Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

regulisanje vojne obaveze (alternativno)

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815255 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zderavko

Član broj: 11554
Poruke: 247
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)25.11.2005. u 21:58 - pre 224 meseci
LoL

U decembru u decemrbu u JNA, poshao sam jaaaa :)

Odoh ja za par dana da isprimam tih moji 5-6 plata pa se vidjamo nekako s'proleca
"All paid jobs absorb and degrade the mind."

"Man will never be free until the last king is strangled with the entrails of the last priest."

 
Odgovor na temu

SuperHero
bg

Član broj: 838
Poruke: 92
217.26.75.*

ICQ: 56837488


Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)26.11.2005. u 18:06 - pre 224 meseci
Citat:
ironman: ha ha
pa ko mislis da ti da pare
budi srecan ako prvu "platu" dobijes kroz 6 meseci
Poz


wtf ? pa vojni odsek ? :) pare za prevoz se dobijaju tek kroz 6 meseci ? :)
bla bla bla ...
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.beotel.net.

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.11.2005. u 00:57 - pre 224 meseci
Ja sam od septembra u JNA ;) ali jos nismo dobili ni markice za prevoz, a kamoli "platu" :)
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+105 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)29.11.2005. u 12:35 - pre 224 meseci
Poslednja plata+naknada za prevoz je isplacena za april-maj t.g. negde sredinom oktobra, pa ti sad racunaj
Poz

[Ovu poruku je menjao ironman dana 29.11.2005. u 13:37 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ironman dana 29.11.2005. u 13:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)01.12.2005. u 19:57 - pre 224 meseci
http://www.blic.co.yu/danas/broj/strane/tema.htm

Regrutacija može da bude ukinuta odmah
Regrutna obaveza u Srbiji mogla bi da bude ukinuta već sada. Vojni stručnjaci tvrde da bi profesionalna vojska bila jeftinija od sadašnjeg aparata. Tako da glavna prepreka ka profesionalizaciji nije novac, već je samo dobar alibi. U čemu je onda problem?

U priči oko profesionalizacije Vojske SCG kamen spoticanja je u činjenici da je to političko i socijalno pitanje, jer bi pojedini oficiri morali da preuzmu obaveze običnog vojnika, a to nije tako jednostavno rešenje.

- Ako uradimo sve kako treba i nađemo dovoljno para za profesionalnu vojsku, možda će već 2007. godine biti ukinuta vojna obaveza - najavio je ministar Vojske SCG, general Zoran Stanković.

Po procenama, danas ima preko 40.000 ljudi na platnom spisku vojske. Po rečima zamenika načelnika Generalštaba Vojske SCG, general-majora Zdravka Ponoša, po evropskim standardima našoj zemlji treba vojska koju čini od 16.000 do najviše 32.000 ljudi.

- Profesionalizacija je pre svega politička odluka i kao takva mora biti i doneta. Nama bi svakako vojska od 25.000 profesionalaca bila mnogo jeftinija nego sadašnja. U ovom trenutku je to važno znati - kaže Zoran Dragišić, vojni analitičar. On dodaje da, međutim, postoji veliki broj profesionalnih vojnika koji bi bili višak.


Višak potpukovnika
- Mi imamo veći broj potpukovnika nego poručnika i to je obrnuta piramida u strukturi činova. I to je problem kod profesionalizacije vojske. Šta raditi sa ljudima koji su već tu. Tako da smo u vrlo nezavidnoj situaciji. Sada se više brine o socijalnim nego o bezbednosnim aspektima vojske. Ne možete da ih izbacite iz vojske, a dok su tu, morate da im dajete platu - kaže Dragišić. Tako se dolazi do stavke u kojoj se slaže većina stručnjaka da bi profesionalna vojska bila jeftinija od sadašnje.

- Sama priča da se nema para ne stoji, jer mi već sada plaćamo više profesionalaca nego što nam treba. Priča oko para postavlja se samo kao alibi priča. Na svaki pokušaj da se profesionalizuje, u Ministarstvu odbrane do sada je bio odgovor: „Nema para“ - kaže Dragišić.

