Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Parking prostor ispred zgrade

elitemadzone.org :: MadZone :: Parking prostor ispred zgrade

[ Pregleda: 20386 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
178.148.0.*



+498 Profil

icon Parking prostor ispred zgrade04.09.2012. u 02:51 - pre 140 meseci
Pozdrav,

Zivim prilicno blizu centra Beograda, u krugu dvojke, i imam ogroman problem sa parkiranjem. Naime, svaka zgrada u okolini ima neki svoj parking koji je ogradjen ili lancem ili rampom, koji koliko toliko obezbedjuje svim stanarima te zgrade parking. Ostatak parking mesta se nalazi na ulici, i zoniran je.

Moj problem je sto je moja zgrada odmah pored doma zdravlja, pa u toku dana cak i u zoniranom delu je nemoguce naci mesto za parking (razlog zasto nisam uzeo povlascenu kartu parking servisa za stanare, a i sto bih je uzimao kad imam svoj parking?). Sada pocinje moje pitanje. Moja zgrada ima svoj (pretpostavljam da pripada zgradi) parking, koji nije ogradjen (nije postavljena rampa/lanac na ulaz) ali se nalazi tacno ispred nje. Kao sto sam napomenuo, odmah pored je dom zdravlja, tako da je ogromna guzva u toku dana. Problem je to sto ja koji sam uredno parkiran na svom parkingu, na koji se mogu UREDNO parkirati cak i oni koji nisu stanari, ne mogu da izadjem jer budem vec ujutru od 8 zagradjen sa 5 ostavljenih automobila na sred izlaznog puta tog parkinga. Svi ostave uredno broj telefona na soferci, ali dok pozovem njih 5, dok izadju, pomere auto... prodje pola sata najmanje. Tako svako jutro nije podnosljivo. Da napomenem, samo tu je parking besplatan, pa verujem da svima odgovara tu da ostave auto nego da plate kartu za 3. zonu od 30 dinara, i tako naprave opsti haos.

Zanima me, sta je potrebno za postavljanje rampe ili necega slicnog na tom prostoru, kako bi samo stanari zgrade mogli tu da se parkiraju. Nemojte misliti da sam losa osoba sto ne zelim da se drugi parkiraju tu, nemam nista protiv toga, ali imam ogromno protivljenje tome da me svakog jutra i po ceo dan zagradi 5 osoba kada negde zurim. Koja dokumentacija, dozvole, saglasnost stanara je potrebna? Da li neko ima iskustva sa ovim? Par puta je u zgradi bila inicijativa skupljanja potpisa itd, ali ocigledno niko to nije umeo da istera do kraja.

Hvala vam unapred :)
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Parking prostor ispred zgrade04.09.2012. u 03:03 - pre 140 meseci
Mislim da je najbolje da pitas predsednika zgrade,i ako bar malo hoce i zna da uradi nesto mozda i dodjete do uprave grada zaduzene za to pitanje
u medjuvremenu kupi mesecnu kartu za auto (parking kartu) da ne gubis zivce cesto
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
178.148.0.*



+498 Profil

icon Re: Parking prostor ispred zgrade04.09.2012. u 03:10 - pre 140 meseci
Poslednje sto je izdejstvovano od strane predsednika zgrade je to da je u toj maloj ulicici kod doma zdravlja 3. zona a ne 2, to je bio njegov odgovor na postavljanje rampe, tako da mislim da coveka iskreno ne interesuje nesto posebno to pitanje :) Hvala ti na veoma brzom odgovoru, ali verujem da ce neko konkretno znati da kaze sta je sve potrebno od dokumentacije za postavljanje rampe ili onih zastita za jedno parking mesto koje bi mozda cak i bile prakticnije, da se postavi jedna na ulaz na parking? Gde se uzima dokaz da to parce zemlje pripada zgradi ili nekom drugom? Sta bi sve bilo potrebno uraditi?

[Ovu poruku je menjao Zlatni_bg dana 04.09.2012. u 05:51 GMT+1]
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Parking prostor ispred zgrade04.09.2012. u 07:45 - pre 140 meseci
Prvo i osnovno moraš da rasčistiš da li parking pripada zgradi, tj. stanarima ili je javna gradska površina. Položaj parkinga u odnosu na zgradu nije merodavan, već izvod iz katastra.

- Ako pripada zgradi, tj,. stanarima imate pravo da postavite rampu. Ukoliko je predsednik pasivan po tom pitanju, preuzmi inicijativu, animiraj zaiteresovane stanare, i odradite ceo posao bez predsednika. Naravno niko ne misli da si loša osoba, ali je "svoj na svome" osnovna ljudska potreba. Koliko ja znam nikakva odobrenja nisu potrebna, ali možda nije loše zatražiti mišljenje iz gradskog sekretarijata za saobraćaj.

