Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 22611 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 14:40 - pre 144 meseci
Citat:
mmix: ti vise nisi deo resenja vec deo problema,

Ako je 90% stanovništva neke države problem za tu državu, onda mi već prelazimo u neke druge vode, neke druge sfere, koje uveliko prevazilaze građevinsku sferu.
Ako je čovjek koji hoće da izgradi sebi i porodici krov nad glavom, da bi imao život dostojan čovjeka, i koji treba i hoće da radi da bi to mogao da ostvari, i koji hoće da živi blizu grada da bi mogao da ima posao i školu za djecu, e ako su takvi ljudi "dio problema", onda je jadna i tužna ta država i taj narod u njoj.

Jadna je i bijedna država u kojoj su ljudi koji žele normalan život "dio problema".

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 14:43 - pre 144 meseci
Citat:
vilil1: Legalizacija divljih objekata nema sanse da uspe iako je danas jeftino to odraditi, jer ljudi to ne zele, nece da posle placaju porez na tu imovinu,

Evo ja želim.
Javi se meni, daću ti svu potrebnu dokumentaciju i overenu punomoć i dobćeš u kešu nagradu od 3000 evra istog momenta kada mi doneseš potvrdu o legalizaciji i uplatnicu za plaćanje poreza na nekretninu.
Možemo i ugovor potpisati - ja tebi 3000 evra ako uspiješ, ti meni 1000 ako ne uspiješ.
Mislim da je to fer ponuda.
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.ptt.rs.



+128 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 14:50 - pre 144 meseci
Citat:
vilil1: A koliko to porez placaju vlasnici divljih objekata? Ti objekti zvanicno ni ne postoje. Placaju porez na zemljiste.

Legalizacija divljih objekata nema sanse da uspe iako je danas jeftino to odraditi, jer ljudi to ne zele, nece da posle placaju porez na tu imovinu, a i zasto bi kada im niko nista ne moze. Sada da se pojavi inspekcija sa buldozerima, diglo bi se pola miliona radi zastite njihovih "prava", a kada treba drzavi nesto da se plati, porez, gradjevinsko zemljiste, razne dozvole...opet ne valja.

Svi bi nesto hteli, ako moze mufte.


Verovao ili ne, porez se placa i na nelegalizovan objekat, isto kao i na legalizovan.
Samo kada sam rekao da mogu da prestanu da placaju, mislio sam na svaki. Td bi se za most skupilo za godinu dana...

Msm pricate kao da zivimo u Svajcarskoj. Ovde prosto urbanisticki planovi nisu menjani sto godina, o tome niko nije mislio niti sada misli. Da je narod cekao da se promeni urbanisticki plan, ne bi mogao ni stalu da digne u selu iz kog je dosao. Jeste stvarno strasno kada Smederevac ne moze da se prosiri jer je neko digo lokal na putu. Al prosto to nije pravilo nego izuzetak, koji treba srusiti...

U ovom gradu sve toliko ima logike, da je pre koju godinu neko ko zivi u kuci na Zvezdari iznosenje smeca placao 90din, a ljudi iz Grocke 400din i ako je deponija u Grockoj... I ako Zvezdara Grockoj mora da plati koriscenje deponije itd...

