Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815333 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
195.252.89.*

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)10.11.2005. u 17:43 - pre 224 meseci
Na koji razgovor? Mislis na onu komisiju koja kao utvrdjuje da li ce da te prime u civilce? Ta komisija postoji samo na papiru u nekim vojnim odsecima, dok u onim drugim u kojima te zovu na razgovor taj razgovor je samo puka formalnost. Bar je tako u Bg, a i u jos par gradova, mada ne znam nista konkretno za N.S. Sto se tice te potvrde, pretpostavljam da si trebao da im je predas tad kad si podnosio zahtev za civilno, mada ja mislim da po zakonu ta potvrda nista ne vazi, tako da kad im je odneses mogu:
1. da izbace kroz prozor i tebe i potvrdu (ako je sluzbenik tog jutra ustao na levu nogu)
2. da uljudno uzmu potvrdu, a nakon sto izadjes napolje, expresno je deportuju u recycle bin ;)
3. da te zaista posalju tamo gde hoces, medjutim u ovoj proceduri bi morao da imas srece da su svi u lancu pocev od onog ko je uzeo tvoju potvrdu pa do onog u komisiji ko bude odlucivao za tebe ustali na desnu nogu, kao i da ih nije zena iznervirala tog jutra, sto se moram priznati ipak i desava ;) a najbolje ti je da imas neku vezu u vojnom odseku, onda nemas problema.

Elem ne znam koje si godiste, ali ako imas ispod 26/27 godina pitanje je da li ce uopste sad da te posalju u civilno zbog nedostatka mesta, sto si mladji sanse su ti sve manje da odmah odes....
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

markic
Marko Markovic
Novi Sad

Član broj: 10148
Poruke: 210
*.ftn.ns.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)11.11.2005. u 22:35 - pre 224 meseci
Kolega je zbog takve potvrde odmah bio rasporedjen u ustanovu za koju je potvrda bila, a od drugih sam cuo da ako imas takvu potvrdu olaksavas im posao i odmah te salju. Inace salterska sluzbenica u NS-u je vrlo ljubazna (sto pomalo cudi) i svaki put mi sve do detalja objasni, sta god da me zanima.
Potvrdu sam ipak predao.
 
Odgovor na temu

dejan,
Beograd

Član broj: 61886
Poruke: 126
212-200-135-89.dialup.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)12.11.2005. u 00:20 - pre 224 meseci
Citat:
markic
Imam spremnu potvrdu od ustanove koja bi me primila na civilno sluzenje, pa se pitam da li je mozda bolje da i to prilozim pre nego sto mi uopste odobre civilno.


Na koji način si dobio tu potvrdu,preko veze,platio nešto,itd. i koja je to ustanova?
 
Odgovor na temu

markic
Marko Markovic
Novi Sad

Član broj: 10148
Poruke: 210
*.ftn.ns.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)12.11.2005. u 22:11 - pre 224 meseci
Citat:
dejan,: Na koji način si dobio tu potvrdu,preko veze,platio nešto,itd. i koja je to ustanova?

Ma najnormalnije sam otisao kod svog profesora (na FTN-u) i bez ikakvih problema dobio potvrdu!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)16.11.2005. u 09:23 - pre 224 meseci
Citat:
Vojska tuži Divca
N.BIJELIĆ - S.S.ROVČANIN 15.11.2005, 18:57:38

BEOGRAD - Okružno javno tužilaštvo aktiviralo je krivičnu prijavu protiv košarkaškog asa Vlade Divca, koji je, svojevremeno, podneo Vojni odsek Zemun, zbog neodazivanja pozivu i izbegavanja vojne službe. Prijava je prosleđena Saveznom ministarstvu inostranih poslova radi utvrđivanja državljanstva i njegove adrese u Americi.

Interesantno je da je dokument podnet još u vreme Vojnog tužilaštva, koje je prestalo da postoji prošle godine. Predmet je mirovao, dok ga sa ostalim nije preuzelo Okružno javno tužilaštvo, na koje je preneta dalja nadležnost.