- Ako je taj parking javna gradska površina, nemaš pravo da postavljaš rampu. Jedino imaš pravo da pozoveš pauka da odnese automobile koji su blokirali prolaz, tj. zagradili druge automobile.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Parking prostor ispred zgrade04.09.2012. u 07:54 - pre 140 meseci
^
Imam isti takav slučaj u firmi, dvorište pripada zgradi i uknjiženo je sa pravom korišćenja na celu zgradu i skupština stanara je izdala parking mesta stanarima i postavila kapiju na ulaz. Koliko je sve to legalno nisam siguran.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
178.148.0.*



+498 Profil

icon Re: Parking prostor ispred zgrade04.09.2012. u 08:11 - pre 140 meseci
@Java Beograd

Svestan sam toga da ne smem da postavim rampu na tudji prostor :) Pitah vec kako da saznam da li zemljiste pripada zgradi, da li mozes konkretno da mi kazes gde se i kod koga to proverava? I koje informacije su meni potrebne da bih to mogao uopste da proverim, slika tog prostora? Ili oni meni daju mapu/plan, pa im ja prstom pokazem na sta konkretno mislim? Geografska sirina i duzina? :D Takodje, da li se i koliko naplacuje ta provera?

@jnk Razmisljao sam i o tome, u zgradi postoji poslovni prostor, i to na poprilicno obiman, ali koliko sam primetio niko od njih ne koristi taj parking. Naravno, i njima bi se izaslo u susret ukoliko bi to bilo neophodno. I ja nisam bas siguran da skupstina stanara moze da izda svakom ponaosob neko parking mesto, mislim da bi ti za to trebao debeo broj potpisa stanara u najmanju ruku :) Nisam siguran da li sam dobro shvatio da svako ponaosob ima svoje parking mestou tvom slucaju?

[Ovu poruku je menjao Zlatni_bg dana 04.09.2012. u 09:22 GMT+1]
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

btomic
Branislav Tomić
Nezaposlen
Novi Beograd

Član broj: 296011
Poruke: 24



+196 Profil

icon Re: Parking prostor ispred zgrade04.09.2012. u 08:12 - pre 140 meseci
Rampa bi svakako bilo najbolje rešenje ali ako to nije moguće mislim da bi najefikasnije bilo napraviti dobru horizontalnu signalizaciju (prostor oivičen debelom žutom linijom sa velikim znakom zabranjenog parkiranja u sredini) u kombinaciji sa saobraćajnim znakom na početku tog prostora koji bi bio znak zabranjenog parkiranja sa dopunskom tablom za odnošenje nepropisno parkiranih kola paukom. I naravno, nakom što se postavi ta signalizacija pozvati pauka nekoliko puta za nauk i više neće biti problema.

Za pomenutu saobraćajnu signalizaciju potrebno je uputiti pismeni zahtev sekretarijatu za saobraćaj u kome bi bilo par fotofrafija prostora kada je zakrčen (da se vidi težina problema) zajedno sa skicom predložene signalizacije.

Kao što je neko već pomenuo rampu je moguće postaviti samo na privatnom posedu a vlasništvo se može utvrditi jedino uvidom u katastar.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
178.148.0.*



+498 Profil

icon Re: Parking prostor ispred zgrade04.09.2012. u 08:18 - pre 140 meseci
@btomic

Ne bi bilo bas najidealnije resenje samo oznacavanje prostora, jer tu dolaze razliciti ljudi, spomenuo sam da je tu dom zdravlja :) A da zovem pauka nekome ko je stao da ode u dom zdravlja, stvarno nemam srca... Sve je njih muka naterala da tu dodju, ne bih zeleo ikome ista da ucinim na zlo. Ali samo zelim da ne zagradjuju parking svaki dan u vreme rada doma zdravlja. "Za nauk", sigurno nikad ne bi ni proslo, jer su tu uvek razliciti ljudi sa cele opstine.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

btomic
Branislav Tomić
Nezaposlen
Novi Beograd

Član broj: 296011
Poruke: 24



+196 Profil

icon Re: Parking prostor ispred zgrade04.09.2012. u 08:38 - pre 140 meseci
Citat:
Zlatni_bg: @btomic

A da zovem pauka nekome ko je stao da ode u dom zdravlja, stvarno nemam srca...