edit: sad vidim da i Odin pomenu porez, nije mi jasno u cemu je fora znam da se i pre legalizacije placao na kucu i da je bila ucrtana u katastru od 80tih...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 15:01 - pre 144 meseci
Citat:
Odin D.: Evo ja želim.
Javi se meni, daću ti svu potrebnu dokumentaciju i overenu punomoć i dobćeš u kešu nagradu od 3000 evra istog momenta kada mi doneseš potvrdu o legalizaciji i uplatnicu za plaćanje poreza na nekretninu.
Možemo i ugovor potpisati - ja tebi 3000 evra ako uspiješ, ti meni 1000 ako ne uspiješ.
Mislim da je to fer ponuda.
A pri tome je država po zakonu dužna da to uradi za mesec dana.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 15:02 - pre 144 meseci
Moj zahtev za legalizaciju ima skoro 11 godina...a sa mesta se nije pomerio.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 15:10 - pre 144 meseci
Da odgovorim na drugi deo pitanja iz naslova - u utorak izmedju 8.30 i 9 sati licno sam video jedan zatamnjeni crni audi zbog koga je na 10 minuta zatvorena leva strana mosta, pa su on i jos nekoliko vozila projurili levom stranom, nakon cega je saobrajaj u suprotnom smeru ponovo pusten.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 15:16 - pre 144 meseci
Citat:
bakara: Moj zahtev za legalizaciju ima skoro 11 godina...a sa mesta se nije pomerio.

Ja sam predao zahtev za legalizaciju garaze I bio je resen za 3 (tri) meseca. Nikakvu vezu nisam imao, svi u kraju su tako prosli! Sve je legalizovano za nepunih 4 (cetiri) godine, sve garaze a skoro pola njih je iznad garaze nadzidala stambeni prostor (stanove, od malih do 190 kvadrata sesta garaza od moje sa desne strane!!!). I to sve je legalizovano, dosla struja, okaceni brojevi kuce (oni plavi kvadrati), dosao telefon, samo jos kablocska nije svuda, kazu do leta ce biti I to. Niko nije potezao nikakvu vezu, svi su, kako je kome to padalo na pamet/doslo na red odlazio je u Opstinu, predavao molbu, za najvise mesec dana dolaze oni geodete ili kako se vec zovu, ekipa od nekoliko ljudi, premere, zapisu, potpises se, sacekas par meseci I legalizovano, resenje stize na kucnu adresu pa onda mora da se ide u Opstinu da se plate dazbine I upise se, potpises se I gotovo! Sve legalno da legalnije ne moze biti!!! Znaci pricam moj slucaj I slucajeve neposrednog okruzenja!!!

Kako je na drugim lokacijama nemam pojma jer me ne zanima. Samo znam da ako po urbanistickom planu ima mogucnosti - sve se resave bez ikakvog problema I za kratko vreme.

I dalje tvrdim da je @mmix potpuno u pravu sve sto je rekao.



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 15:21 - pre 144 meseci
Citat:
Odin D.: Ako je 90% stanovništva neke države problem za tu državu, onda mi već prelazimo u neke druge vode, neke druge sfere, koje uveliko prevazilaze građevinsku sferu.


Bingo. sad se razumemo iako ti to mozda ne vidis. Nije 90% sigurno, ali je sigurno neki kriticno veliki broj. Civililzovana drzava ne moze da se napravi sa toliko anarhista, to sto vi smatrate po liniji "samo ja da zavrsim svoju malu prevaru pa cemo da pravimo uredjeno drustvo", to je naiva, hocete budzu da napravite uredjeno drustvo. Srbija nije Svacarska ne zbo alpa vec zato sto Srbi nisu Svajcarci (bar kad su u Srbiji). Deo "profila" jedne anarhijske drzave su i uska saobracajna grla preko neispravnih mostova. Po n-ti put, zanjes ono sto sejes.

Citat:
Odin D.: Ako je čovjek koji hoće da izgradi sebi i porodici krov nad glavom, da bi imao život dostojan čovjeka, i koji treba i hoće da radi da bi to mogao da ostvari, i koji hoće da živi blizu grada da bi mogao da ima posao i školu za djecu, e ako su takvi ljudi "dio problema", onda je jadna i tužna ta država i taj narod u njoj.


