Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa majstorima

elitemadzone.org :: AutoZone :: Problemi sa majstorima

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64336 | Odgovora: 296 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tea Tin 29
student
Beograd

Član broj: 305056
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Problemi sa majstorima14.07.2012. u 16:19 - pre 143 meseci
Pozdrav svima,

Nadam se da će neko moći pametno da me posavetuje. Razmišljam da prijavim majstora tržišnoj inspekciji. Problem je sledeći: Od nedavno vozim pežo 206 1.4 HDI i servis u koji dolazim deceniju izvršio mi je zamenu diskova, kočionih pločica i ulja po ceni od 16530 din. Prvi problem se ispostavio oko cene delova, jer mi je bilo sumnjivo pa sam odmah pozvala prodavnicu u kojoj kupuju delove i dobila informaciju da su za običnog kupca niže cene od onih koje su meni predstavljene. Majstor se izvinio i vratio 1300din. Međutim, nije to sve oko čega sam se bunila, tu je i zamena ulja 4l za 4000din. Pri tom mi je stavljeno Aral ulje koje majstor kupuje na veliko, a ne Total koji ide u pežoa i košta oko 650din/l. Rad i put (ne znam šta put podrazumeva živimo u istom mestu, jedino što on ide po delove u susedno, ali to nije moja stvar) ni je naplaćen 3000din. Fiskalni račun nisam dobila ni za delove ni iz radionice i sada sam tražila to. Za sada sam dobila objašnjenje da fiskalni iz radnje ne mogu da dobijem za ulje jer on njega obračunava kroz radne sate i nema šifru u kasi. Naglasila sam da želim račun sa svim pojedinostima vrsta, količina, cena i u okviru njegovog rada opisano šta i koje delove je zamenio, jer u računu iz prodavnice delova nemam ni vrstu delova, već samo interne šifre proizvoda. Moram da naglasim da mi ništa od navedenog nije bilo prethodno predloženo pa da sam sama pristala, s druge strane tu sam dolazila decenijama i nisam očekivala da cu biti prevarena. Mada, i ranije sam primećivala neke sitnice koje sada mogu da objasnim.
Zvala sam tri obližnja servisa, koja bi isti posao uradila za 8500din do 10000din. Osećam se prevareno i ne želim da prepustim slučaju. Pare ne žele da vrate i sada razmišljam o prijvi tržišnoj inspekciji, kao i o prijavi za neizdavanje fiskalnog računa.
Možda je neko imao slično iskustvo, pa bih volela da čujem ili bar neki savet.

Hvala.

[Ovu poruku je menjao Tea Tin 29 dana 14.07.2012. u 17:36 GMT+1]
Tea Tin 29
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima14.07.2012. u 16:51 - pre 143 meseci
Citat:
Tea Tin 29: Naglasila sam da želim račun sa svim pojedinostima


Da li si ovo naglasila pre nego sto je posao prihvacen od strane majstora, ili tek kada je sve bilo gotovo?
 
Odgovor na temu

Tea Tin 29
student
Beograd

Član broj: 305056
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima14.07.2012. u 17:26 - pre 143 meseci
Nisam ranije to tražila, tek na kraju. Kao što rekoh, to je majstor kod kog odlazim godinama i nismo do sada imali ovakav problem.
Tea Tin 29
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima14.07.2012. u 17:50 - pre 143 meseci
Šta znači ovo "pare ne žele da vrate" ?!?
Ne mislite valjda da bi neko trebao da vam umanjuje dogovorenu cijenu samo zato što "ista" usluga ima na drugom mjestu jeftinije?
Kad bi meni neko u servisu rekao da ima na drugom mjestu jeftinije ja bih mu rekao da ide tamo a 100% mu nebi vratio ni tih desetak eura jer je sve ranije bilo dogovoreno. Ako vi posle 10 godina hoćete da ušićarite nešto i tražite da vam se vrati novac to je vaš problem. Nemaju svi servisi iste cjenovnike i naravno da ne treba isto da naplaćuju za iste usluge. Baš zato i postoje dobri i loši majstori i njihov radni sat nikako nije isti.
Ako niste bili unaprijed obavijesteni koliko će popravka da košta onda ste vi u pravu i možete da tražite da vam sve vrate kako je bilo a da platite samo dijagnostiku ili uslugu pregleda vozila odnosno utvrdjivanje šta treba raditi.
Još mi se nikada nije desilo da se čovjeku ne kaže barem orjentaciona cijena prije same popravke... smatram da je tako nešto u današnje vrijeme potpuno normalno.