Verujte mi da sam puno puta bio kolima u domu zdravlja ali mi nikada nije palo napamet da zagradim izlaz sa nekog parkinga. Nemojte misliti da se tu stalno parkiraju neki koji prvi put u životu dolaze u dom zdravlja. Sve su to ljudi koji povremeno dolaze i koji nisu meka srca kao vi već bezobzirni i bahati vozači koji misle da je njihovo vreme mnogo dragocenije nego vaše, pa zašto da ga gube oni u traženju parkinga kad možete vi.

Slažem se da grad nije rešio problem parkiranja posetilaca doma zdravlja ali to nije vaš problem. I ne brinite, vest da sa mesta na kome je napravljena nova signalizacija pauk brzo nosi automobile isto tako brzo će se pročuti.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Parking prostor ispred zgrade04.09.2012. u 08:57 - pre 140 meseci
Izvadi vlasnički list za celu zgradu i videćeš na kom placu zgrada ima pravo korišćenja. E sad kako proveriti šta spada u taj plac ne znam ali verovatno preko katastra. Isto tako ne znam baš zakon o stanovanju ali pretpostavljam da predsednik skupštine stanara donese odluku o iznajmljivanju parking mesta i na osnovu toga se potpiše ugovor sa svakim stanarom za parking mesto.
 
Odgovor na temu

btomic
Branislav Tomić
Nezaposlen
Novi Beograd

Član broj: 296011
Poruke: 24



+196 Profil

icon Re: Parking prostor ispred zgrade04.09.2012. u 09:11 - pre 140 meseci
Citat:
jnk: pretpostavljam da predsednik skupštine stanara donese odluku o iznajmljivanju parking mesta


Nijednu odluku vezanu za zgradu ne donosi predsednik već skupština stanara. Skupština mora imati kvorum (više od polovine vlasnika stanova) a odlučuje većinom glasova prisutnih. Ovo važi za tzv. tekuće održavanje, u koje spada i odluka o iznajmljivanju parkinga.
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
178.148.0.*



+498 Profil

icon Re: Parking prostor ispred zgrade04.09.2012. u 09:12 - pre 140 meseci
Ma ne, ne radi se o parking mestima, vec celokupnom parkingu, kome bi trebalo da svako iz zgrade kome treba ima pristup :) Mnogo je i jednostavnije a i za potpisivanjem raznih ugovora ponaosob nema potrebe. Pretpostavljam da se sve to o zemljistu proverava u opstini? Da li je neko radio nesto slicno mozda?

@btomic, ima nazalost istine i u svemu tome, ali jednostavno ne zelim da razmisljam... Neko od njih je stvarno u problemu, i ne zelim da stvaram jos veci. Tako da bi bilo najbolje da prodje ova prica sa parkingom, nadam se samo da ce neko moci da mi napise kako ide procedura provere tog poseda zemljista :)

Hvala vam svima!
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Parking prostor ispred zgrade04.09.2012. u 10:06 - pre 140 meseci
Sve sto ti treba je lanac i katanac. I malo dobre volje sa par komsija koji pizde zbog istog problema. Eno ti tamo u boloku 70 na Novom Beogradu, gde su "Kinezi", sve zgrade koje su tu u okolini trznog centra su zagradile svoje parkinge tako sto su razvukli lanac od drveta do drveta preko ulaza. Pritom, zgrade i parkinizi izmedju njih su tako rasporedjeni da bog sveti zna sta kome tu pripada, ako uopste i pripada, jer je vrlo moguce da su to javne povrsine. Mislis da je tu neko nekog pitao?
Inace, ako taj parking pripada vasoj zgradi, sigurno da ti nisu potrebni nikakvi posebni zahtevi i dozvole. To ti je isto kao i da uvodis interfon u zgradu npr, da bi kontrolisao kretanje ljudi kroz taj privatni posed. To je sve stvar internog dogovora na nivou skupstine stanara.
Realno...
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Parking prostor ispred zgrade04.09.2012. u 10:51 - pre 140 meseci
Ili recimo ovako nekim običnim obaveštenjem rešite problem


 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Parking prostor ispred zgrade04.09.2012. u 11:33 - pre 140 meseci
Citat:
boyan3001:
Sve sto ti treba je lanac i katanac. I malo dobre volje sa par komsija koji pizde zbog istog problema. Eno ti tamo u boloku 70 na Novom Beogradu, gde su "Kinezi", sve zgrade koje su tu u okolini trznog centra su zagradile svoje parkinge tako sto su razvukli lanac od drveta do drveta preko ulaza. Pritom, zgrade i parkinizi izmedju njih su tako rasporedjeni da bog sveti zna sta kome tu pripada, ako uopste i pripada, jer je vrlo moguce da su to javne povrsine. Mislis da je tu neko nekog pitao?
Inace, ako taj parking pripada vasoj zgradi, sigurno da ti nisu potrebni nikakvi posebni zahtevi i dozvole. To ti je isto kao i da uvodis interfon u zgradu npr, da bi kontrolisao kretanje ljudi kroz taj privatni posed. To je sve stvar internog dogovora na nivou skupstine stanara.