Ali zasto bas ti da ilegalno ispunjavas svoje snove? Zasto ne svi? Zamisli kao se oseca neko ko je u tih 10% sto su eto rodjeni sa mentalnim ometajem pa postuju zakon? Ajde da ne pominejmo opet device, ali ja (pored garsona na slaviji) stvano puno volim pare, zasto me ne biste pustili da sa vremena na vreme opljackam neku banku. Ja obecavam da necu graditi nista ilegalno, ali da pljackam banku. Evo, ako se lepo dogovorimo da nema otpora ja cu da ponesem plasticni pistolj da se niko ne povredi, fer, zar ne, ipak ne radi se o nekom bolesnom power tripu vec je kinta cilj. Taj novac ce doneti mojoj porodici krov nad glavom i zivot dostojan coveka. Vidis kakvi ste, kad su vase zelje i cestitke u pitanju onda branite zdusno a kad je moja mala zelja u pitanju samo me ignorisete. Nije fer. Ukljucimo i tih 10% u drustvo... cilj uvek opravdava sredstvo...



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 15:23 - pre 144 meseci
Citat:
the_tosic: Verovao ili ne, porez se placa i na nelegalizovan objekat, isto kao i na legalizovan.

Kako je to moguce kada ti objekat nigde nije uknjizen? Zvanicno ne postoji? O kojoj opstini se radi? Ako je uknjizen, na osnovu cega je uknjizen, kada nemas nikakve papire?

Moj primer...'80. smo kupili plac ispod Oplenca. U arh. firmi, mislim da se zvala Nas Dom, smo kupili sve planove za izgradnju kuce. Kada smo otisli u opstinu za dozvolu, rekli su da nije potrebna jer se taj deo ne vodi kao gradjevinsko, nego seosko podrucje. Tako smo i sazidali kucu. Pre 2. godine, opstina je taj deo proglasila za gradjevinski, i sada treba da "legalizujemo" kucu. Tj. treba da platimo nesto, da izvedemo geometra, da predamo plan kuce...i sve ce biti brzo zavrseno, jer nikakvih problema nije bilo prilikom gradnje, i ne moze da bude prilikom "legalizacije". Sve je uradjeno po tada vazecem zakonu. Naravno da nam ne pada na pamet da to uradimo. ;)

Ali porez...porez nikada nismo placali na kucu, samo na plac.

Svi koji misle da je dovoljno napraviti kucu bilo gde, i samo predati zahtev za legalizaciju, i sve ce biti u redu, grdno se varaju. Kad bi to tako bilo, svi bi zidali gde stignu, pa hajde da se legalizuje. Ne ide to. Moj drugar je na Dorcolu prosirio svoju kucu bez da je ikoga pitao, a DUPom je predvidjena zgrada. Predao je zahtev za legalizaciju, ima 10. godina, nije ni odgovor dobio. I bolje, jer bi mu to srusili samo tako.

 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 15:25 - pre 144 meseci
Citat:
Sceka:

Kako je na drugim lokacijama nemam pojma jer me ne zanima. Samo znam da ako po urbanistickom planu ima mogucnosti - sve se resave bez ikakvog problema I za kratko vreme.

I dalje tvrdim da je @mmix potpuno u pravu sve sto je rekao.

Pa lepo si to objasnio...ali to sto ti ne znas i ne zanima te, ne znaci da problem ne postoji.

Citat:
mmix: Ali zasto bas ti da ilegalno ispunjavas svoje snove? Zasto ne svi? Zamisli kao se oseca neko ko je u tih 10% sto su eto rodjeni sa mentalnim ometajem pa postuju zakon? Ajde da ne pominejmo opet device, ali ja (pored garsona na slaviji) stvano puno volim pare, zasto me ne biste pustili da sa vremena na vreme opljackam neku banku. Ja obecavam da necu graditi nista ilegalno, ali da pljackam banku. Evo, ako se lepo dogovorimo da nema otpora ja cu da ponesem plasticni pistolj da se niko ne povredi, fer, zar ne, ipak ne radi se o nekom bolesnom power tripu vec je kinta cilj. Taj novac ce doneti mojoj porodici krov nad glavom i zivot dostojan coveka. Vidis kakvi ste, kad su vase zelje i cestitke u pitanju onda branite zdusno a kad je moja mala zelja u pitanju samo me ignorisete. Nije fer. Ukljucimo i tih 10% u drustvo...