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima14.07.2012. u 17:51 - pre 143 meseci
Cena takve usluge u zemljama gde funcionise fiskalni sistem onako kako zakon propisuje, kosta izmedju 500 i 1000 eura u zavisnosti o kojoj drzavi je rec.

Nas zakon propisuje obavezno izdavanje fiskalnog racuna ali je to u nekim delatnostima neizvodljivo. Jedna od tih delatnosti su i zantsko servisne usluge.

Ako bi se radilo po Dinkicevim propisima cene usluga bi morale biti od 5 do 10 puta vece od ovih kakve su trenutno.

Jedino sto mozes da uradis jeste da promenis majstora, mada bih ja da sam nanjegovom mestu, radije promenio musteriju. Obe strane na to imaju pravo i da odes u servis koji bi ti sve ovo uradio za 8500 dinara, a posle kako ti Bog pomogne.


Mnogo vazije od ove razlike u ceni je kvalitet posla kojim je obavio doticne radove kao i kvalitet ulja koje je usuo u taj motor. Ako je ovo uradjeno korektno ne treba da te brine cena. Ako se pak ovo uradi traljavo, onda je i 1000 dinara skupo.

Na primer, ja kod majstora koji ovakav posao naplacuju 8500 dinara nikada ne bih otisao. Ne samo da ne bih otisao nego ih nikada vise ne bih nazvao telefonom.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima14.07.2012. u 18:14 - pre 143 meseci
@Tea Tin 29

Ne znam zasto trazis nekakve savete na forumu. Jednostavno, sve sto si ovde napisala, ispricaj trzisnoj inspekciji. Ako te je ovaj slucaj bas toliko pogodio, a ocigledno jeste, nemoj da odustajes, isteraj svoja prava.

Ovde su ti brojevi -

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1227762


P.S.

Meni vulkanizer za zamenu guma i balansiranje izdaje fiskalni. ;)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima14.07.2012. u 18:17 - pre 143 meseci
Citat:
Tea Tin 29: Osećam se prevareno i ne želim da prepustim slučaju. Pare ne žele da vrate i sada razmišljam o prijvi tržišnoj inspekciji, kao i o prijavi za neizdavanje fiska
I jesi prevarena. Nemoj da se dvoumiš, lako je naći telefon tržišne inspekcije. Prijavi ga. Ako si korisnk, nisi ovca.
Imaš pravo na fisklani račin za delove, i na fiskalni račun za obavljeni posao. Imaš pravo i na garanciju.
Žensko si, i on pretpostavlja da nemaš volje i snage da se izboriš se njegovom bahatošću i bezobrazlukom. Prijavi ga.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima14.07.2012. u 18:19 - pre 143 meseci
Citat:
Zarko Silic:Ako bi se radilo po Dinkicevim propisima cene usluga bi morale biti od 5 do 10 puta vece od ovih kakve su trenutno.
Ne kapiram kako porez od 18% može da uveća cenu 10 puta ?!?

Usluga = 100,00 din Porez = 18,00 din
Usluga sa porezom = 118,00 din a ne 1.000,00 din



OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9497
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima14.07.2012. u 18:23 - pre 143 meseci
Citat:
vilil1:Meni vulkanizer za zamenu guma i balansiranje izdaje fiskalni. ;)
I moj vulkanizer izdaje fiskalni. Zašto ne bi ?!

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Tea Tin 29
student
Beograd

Član broj: 305056
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima14.07.2012. u 18:25 - pre 143 meseci
Možda me niste razumeli, ali cena mi nije rečena unapred. Još sami pitala, ali nisam dobila odgovor. Opet došla sam u bezveze situaciju, kada nekog duže vreme poznajete, lako mu je da vas iskoristi na taj način. A ja znam da je trebalo da sve detalje tražim pre samog posla, ali opet, dugo sam išla u taj servis i nisam želela da zanoveta. Zato cu sada nakon svega da zanoveta. jer zaista nije fer.
Tea Tin 29
 
Odgovor na temu

Tea Tin 29
student
Beograd

Član broj: 305056
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima14.07.2012. u 18:26 - pre 143 meseci
Hvala... Više sam u šoku, nego zbunjena. Iskustva su razna. Često se dešava da se pravda i ne istera i da sve ide na našu štetu. Zato sam i postavila pitanje. Lakše mi je kad čujem i druge.
Tea Tin 29
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima14.07.2012. u 18:30 - pre 143 meseci
Citat:
Java Beograd: I moj vulkanizer izdaje fiskalni. Zašto ne bi ?!

