Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Realna" cena automobila koji se kupuje

elitemadzone.org :: AutoZone :: "Realna" cena automobila koji se kupuje

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 181171 | Odgovora: 880 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje31.08.2012. u 10:24 - pre 141 meseci
@mutant

Pa cekaj, sa jedne strane stavljas 16-17% trzisnog udela jednog proizvodjaca, a sa druge strane uzimas sve proizvodjace zajedno. Uz to, Volvo(koliko je meni poznato) najmanji auto koji pravi je V40 ispod koga ima jos dva broja manjih. Takodje, Volvo(opet koliko je meni poznato) ne pokriva ni segment mini-vanova, vanova itd. Samim tim smatram da je zakljucivati o nekom ekonomskom patriotizmu na osnovu ovakvih podataka nepouzdano. I nije mi jasno kako ste dosli do toga da je korelacija izmadju trzisnog ucesca domacih auto-brendova i ekonomskog patriotizma u Nemackoj veca nego u Italiji ili Francuskoj? Ono, pogledam listu najprodavanijih automobila i ako su u Nemackoj u vrhu samo nemci, a u Italiji nisu bas samo italijani onda automatski iskljucujemo sve ostale moguce razloge za to i zakljucujemo da su nemci najvece patriote. Smatram da je to krajnje povrsno izvodjenje zakljucaka
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje31.08.2012. u 11:03 - pre 141 meseci
S obzirom na kolicinu discipline kod Nemaca i kolicinu nediscipline kod italijana, lako se moze zakljuciti da je ipak ekonomski patriotizam u pitanju.

I uopste nije sporan, jedino sto mi nije jasno sta se kacite za statistike i kojekakve prodaje, pogotovo sto povemeno izbiju poneke korupcionaske afere..

Statistika je statistika, a konkretno kupovanje vozila za svakog kupca je, kao sto neko rece , "pojedinacan slucaj"..

Ne daje meni Nemacka drzava platu, da bih morao da im budem odan, a s obzirom da se frljaju sa evrima kao sa salatom, ne bih bas ni mogao da tretiram njihove kriterijume odnosa cena-kvalitet.

Jasno je da je svakom Nemcu lakse da plati 34000 evra za auto srednje klase, posto zna dobro da od tih xx hiljada evra, njemu se obezbedjuje da za prost posao dobija odlicnu platu.

A doticne 34000 evra su cena za 1,5 Forda Mustanga, kabriolet, sa V8 motorom, znaci besmislena cifra za malo "bolji" auto srednje klase...

Da ne kazem da je to garsonjera u Parizu(uz jos par hiljada evra)..da ne spominjem Beograd..ili dva pristojna imanja sa kucom u vojvodini..

Poz
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje31.08.2012. u 11:32 - pre 141 meseci
Znas kako, imaju Nemci i more i to komada 2 pa slabo nesto idu tamo na kupanje vec poginuse da ostave pare Spancima, 'talijanima, Turcima, Grcima, Francuzima... iako bi bolje bilo da te pare ostanu u zemlji. Samim tim, ne bih bas toliko simplifikovao rezonovanje prosecnog nemca prilikom kupovine koji prvo gleda da li je auto domaci ili strani pa tek onda da li ce da ga sluzi kako treba itd. Sigurno da ima toga, ali sam siguran da ga ima i na drugoj strani i da je pogresno kvantifikovati ga samo na osnovu trzisnog ucesca domacih vozila.
 
Odgovor na temu

mutant

Član broj: 219492
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+28 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje31.08.2012. u 11:34 - pre 141 meseci
Citat:
tdusko:
@mutant

Pa cekaj, sa jedne strane stavljas 16-17% trzisnog udela jednog proizvodjaca, a sa druge strane uzimas sve proizvodjace zajedno. Uz to, Volvo(koliko je meni poznato) najmanji auto koji pravi je V40 ispod koga ima jos dva broja manjih. Takodje, Volvo(opet koliko je meni poznato) ne pokriva ni segment mini-vanova, vanova itd. Samim tim smatram da je zakljucivati o nekom ekonomskom patriotizmu na osnovu ovakvih podataka nepouzdano.


Možeš smatrati, ali pre toga bi morao znati koliko je tržišno učešće mini-vanova, vanova i vozila iz A segmenta u Švedskoj.

edit:
A poređenje vezano za more bi imalo smisla kad bi Nemci proizvodili automobile bez klime i prozora. Ili kad bi nemačko more bilo toplo, sunčano i bez užasnog vetra.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.sonydadc.com.