Koje zemljiste u Beogradu je predvidjeno za individualnu gradnju?
I niko ovde nista ne uzima tudje vec su ti objekti (uglavnom) sagradjeni na zemlji vlasnika.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 15:31 - pre 144 meseci
Citat:
bakara: Koje zemljiste u Beogradu je predvidjeno za individualnu gradnju?
I niko ovde nista ne uzima tudje vec su ti objekti (uglavnom) sagradjeni na zemlji vlasnika.


Naravno da uzima tudje, ma koliko ti dezavuisao to. Privatno vlasnistvo nad zemljistem je kategorizovano, ako posedujes poljoprivredno zemljiste onda to zemljiste nije tvoje vlasnistvo u svojstvu gradjevinskog. Primera za aktegorizaciju i ogranicavanje uzivanja privatne svojine imas poprilicno, pocev od recimo kola koje fizicko lice mzoe da poseduje ali ne moze da upravlja istim bez dozvole niti moze da radi sa njim sta hoce cak i kad ima dozvolu (npr da parkira vozilo nasred ulice jer se istripovao da mu je deda oslobodio tu ulicu).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.ptt.rs.



+128 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 15:41 - pre 144 meseci
@Vilil1
Evo sad se raspitah porez na kucu je 100% placan i pre legalizacije, da li je bila ucrtana nisam siguran.
Ono ne znam kako objekat moze zvanicno da ne postoji a da stize razun za struju :)
ps. kuca je sagradjena 80tih isto, sve propisno 10 ari placa, udaljena od ulice itd...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 15:58 - pre 144 meseci
Citat:
bakara: Koje zemljiste u Beogradu je predvidjeno za individualnu gradnju?

Pitanje je sta podrazumevas pod Beograd!? Npr. drugar iz Dobanovaca je pre nekih 25. godina hteo da zida kucu. Otisao u opstinu i dobio dozvolu bez problema. Zemun.

E sad, ako neko zeli da zida na nekom zemljistu gde takva izgradnja nije predvidjena DUPom, taj ce se kasnije zaliti na drzavu zato sto ne moze da legalizuje. Pa planovi i postoje da bi se postovali. Valjda. ;)


@the_tosic

Jest', u pravu si. Sad sam gledao svoje papire. U Listu nepokretnosti mi je upisana kuca, samo u napomeni pise - Objekat izgradjen bez odobrenja za gradnju.

I u poreskom resenju se navodi kuca.

Pa kako su oni to uradili kada niko nije podnosio nikakvu prijavu!? Svasta.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 16:09 - pre 144 meseci
Citat:
bakara: ...
Pa lepo si to objasnio...ali to sto ti ne znas i ne zanima te, ne znaci da problem ne postoji.
...


Ako postoji problem (a postoji, fakat!) to ne znaci da je resenje u nezakonitoj akciji bilo koje vrste.