To što neko zagradi javno parking mesto katancem apsolutno nema veze sa ovom pričom i da sistem funkcioniše tako nešto bi se žestoko kažnjavalo. Isto kao kad naprave one nadstrešnice ili neki su toliko drski da naprave i mini kuće/garaže na parking mestu na kojem su oni zacrtali da je njihovo.



 
Odgovor na temu

Sava
Sava Stajic
Beograd

Član broj: 6587
Poruke: 1483



+326 Profil

icon Re: Parking prostor ispred zgrade04.09.2012. u 15:48 - pre 140 meseci
Sve te površine i kao takve ne bi smele da budu ograđene od strane pojedinaca. Isto se odnosi i na dvorišta zgrada. Postala je moda da novopečeni vlasnici socijalističkih stanova otkupljenih za koju stotinu maraka misle da su Bogovi i da mogu da rade šta hoće. Svako takvo nasilno zatvaranje nekog takvog prostora je ograničenje slobode kretanja što je ustavna kategorija. Takvi vlasnici su vlasnici jedino stanova sve drugo potpada pod neke druge kategorije. Inspekcija bi morala da reaguje na prijave po takvom ponašanju.

Sa druge strane postoji mogućnost dobijanja rešenja od strane Sekretarijata za saobraćaj po osnovu zahteva koji mora biti razložan i osnovan. U nekim slučajevima takvo mesto može da bude naplaćeno (mislim da se plaća godišnje) dok je u drugim slučajevima besplatno (invalid na primer). Prema tome skupština stanara bi morala da podnese takav zahtev pa ako bude odobren postavljaju se odgovarajući saobraćajni znakovi kojima se obaveštava da je tu parking prostor za posebnu namenu.
Moj izabrani lekar je Željko Mitrović!
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Parking prostor ispred zgrade04.09.2012. u 19:43 - pre 140 meseci
Citat:
jnk:
Citat:
boyan3001:
Sve sto ti treba je lanac i katanac. I malo dobre volje sa par komsija koji pizde zbog istog problema. Eno ti tamo u boloku 70 na Novom Beogradu, gde su "Kinezi", sve zgrade koje su tu u okolini trznog centra su zagradile svoje parkinge tako sto su razvukli lanac od drveta do drveta preko ulaza. Pritom, zgrade i parkinizi izmedju njih su tako rasporedjeni da bog sveti zna sta kome tu pripada, ako uopste i pripada, jer je vrlo moguce da su to javne povrsine. Mislis da je tu neko nekog pitao?
Inace, ako taj parking pripada vasoj zgradi, sigurno da ti nisu potrebni nikakvi posebni zahtevi i dozvole. To ti je isto kao i da uvodis interfon u zgradu npr, da bi kontrolisao kretanje ljudi kroz taj privatni posed. To je sve stvar internog dogovora na nivou skupstine stanara.


To što neko zagradi javno parking mesto katancem apsolutno nema veze sa ovom pričom i da sistem funkcioniše tako nešto bi se žestoko kažnjavalo. Isto kao kad naprave one nadstrešnice ili neki su toliko drski da naprave i mini kuće/garaže na parking mestu na kojem su oni zacrtali da je njihovo.

Ja pricam za slucaj kada je parking prostor u okviru neke zgrade, u pravnom smislu. To je potpuno ista situacija, koja se moze sresti sirom centra grada, gde ima starih kuca sa kolskim prolazom u dvoriste. Taj parking prostor pripada zgradi i nije javan i stanari opusteno mogu da zatvore kapiju i stave taj prostor pod kljuc. O tome ja pricam. Dakle sve zavisi da li je taj parking prostor javni ili pripada zgradi. Ako pripada zgradi mozes i bastu tu da pravis, ako se dogovoris sa stanarima.
Realno...
 
Odgovor na temu

Zlatni_bg
Nikola S
Beograd

Član broj: 65708
Poruke: 4420
*.dynamic.sbb.rs.