To sam napisao zbog Zarkovog komentara -

Citat:
Zarko Silic: Nas zakon propisuje obavezno izdavanje fiskalnog racuna ali je to u nekim delatnostima neizvodljivo. Jedna od tih delatnosti su i zantsko servisne usluge.
 
Odgovor na temu

Tea Tin 29
student
Beograd

Član broj: 305056
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima14.07.2012. u 18:31 - pre 143 meseci
Citat:
Zarko Silic:
Cena takve usluge u zemljama gde funcionise fiskalni sistem onako kako zakon propisuje, kosta izmedju 500 i 1000 eura u zavisnosti o kojoj drzavi je rec.

Nas zakon propisuje obavezno izdavanje fiskalnog racuna ali je to u nekim delatnostima neizvodljivo. Jedna od tih delatnosti su i zantsko servisne usluge.

Ako bi se radilo po Dinkicevim propisima cene usluga bi morale biti od 5 do 10 puta vece od ovih kakve su trenutno.

Jedino sto mozes da uradis jeste da promenis majstora, mada bih ja da sam nanjegovom mestu, radije promenio musteriju. Obe strane na to imaju pravo i da odes u servis koji bi ti sve ovo uradio za 8500 dinara, a posle kako ti Bog pomogne.


Mnogo vazije od ove razlike u ceni je kvalitet posla kojim je obavio doticne radove kao i kvalitet ulja koje je usuo u taj motor. Ako je ovo uradjeno korektno ne treba da te brine cena. Ako se pak ovo uradi traljavo, onda je i 1000 dinara skupo.

Na primer, ja kod majstora koji ovakav posao naplacuju 8500 dinara nikada ne bih otisao. Ne samo da ne bih otisao nego ih nikada vise ne bih nazvao telefonom.



16350din je ogroman novac za mene i za ovu popravku, a kada se uzme činjenica da godinama dovozim dva auta u taj isti servis. A niže cene o kojima govorim su iz drugih proverenih i kvalitetnih servisa, za kojima nisam mislila da cu morati da tragam. Majstor nije loš, ali nije postupio kako treba. Ja cu ga sigurno promeniti, a on će izgubiti dva, ako ne i tri auta za održavanje i dobiće loš rejting.
Tea Tin 29
 
Odgovor na temu

Tea Tin 29
student
Beograd

Član broj: 305056
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima14.07.2012. u 18:37 - pre 143 meseci
Citat:
Nocni:
Šta znači ovo "pare ne žele da vrate" ?!?
Ne mislite valjda da bi neko trebao da vam umanjuje dogovorenu cijenu samo zato što "ista" usluga ima na drugom mjestu jeftinije?
Kad bi meni neko u servisu rekao da ima na drugom mjestu jeftinije ja bih mu rekao da ide tamo a 100% mu nebi vratio ni tih desetak eura jer je sve ranije bilo dogovoreno. Ako vi posle 10 godina hoćete da ušićarite nešto i tražite da vam se vrati novac to je vaš problem. Nemaju svi servisi iste cjenovnike i naravno da ne treba isto da naplaćuju za iste usluge. Baš zato i postoje dobri i loši majstori i njihov radni sat nikako nije isti.
Ako niste bili unaprijed obavijesteni koliko će popravka da košta onda ste vi u pravu i možete da tražite da vam sve vrate kako je bilo a da platite samo dijagnostiku ili uslugu pregleda vozila odnosno utvrdjivanje šta treba raditi.
Još mi se nikada nije desilo da se čovjeku ne kaže barem orjentaciona cijena prije same popravke... smatram da je tako nešto u današnje vrijeme potpuno normalno.



Znači da sam napravila grešku što sam platila, jer je iskoristio to što godinama saradjuemo. Već ujutru mi se izvinjavao i rekao da će rešiti, pa se opet predomislio i vratio nekih hiljadu din za razliku u ceni delova.. itd. A cena rada nije bila dogovorena unapred, jer sam dobila odgovor ''Ne znam tačno, videćemo...'' Ja definitivno isapadam luda zato što sam na to pristala i to je sada više nego jasno. Ali to je ona situacija kada te prevare kada to ne očekuješ ni u ludilu. Eto.
Tea Tin 29
 
