Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815158 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)27.10.2005. u 10:54 - pre 225 meseci
Citat:
flylord: Kako si regulisao?

Trajno :)
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

borko80
Bgd

Član broj: 23507
Poruke: 15
*.73.eunet.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.10.2005. u 17:40 - pre 225 meseci
Ako je neko zavrsio civilno sluzenje, hteo bih da kaze da li su i sta pisali
na strani 11 civilne knjizice u odeljku osposobljenost. I interesuje me koliko
je dobro za kasniji period (posle vojske) da se ima visoka ocena sa osluzenja civilne (cinimi se cetvorka)
 
Odgovor na temu

dejan,
Beograd

Član broj: 61886
Poruke: 126
212-200-135-177.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.10.2005. u 20:23 - pre 225 meseci
Ma kakve bre ocene,koga to još interesuje.To je još jedna u nizu gluposti u VJ.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)30.10.2005. u 23:04 - pre 225 meseci
Ovde me vise nista ne iznenadjuje... tako da, mozda neka buduca garnitura vojnih ministara ili politicara odluci da nas, sa civilnog, umesto na vojne vezbe salje da vrsimo "drustveno koristan" rad... Pravljenje nasipa, kopanje i izgradnja puteva i niz drugih zanimljivih aktivnosti... Za vreme Tita to se radilo sa "neposlusnim" studentima, a ovde u Srbiji se stvari cudno okrecu i ponavljaju. Mene licno zab*** za ocenu, i nadam se da ih vise nikad necu videti u zivotu.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

flylord
Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.11.2005. u 13:11 - pre 225 meseci
Eh, da se javno pohvalim na ES-u, od danas sam zavrsio i ja sa prinudnim radom za drzavu, tako da sam konacno konacno slobodan, i mogu da se posvetim razvoju necega mnogo lepog, i mnogo dobrog ES2
poz
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.11.2005. u 13:16 - pre 225 meseci
jel bilo skracenja?
tj da li je ovo skorasnje skidanje 3 meseca uticalo?
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.11.2005. u 18:59 - pre 225 meseci
eee da se pohvalim i ja :)
free like a bird :)
 
Odgovor na temu

dejan,
Beograd

Član broj: 61886
Poruke: 126
212-200-135-1.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.11.2005. u 13:27 - pre 224 meseci
U vojsci totalno rasulo!!!Opet mrtav vojnik i trovanje preko 40 vojnika

http://www.b92.net/info/vesti/u_fokusu.php?id=2
 
Odgovor na temu

dejan,
Beograd

Član broj: 61886
Poruke: 126
b208.ppp-bg.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.11.2005. u 14:00 - pre 224 meseci
Samo ne znam koliko još vojnika treba da umre da bi neko nešto preduzeo,10,50,100?
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)04.11.2005. u 16:46 - pre 224 meseci
Ja samo ne znam kome vise nije jasno da ovo sto se u ovom momentu naziva Vojska, nema veze vise sa pojmom Vojske koji narod ima u glavi. Otpustiti dzabalebarose po odsecima i raznim stabovima, isto vazi i za nepotrebni oficirski kadar, penzionisati tonu generala i kojekakvih likova sa cinovima -> tu bi otislo 2/3 zaposlenih u vojsci (kojih ima oko 35 000). Profesionalce ne dirati (vojnike i ljude na terenu) -> povisiti im plate, da mogu da zive barem na ivici dostostojanstva (ovo sto sad imaju je smejurija), i raspisati konkurs za Profesionalne vojnike. Ukinuti redovno sluzenje. Neznam sta je tu ne normalno i ne moguce, ovoj zemlji treba Vojska a ne ovo predimenzionisano sra*** sa prasicima na celu i dzabalebarosima po Beogradu, koji prevrcu papire... dok uplaseni regruti, pod prinudom zakona, cuvaju granicu i nalaze se na najopasnijim mestima - bez valjane obuke, podrske i opreme.

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 04.11.2005. u 17:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.11.2005. u 00:08 - pre 224 meseci
Citat:

Peticija vojnika na odsluženju u smederevskom „Milanu Blagojeviću“

Vojnici civili kao robovi
U preduzeću „Milan Blagojević“ AD iz Smedereva, koje proizvodi čuvene šporete „smederevce“, dvadesetak mladića rade kao robovi. Reč je o regrutima koji vojni rok služe u civilu, u firmi koja je delimično u privatnom vlasništvu. Za svoj rad plaćeni su svega 353 dinara mesečno koliko iznosi vojnička plata.