Zakonski, čim vojni obveznik koji živi u inostranstvu napuni 35 godina, a ne odazove se pozivu, sledi krivična prijava. Za mladiće u zemlji krajnji rok je 27 godina. Vlade Divac ima 37 godina, pa je moguće da je na osnovu ove odrednice, podneta krivična prijava, još pre dve godine.

Predsednik Srbije Boris Tadić svojevremeno je predlagao da se zaslužni sportisti oslobode služenja vojnog roka. Međutim, od takve vrste amnestije za sada nema ništa. Prema najavama, Zakon o amnestiji na osnovu kojeg vojni obveznici neće biti krivično gonjeni, iako izbegavaju vojsku, je u proceduri. Uskoro treba da se nađe pred Vladom Srbije.

U vrhu Ministarstva odbrane kažu da od služenja vojnog roka, za sada, nisu pošteđeni naši državljani koji žive i rade u inostranstvu. Ovo se odnosi i na sportiste, kao i ostale javne radnike koji su na drugi način doprineli poboljšanju imidža Srbije i Crne Gore. Tek kada Vojska postane profesionalna promeniće se sistem služenja, za sve, pa i za sportiste. Što se tiče njih, postoji poseban program po kome oni služe vojsku. On im omogućava normalan režim sportskih aktivnosti.

Tokom prošle godine na odsluženju je bila veslačka reprezentacija SCG, koja se čak nesmetano i pripremala za Olimpijske igre.


Ovo je iz današnjih Večernjih novosti. U ovoj zemlji stvarno neki nisu pri sebi, u najmanju ruku :S
 
Odgovor na temu

smrz
promenio bi

Član broj: 61190
Poruke: 98
82.117.193.*

Sajt: 70.84.131.212/data/toons/..


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)16.11.2005. u 09:51 - pre 224 meseci
Ne vidim zašto bi sportisti imali tu privilegiju da imaju pravo da treniraju u punom režimu. Pa i u ostalim zanimanjima je pauza loša.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)16.11.2005. u 10:06 - pre 224 meseci
Više sam mislio na to što ako neko slučajno i pomisli da se vrati u SCG na duže vreme, posle ovakvih stvari mu to verovatno više neće padati na pamet. Kao da je državi u cilju da što više ljudi najuri preko granice :)
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+105 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)16.11.2005. u 11:35 - pre 224 meseci
Divac je garant vec uzeo americko drzavljanstvo
mogu samo da ga povuku za ****
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.nero.com.



+7177 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)16.11.2005. u 11:38 - pre 224 meseci
To sto Divac ima USA drzavljanstvo ga zakonski ne oslobadja obaveza prema SCG, jer SCG ne dozvoljava odricanje od drzavljanstva dok se ne regulise vojska - ono, dinar (tj. dzabe zapravo) za u kolo, 2 za napolje ;-)

Mada cudno je da hoce da ga tuze - svako ko je navrsio 27 godina, a drzavljanin je i druge zemlje ima pravo da se prebaci u rezervu i samim tim regulise vojni rok.

Sve u svemu - cirkus... al sta je tu novo :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)16.11.2005. u 11:49 - pre 224 meseci
Pa i Danilovića su kao jurili krajem 90-tih, kada je njegov tim (mislim Kinder) trebalo da igra u Beogradu sa Partizanom. U svakom slučaju kada 99% profesionalnih fudbalera, košarkaša itd. nije išlo u vojsku od raspada SFRJ pa do danas čudno je da samo gnjave Divca. Možda ga malo zezaju zbog Knjaza Miloša, za malo da pokvari planove poštenim i čestitim kupcima. Naravno ne mogu mu ništa, možda mu odrede uslovnu kaznu i da plati 5.000 dinara:) - što je uobičajena kazna onima koji su izbegli služenje.
Kada ne moraju zaslužni sportisti da idu, ne moramo ni mi ostali zaslužni građani - akademski građani koji su završili fakultete, ljudi koji su se smrzavali na ulicama i dobijali batine od policije u borbi protiv Miloševića, trpeli glad, sankcije itd.
Valjda su ljudi shvatili kakvo je stanje u zemlji i da vam niko ništa ne može ukoliko ne želite da gubite vreme sa vojskom.
 