Ja sam se ovde gde sada zivim doselio 203-ce godine, stan, uknjizen, u zgradi koja je uknjizena, garaza preko puta zgrade, celom ulicom niz garaza, nelegalizovanih, neuknjizenih od gradnje pa do pre nekoliko godina (legalizovano I regulisano kako sam naveo u predhodnom postu!). Pre 2003-ce sam ziveo u kuci, tri autobuske stanice blize gradu, kod Diplomatskog Naselja iznad Bazena na Kosutnjaku. Kuca I plac nisu bile uknjizene niti legalizovane kao I sve kuce u okolini kao I cello Diplomatsko Naselje. Pokusao sam ja, pa komsije, pa zajedno pa opet ja sam sa vezom... nista nije moglo da se uradi. Diplomatsko Naselje puklo, diplomate I Ambasadori otisli, doslo do prodaje kuca, kupili za beznacajne sume od Vuka Draskovica (pa njegova svastika, ako se tako kaze za zeninu sestru, nikada to nisam znao...!) pa sve do Kerteza I jos nekih politicara. Mladic je napravio kucu pored jos dok je Diplomatsko Naselje bilo za Diplomate!, I niko od njih nije mogao da zavrsi legalizaciju I uknjizbu! Ja sam licno razgovarao sa Vukom o tome, nebi li I ja sa njim kao komsija a koristeci njegove veze tadasnje (a bio je vrrrlo na polozaju tada!) mogao da zavrsim za sebe. Nije imalo sanse! Prosle godine pricam sa ortakom, komsijom, iz bivse ulice - svi su pre neku godinu sve zavrsili u roku od nepunih sest meseci!!! Kako?! Tako sto se promenilo u Urbanisticnom Planu za taj deo grada. Tacka!

Znaci, niko nije mogao do tada da dovede ekipu da regulice rupe na ulici, niko nije mogao da uradi nista da Grad poboljsa kanalizaciju (kad god je kisa - jezero na ulici!!!), neke komsije su to radile o svom trosku a I ja isto, da ne udje voda u kucu slucajno! I slicnih primera koliko hoces! Za razliku od Blagoja Parovica ulice koja je ispod nase, paralelna sa nasom, I koje je 'zvanicna' po Urbanistickom Planu I sve sto mi nismo mogi oni su imali I ne prijavljujuci poteskoce!!! A razlika od jedne ulice, idu paralelno, jedna iznad druge...!!!

Znaci, ima veze ono sto prica @mmix I to itekakve veze! Ja sam za legalno I zakonsko resenje uvek, I uvek mi je sve bilo ok dokle god sam tako postupao!



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 16:09 - pre 144 meseci
Apropo bajkovitih priča da se građevinske dozvole čekaju godinama...

Ne znam šta se tačno podrazumeva pod tim pojmom "čeka", ali ako neko nešto "čeka" može da čeka i 100 godina bez problema... Međutim, ako neko zaista želi da dobije tu građevinsku dozvolu, i ako se zaista ozbiljno i profesionalno prihvati toga, možda neće moći da je dobije za 15 dana kao u nekih uređenijim društvima, ali u roku od 2-3 meseca sigurno hoće. Pa nije gradnja kuće komplikovana ko nuklearna elektrana pa da su tu potrebne ne znam ni ja kakve saglasnosti... Lepo imaš plac na zemljištu koje je predviđeno za gradnju stambenih objekata, uredno prikupiš svu neophodnu dokumentaciju, predaš i čekaš, i u roku od najkasnije par meseci (ako ih ne cimaš) ćeš dobiti neophodna rešenja. Ako imaš vremena možeš da svratiš pored njih, čisto da ih malo iritiraš pa da ti to završe sve u nekom kraćem roku samo da ih ne smaraš više i to je to...

Problem sa ovima koji su na divlje izgradili kuće i objekte je sledeći:
1. Građevinska dozvola košta. Tipa par hiljada evra za jednu običnu porodičnu kuću od 150-tak kvadrata. Samim tim mnogo je lakše reći da je država korumpirana i da nije moguće izvaditi dozvolu, nego cimati se i plus još nedajbože platiti neke takse..
2. Genijalci kupuju poljoprivredno zemljište, tj. zemljište na kome nije moguće graditi stambene objekte, da bi prošli jeftinije, pa samim tim ne ispunjavaju osnovni uslov za dobijanje građevinske dozvole, i onda odatle idu debilne priče da čekaju po 50 godina na dobijanje građevinske dozvole.

Rešenje problema divlje gradnje nije jednostavno, ali to ne znači da sve te pametnjakoviće treba pustiti da se provuku sa tim bez ikakvih posledica.

