom. Ajmo malo prst na celo. Ispravan tok te recenice je

"Vidiš, svi ljudi imaju pravo da se se bore za svoj život i svoju sreću traže kako znaju i umiju, u okviru zakona"

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 14:05 - pre 144 meseci
Citat:
Odin D.: A koji je drugi način da izgradi taj objekat?


osgovor na to pitanje je isti kao i odgovor na moje, na koji drugi nacin ja da izgradim garson nasred slavije. Jer ja stvarno, stvarno,s tvarno, puno zelim da imam garson nasred slavije. To je valjda dovoljno.. Ne?
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 14:05 - pre 144 meseci
Pravo na sopstveni krov nad glavom nije anarhija
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.ptt.rs.



+128 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 14:08 - pre 144 meseci
Istom tom logikom ljudi iz Borche Ovche mogu da kazu drzavi evo ti ... od poreza pa da "pristede" koju godinu i "sagrade" most...

Msm najbolje je sad da je svaka divlja gradnja kao ta ispod mosta... Uostalom ti objekti ispod mosta su bili lokali, sto ih drzava odma nije srusila... nego su opstinari uzeli neke pare...
Najveci deo divlje gradnje >nije takav<

mmix ne mozes da poredis lokal ispod mosta, kucu na tudjoj zemlji, kucu na ulici sa prosecnim "nelegalnim" objektom... Kao da poredis Brejvika i nekog ko je vozio 150 na autoputu...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 14:10 - pre 144 meseci
Pravo?

Gde je tacno iskazano to pravo? Sad si me bas zainteresovao. Ako je pravo onda je drzava duzna da mi obezbedi.


Joj, kako sam srecan, sve sam blizi garsonu na Slaviji.... :) Joj, kad bi i neki mercedes SLK isao uz taj garson... jel ima i to neko pravo? prava su bas super...




Citat:
the_tosic: Istom tom logikom ljudi iz Borche Ovche mogu da kazu drzavi evo ti ... od poreza pa da "pristede" koju godinu i "sagrade" most...


Pa mogu naravno, nije da bi bili prvi koji taje porez. Jbg, iskusni kriminalci kazu da je najtezi prvi prekrsaj, posle progresivno ide lakse. Kad sebe ubedis da je ok da krsis jedan zakon, sto ne i drugi..
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 14:13 - pre 144 meseci
Citat:
mmix:"Vidiš, svi ljudi imaju pravo da se se bore za svoj život i svoju sreću traže kako znaju i umiju, u okviru zakona"

Kog zakona?
Znaš li ti koliko je zakonski rok da ti se izda dozvola, a koliki "praktični"?
Znaš li ti kad su donešeni zakoni za izradu generalnih i detaljnih urbanističkih zakona, a šta je od toga napravljeno, urađeno i ispoštovano?
Znaš li ti da je po zakonu rok 15 dana opštini da ti završi legalizaciju, a da ni poslije 3 godine ne možeš dobiti nikakvu informaciju o tome gdje je tvoj predmet i šta se radi na njemu?
Znaš li ti da sam ja u opštini Zemun 5 godina čekao na prepis kupljenog placa u katastar, i to nakon što odeš i potplatiš nekog?

O kojim zakonima ti pričaš čovječe? Ti pričaš o izmišljenim nepostojećim kategorijama.
Zakon je ono što se sprovodi, a ne ono što piše na papiru, u suprotnom bi bilo dovoljno donjeti zakon koji kaže: "Svi građani Srbije imaju dovoljno veliku nekretninu u privatnom vlasništvu i svi mostovi su dovoljno široki, tako da se niko ne gura".

Jedini zakon je Strazbur nakon što provedeš 20 uzaludnih godina iscrpljivanja svih domaćih "zakonskih" mogućnosti.

Ako ti to nazivaš zakonom - onda ne postoji ni najmanja šansa da ti nešto objasniš meni, a ni ja tebi.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 14:21 - pre 144 meseci
Ok, ali onog trenutka kad ti resis da zbog toga sto drzava nije ispunila svoju obavezu "pravdu" potrazujes anarhijom i samovoljom ti vise nisi deo resenja vec deo problema, ista kategorija kao i oni. I kao takav ne vidim na osnovu cega ocekujes bilo kakvo razumevanje za svoje danasnje zahteve. U okvirima i pravilima jednog civilizovanog drustva vi ste dve stranice istog laznog novcica i zbog vaseg kombinovanog efekta ova zemlja gleda ka velikom napretku u skoroj i daljoj buducnosti. Vazi, kad bi se salili... Nisi dete, znas vrlo dobro ka cemu ovo vodi... problem je jedino sto ne vidis svoj udeo u svemu tome, jer tamo gde te delju tamo si zrtva a tamo gde deljes, e to je ok, pravo, nuzda, <upisi racionalizaciju po izboru>.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 14:28 - pre 144 meseci
Citat:
the_tosic: Istom tom logikom ljudi iz Borche Ovche mogu da kazu drzavi evo ti ... od poreza pa da "pristede" koju godinu i "sagrade" most...

A koliko to porez placaju vlasnici divljih objekata? Ti objekti zvanicno ni ne postoje. Placaju porez na zemljiste.

Legalizacija divljih objekata nema sanse da uspe iako je danas jeftino to odraditi, jer ljudi to ne zele, nece da posle placaju porez na tu imovinu, a i zasto bi kada im niko nista ne moze. Sada da se pojavi inspekcija sa buldozerima, diglo bi se pola miliona radi zastite njihovih "prava", a kada treba drzavi nesto da se plati, porez, gradjevinsko zemljiste, razne dozvole...opet ne valja.

Svi bi nesto hteli, ako moze mufte.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 14:28 - pre 144 meseci
Pre jedno 8 godina razmisljao sam da kupim stan u NS. I zapadne mi za oko jedan stan u Maksima Gorkog u onom trouglu izmedju stadiona, pecurke i raskrsnice sa bulevarom, dakle siri centar. Odem ja u katastar i tamo oni meni pokazu, a na tom mestu LIVADA !

A ima bar jedno 12 ulaza sa po 6-7 spratova i jedan soliter na cosku. Inkredibl.

SerbiaTM.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 22625 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.