+583 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje31.08.2012. u 12:37 - pre 141 meseci
Citat:
mutant: Možeš smatrati, ali pre toga bi morao znati koliko je tržišno učešće mini-vanova, vanova i vozila iz A segmenta u Švedskoj.

edit:
A poređenje vezano za more bi imalo smisla kad bi Nemci proizvodili automobile bez klime i prozora. Ili kad bi nemačko more bilo toplo, sunčano i bez užasnog vetra.


Pa toj logici , ako slepo kupuju Njemacke automobile zato sto su Njemacki, a ne zbog rasirenosti servisne mreze, pouzdanosti, kvaliteta izrade, post-prodaje, onda bi isli kao leminzi u Severno more sve skacuci od radosti.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje31.08.2012. u 13:10 - pre 141 meseci
Ne ne kupuju ih slepo, i nisu bas nekvalitetni, jednostavno su precenjeni.

Ali, auto industrija je jedan od najvecih svetskih kartela, i moze im se, svima da budu precenjeni... Jedino je u auto industriji evro manji od marke..i to znacajno..
Svakakvoj tehnickoj robi pada cena, samo automobili nesto kao "nude"..i povecavaju cenu nekakvog obradjenog odlivka kao da je dijamant..ali to je globalni problem..

Nikako ne kupuju na slepo, vec sirom otvorenih ociju

Poz
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje31.08.2012. u 19:13 - pre 141 meseci
Citat:
Nemanja:
Citat:
mutant: Možeš smatrati, ali pre toga bi morao znati koliko je tržišno učešće mini-vanova, vanova i vozila iz A segmenta u Švedskoj.

edit:
A poređenje vezano za more bi imalo smisla kad bi Nemci proizvodili automobile bez klime i prozora. Ili kad bi nemačko more bilo toplo, sunčano i bez užasnog vetra.


Pa toj logici , ako slepo kupuju Njemacke automobile zato sto su Njemacki, a ne zbog rasirenosti servisne mreze, pouzdanosti, kvaliteta izrade, post-prodaje, onda bi isli kao leminzi u Severno more sve skacuci od radosti.



Sta tek onda reci za Britance, njihovo more je jos gore, a patriote su isto, ali ih ima manje. Ipak se ne moze uporediti letovanje sa kupovinom auta. Ili moze, posto su Nemci pokupovali hrvatsko primorje pa letuju kod svojih :D
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.194-178.cust.bluewin.ch.



+1269 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje31.08.2012. u 20:03 - pre 141 meseci
Nemac merka svaki fening tri puta i uzduz i popreko pre nego sto se oduci da ga potrosi i sasvim precizno zna sta od auta ocekuje i koji kvalitet zahteva. Nema tu mesta patriotizmu. Sa morem i letovanjem jos manje ima veze.

Zato se i nalaze tu gde jesu.

I nisu cicije kako Nocni kaze vec su samo racionalni i pre svega savrseno organizovani.

P.S. Ovaj Mustang koga Vladd spominje je naspram nemackih pandana, samo jedna obicna kanta i normalno je da je jeftiniji.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje31.08.2012. u 21:52 - pre 141 meseci
A kako nisu cicije? Pa kad izadju momak i djevojka uvece svako placa svoje pice... da se smuci covjeku... to se kod nas ne zove racionalnost... mora li se dalje navoditi bilo sta...
Ovo sto kazes "zato se nalaze tu gdje jesu"... Nikad se ja sa njima nebi mijenjao! Mozda nekome mogu da budu uzor ali meni su gadni i ja cicije prezirem.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje31.08.2012. u 22:12 - pre 141 meseci
Pa bas zato sto cu cicije gledaju svaki fening pri kupovini automobila a ne zastavu zemlje iz koje dolazi ....
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje31.08.2012. u 22:14 - pre 141 meseci
Cuj ovo, Mustang je kanta...lele sine...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje31.08.2012. u 22:17 - pre 141 meseci
Citat:
3way: Cuj ovo, Mustang je kanta...lele sine...

Jesi sedeo nekada u tom istom mustangu?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje31.08.2012. u 22:23 - pre 141 meseci
Nikad.
Ali to nema veze. Nisam sedeo ni u Space Shuttlu, pa bi mi pasovao.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

supermario
Hercegovina

Član broj: 27640
Poruke: 329
*.teol.net.



