Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815167 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)08.11.2005. u 00:47 - pre 224 meseci
Bio sam juce u vojnom odseku i podigao "najdraze parce papira" - resenje o trajnoj nesposobnosti za vojnu sluzbu. Sad sam i formalno zavrsio svoju pricu o vojsci, nemam reci koliko mi je drago zbog toga. Svima koji su u proceduri za odlaganje i/ili skidanje sa vojske zelim da sto pre to okoncaju (uspesno, razume se). Ostalima koji su na odsluzenju (nebitno kakvom) zelim da im rok sto bezbolnije prodje.


[Ovu poruku je menjao commissar dana 08.11.2005. u 01:48 GMT+1]
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

a4u
Beograd

Član broj: 18046
Poruke: 18
217.26.75.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)08.11.2005. u 01:40 - pre 224 meseci
E nek ti je sa srecom Commissar,
ja inace za 4h35min po 4. put u svom zivotu idem na VMC i nadam se da ovaj put nece opet biti 2 godine nesposobnosti, vec dozivotno, i da cu i ja veceras da se pohvalim tim papirom ...
Al tamo se nikada nista ne zna, pa se mozda javim i iz Bujanovca :)
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
195.252.90.*

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)08.11.2005. u 13:23 - pre 224 meseci
Citat:
smrz: Hvala, to su baš lepe vesti, a jel možeš da sa nama podeliš odakle ti ta informacija za odlaganje do 31./32. godine?

Pa to mi rekao neki ortak, koji trenutno gleda na sve moguce nacine da izbegne vojsku, odlozio je do decembra i to sa 31.g. mu je poslednja sansa, inace mora u decembru, tako da ne sumnjam u to sto kaze, a tu informaciju je dobio od nekog vojnog lica, ali cini mi se da mi nije samo on pominjao to...ja mislim da ce to sada kad budu donosili prvi sledeci novi zakon o vojsci da usvoje...kako mi je on rekao, to ce sigurno da bude, a njemu je samo frka dal ce to da udje u sluzbeni glasnik pre decembra ili ne...mada ovde se nikad nista ne zna...we'll see...
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

Gugliša

Član broj: 17143
Poruke: 87
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)08.11.2005. u 16:07 - pre 224 meseci
Interesuje me da li moze da mi tece radni staz dok sam na odsluzenju civilnog vojnog roka ?

Drugo pitanje je da li mogu negde da radim part-time popodne za vreme civilne vojske ?

Molim vas da mi sto pre odgovorite.
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)08.11.2005. u 17:32 - pre 224 meseci
@a4u: jesi izboksovao sta danas?
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)08.11.2005. u 18:28 - pre 224 meseci
Citat:
Interesuje me da li moze da mi tece radni staz dok sam na odsluzenju civilnog vojnog roka ?

Drugo pitanje je da li mogu negde da radim part-time popodne za vreme civilne vojske ?

Molim vas da mi sto pre odgovorite.

Odgovor na prvo pitanje je ne.A na drugo, možeš, ali samo na crno.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Gugliša

Član broj: 17143
Poruke: 87
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)08.11.2005. u 18:53 - pre 224 meseci
Da li si siguran ? Sta se desava, ako u vojnom odseku kazem da sam student, a na poslu ne prijavim da sam otisao u vojsku ?
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)08.11.2005. u 19:13 - pre 224 meseci
nista se ne desava.
opusteno. vecina ljudi radi i studira dok su u vojsci.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)08.11.2005. u 19:31 - pre 224 meseci
Oni jos nemaju jedinstven kompjuterski sistem... tako da, ako im ti ne kazes (a oni licno ne odu da provere), ne znaju da li ti radis ili ne.