Smederevski vojnici nedavno su potpisali peticiju u kojoj kažu: „Tražimo reagovanje nadležnih organa, s obzirom na to da na mestu na kojem smo raspoređeni radimo poslove sklapanja proizvoda u proizvodnji. Naime, saglasni smo da obavljamo civilnu službu u organizacijama od opšteg društvenog značaja i na taj način pomognemo društvu. Mišljenja smo da poslovi koji se obavljaju u AD „Milan Blagojević“ iz Smedereva nisu društvenog karaktera, već su direktno u finansijskom interesu vlasnika akcija firme.“

Slučaj ovih prigovarača savesti razmatrao je nadležni vojni odsek, a rezultat je da regruti i dan-danas proizvode „smederevce“.

Aktivista Regionalnog centra za prigovor savesti Vojvodine Goran Duković kaže za „Blic“ da to nije nikakav društveno-koristan rad, već je reč o „klasičnom robovlasničkom položaju na početku 21. veka“.

- Imajući u vidu prosečnu radničku platu u Srbiji, izračunali smo da preduzeće u kom radi 25 prigovarača savesti mesečno uštedi od 200.000 do 250.000 dinara. Deo tog novca ide u nečiji privatni džep. Osim toga, regruti zauzimaju nečije radno mesto - objašnjava Duković za „Blic“.

- U pravnoj službi Ministarstva odbrane su nam kazali da su te firme na spisku i da nije problem što prigovarači tamo dolaze, već je problem do nadležnih vojnih okruga koji su te firme stavili na spisak - kazao je Duković.

On je dodao da se direktori pojedinih ustanova prema prigovaračima savesti ponašaju „u najmanju ruku kao generali“. Prema njegovim rečima, mnogi od nadležnih u ustanovama određenim za civilnu službu iživljavaju se na regrutima, terajući ih da rade najteže poslove, čak i noću. Ukoliko se regruti požale, obično bivaju prebačeni na redovno odsluženje vojnog roka - pod oružjem, u tzv. kaznene kasarne.

- Time se krši jedno od njihovih osnovnih ljudskih prava - pravo na prigovor savesti - kategoričan je Duković.

Dukovićevu priču potvrđuje slučaj D.J. iz Vršca i D.G. iz obližnjeg Pavliša. Kada su prošle godine odlučili da idu na civilno služenje vojnog roka, njih dvojica nisu ni sanjali šta ih čeka u zabačenom restoranu Crvenog krsta na vršačkim planinama gde su raspoređeni. A čekao ih je direktor Boško Mitrašinović koji ih je tretirao kao robove. Mitrašinović je D.G. i D.J. terao da rade najteže poslove, često i prekovremeno. Morali su da peru klozete, zavlače se u nepristupačnu šumu i seku drva, nose betonske stubove... Svaki dan je, prema sopstvenoj tvrdnji, D.G. morao da pešači dvadesetak kilometara, koliko je njegova kuća udaljena od restorana, jer Mitrašinović nije hteo da mu obezbedi prevoz. Kada bi zakasnio, Mitrašinović bi ga izbacivao iz restorana. On i D.J. izbacivani su u mrkli mrak i na ciču zimu i kad bi na večeru u restoran dolazili Mitrašinovićevi prijatelji. Pošto je bio u prilici da izrabljuje regrute, Mitrašinović je čak otpustio sve zaposlene u restoranu, izuzev glavnog kuvara i konobara. Žalili su se D.J. i D.G. vojnim odsecima u Vršcu i Zrenjaninu, ali Mitrašinović je, prema rečima D.G., komisiji koja je došla da proveri njihov položaj organizovao večeru u restoranu i slučaj je zataškan. Posle svega, Mitrašinović je izbacio D.J. i D.G. iz restorana i poručio im da više ne dolaze.

Epilog je da je D.G. 1. avgusta dobio poziv za redovno odsluženje vojnog roka.

- U vojnom odseku su mi rekli: „Sad si naj... Ideš u kaznenu kasarnu u Požarevac“ - u očajanju kaže D.G. za naš list.

Dejan Vukelić

http://www.blic.co.yu/danas/broj/strane/tema.htm

Posle ubistava, samoubistava, trovanja, itd. na redovnom služenju evo sad i ovo na civilnom.
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.tippnet.co.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.11.2005. u 01:26 - pre 224 meseci
Nista novo.

I skoro svim organizacijam crvenog krsta je tako.

