Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Paraliza Sna, da li je neko dozivljava

elitemadzone.org :: MadZone :: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39498 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Paraliza Sna, da li je neko dozivljava02.09.2012. u 20:49 - pre 140 meseci
Evo na wiki o tome :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis

Ne znam dal je neko doziveo od vas, kao zaspis, a svestan si, ali ne mozes da se pomeris... Meni stvara paniku, hocu da se probudim, hocu da mrdnem, otvorim ocu, i ne mogu :( Osecaj je kao da si bilja i bespomocan. Da je crnje i gore citam da neki vide neke osobe, ili kako sede na njima pa ne mogu da se zbog toga pomere...

Neki put se zadesi kada sam jako umoran i kad legnem pa hocu da zaspim, ali instant dobijem tu paralizu sna, kad se probudim i ako ne ustanem moze opet da me uhvati :/

Ima li neko da je doziveo nesto slicno ?
 
Odgovor na temu

JankoNIS
Nis

Član broj: 39200
Poruke: 999



+251 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava02.09.2012. u 21:04 - pre 140 meseci
Ja to imam otprilike jednom u sest meseci. Osecaj je jeziv. Pokusavas da se pomeris, kao ako mrdnem makar prstom, probudicu se. Ali jok... nece. Zena kaze da sam se zadnji put drao k'o konj, sve u nastojanju da se probudim. Ne sedi niko na meni, ali imam osecaj da mi je neko iza ledja, a ne mogu da se okrenem da vidim ko je. Uglavnom me hvata kada sam premoren.

Takodje sam dozivljavao i drugi oblik ove paralize sna, kada osetim kao da je neko seo na ugao kreveta. Tacno osetim kako se dusek ugiba, ali i ovde ne mogu da se mrdnem i da vidim ko je. Naravno, nije niko.
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava02.09.2012. u 21:09 - pre 140 meseci
Meni se dešavalo. Prvo sam se plašio, a posle sam naučio da kada se opustim, za čas se probudim. I tako svaki put. Nema više straha. Nemoj da pokušavaš da se mrdaš, samo malo iskuliraj par sekundi.
Pored toga imao sam i ona iskustva sa propadanjem i osećajem da ustajem i hodam a da zapravo još uvek ležim. E to je tek nešto :)
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava02.09.2012. u 21:16 - pre 140 meseci
To sa propadanjem je mislim ql :D Bar mislim da lebdim u pm :)
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava02.09.2012. u 23:19 - pre 140 meseci
Meni se desilo možda 7-8 puta u poslednjih par godina, obično kada sam premoren ili totalno poremetim spavanje (tipa, radim nešto noću, pa legnem u 8 ujutru, pa ustanem tek uveče i onda ne spavam 2 dana :)) Prvih par puta je bilo užas, a kasnije kad se desi, nekako si svestan o čemu se radi, pa nije tolika panika, ali je osećaj i dalje jeziv. Nije mi se desilo da vidim nekoga, ali skoro svaki put osetim nečije prisustvo, a jednom sam čak čuo i nešto što je ličilo na šaputanje. E to je tek bilo jezivo, baš kao u nekom horor filmu :) Tehnika koju koristim je, da se prvo smirim, skupljam snagu, a onda uradim jedan "Hulk smash" :) Mada, mislim da to nema nikakve veze i da to stanje prođe bez obzira da li se smiriš i kuliraš ili pokušavaš da se iscimaš, ali se ja cimam za svaki slučaj :)

A što se tiče tog lebdenja, kod mene to obično prethodi ovom prvom. I nije baš da lebdim, više je ono kao neko nekontrolisano letenje na sve strane, pritom prolazeći kroz sve živo... zidove, vrata, pod... :) Na trenutke imam osećaj kao da mogu da kontrolišem putanju, ali veći deo vremena zapravo letim tamo amo po nekoj inerciji. Otprilike, osećaj kao da igraš simulaciju letenja sam sa sobom koristeći džojped koji veći deo vremena gubi kontakte, pa ono pritiskaš dugme k'o lud i u jednom trenutku uspeš da odeš u pravcu u kome želiš, a onda opet preuzme inercija :) Teško opisati, ali onaj ko je iskusio ovako nešto, zna o čemu pričam.

Sve u svemu, zanimljivo iskustvo, ali je ipak najlepši osećaj kada se konačno probudiš i uveriš sa da je sve prošlo, ono ne možeš više da prolaziš kroz zidove i to :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 07:18 - pre 140 meseci
Ma da, premor čini čuda. Moji "tripovi u snu":

- padam i padam i padam i jezivo padam (ali ne padnem nego se probudim u znoju)
- u životnoj sam opasnosti, i samo da pomerim ruku ili nogu, da nešto otvorim, da se sklonim, ali jok, ne mogu
- (filmski trip) treba oružjem da upucam provalnika koji preti, ali ne mogu da pomerim prst ili uperim pištolj (inače, osim u vosjci nisam nikad imao oružje u ruci)

Ne znam koliko često, ali povremeno, možda nekoliko puta godišnje.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 08:10 - pre 140 meseci
HVALA BOGU,pa nisam imao te tripove,sorry ali ljudi vi kao da opisujete stanje neki droga.Jezivo.
Ja sam imao obicaj da ustanem rano,vozim celu noc,pazarim ceo dan,vozim celu noc (800km),opet ceo dan u akciji
i onda odvalim ceo dan spavanje,ali ovakve stvari su stvarno negativno iskustvo.Obicno kad sanjam to nesto znaci i
desi se obicno neko sr*nje.Sta kazu lekari,posto ovde niko nije pomenuo da je isao da se posavetuje.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 08:25 - pre 140 meseci
Citat:
Java Beograd: Ma da, premor čini čuda. Moji "tripovi u snu":

- padam i padam i padam i jezivo padam (ali ne padnem nego se probudim u znoju)
- u životnoj sam opasnosti, i samo da pomerim ruku ili nogu, da nešto otvorim, da se sklonim, ali jok, ne mogu
- (filmski trip) :) treba oružjem da upucam provalnika koji preti, ali ne mogu da pomerim prst ili uperim pištolj (inače, osim u vosjci nisam nikad imao oružje u ruci)

Ne znam koliko često, ali povremeno, možda nekoliko puta godišnje.