Nije samo vojska u pitanju... Ima vise slicnih slucajeva: pogledaj samo telefone, covek placa pretplatu na broj ili porez na stan, a odavnno je umro Zato sto Poresko ne zna (nema jedinstvenu bazu, vec ima samo svoje podatke), tj. ne proverava kod suda ili opstine da li je neko umro... to ti moras da im kazes... a mozes i da se napravis lud
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)08.11.2005. u 19:37 - pre 224 meseci
@Gugliša: ako ti fizicki mozes da izvedes da radis/studiras i ides u vojsku, to onda nece biti nikakav problem. Nije bas svuda u civilnoj vojsci tako lepo. Npr. ovde, u Valjevu je pogibija ako odes u bolnicu npr. na telefonsku centralu ili u "Srbija sume", dok je centar za socijalni rad daleko podnosljiviji (ako imas posao ili ucis skolu).
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)08.11.2005. u 20:30 - pre 224 meseci
Citat:
a1200: Oni jos nemaju jedinstven kompjuterski sistem... tako da, ako im ti ne kazes (a oni licno ne odu da provere), ne znaju da li ti radis ili ne.

Nije samo vojska u pitanju... Ima vise slicnih slucajeva: pogledaj samo telefone, covek placa pretplatu na broj ili porez na stan, a odavnno je umro Zato sto Poresko ne zna (nema jedinstvenu bazu, vec ima samo svoje podatke), tj. ne proverava kod suda ili opstine da li je neko umro... to ti moras da im kazes... a mozes i da se napravis lud


na srecu svih nas i da nam pozivi zakon iz 2002. ako se dobro secam. nikad nece ni imati. zasto pa i imali.

Citat:
commissar:u bolnicu npr. na telefonsku centralu


pozdrav bivsem kolegi
meni je ostalo nejasno cemu sluze ona 2 zelen dugmeta. 4-to i 5-to po redu
 
Odgovor na temu

a4u
Beograd

Član broj: 18046
Poruke: 18
217.26.75.*



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.11.2005. u 02:19 - pre 224 meseci
Citat:
commissar: @a4u: jesi izboksovao sta danas?


Sta li ce mi rodbina reci kad cuju da sam trajno nesposoban za sluzenje Otadzbini :)

Znaci i ja cu da uzmem taj papir, danas sam zavrsio sve na VMC-u, 3 sata cekanja i 30 sekundi razgovora sa Dr-om i to je to. Cak sam se iznenadio kada su mi rekli rezultate, ocekivao sam dosta duzi i zajebaniji razgovor tamo, ali izgleda da su danas bili raspolozeni da oslobadjaju.

Inace u vezi pominjanja 30/31/32 godine i sluzenja,
znaci postoji PREDLOG Zakona u kome se kaze da se 'lice koje nije odsluzilo vojsku, do kraja kalendarske godine u kojoj puni 30 godina automatski oslobadja od obaveze sluzenja, naravno pod uslovom da do 30-e godine nije izbegavao tu duznost'... Odnosno svi koji su oslobadjani regularno kao privremeno nesposobni, a napunili su 30 godina samo treba da docekaju da se taj Zakon prihvati i neka uzivaju. Eh sad kada ce to da se izglasa niko ne zna :((

A savet mladim regrutima - ne javljajte se na poziv!
U poslednjih 2 meseca sam 5 puta bio u V.O. i 3 puta na VMC-u i niko ziv ne moze da me ubedi da one 'datoteke' koje drze u raspadnutim kartonskim kutijama necemu sluze i da na osnovu toga imaju azurnu evidenciju o regrutima. Stvarno da ima tamo neko iole normalan trebao bi da omoguci otkup vojnog roka za po 100e bukvalno, da se od tih para kupi par kompjutera i da se malo sredi ona sramota...

Sve u svemu, vojsko zdraaaaaaavo sto se mene tice ;)
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.pat-pool.va.sbb.co.yu.



+172 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.11.2005. u 14:29 - pre 224 meseci
@a4u: pa ako imas rodbinu na selu, mozda ces cuti da neces moci da se ozenis :P
Salu na stranu. Nije da su na VMC-u bili raspolozeni za oslobadjanje, ja sam cuo da imaju odresene ruke da oslobode/privremeno oslobode svakoga ko je po bilo kom kriterijumu i u bilo kojoj meri "nedovoljno sposoban" da sluzi.
Neka ti je sa srecom :)
@aleksandaraleksandar: moram pitati coveka cemu sluze ti zeleni dugmici na centrali. Mozda ni on nece znati, a mozda centrale nisu iste. Ako saznam reci cu ti.

Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

smrz
promenio bi

Član broj: 61190
Poruke: 98
82.117.193.*

Sajt: 70.84.131.212/data/toons/..


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.11.2005. u 14:42 - pre 224 meseci
A jel postoji neki način da se smuva privremena/trajna nesposobnost?
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
195.252.90.*

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.11.2005. u 16:52 - pre 224 meseci
Citat:
a4u
Inace u vezi pominjanja 30/31/32 godine i sluzenja,
znaci postoji PREDLOG Zakona u kome se kaze da se 'lice koje nije odsluzilo vojsku, do kraja kalendarske godine u kojoj puni 30 godina automatski oslobadja od obaveze sluzenja, naravno pod uslovom da do 30-e godine nije izbegavao tu duznost'... Odnosno svi koji su oslobadjani regularno kao privremeno nesposobni, a napunili su 30 godina samo treba da docekaju da se taj Zakon prihvati i neka uzivaju. Eh sad kada ce to da se izglasa niko ne zna :((

Ne, nisam mislio na to, predlog je da moze da se odlozi regularno do 30/31, dakle ova sadasnja granica od 27 postaje 30. ;) I meni to zvuci nerealno, ali videcemo... Videcu tog ortaka za par dana, pa cu detaljnije da ga ispitam, pa vam javljam...
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

Gugliša

Član broj: 17143
Poruke: 87
*.yubc.net.



+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.11.2005. u 18:13 - pre 224 meseci
Cuo sam da su nekog decka provalili da uporedo radi i da je u vojsci, pa su ga poslali na redovno odsluzenje u kasarnu. Da li oni imaju pravo na ovokvo nesto ?
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+105 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)09.11.2005. u 18:52 - pre 224 meseci
Pazi , ja znam da je u ustanovi u kojoj sam ja sluzio, referent dogovarao sa regrutima, kada ce da rade, u slucaju da su zaposleni , imaju decu i sl.
Sad verovatno ne moze svima da ucini, zavisi od slucaja
Mozda vojni odsek pravi problem...
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.25.eunet.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)10.11.2005. u 01:05 - pre 224 meseci
Koliko mi je poznato, po zakonu, ne možeš legalno da radiš i da služiš vojsku (bilo civilnu, bilo regularnu) u isto vreme, što znači da staž može da ti ide jedino ako si zaposlen u vojsci, tj. ako si profesionalni vojnik.Uostalom, ni u jednoj drugoj zemlji ne možeš da budeš u isto vreme na odsluženju vojnog roka i zaposlen negde.Razlika je samo u tome što je u većini normalnih zemalja to regulisano tako što dok si u vojsci poslodavac ne može da ti da otkaz, a vojska je dužna da ti pruži nadoknadu.E sad, tako kaže zakon, a ti ako možeš nešto da izmuvaš, pa da budeš prijavljen u firmi dok si na odsluženju vojnog roka, go ahead.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

mannex
ovde

Član broj: 18189
Poruke: 81
*.vdial.verat.net.

Sajt: no site


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)10.11.2005. u 03:12 - pre 224 meseci
Za ljude koji "ne mogu da se žene": Na osnovu čega su vas oslobodili? Može li negde da se nađe spisak uslova za trajno oslobađanje?

Studiranjem u zemlji se odlaže vojska do 27. godine. Za odlaganje preko toga jedino može studiranje u inostranstvu.
siptoP
 
Odgovor na temu

markic
Marko Markovic
Novi Sad

Član broj: 10148
Poruke: 210
*.ftn.ns.ac.yu.



+2 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)10.11.2005. u 14:24 - pre 224 meseci
Da li bi neko mogao da mi kaze koliko vremena prodje od dana kada sam predao zahtev za civilno do dana kada me pozovu na razgovor?
Imam spremnu potvrdu od ustanove koja bi me primila na civilno sluzenje, pa se pitam da li je mozda bolje da i to prilozim pre nego sto mi uopste odobre civilno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815167 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.