Odgovor na temu

Balša
Srbija

Član broj: 8626
Poruke: 469
*.adsl.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)16.11.2005. u 13:12 - pre 224 meseci
Divac ima i američko državljanstvo, prema tome, shodno članu 305, stav 2, važećeg zakona:

Regrut koji, osim jugoslovenskog državljanstva ima i strano državljanstvo, a služio je vojni rok u inostranstvu, kao i regrut koji, osim jugoslovenskog državljanstva ima i strano državljanstvo, a nije služio vojni rok i stalno živi u inostranstvu, upućuje se na služenje vojnog roka ako lično zahteva, o čemu odluku donosi načelnik Generalštaba.

...neko iz vojnog odseka je popio previše brlje tog dana.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)16.11.2005. u 16:09 - pre 224 meseci
Citat:
Vlada1001Kada ne moraju zaslužni sportisti da idu, ne moramo ni mi ostali zaslužni građani - akademski građani koji su završili fakultete, ljudi koji su se smrzavali na ulicama i dobijali batine od policije u borbi protiv Miloševića, trpeli glad, sankcije itd.


i oni mucenici koji nemaju za dorucak. jedno 30% takvih, po podacima MMF-a.

nego, kao sto znate zene su u rezervnom sastavu vojske, od oktobra 2005.
da li mislite da bi ih trebalo uputiti u medicinske ustanove na jedno 3 meseca?
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)16.11.2005. u 20:24 - pre 224 meseci
Član 305 je do sada selektivno primenjivan, to najbolje znaju ljudi iz dijaspore koji su hapšeni iako imaju strano državljanstvo.
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.11.2005. u 17:29 - pre 224 meseci
Citat:
....Zakonski, čim vojni obveznik koji živi u inostranstvu napuni 35 godina, a ne odazove se pozivu, sledi krivična prijava.Za mladiće u zemlji krajnji rok je 27 godina......

Meni je pocetkom 2005. stiglo resenje da mi se 31.XII 2004. (do tada sam morao napuniti 27 godina, jer sam `77. godiste) vojna obaveza produzava do 35. godine, tako da nije tacno da je kod nas krajnji rok 27 godina. Kamo lepe srece da je tako :)

[Ovu poruku je menjao commissar dana 17.11.2005. u 19:56 GMT+1]
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)17.11.2005. u 21:24 - pre 224 meseci
do 27. imate pravo da odlazete.
do 35. mogu da vas jure, posle se ne ide u vojsku.

ali se ide u zatvor, jer ste ih nadmudrili

sto se prakse tice.... u srbiji se cesto menja i zakon i praksa
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+105 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)19.11.2005. u 18:03 - pre 224 meseci
Znaci blizi se kraj i ovom topicu
Code:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2005&mm=11&dd=19&nav_id=180745
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)19.11.2005. u 18:16 - pre 224 meseci
To tek treba da se vidi, baš im mnogo i ne verujem. Naravno, daj Bože da bude tako :)
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Nemanja Avramović
Član broj: 32202
Poruke: 4391
*.internet.krstarica.net.

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)19.11.2005. u 19:20 - pre 224 meseci
salvation :))))))))))))

samo da se to desi, samo da se to desi...!
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

SuperHero
bg

Član broj: 838
Poruke: 92
217.26.75.*

ICQ: 56837488


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.11.2005. u 19:05 - pre 224 meseci
kada se uzima vojnicka plata (tj pare za prevoz) :) ? zaboravih da pitam, ona sluzbenica u odseku mi nista nije pomenula, samo mi dala poziv da se javim u ustanovu gde cu sluziti civilno ..
bla bla bla ...
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+105 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.11.2005. u 19:13 - pre 224 meseci
ha ha
pa ko mislis da ti da pare
budi srecan ako prvu "platu" dobijes kroz 6 meseci
Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815333 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.