U Ministarstvu finansija kažu za „Blic“ da podržavaju ideju o profesionalizaciji vojske. Vrednost profesionalizacije biće određena tek kada se urade analize i na osnovu strategije koja se radi u Ministarstvu odbrane.

- Ukoliko je godina za profesionalizaciju 2007, sredstva će se planirati u budžetu 2006. godine. Rano je sada govoriti o novcu - kažu u Ministarstvu finansija.

Bojan Dimitrijević iz kabineta predsednika Srbije smatra da je profesionalizacija moguća 2007. ali sa dva preduslova. Da imamo političku odluku i da personalne službe u Ministarstvu odbrane naprave analizu - cene uvođenja profesionalizacije.

- Trenutno radimo na dokumentu „Strateški pregled odbrane“. Moje iskustvo iz Ministarstva odbrane govori da imamo veći broj profesionalnih vojnika i da su oni neadekvatno raspoređeni. Znači, imamo veći broj vozača, kuvara, administrativaca, majstora, ali nemamo dovoljan broj profesionalnih vojnika u borbenim jedinicama - kaže Dimitrijević.


Koliko košta regrut
Trenutno se radi analiza koliko košta običan regrut vojnik, a koliko bi mogao da košta profesionalac. Analiza podrazumeva proračune od uniforme, preko hrane, do obuke... Takođe i koliko je taj uloženi novac vraćen vojsci za šest meseci obuke regruta. Dimitrijević ističe da je SCG već u prelaznoj fazi ka profesionalizaciji vojske i prvi korak je bio uvođenje samo šest meseci obuke.

Po najavama, procene oko cene profesionalizacije trebalo bi da se završe do najavljenog referenduma u Crnoj Gori 2006. Tek tada sa jasno definisanim državnim okvirima može se pristupiti i reformi vojske. Iako bi, kako kaže Dragišić, regrutna obaveza mogla biti ukinuta ovog trenutka jer ima dovoljno profesionalnog kadra, i dalje se lome koplja da li i nadalje treba ostaviti u životu varijantu - rado Srbin ide u vojnike.

- Ideja je, a nadam se da tako misle i u Ministarstvu odbrane, da se i nadalje služi šest meseci, da ljudi koji nisu zainteresovani za ostanak u vojsci posle toga idu kući i za njih prestaje bilo kakva obaveza prema vojsci. A da tih šest meseci oni koji bi želeli da ostanu služe kao baza, platforma za aktivnu vojsku. Znači, ne bi bila ukinuta regrutna obaveza, bar ne u prvom koraku profesionalizacije. U MO sada već ima nekoliko stotina molbi za aktiviranje - ističe Dimitrijević.

Na pitanje ko je najmerodavniji da povuče crtu u priči oko Vojske SCG, Zoran Dragišić odgovara:

- Najviši državni vrh. Ali ko bi preuzeo na sebe da ostavi na ulici 20.000 ljudi?

Željka Jevtić
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.12.2005. u 01:28 - pre 224 meseci
Hey, bash zalosno... a ko meni placa struju?! ko mi placa troskove svakog meseca.... hmmmmm, pa ja moram to da ZARADIM... a zamislite kako bi bilo cool da mi neko isplacuje platu iz budzeta iako ja zaista nisam potreban, i ne radim nista bitno! gde ces bolje!!!!

Nevidim zasto u ovoj zemlji postoji kasta privilegovanih. Sta se dogadja sa radnicima u privatnom preduzecu kad vise nisu potrebni -> otkaz, pa nek se snalaze prema svojim sposobnostima... ovo je smejurija koja se finansira preko nase grbace.
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.yubc.net.



Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)02.12.2005. u 23:46 - pre 224 meseci
http://www.mod.gov.yu/saopstenja.htm#7

Ministar odbrane pokrenuo inicijativu za donošenje Zakona o amnestiji

Ministar odbrane SCG dr Zoran Stanković pokrenuo je inicijativu, kod predsednika Republike Srbije Borisa Tadića i predsednika Vlade Republike Srbije dr Vojislava Koštunice, da se donese Zakon o amnestiji.
Poslednji Zakon o amnestiji u Republici Srbiji donet je 2001. godine i propisao je da se amnestiraju vojni obveznici koji su do 07.10.2000. godine učinili krivična dela zbog neizvršavanja vojne obaveze.
Skupština Republike Crne Gore donela je Zakon o amnestiji kojim su od krivičnog gonjenja, izvršenja kazne i brisanja osude za krivična dela u vezi sa vojnom obavezom, oslobođeni vojni obveznici sa teritorije Republike Crne Gore od 10. avgusta 2004. do 1. septembra 2005. godine.
Tokom ove godine nadležni organi na teritoriji Republike Srbije podneli su 660 krivičnih prijava protiv regruta zbog osnovane sumnje da su počinili krivično delo neodazivanja pozivu i izbegavanja vojne službe (čl. 214. Osnovnog krivičnog zakona), a do 24.11.2005. godine pokrenuta su ukupno 2.474 krivična postupka protiv vojnih obveznika zbog navedenog krivičnog dela (čl. 214), ali i zbog krivičnog dela samovoljnog udaljavanja i bekstva iz Vojske (čl. 217. Osnovnog krivičnog zakona).
Donošenjem Zakona o amnestiji, navedeni broj vojnih obveznika bio bi amnestiran za krivična dela neizvršavanja vojne obaveze, zaključno sa danom stupanja na snagu pomenutog Zakona. Nakon toga, vojni obveznici dužni su da regulišu svoj status u pogledu vojne obaveze propisane Zakonom o Vojsci, javljanjem nadležnom organu (vojnoteritorijalnom organu u zemlji ili diplomatsko-konzularnom predstavništvu u inostranstvu).

[Ovu poruku je menjao Vlada1001 dana 03.12.2005. u 09:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lazar-I

Član broj: 6950
Poruke: 169
*.ptt.yu.



+727 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.12.2005. u 15:15 - pre 224 meseci
Meni lično je bolje u civilnoj vojsci nego u regularnoj mada je to u svakom slučaju gubljenje vremena. Čini mi se da sve poslove koje obavljaju državne (društvene, javne i sl.) organizacije predstavlja samo neku vrstu glume.Važno je da se nešto nalazi na papiru da je odrađeno a nije važno kako je to odrađeno i zašto. Šta ja radim u civilnoj vojsci i zašto? Kakve koristi ima od mene država i društvo kada radim posao koji bi i bez mene bio urađen samo što bi to drugi ljudi odradili, oni koji su inače plaćeni za taj posao. Zar ne bi ustanove koje primaju civilne vojnike trebale da otpuste radnike koji su postali višak dolaskom vojnika i na taj način uštede državi novac. Radnici u tim organizacijama i ranije nisu puno radili a sada baš džabe primaju plate. Recimo ja u bolnici unosim neke podatke i posao koji radnice koje primaju platu obavljaju mesec dana ja završim za pet dana a čak i ne radim puno radno vreme. Mislim da je mnogo korisnije da sam jednostavno platio neku razumnu sumu novca kojom bi država mogla da plati pravog vojnika nego ovako što je nekoliko (ne)radnika dobilo mogućnost da ima još jednu pauzu za kafu.

p.s.
Izvinjavam se ako je ovo već rečeno, mrzelo me je da čitam toliko stranica.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
212.200.74.*



+363 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.12.2005. u 16:16 - pre 224 meseci
Ipak je vojni rok poceo da se sluzi od skoro pa nisu ni mogli pronaci kvalitetnija resenja od sadasnjih. Npr. kod nas se novim Krivicnim zakonikom pokusava uvesti institut drustveno-korisnog rada kao kazna za ucinioce odredjenih kr.dela. Nesto sto npr. u SAD odavno postoji i sto je dugo usavrsavano. Ne mozemo ocekivati da nema teskoca kad uvodimo nesto novo. Ipak, ne svidja mi se ideja o ukidanju vojske kad svugde oko nas ne mirise na dobro. Razumeo bi da smo u Svedskoj ili Nemackoj. Mi imamo vruca zarista kod nas i u okruzenju(Kosovo, Republika Srpska, Vojvodina) i niko ne moze garantovati da nece biti nekih oruzanih sukoba u blizoj ili daljoj buducnosti. Onima koji tvrde suprotno proslo vreme ne ide u prilog. Ali, nadam se da do bilo kakvog sukoba nece doci...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.12.2005. u 16:34 - pre 224 meseci
Welcome to the club...

