Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Paraliza Sna, da li je neko dozivljava

elitemadzone.org :: MadZone :: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39706 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 20:31 - pre 141 meseci
Nisam ni znao za ovo, ali ne mogu da verujem da je toliko cesto da ima svaki drugi covek na forumu. Ili se malo laze.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 20:40 - pre 141 meseci
dobro je ne desava se samo meni :) i meni se to isto desavalo kad sam radio 3. smjene zaredom pa zaspem u 8 ujutru..danju ima vise spoljnih zvukova nego nocu i moguce da oni uticu na podsvjesni rad mozga
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 20:54 - pre 141 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
Nisam ni znao za ovo, ali ne mogu da verujem da je toliko cesto da ima svaki drugi covek na forumu. Ili se malo laze.

Nemoj, iskreno ne izmisljamo, jedino sto je mozda sumnjivo je sto neki to drugacije dozivljavaju :/

Ono bitno je, u snu si svestan, zelis saljes signale mozgu da se pomeris probudis, iskreno veliki pritiskom to radis, a ne mozes da se mrdnes i probudis. To je najbitniji detalj po meni, i onaj najgori od svih.
Sad sto neko lebdi, propada, ili mu sedi neko na ledjima / pristima pritiska ili ga jure krokodili to je druga prica :)

BTW, Ovo nije nista strasno.... Zamislite samo ljude koji se posle spvanja bude sa oziljcima :/
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 21:00 - pre 141 meseci
Citat:
Nabukodonosor:
Nisam ni znao za ovo, ali ne mogu da verujem da je toliko cesto da ima svaki drugi covek na forumu. Ili se malo laze.

Nije ti palo na pamet da oni koji to nisu doživeli prosto nemaju nikakvu anegdotu da ispričaju, pa se zato i nisu javljali na ovoj temi?
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

mondexx

Član broj: 300826
Poruke: 171
109.121.56.*



+235 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 21:05 - pre 141 meseci
Negde sam citao da kad ne mozes da se pomeris u snu, ili kada te neko juri a ti ne mozes da mu pobegnes vec usporeno trcis... zapravo, ne mozes noge i ruke da pomeras od pokrivaca i onda se to reflektuje kao paraliza u snu..
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 21:14 - pre 141 meseci
Citat:
mondexx: Negde sam citao da kad ne mozes da se pomeris u snu, ili kada te neko juri a ti ne mozes da mu pobegnes vec usporeno trcis... zapravo, ne mozes noge i ruke da pomeras od pokrivaca i onda se to reflektuje kao paraliza u snu..


Demantujem, meni se desavalo da kad sam mrtav umoran i legnem na kauc, koji nisam namestio za spavanje (j**iga od umora ne mogu, tako da nema prekrivaca), instant dobijem paralizu sna, znaci zaspim, sve mi je crno i svestan sam i ne mogu da se pomerim.

Medjutim razmisljacu o ovoj teoriji, Zimi i leti, posto se leti ne pokrivam.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 21:35 - pre 141 meseci
Pored propadanja i meni se desavalo to sa liftom da ide sve brze i probije krov izleti i onda pocinjem opet da padam :)

Takodje da bezim, ili recimo vozim biciklu i idem u neku provaliju direktno, a ne mogu da uticem na volan..

A najjezivije mi je bilo pre par meseci, kad sam se tukao u snu, i kad me neko stego za "jajca". Osetio sam bol kao da je bilo u stvarnosti. Cak sam se i probudio i dalje sam znojav osecao bol...


 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 21:46 - pre 141 meseci
Citat:
CoyoteKG: Pored propadanja i meni se desavalo to sa liftom da ide sve brze i probije krov izleti i onda pocinjem opet da padam :)

Takodje da bezim, ili recimo vozim biciklu i idem u neku provaliju direktno, a ne mogu da uticem na volan..

A najjezivije mi je bilo pre par meseci, kad sam se tukao u snu, i kad me neko stego za "jajca". Osetio sam bol kao da je bilo u stvarnosti. Cak sam se i probudio i dalje sam znojav osecao bol...


Podseti me na san, kad sam sanjao da sam na moru sa burazom i da me je gusio u vodi.
Probudio sam se skokom iz kreveta drzaci se za vrat udisajuci brzo vazduh...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 21:53 - pre 141 meseci
e da, kad neko vec pomenu resenje skok sa 4. sprata :)

moje resenje sa bajsom posle 1000 istih snova kako idem u provaliju i ne mogu da okrenem volan, pa se probudim u poslednjem trenutku, je bilo da jednostavno sidjem sa bajsa, podignem ga, okrenem u drugu stranu, sednem i nastavim da vozim :). Mislim da je to i bio poslednji put da sam sanjao taj san
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 21:55 - pre 141 meseci
Meni se "paraliza" u snu desava nekoliko puta godisnje! Deluje strasno ali kratko traje! Uvek nekako uspevam da pomerim jedan deo tela i obavezno se nakon toga probudim!
Ipak, meni je strasniji san u kome moram pobeci od neceg nedefinisanog, odnosno brzo trcati, a noge postanu teske k'o olovo!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 23:19 - pre 141 meseci
Kad neko pomenu deja vu... Meni se cesce desava vuja de (osecaj da mi se ono sto se trenutno desava nikada ranije nije dogodilo).
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 23:27 - pre 141 meseci
Mislim da je naziv za to Alchajmer...

