Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ala smo mi galantna nacija...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ala smo mi galantna nacija...

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55642 | Odgovora: 288 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Ala smo mi galantna nacija...14.08.2012. u 21:09 - pre 142 meseci
Čitam naslove u poslednja 24 časa:
• Plate i penzije samo do avgusta

• Koliko smo blizu najgoreg scenarija: Dogovor s MMF-om sprečava bankrot

• U julu budžetski suficit od pet milijardi dinara

• Prokopijević: Srbija klizi ka grčkom scenariju

I onda kao šlag na tortu:

Dačić: Vlada će dodeliti stan Milici Mandić
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...ce-dodeliti-stan-Milici-Mandic

Da li je potreban komentar?
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...14.08.2012. u 21:21 - pre 142 meseci
ne znam sta bih rekao! mozda treba da dobije a mozda i ne! ne znam...
devojka se stvarno pomucila da dodje do medalje jer ipak nije popularna i njeno pojavljivanje u medijama bice lep uzor za devojcice a ne samo neke starlete!

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...14.08.2012. u 21:24 - pre 142 meseci
Citat:
cika dacha:bice lep uzor za devojcice a ne samo neke starlete!


Da znas:

Citat:
BEOGRAD, 12. avgust 2012, (Njuz) – Nakon nezapamćenog uspeha srpskog tekvondo saveza osvajanjem zlatne medalje na olimpijskim igrama u Londonu, ovaj sport postaje sve popularniji među mladima. Poslednjih dana se na ulicama širom Srbije mogu videti mladi koji razmenjuju udarce


http://www.njuz.net/sve-vise-m...ondo-na-ulicama/#ixzz23YPnSZy8


Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...14.08.2012. u 21:31 - pre 142 meseci
Citat:
U julu budžetski suficit od pet milijardi dinara

Ovo ti kvari stilsku figuru. Stavi ovo npr.

• Javni dug na kraju jula 15,47 milijardi evra, veći za milijardu evra
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...14.08.2012. u 21:35 - pre 142 meseci
galantni smo jer jos uvek imamo telekom , eps i komercijalnu banku ...

kad i to bude otislo u vetar i stvarno budemo dotakli dno , mozda nam i dodje iz pozadine u glavu ...

osvajace medalja treba koristiti kao pozitivne primere koji ce vuci ovo propalo drustvo napred , ali ne tako sto ce im se deliti stanovi o trosku istog ...


p.s. http://www.rts.rs/page/sport/s...7222/Koliko+vredi+medalja.html - kad mogu tadzikistan i belorusija , a sto ne bi malo i srbija ...

[Ovu poruku je menjao ime.prezime dana 14.08.2012. u 22:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...14.08.2012. u 21:51 - pre 142 meseci
Biće dobro ako je jedan stan najveći problem ove zemlje
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...14.08.2012. u 22:03 - pre 142 meseci
taman posla da je to najveci problem , ali je odlican primer ...

zasto bi osvajaci medalja uopste dobijali stanove od drzave , kada mogu da prave sponzorske ugovore sa privatnim kompanijama ?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...14.08.2012. u 22:10 - pre 142 meseci
Zato što na Olimpijadi predstavljaju državu, a ne privatnu kompaniju. Naravno, druga je stvar ako država nije zainteresovana za učešće, ali neka odmah tako i kaže, da svi znaju na čemu su.
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...14.08.2012. u 22:14 - pre 142 meseci
dobro , predstavljaju drzavu , hvala najlepse , pokriju im se svi troskovi i da dobar dzeparac ...

i zahvaljujuci ucescu na olimpijadi i postignutim rezultatima , sada su u prilici da pregovaraju sa onima koji tu vide svoj interes ...

njima svima zaista svaka cast , ali zasto bi im drzava sada delila stanove i ludila kao da sedimo na nafti i dijamantima ? a para nemamo ni za plate i penzije ...
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...14.08.2012. u 22:29 - pre 142 meseci
A novi Fiat500? Nista?