Kao sto neko onomad rece "Propisi su propisi"... Nisi ti jos video sve, najbolje je sto sam ja gledao izvestaje iz kuhinje - kao sta se servira bolesnicima. Oni imaju 2 tetke koje rade kao nutricionisti, i jedina svrha tamo im je da pisu ono sto im sef kuhinje naredi. Dakle tu su nebuloze o sniclama, uzinama, itd... sve tacno proracunato po zakonu, i to se sve naplacuje iz fonda. A u stvarnosti: Pacijenti sa odeljenja za srcane bolesnike se zale jer vec DVE nedelje jedu burek sa jogurtom... i onda sta da kazes, a napapiru sve uredno napisano.

Plate u zdravstvu su ocajne, prosek plate u bolnici gde sam ja je 18 000, stim sto vecina ima oko 14 000. To je plata jedva dovoljna da se sastavi mesec dana - pod uslovom da imas svoj stan i da zivis kao totalni bednik. Sa takvim platama svi su izgubili bilo kakvu volju, i gledaju da sto vise ukradu ili u vecini slucajeva zabusavaju maximalno... tu su eto, jer nemaju sta drugo da rade, a i bolje da im kaplje nesto nego nista. Maximalno su bezobrazni i neljubazni (primitivni). Naravno ima i onih koji zaista odgovorno rade, ti su ispijeni, umorni, voze se gradskim prevozom i jedva nekako odrzavaju stanje na ivici funkcionisanja. Takvih ima mozda 15%. Ovo ostalo je zrelo za otkaz, za njivu ili gradsku cistocu, posto nista bolje nije u stanju da radi niti zasluzuje, a jedno 40% je zrelo za zatvor. Polako samo posmatraj... sve ce ti se reci samo
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.12.2005. u 16:38 - pre 224 meseci
@fanfon

pa republika srpska nema vojsku. vojvodina takodje. ne znam sta ce ti vojska. da udari po ljudima?
kosovo je pitanje meseci, kada ce biti u istoj situaciji.
sto bi rekao ajnstajn: "kad nestane vojnika nece biti ni ratova".
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
212.200.74.*



+363 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.12.2005. u 16:44 - pre 224 meseci
NIsam ni misli da Republika Srpska i Vojvodina treba da ima vojsku. A daj mi primer sta bi se desilo da se ukine vojska kod nas i pobune se Madjari u Vojvodini i kojim slucajem ih Madjarska podupre svojom profesionalnom vojskom?(na stranu sve pravne reperkusije oko postojanja ove mogucnosti). Hocu da kazem samo da ne treba da se ide naglo kako neki predlazu. Sigurno je da nam je potrebna profesionalna vojska, ali ni sadasnja ne treba da se ukida dok se ne rese goruci problemi. Da se smanji broj regruta?Mozda, ali nisam strucan da o tome govorim.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.12.2005. u 16:46 - pre 224 meseci
Citat:
a1200: Oni imaju 2 tetke koje rade kao nutricionisti, i jedina svrha tamo im je da pisu ono sto im sef kuhinje naredi. Dakle tu su nebuloze o sniclama, uzinama, itd... sve tacno proracunato po zakonu, i to se sve naplacuje iz fonda.


posto su meni te dve "tetke" spasile zivot, malo sam se zainteresovao za ono sto se desava tamo, i moram ti reci da gresis.
ti nutricionisti, pogotovo ako su mladji, znaju puno i spremni su da posavetuju svakoga. i to i rade. a to sto su oni jedini u zemlji koji to rade, i sto drzava brine o ishrani koliko i o labudovima, to je druga prica.