+141 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje31.08.2012. u 22:58 - pre 141 meseci
Citat:
Nocni:
A kako nisu cicije? Pa kad izadju momak i djevojka uvece svako placa svoje pice... da se smuci covjeku... to se kod nas ne zove racionalnost... mora li se dalje navoditi bilo sta...


Ha ha, taman tako, ali ce mnogi reci da je to u redu jer dolazi sa zapada.Kod nas se ljudi, prijatelji, kad sjednu za sto otimaju ko ce da plati i izuzetno sam ponosan sto se krecem u takvom drustvu i sto imam takve prijatelje!Meni je to uzas, najblaze receno, to gledanje na sve kroz prizmu novca je ropstvo, nikako zivot, ali sve zavisi kako ko gleda na zivot.Imam osjecaj da ni na hranu nece da daju novac pa izgledaju vitki, da je to jedan od razloga.Nedavno sam bio u BG i najzalosnije od svega je sto sam stekao jedan vrlo ruzan osjecaj o tom meni izuzetno dragom BG, a to je da se i tamo sve gleda kroz prizmu novca, sve u dinar.Uzas...

A onda dodjemo i govorimo o realnoj cijeni automobila, kakva crna realna cijena kad ljudi samo gledaju da jeftinije prodju, ta prica o realnoj cijeni onda izgubi svaki smisao, o kvalitetu da i ne govorimo...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje01.09.2012. u 00:35 - pre 141 meseci
Ovo stvarno nije za pordjenja sa golfom, pa makar bio i golf 17

http://www.motortrend.com/new_cars/04/ford/mustang/
http://www.youtube.com/watch?v=vPP48AhPwrw&feature=related

I cene

http://www.motortrend.com/new_cars/04/ford/mustang/

Tako da 34000 evra(malo preko 40000$) ni za kakav golf nema opravdanja

Inace bih pre uzeo nekog pasata ili A4 za te pare, pa makar nemali elektropodizace na zadnjim vratima...


Poz
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje01.09.2012. u 00:46 - pre 141 meseci
Citat:
3way: Nikad.
Ali to nema veze. Nisam sedeo ni u Space Shuttlu, pa bi mi pasovao.

Da si sedeo u njemu video bi zašto je kanta.

Što se tiče samih performansi motora u smislu ubrzanje i sl.. Stvarno ne znam šta je specijalno u tome da se u auto nabije motor od milion kubika koji potroši cisternu goriva svaki put kad mu dodaš gas... Ono, komotno možeš unutra da ubaciš bilo koji motor iz II svetskog rata, i to je to što se tiče performansi, a i potrošnje goriva..
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje01.09.2012. u 01:00 - pre 141 meseci
Pa jedino da se u glavi razresi da li treba 300ks ili treba 3 litre na 100km..

Kada spomenem 1.3 multidzet, trosi kao upaljac, a za po gradu lutka(pa recimo omiljena anda) e onda zasto nema... a golf ima 180 ili 230 ks..i veliki gepek i elastican motor

A kada se spomene 305 do 400ks, e a sta ce ti toliko KS

Evo sasvim fin B-max za lagane potrebe, kompakt, odlican motor 1000ccm, snazan i elastican..cena oko 22000 evra, ne vidim zasto se "lepiti" za bilo kakvog "golfa"..

Za cenu nekih golfova, kupis i Mustanga i Pandu, pa ima i za vozikanje i za prezentaciju u silikonskoj dolini

Poz
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje01.09.2012. u 01:19 - pre 141 meseci
Citat:
vladd: Pa jedino da se u glavi razresi da li treba 300ks ili treba 3 litre na 100km..:D:D

Kad hoćeš i jedno i drugo, onda kupiš nemca. Za razliku od amerikanaca, nemci su nešto malo radili na dizajnu motora u odnosu na WW II.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje01.09.2012. u 01:37 - pre 141 meseci
Da da Crnogorci se otimaju ko će da plati račun. A onda po pravilu zavrnu za velike pare.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
80.120.42.*



+583 Profil

icon Re: "Realna" cena automobila koji se kupuje01.09.2012. u 01:49 - pre 141 meseci
Ni taj mustang nema za te pare da se kupi u Evropi ...

Pre ovoga :



Za vikend voznju bih deset puta pre kupio nesto ovako :


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: "Realna" cena automobila koji se kupuje

Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 181171 | Odgovora: 880 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.