Uzgred, nije samo stan - postoji i nagrada (ne znam kolika), plus su svi olimpijci dobijali po 500e mesecno do olimpijade, plus tresnjica - nacionalna penzija posle 40-te.

Mada, za 80.000 evra Ivica ne moz' da kupi vise glasaca ni lud, a od svih populistickih poteza koje ekipa pravi, ovaj je najjeftiniji.

Za bonus (trinaestu) penziju ima da iskashljemo 50 miliona evra do kraja godine, fokusirajte hejt na to, jebesh pisljivih 80k :))
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...14.08.2012. u 22:34 - pre 142 meseci
Citat:
ime.prezime: dobro , predstavljaju drzavu , hvala najlepse , pokriju im se svi troskovi i da dobar dzeparac ...

i zahvaljujuci ucescu na olimpijadi i postignutim rezultatima , sada su u prilici da pregovaraju sa onima koji tu vide svoj interes ...

njima svima zaista svaka cast , ali zasto bi im drzava sada delila stanove i ludila kao da sedimo na nafti i dijamantima ? a para nemamo ni za plate i penzije ...


Da bi postigao rezultat za zlatnu medalju, ne možeš baš odvojiti pola sata nedeljno, ići na posao svaki dan 8 ili 10 sati, pa negde na pauzi malo trenirati Oni koji postižu vrhunske rezultate su zbog toga batalili sve ostalo, školu, karijeru, normalan život itd.

Opet, to je njihova odluka, ali ako država nije zainteresovana za razvoj sporta, onda to treba i zvanično reći, od tapšanja po leđima slaba vajda.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...14.08.2012. u 22:35 - pre 142 meseci
Citat:
boccio:

...Uzgred, nije samo stan - postoji i nagrada ...


Sportisti Srbije su na olimpijskim igrama u Londonu osvojili četiri medalje. Država im je obećala i novčane nagrade: 35.000 evra za zlato, 30.000 za srebro i 25.000 za bronzanu medalju.

http://www.blic.rs/Vesti/Drust...ce-dodeliti-stan-Milici-Mandic

 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...14.08.2012. u 22:41 - pre 142 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Da bi postigao rezultat za zlatnu medalju, ne možeš baš odvojiti pola sata nedeljno, ići na posao svaki dan 8 ili 10 sati, pa negde na pauzi malo trenirati :) Oni koji postižu vrhunske rezultate su zbog toga batalili sve ostalo, školu, karijeru, normalan život itd.

Opet, to je njihova odluka, ali ako država nije zainteresovana za razvoj sporta, onda to treba i zvanično reći, od tapšanja po leđima slaba vajda. :)

naravno da se ne moze postici sa pola sata treninga dnevno , ali nije bas ni da su batalili sve ostalo , skolu , karijeru , normalan zivot ... nemojte da preterujete :)

devojka ima 20 godina i zlatnu medalju na olimpijadi , za nju je sada nebo granica , nemojte je uporedjivati sa nekakvim ratnim veteranom koji moze samo na drzavu da se osloni d'uradi nesto da mu resi stambeno pitanje ...

i kako to drzava ulaze u sport ako njoj da stan ? sta , svako ko krene da se bavi nekim sportom ce moci da racuna na stan , dzeparac i penziju od drzave ? :)

ovo je samo prost populizam i demagogija politicara , a ne nacin na koji funkcionisu ozbiljne drzave ...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...14.08.2012. u 22:55 - pre 142 meseci
Pa ono, ako svako može da se bavi sportom i osvoji zlatnu medalju na Olimpijadi... nešto sumnjam Engleska teniska asocijacija npr. ulaže na desetine miliona evra svake godine, imaju dva igrača u top 200, a zadnji put su Grand Slam osvojili pre Drugog svetskog rata; dok kod nas smaraju ti teniseri, šta hoće više

U principu ionako nismo u PayPal-u i gde sve nas još nema, ne moramo biti ni na Olimpijadi, ionako smo kroz istoriju bili vazda osim sveta
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...14.08.2012. u 23:02 - pre 142 meseci
de nadje bas sa englezima da nas poredis :) citat je sa rts linka odozgo ...