Koga zanima kako izgleda urbanistički plan Beograda, i kako su zonirane pojedine lokacije i šta je predviđeno na istima, može sve to da pogleda na sledećem linku:
http://mapa.urbel.com/beoinfo/
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 16:14 - pre 144 meseci
OT

Sceka, iskljuci autospelling u wordu pre nego uradis copy/paste !

Citat:
(legalizovano I regulisano kako sam naveo u predhodnom postu!). Pre 2003-ce sam ziveo u kuci, tri autobuske stanice blize gradu, kod Diplomatskog Naselja iznad Bazena na Kosutnjaku. Kuca I plac nisu bile uknjizene niti legalizovane kao I sve kuce u okolini kao I cello Diplomatsko Naselje. Pokusao sam ja, pa komsije, pa zajedno pa opet ja sam sa vezom... nista nije moglo da se uradi. Diplomatsko Naselje puklo, diplomate I Ambasadori otisli, doslo do prodaje kuca, kupili za beznacajne sume od Vuka Draskovica (pa njegova svastika, ako se tako kaze za zeninu sestru, nikada to nisam znao...!) pa sve do Kerteza I jos nekih politicara. Mladic je napravio kucu pored jos dok je Diplomatsko Naselje bilo za Diplomate!, I niko od njih nije mogao da zavrsi legalizaciju I uknjizbu! Ja sam licno razgovarao sa Vukom o tome, nebi li I ja sa njim kao komsija a koristeci njegove veze tadasnje (a bio je vrrrlo na polozaju tada!) mogao da zavrsim za sebe. Nije imalo sanse! Prosle godine pricam sa ortakom,
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 16:18 - pre 144 meseci
Citat:
Braksi: OT

Sceka, iskljuci autospelling u wordu pre nego uradis copy/paste !

Ma nema veze sa vordom, ne kucam u njemu nego direktno u IE. To mi je problem od kada sam instalirao Windows8-ReleasePreview pre neki dan! To je u oviru W8 I nemam pojma kako da iskljucim! Ni gde se to regulise!

Znam da je Off ali ako neko zna neka mi posalje na PP resenje, izludeh od ove varijante, sta god da kucam I gde god uvek je ovako!!! Ivinjavam se na Off-u!!! Hvala!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 18:27 - pre 144 meseci
^^
Instaliraj Operu
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 19:20 - pre 144 meseci
^
Ne, meni IE verzija 10 radi savrseno. Problem je I dalje u samom Windows-u. Nikako ne mogu da mu doakam, ne mogu da nadjem tu varijantu iskljucivanja "autospelling"-a. Nije to bilo ranije ! Dok pisem ispod svake reci mi je srvena talasasta linija, kao u vordu!!! :)

Dok je zatisje da se malo zalim, Off-ujuci! :)



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?06.06.2012. u 19:27 - pre 144 meseci
niste ukapirali poentu... za mnoge stvari koje su vitalne za jednu opstinu, a gde se republika pojavljuje kao vlasnik, nekad je neophodno da opstina ceka i po nekoliko godina da se odluka donese na sednici vlade, jer po sadasnjem zakonu tako mora... stvar je u tome sto ce Pancevac da izadje na sednicu vlade po hitnom postupku, i bice resen, ko je*e listu cekanja... i onda mi neko kaki kako je Beograd preci zbog broja stanovnika, tranzit, porezi, ovo ono... ma kome je preci?!

opstine bi mogle same da resavaju svoje probleme u kratkom roku kada bi drzava prebacila vlasnistvo i ingerencije na opstine, ali drzava ne zeli to drugari, ne zeli! zeli kontrolu, vlast, pare, odlucivanje... a drzava je skoncentrisana u grupi ljudi koja zivi u Beogradu...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Opet gužve na Pančevačkom mostu - žive li političari u Borči i Krnjači?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 22611 | Odgovora: 135 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.