Iz mog licnog iskustva:

1. Crveni krst se ne bavi nikakvim humanitarnim aktivnostima, nego se sva sredstva koriste za bogacenje rukovodecih osoba
2. Vojnici na civilnom sluzenju su besplatna radna - "robovi" - koja rade sve sto im se naredi
3. Kuhinje crvenog krsta vise ne postoje - pretvorene su u luksuzne kafice u kojima rade vojnici na civilnom sluzenju.

Ako imas vezu u crvenom krstu tada ni ne moras da dolazis nego mozes i dalje da radis sta si i do sada radio. U slucaju da dodje kontrola nema teorijske sanse da dokazu da nisi na radnom mestu posto crveni krst ima objekte po celom gradu.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.11.2005. u 03:18 - pre 224 meseci
Mislim da je jako dobro otici na civilno sluzenje. Ako nista drugo, da bi se na licnoj kozi uverili u kakvom je raspadu drzava.

To se najbolje vidi iz funkcionisanja javnih preduzeca, bolnica itd... Znaci pocev od primanja u ustanovu i razgovora sa sefom za kadrove, ili osobom koja treba da proceni gde treba da te posalje, pa do svakodnevnog odnosa i kolicine javasluka, nerada i lopovluka. Takodje, jako bitna stavka je i shvatanje kako ceo sistem funkcionise: izbegavanje svakog posla, izbegavanje svake odgovornosti i pokusaj prebacivanja svega toga na drugoga. Evo ja imam iskustva sa bolnicom i mogu reci da je to jako dobra zivotna skola, jer pre toga sam radio samo po privatnim firmama gde se novac krvavo ZARADJUJE, a ne dobija iz budzeta. Nije ni cudo sto je u Srbiji ovako kako jeste. A jos gore je sto i VJ funkcionise po istom principu, samo sto njeni "sluzbenici" imaju zakonska ovlascenja... jednom recju tragedija!


[Ovu poruku je menjao a1200 dana 07.11.2005. u 04:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

PiceCLuE
Blokovi, NBgd

Član broj: 27338
Poruke: 156
194.106.164.*

Sajt: blokovi.com


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.11.2005. u 08:11 - pre 224 meseci
@a1200:
Evo upravo pišem ovo iz jedne beogradke bolnice gde služim civilno i nažalost potpuno si u pravu.
 
Odgovor na temu

delijaNS
Novi Sad

Član broj: 55365
Poruke: 54
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.11.2005. u 08:50 - pre 224 meseci
jel moguce da niko ne spominje pare koje nam duguju od maja ,zakljucno sa ovim mesecom!
Zar sam im dzabe radio!:-)
Pare legle u VO ali ih odatle niko ne salje!
Btw. "sluzio" sam u S.Kamenici na jednom institutu!
 
Odgovor na temu

smrz
promenio bi

Član broj: 61190
Poruke: 98
82.117.193.*

Sajt: 70.84.131.212/data/toons/..


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.11.2005. u 08:56 - pre 224 meseci
Sledeće godine u maju punim 27 godina, a apsolventski staž mi traje do septembra, oktobra te godine. Zna li neko provereno, da li mogu da odložim vojsku do tada?
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.tippnet.co.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.11.2005. u 13:45 - pre 224 meseci
Citat:
a1200: Mislim da je jako dobro otici na civilno sluzenje. Ako nista drugo, da bi se na licnoj kozi uverili u kakvom je raspadu drzava.

To se najbolje vidi iz funkcionisanja javnih preduzeca, bolnica itd... Znaci pocev od primanja u ustanovu i razgovora sa sefom za kadrove, ili osobom koja treba da proceni gde treba da te posalje, pa do svakodnevnog odnosa i kolicine javasluka, nerada i lopovluka. Takodje, jako bitna stavka je i shvatanje kako ceo sistem funkcionise: izbegavanje svakog posla, izbegavanje svake odgovornosti i pokusaj prebacivanja svega toga na drugoga. Evo ja imam iskustva sa bolnicom i mogu reci da je to jako dobra zivotna skola, jer pre toga sam radio samo po privatnim firmama gde se novac krvavo ZARADJUJE, a ne dobija iz budzeta. Nije ni cudo sto je u Srbiji ovako kako jeste. A jos gore je sto i VJ funkcionise po istom principu, samo sto njeni "sluzbenici" imaju zakonska ovlascenja... jednom recju tragedija!


]


Ja sam tokom mog sluzenja otacbini bio u cak tri drzavne institucije.
Znaci prebacivali su me po potrebi.

Prvo sam bio u Crvenom krstu. Tu sam naucio sve o "humanosti" - lopovluku.