Citat:
Domaćini igara nisu pak preterano darežljivi. Velika Britanija ne nudi nikakve bonuse, ali njihovi osvajači zlatnih medalja mogu da državi plate 15.000 dolara ako žele da se njihov lik štampa na poštanskim markama.

oni ulazu u sport sistemski , a vrednovanje uspeha prepustaju trzistu i ne daju bonuse na teret budzeta ...

ali ne , oni su mimo sveta ... :)


/edit: ne znam za ovih 15k iz citata , nisam uspeo da nadjem nigde potvrdu za tu info , ali moze i ovo da posluzi ...

Citat:
The U.K.: $0 — No, that’s not a typo. The host country isn’t paying incentives to this year’s medal winners. However, each gold medalist will have his/her face plastered on a Royal Mail postage stamp.

In addition to paid incentives from their country, the most popular top medal winners often sign lucrative endorsement deals.


http://www.investorplace.com/2...ir-olympic-gold-medal-winners/

imaju pravo na deo dobiti od postanskih markica sa njihovim likom , a za ostalo neka nadju sponzorstva ...

[Ovu poruku je menjao ime.prezime dana 15.08.2012. u 00:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...14.08.2012. u 23:18 - pre 142 meseci
Lol, a koje je to tržište ovde koje će da uloži u nešto, a da nije eventualno fudbal? Btw, ne vidim kakve veze štampanje lika na poštanskim markama ima veze s bilo čim
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...14.08.2012. u 23:22 - pre 142 meseci
ko god ima interes da ga reklamiraju osvajaci medalja na olimpijadi koje gotivi cela srbija + dijaspora ...
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...14.08.2012. u 23:24 - pre 142 meseci
Upravo tako. Drzava treba da odvoji sredstva (u skladu sa mogucnostima) da omoguci uslove sportistima da treniraju, i time ostvare vrhunske rezultate. Npr, da imamo bar jos 2 bazena, za pocetak :)

Naravno, bilo kakvo sistemsko resavanje problema, i iterativni pristup istom (uradi, izmeri, promeni sta ne valja, i tako iz jednog inkrementa u sledeci) podrazumeva naporan rad. Mnogo je prostije sacekati da neka simpaticna dvadesetogodisnjakinja zelenih ociju osvoji zlato u vec necemu i onda dodeliti cuveni "stan u beogradu" , koji u sistemu vrednosti serbskog naroda predstavlja simbol ultimativnog dostignuca i divljenja do imbecilnosti.

De-oo, deee-ooo. Midnight come and we wanna go home :)))
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...14.08.2012. u 23:27 - pre 142 meseci
Evo već vidim, svi se otimaju da stanu u red za reklamiranje Ne znam, od 7 i kusur miliona stanovnika, na prste jedne ruke se mogu nabrojati osvajači medalja, ali ne daj bože da slučajno nešto dobiju, nećemo imati za plate i penzije
 
Odgovor na temu

ime.prezime

Član broj: 304777
Poruke: 89



+190 Profil

icon Re: Ala smo mi galantna nacija...14.08.2012. u 23:30 - pre 142 meseci
sta god da im se sada da iz budzeta , nece direktno doneti novi novac nazad u budzet ... za razliku od recimo novog bazena , terena ili cega vec , gde ce neki novi sportisti trenirati , graditi karijere i osvajati nove medalje ...

a za reklamiranje ... teniseri su dobro prosli , djokovic/dis , troicki/erste , ana/verano itd , ne vidim zasto i ovi ne bi mogli da nadju slicne dilove ...

btw zar telenor vec ne sponzorise nase olimpijce ?!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Ala smo mi galantna nacija...

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55642 | Odgovora: 288 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.