Ja hvala Bogu ništa kao što ostali pričaju, ali ponekad ovo što je Java opisao.
Posebno ovo propadanje. Ni ja nikad nisam pao :), ali frka je neverovatna.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 08:46 - pre 140 meseci
Bem ti temu, spavam sinoć i pomislih u toku sna samo da mi se ne desi ono što sam pročito na forumu.
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+67 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 16:55 - pre 140 meseci
jao kol'ko mi drago da jos neko pise o ovome.
najjezivije stvari.

nemogucnost pomeranja,
ali jos ludje - osecaj propadanja kroz samog sebe, i onda sekund pre nego sto "potpuno" potonem trgnem se i skocim iz kreveta, ali taj pokret ima delay dok mi se "dusha" vrati nazad u telo, i taj povratak "dushe" me kao lansira iz kreveta. zvuchi kao neko lupetanje, ali tachno takav osecaj...
a to potpuno tonjenje bi bio prelaz ili u smrt ili u neku drugu dimenziju, tako osecam...


takodje, staalno sanjam kako mogu da letim i svaki put sam uveren da je realno i mislim "eto sve te godine sanjanja i sad konacno mogu stvarno da letim" i onda se probudim :(
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 16:57 - pre 140 meseci
Au sunce ti, al ste svi prsli...
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 17:16 - pre 140 meseci
Cesto sam se tripovao da sam veliko situacija iz zivota sanjao, dok nisam procitao objasnjenje da u stvari mozak ima ono par milisekundi delay u odnosu na oko, u nekim situacijama, pa mislis da si vec video nesto, a u stvari si tek tada prvi put. Zaboravih sada kako se zovu ti fleshbackovi.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 17:22 - pre 140 meseci
deja vu?
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
*.PPPoE-6681.sa.bih.net.ba.

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 17:23 - pre 140 meseci
Meni se ovo desava relativno često. Ali ne paničim par sekundi i dođem sebi.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 17:24 - pre 140 meseci
Citat:
CoyoteKG: deja vu?


Da, hvala.
 
Odgovor na temu

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 18:02 - pre 140 meseci
Svi ovi što lete dok spavaju da krenu da vežbaju astralnu projekciju.
Garant ima nekoga sa pravim predispozicijama.
about:networking
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
178.79.43.*



+265 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 18:16 - pre 140 meseci
Menjajte droge ljudi ili dilere, sve je danas prskano sa necim!!!
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 18:24 - pre 140 meseci
Po meni,to nije stvar za ismevanje.Malo razmisljate vise o tome,udubite se pa onda,

 
Odgovor na temu

EmmaR
Srbija

Član broj: 269847
Poruke: 466



+172 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 20:05 - pre 140 meseci
Propadanje + paraliza sna (nemogućnost pomeranja, stezanje u grudima i nedostatak vazduha). JEZIVO. Nema lebdenja, nevidljivih na krevetu, tajanstvenog šaputanja.

Deja vu mi je skoro kao dobar dan. Hm, baš su mi oko i mozak sinhroni, zar ne?

Jeste li nekada sanjali da sanjate?
ER
 
Odgovor na temu

Silencer
Mitrović Stevan
Smederevo

Silencer
Član broj: 399
Poruke: 480
*.dynamic.isp.telekom.rs.

ICQ: 76958890


+72 Profil

icon Re: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava03.09.2012. u 20:20 - pre 140 meseci
Citat:
EmmaR: Propadanje + paraliza sna (nemogućnost pomeranja, stezanje u grudima i nedostatak vazduha). JEZIVO. Nema lebdenja, nevidljivih na krevetu, tajanstvenog šaputanja.

Deja vu mi je skoro kao dobar dan. Hm, baš su mi oko i mozak sinhroni, zar ne?

Jeste li nekada sanjali da sanjate?


Imao sam par takvih snova, i to sanjam, u snu sanjam i u tom snu sanjam...
Ono sto sam najvise ko klinac mrzeo je kad sanjam svoju zgradu i udjem u lift, kliknem cetvrti sprat a on me vozi na peti i jos iznad, a peti je poslednji sprat. I ono kao zaglavim se i ne mogu da izadjem, sve se uplasim i nekako uspem da izadjem napolje, i uvek me juri neki medved. Nasao sam resenje da smanjim taj san, skocim sa cetvrtog sprata i probudim se :) J**iga ne moze da me j*** 100x isti san :)

Sto se tice Deja Vu, to je tek slucaj mislim imaju taj trip svi 100% Uvek me tripuje da mogu i buducnost da vidim.

Sto se tice paralize sna, ima necega o onome sto pricaju da je kao osecaj da neka osoba sedi pored mene :/ Malo pokusavam da se prisecam kakvih je situacija bilo... Al jednostavno je nezamislivo to kada zelis da se pomeris, svestan si svega,a ne mozes nista...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Paraliza Sna, da li je neko dozivljava

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 39498 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.