Posle sam bio u osnovnoj skoli. Po meni najkorektnija drzavna institucija. Tamo stvarno svako radi ono sto treba i vise nego sto treba. I niko ga ne prisiljava da to radi. Po meni najbolje organizovana drzavna institucija. Osoblje izuzetno korektno i stvarno se trude ljudi. I potpuno ih shvatam kada se bune i strajkuju jer spram onoga sta rade i koliko rade malo su placeni. Jer danasnja deca su stvarno ne moguca. I stvarno trebas imati zivce i osecaj za taj posao.

Posto je poceo letnji rasput prebacili su me u dom zdravlja. E tamo bas onako kao sto a1200 kaze. U zivotu nisam video veci javasluk i nerad. U principu ima 5% ljudi koji svoj posao obavljaju profesionalno a ostatak osoblja katastrofa. Od 7 do 8 se pije kafa. Od 8 do 9 se natezu sta ce raditi... ali nerade nista. U 9 pocinje dorucak koji se rastegne do 10:30. U 10:30 tek pocinju nesto da rade. U 12 se pakuju posto je vreme da se ide kuci. U 13:00 vec nikoga nema.
U principu to je i meni odgovaralo posto sam svakog dana i ja isao kuci u 12:00 posto vise nije bilo nikoga da me kontrolise gde sam.

Mislim sta reci.... Poceo sam u domu zdravlja da radim racunarsku mrezu posto im nijedan racunar nije umrezen. Uglavnom najveci problem im je bio da nadju majstora koji ce im izbusiti rupe u zidovima. Dzabe ja podesim server i radne stanice i pocnem da razvlacim kablove... kada ne mogu da izbusim zid.
Inace imaju minimum 20 majstora koji posle 8 sati misteriozno nestanu.
Busenje 20 rupa je trajalo 3 nedelje....
To je primer - vrhunac ljudske gluposti. Dodjem da im uradim posao vredan minimum 100.000 din za dzabe a oni traze busilicu 2 nedelje...
Nakraju sam uspeo na jedvite jade da uradim 50% mreze koja je najbitnija....
A tada je vec bio i kraj mog robovanja drzavi.
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.etf.bg.ac.yu.

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.11.2005. u 20:01 - pre 224 meseci
Citat:
smrz: Sledeće godine u maju punim 27 godina, a apsolventski staž mi traje do septembra, oktobra te godine. Zna li neko provereno, da li mogu da odložim vojsku do tada?

U septembru moras da ides, osim ako ti nije ostalo 1-2 ispita do kraja, u kom slucaju mozes da odlozis do decembra. Mada ako imas 2 ispita i ne moraju da te puste, ali ako ti ostane 1 onda bi te najverovatnije pustili do decembra. Osim, ako se do tad ne usvoji da mozes da odlozis vojsku do 31. godine (ili 32 ili tako nesto) a to bi valjda trebalo vrlo skoro da se desi...
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

smrz
promenio bi

Član broj: 61190
Poruke: 98
*.dialup.neobee.net.

Sajt: 70.84.131.212/data/toons/..


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.11.2005. u 21:45 - pre 224 meseci
Citat:
the.kum: U septembru moras da ides, osim ako ti nije ostalo 1-2 ispita do kraja, u kom slucaju mozes da odlozis do decembra. Mada ako imas 2 ispita i ne moraju da te puste, ali ako ti ostane 1 onda bi te najverovatnije pustili do decembra. Osim, ako se do tad ne usvoji da mozes da odlozis vojsku do 31. godine (ili 32 ili tako nesto) a to bi valjda trebalo vrlo skoro da se desi...


Hvala, to su baš lepe vesti, a jel možeš da sa nama podeliš odakle ti ta informacija za odlaganje do 31./32. godine?

I ako neko zna odgovor na sledeće pitanje: da li postoji neki način da izmuvam još koju godinu posle te? Npr. upišem specijalističke ili magistarske studije? Jel to prolazi kao razlog za odlaganje?
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)07.11.2005. u 21:57 - pre 224 meseci
Magistarske studije odlažu služenje vojnog roka do septembra meseca u godini kada puniš 27. Samo ti se ne isplati da ih upisuješ, ukoliko stvarno ne nameravaš da magistriraš. Koštaju od 1.000 eura pa naviše. Mnogo ti je jevtinija jedna druga alternativa odlaganja - nikad nisi kod kuće pa ne možeš da primiš poziv:))) Barem do donošenja novog zakona o vojsci, koji će doći na red u narednim mesecima. Pa onda vidi šta ćeš.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815158 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.