Odgovor na temu

Tea Tin 29
student
Beograd

Član broj: 305056
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima14.07.2012. u 18:39 - pre 143 meseci
Citat:
Java Beograd:
Citat:
Tea Tin 29: Osećam se prevareno i ne želim da prepustim slučaju. Pare ne žele da vrate i sada razmišljam o prijvi tržišnoj inspekciji, kao i o prijavi za neizdavanje fiska
I jesi prevarena. Nemoj da se dvoumiš, lako je naći telefon tržišne inspekcije. Prijavi ga. Ako si korisnk, nisi ovca.
Imaš pravo na fisklani račin za delove, i na fiskalni račun za obavljeni posao. Imaš pravo i na garanciju.
Žensko si, i on pretpostavlja da nemaš volje i snage da se izboriš se njegovom bahatošću i bezobrazlukom. Prijavi ga.



Tako će i biti. Hvala.
Tea Tin 29
 
Odgovor na temu

Tea Tin 29
student
Beograd

Član broj: 305056
Poruke: 31
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima14.07.2012. u 18:41 - pre 143 meseci
Citat:
vilil1:
@Tea Tin 29

Ne znam zasto trazis nekakve savete na forumu. Jednostavno, sve sto si ovde napisala, ispricaj trzisnoj inspekciji. Ako te je ovaj slucaj bas toliko pogodio, a ocigledno jeste, nemoj da odustajes, isteraj svoja prava.

Ovde su ti brojevi -

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1227762


P.S.

Meni vulkanizer za zamenu guma i balansiranje izdaje fiskalni. ;)



Sada cu drugačije postaviti stvari. A savet tražim jer se plašim da necu uspeti da isteram svoja prava u bespravnoj zemlji... Hvala na podršci.
Tea Tin 29
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.100.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima14.07.2012. u 20:11 - pre 143 meseci
verovatno nećeš, ali bićeš makar malo mirnija
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima14.07.2012. u 20:37 - pre 143 meseci
Nadji drugog majstora. Od trzisne inspekcije, uglavnom, slaba vajda. A Zarko malo preteruje, kao da je to neki posao, i da je potrebna neka velika pamet da se zamene diskovi, plocice i ulje. To moze svako od nas, potrebno je samo malo alata, i jedan kurs u vidu posmatranja nekoga dok to radi.


PS
Sledeci put kupite sami delove.

[Ovu poruku je menjao botr dana 15.07.2012. u 07:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

smeshko
Petar Novovic
Aleksandrovac

Član broj: 53401
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+12 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima14.07.2012. u 20:44 - pre 143 meseci
Meni se samo cini da diskovi, plocice, ulje i filter tesko da mogu da se uklope u 10000din a kamo li u 8500 sa sve zamenom. Podrazumeva se sve zamensko a solidno posto su originali mnogo skuplji...
:-)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Problemi sa majstorima14.07.2012. u 21:11 - pre 143 meseci
Citat:
Tea Tin 29: Možda me niste razumeli, ali cena mi nije rečena unapred. Još sami pitala, ali nisam dobila odgovor. Opet došla sam u bezveze situaciju, kada nekog duže vreme poznajete, lako mu je da vas iskoristi na taj način. A ja znam da je trebalo da sve detalje tražim pre samog posla, ali opet, dugo sam išla u taj servis i nisam želela da zanoveta. Zato cu sada nakon svega da zanoveta. jer zaista nije fer.

Vasa greska je sto niste pitali za cenu, ili bar za cenovnik, posto cena usluge mora biti jasno istaknuta.

Sledeci put se svakako informisite, ali inace je serviser duzan da vam da fiskalni racun i na zahtev racun sa specifikacijom ugradjenih delova i izvrsenih usluga.
Mozete da se zalite inspekciji jedino na nedobijanje fiskalnog racuna, na cenu usluge ne mozete.

Citat:
smeshko: Meni se samo cini da diskovi, plocice, ulje i filter tesko da mogu da se uklope u 10000din a kamo li u 8500 sa sve zamenom. Podrazumeva se sve zamensko a solidno posto su originali mnogo skuplji...


Zavisi sta je ugradjeno, ali svakako je 16500 din malo prevelika cifra ako su zamenjene samo plocice, diskovi i ulje.

U vecini krstenih servisa sa sve fiskalnim racunom zamena ulja kosta 400/500 din a zamena diskova i plocica (sve zajedno) maks. oko 2000, znaci 2500 din kostaju ruke a 14000 diskovi, plocice i ulje.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Problemi sa majstorima

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 64336 | Odgovora: 296 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.