Citat:
A u stvarnosti: Pacijenti sa odeljenja za srcane bolesnike se zale jer vec DVE nedelje jedu burek sa jogurtom... i onda sta da kazes, a napapiru sve uredno napisano.


one upravo to i pisu. sta je pacijent trebalo da pojede, a sta je pojeo. mada za tim i nema potrebe jer ionako postoje papiri u centralnoj kuhinji sta je kupljeno tog dana/meseca.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.dhcp-pool-ue.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.12.2005. u 16:53 - pre 224 meseci
Citat:
fanfon: NIsam ni misli da Republika Srpska i Vojvodina treba da ima vojsku. A daj mi primer sta bi se desilo da se ukine vojska kod nas i pobune se Madjari u Vojvodini i kojim slucajem ih Madjarska podupre svojom profesionalnom vojskom?(na stranu sve pravne reperkusije oko postojanja ove mogucnosti). Hocu da kazem samo da ne treba da se ide naglo kako neki predlazu.


upravo to. ne treba da se ide naglo. koristis informacije koje imas. one pomocu kojih odlucujes sta ces da obuces kada pada kisa i sta ces sa svojim zivotom. politika je umece dobre obrade tih informacija. iskopati pravu u shumu beskonacnog broja podataka. i obrada tih informacija ukazuje upravo na ono sto se nece desiti.

a sto se gradjana srbije tice, mogu sutra da prestanu da placaju porez i nema vise drzave. mada Ovo vise nema (ni tehnicke) atribute drzave. pocinje da lici na teritoriju.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.12.2005. u 19:44 - pre 224 meseci
Citat:
fanfon:A daj mi primer sta bi se desilo da se ukine vojska kod nas i pobune se Madjari u Vojvodini i kojim slucajem ih Madjarska podupre svojom profesionalnom vojskom


Mogućnost da se tako nešto desi je verovatno jednaka onoj da sutra slete marsovci i sve nas okupiraju. Zašto uopšte i pričati o takvim (ne)mogućnostima? Uostalom, da nas napadne neka stvarno jaka sila, baš bi nas VSCG odbranila... što smo već imali priliku da vidimo pre par godina.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.12.2005. u 20:07 - pre 224 meseci
@aleksandaraleksandar

Ma radi se o tome da kuhinja lazira sve zivo! Pocev od tog njihovog izvestaja sta je bilo potrebno a sta je pojedeno... koji nije tacan, i nema veze sa realnoscu, pa do laznih faktura i spiskova nabavki - verovatno u dilu sa dobavljacem.

Jedan od najbanalnijih primera je nabavka "mladog" krompira u periodu kad je on kostao 2x vise nego obican... a u stvari dobavljac je isporucio "normalan" krompir. O tome ja pricam.

Zene znaju svoj posao, samo svi zajedno drpaju fond i cute... to je problem. Npr. Lekovi se uzimaju iz apoteke i nezna se gde zavrsavaju... pisu se lazne terapije, lekovi se preprodaju itd... ima primera koliko hoces. Skener se ceka 6 meseci ali ako izvadis cash moze za par dana. Nema slobodnih mesta, ali ako platis odmah se nadje... Rec je o totalnoj kradji/korupciji. Tj. ima zaista DOSTA onih koji muvaju/kradu ili kako se to popularno kaze - snalaze se... o tome ja pricam

[edit]
Ne kazem da je u svakoj bolnici isto... ali je ovako gde sam ja sluzio (jer sam se skinuo :), pa sad rezimiram utiske). Necu dalje pricati ko, kako i gde, jer od toga nemam nista, i ne verujem da ce moja rec ista promeniti (tj. siguran sam 100% da oni koji to treba da znaju vec znaju, ali cute jer imaju svoje dilove - tenderi, procenti od nabavke lekova itd... i onda ono staro, ruka ruku mije - ti cutis o mojim "propustima" ja cutim o tvojim i tako se krug okrece, a drzava placa - odnosno poreski obveznici) . A ovo sto sam rekao je vid samo najsitnije korupcije koja vlada. Treba da vidis kako se organizuju tenderi, trose donacije... to je prica za sebe.

Treba da pogledas parking, nova kola od po 20 000 - 40 000 EU -> Kako od 30 000 din plate??? Neki doktori setaju mobilne od po 300-500 EU, imaju laptop, letuju itd... kako, od cega... pa majku mu, ipak rade u bolnici gde primaju platu kao i svi ostali - ili tu mozda ima neceg drugog?!