+498 Profil

icon Re: Parking prostor ispred zgrade04.09.2012. u 22:06 - pre 140 meseci
Citat:
Sava:
Sve te površine i kao takve ne bi smele da budu ograđene od strane pojedinaca. Isto se odnosi i na dvorišta zgrada. Postala je moda da novopečeni vlasnici socijalističkih stanova otkupljenih za koju stotinu maraka misle da su Bogovi i da mogu da rade šta hoće. Svako takvo nasilno zatvaranje nekog takvog prostora je ograničenje slobode kretanja što je ustavna kategorija. Takvi vlasnici su vlasnici jedino stanova sve drugo potpada pod neke druge kategorije. Inspekcija bi morala da reaguje na prijave po takvom ponašanju.

Sa druge strane postoji mogućnost dobijanja rešenja od strane Sekretarijata za saobraćaj po osnovu zahteva koji mora biti razložan i osnovan. U nekim slučajevima takvo mesto može da bude naplaćeno (mislim da se plaća godišnje) dok je u drugim slučajevima besplatno (invalid na primer). Prema tome skupština stanara bi morala da podnese takav zahtev pa ako bude odobren postavljaju se odgovarajući saobraćajni znakovi kojima se obaveštava da je tu parking prostor za posebnu namenu.



Postoji razlika izmedju "ogradjene" i "zasticene od parkiranja tudjih automobila", pre svega, uostalom nisi naveo kao kakve? Ne mozes mi reci da su svi privatni parkinzi zgrada u Beogradu ilegalno "postavljeni"... I ne bih bas rekao da sam ikome ogranicio slobodu kretanja, samo tu vise ne moze proci automobilom, a nije da igde moze da izadje na drugu stranu pa da mu je potrebno tu da prolazi. Ogranicavanje slobode kretanja je nesto drugo.

A za drugu stvar sto si napisao, zasto bi se placalo nesto poput zakupa sekretarijatu za saobracaj, ili gradu, kome vec, ako nije zemljiste koje je u njihovom vlasnistvu? Kao da placam komsiji zato sto sam postavio sto na sredinu svoje dnevne sobe?! Molim te, pojasni sve ovo sto si napisao i dobro argumentuj, jer meni iskreno trenutno deluje kao gomila netacnih stvari.
THE ONLY EASY DAY WAS YESTERDAY
 
Odgovor na temu

damic
službenik, banka

Član broj: 268851
Poruke: 58
91.240.7.*



+6 Profil

icon Re: Parking prostor ispred zgrade21.09.2012. u 12:26 - pre 140 meseci
Mogu da navedem primer kako smo problem parkiranja uglavnom uspeli da sredimo u nasem dvoristu. Lokacija - Bgd, izmedju Kalenica i Crvenog Krsta, ulaz u dvoriste iz ul. Bozidara Adzije, prolaz tik do adventisticke crkve. Vozila ciji vlasnici stanuju u zgradi, nesto preko 80, raspolozivih mesta oko 60. U prizemljima su brojni lokali, kancelarije, u blizini saobracajna skola, Univerzitet B.Adzija, pozoristance Puzic, adventisticka crkva, policijska stanica a masovno su se parkirali preko dana i ljudi koji su radili u okolnim ulicama. Problem sa parkiranjem je bio takav da cesto puta radije nisam koristio kola, da posle ne gubim zivce, drezdim i cekam parking mesto dok neko ne izadje.

Kombinacije sa lancima, rampama, stubicima i sl na ulazu u dvoriste nisu imale sanse jer bi odmah bile onesposobljene zbog velikog broja korisnika parkinga, drugo, iza rampe ispod glavne zgrade je vatrogasni prolaz sto je bio razlog vise. Prvo, izvrsena je provera u opstini da dvoriste stvarno pripada nasim zgradama. Predsednici skupstina kucnih stanara su napravili spiskove vlasnika vozila – stanara, ali naravno samo pravih registrovanih, sa prebivalistem na nasoj adresi. Vlasnici vozila, dobili su odgovarajuce nalepnice koje su zalepljene na vetrobransko staklo vozila. U dvoristu je u saradnji sa upravom za garaze i parkiralista (valjda se tako zove) izvrseno obelezavanje parking mesta a na ulaz u dvoriste stavljen znak zabranjeno zaustavljanje i parkiranje sa napomenom: izuzev za vozila sa posebnom dozvolom i onaj plavi znak sa paukom.

U pocetku, kad su postavljeni znakovi zabrane, ljudi sa strane su nastavili da parkiraju ali posle nekoliko akcija parking servisa, pri cemu su kupili po desetak vozila dnevno, sto se naravno odmah procuje, padobranci su prestali sa parkiranjima. Povremeno, tu i tamo, opet se neko pojavi sa strane ali generalno, nekako smo resili problem.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Parking prostor ispred zgrade

[ Pregleda: 20386 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.