 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 23:31 - pre 141 meseci
Citat:
Shadowed:
Kad neko pomenu deja vu... Meni se cesce desava vuja de (osecaj da mi se ono sto se trenutno desava nikada ranije nije dogodilo).

U, bre, pa ti si u problemu!
Mada, kad bolje razmislim, i meni se čini da tu tvoju poruku nisam nikad ranije pročitao... Da nije zarazno?!
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 23:43 - pre 141 meseci
Citat:
Count Zero: Mislim da je naziv za to Alchajmer...

:D

:)

kao onaj matori vic, kad bakuta pita unuka

"sinko, kako se zove onaj nemac sto mi stalno krije stvari po kuci"
- "Alchajmer baba, Alchajmer..."
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Darko_zed
Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava04.09.2012. u 00:59 - pre 141 meseci
Meni se to ponekada desi od dobre prepecenice Sljivovice , toliko se paralisem da to traje po ceo dan , svestan budan al ne mogu da mrdnem , vec imam utisak kao da sam stavio sobu na ringispil , e to je zaebano verujte
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava04.09.2012. u 06:34 - pre 141 meseci
Citat:
waikiki:
Ipak, meni je strasniji san u kome moram pobeci od neceg nedefinisanog, odnosno brzo trcati, a noge postanu teske k'o olovo!

Pokušaj da stekneš naviku (nekako) da ne zaspiš sa prekrštenim nogama.
Inače snovi jesu predmet popriličnog interesovanja čak i naučnika iz domena objektivne nauke, međutim najčešće se sve završi onom mišlju čika-Gurdžijeva:
"Većina ljudi celi svoj život provede u jednom snu, neki se u tom snu bave i naukom, a neki čak pišu i knjige."
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava04.09.2012. u 08:18 - pre 141 meseci
Citat:
Count Zero: Mislim da je naziv za to Alchajmer...

:D

Alchajmer je kada imas utisak da se nista nije dogodilo ranije :)
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
178.148.0.*



+498 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava04.09.2012. u 08:30 - pre 141 meseci
Citat:
EmmaR:
Propadanje + paraliza sna (nemogućnost pomeranja, stezanje u grudima i nedostatak vazduha). JEZIVO. Nema lebdenja, nevidljivih na krevetu, tajanstvenog šaputanja.

Deja vu mi je skoro kao dobar dan. Hm, baš su mi oko i mozak sinhroni, zar ne?

Jeste li nekada sanjali da sanjate?


Meni se jednom desilo "da sanjam da sanjam da mi se desilo nesto strasno", i u tom "snu u snu" sam se probudio i onda bio ubedjen da se to stvarno desilo sve dok se stvarno nisam probudio... :) cudno je to spavanje :)

A desavalo mi se nesto slicno poput te paralize, recimo da sam svestan svega sto se desava oko mene ali u sustini nisam, i otvorim oci posle par sati takvog spavanja a vreme kao da je proletelo, a imam utisak da nisam ni spavao... srecom pa me je taj period prosao, bilo je sve usred ogromnog stresa :)
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava04.09.2012. u 15:15 - pre 141 meseci
Evo i ja da se upisem. Povremeno (nekoliko puta godisnje) imam paralizu sna. Na pocetku je bilo ono: "U hebote!", ali posle sam shvatio da to nije nista strasno
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava05.09.2012. u 15:20 - pre 141 meseci
Meni se dešavalo to da ne mogu da se maknem, a osećam kao da se gušim. Recimo spavam na stomaku i tako mi se zabije faca u jastuk da osetim da ne mogu da udahnem, a ne mogu ni da se probudim/pomaknem tj. osećam se paralisano. I onda nakon nekoliko neuspešnih pokušaja da se probudim/pomaknem, skupljam snagu i mislim se sad ću ili da se probudim i pomerim (da bih mogao da udahnem) ili da mrem :) I onda se onako ritnem i kao udahnem i kao hebote opet ovo.
Nije mi se skoro dešavalo, al već sam naučio kako ide :)
A u snovima mi se redovno dešava da recimo bežim od nekoga ili nečega, ne mogu da trčim kolko god se trudio, nego sve nešto ko usporen snimak. I kad treba da karam, sve nešto ko kiša oko kragujevca te aj samo ovo te čekaj ovako te ovo, pa taman kad treba ono, ja se probudim :)
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39706 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.