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 03.12.2005. u 21:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
212.200.74.*



+363 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.12.2005. u 20:17 - pre 224 meseci
Citat:
Bryan Fury: Mogućnost da se tako nešto desi je verovatno jednaka onoj da sutra slete marsovci i sve nas okupiraju. Zašto uopšte i pričati o takvim (ne)mogućnostima? Uostalom, da nas napadne neka stvarno jaka sila, baš bi nas VSCG odbranila... što smo već imali priliku da vidimo pre par godina.


Osim onih koji su iz vojnih, obavestajnih i drugih poverljivih izvora imali podatke da ce NATO da nas bombarduje 1999.(a takvih je bilo malo), mislim da niko nije ocekivao da ce se to desiti. Pa opet se desilo...

[Ovu poruku je menjao fanfon dana 03.12.2005. u 21:18 GMT+1]
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+744 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.12.2005. u 20:48 - pre 224 meseci
@Bryan Fury

Ja recimo mislim da SCG treba da ima vojsku, i to dobru, opremljenu i profesionalnu. Gde ce ljudi biti zadovoljni i radice svoj posao kako treba. Gde ce se zaposljavati iskljucivo ako se prodje mali zilion testova i provera sposobnosti. Gde ce brojnost biti uskladjena sa potrebama zemlje, i gde ce se odgovarati za postupke i odluke.

Isto tako smatram da ovo sto sada imamo nije ni "V" od Vojske i da se radi o cistom bacanju para i finansiranju nesposobnih kret***... toliko od mene
 
Odgovor na temu

Zeleni zub
Darko Milicevic
dipl mat inf
Paracin

Zeleni zub
Član broj: 14108
Poruke: 877
*.yu
Via: [es] mailing liste



+85 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.12.2005. u 22:24 - pre 223 meseci
@a1200
a> Isto tako smatram da ovo sto sada imamo nije ni "V" od Vojske i
a> da se radi o cistom bacanju para i finansiranju nesposobnih
a> kret***... toliko od mene

Na vojnim otpadima u Paracinu i Cupriji, a verovatno i sirom Srbije
ima svasta za kupiti.
Npr, zastitne maske, NOVE, NEOTPAKOVANE za 100 dinara. Vetrovke M93
sa svim krznima NEKORISCENE 1000 dindzi, pantalone, kosulje i ostalu
garderobu necu ni da racunam. Pazi ovo: Pancirni prsluci 500 din
(neprobuseni ;-) ) ulosci za pancire 200 dinara (mady by Mile Dragic)
itd. itd.

Asovcici, termosi, pribori za jelo...

Puno radio stanica (RUPovki) je kupljeno, a koje su potpuno bile
ispravne, uz male prepravke cujem da ih moje kolege radio amateri
koriste sada i naravno izuzetno su zadovoljni)

Kad sam 2004. bio u vojsci, nalizao sam se svakakvih, ko zna koliko
godina koriscenih zastitinih maski.

Sada je trenutno moj burazer u vojsci i on je za sebe kupio jednu
novu neotpakovanu kojom je zamenio onu koju je zaduzio...

P-R-O-P-A-S-' !
--
ES is the bes' ! ;)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.dial.InfoSky.Net.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: regulisanje vojne obaveze (alternativno)03.12.2005. u 22:41 - pre 223 meseci
Citat:
fanfon: Osim onih koji su iz vojnih, obavestajnih i drugih poverljivih izvora imali podatke da ce NATO da nas bombarduje 1999.(a takvih je bilo malo), mislim da niko nije ocekivao da ce se to desiti. Pa opet se desilo...

[Ovu poruku je menjao fanfon dana 03.12.2005. u 21:18 GMT+1]


Izinjavam se :)
Nije potrebna profi vojska da bi se to znalo ja citao na yahoo 3 dana ranije, cak su i prvog dana bombardovanja napisali kad su avioni poleteli :)

ili mozda ja imam neki poseban yahoo :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: regulisanje vojne obaveze (alternativno)

Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 815255 | Odgovora: 2827 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.