Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?

elitemadzone.org :: TechZone :: Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?

[ Pregleda: 19726 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?04.12.2012. u 07:38 - pre 137 meseci
Imam 3.5KW Magnohromovu TA pec,staru 2-3 godine,radi besprekorno, ali za 2 meseca dva puta je izbacivao zastitini osigurac u TA peci,termostat radi noramlno ukjljucuje i iskljucuje pec,punim je na nesto malo vise od 2(nije ni 2.5).
Da li je u pitanju taj zastitni osigurac,ili je problem sa termostatom?
Pozz!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?04.12.2012. u 09:52 - pre 137 meseci
Mozda termostat ne valja pa se pregreva?

Jel skljoca kada ga okreces?
Proveri i sa instrumentom.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?04.12.2012. u 10:16 - pre 137 meseci
Ma te magnohromove iz "poslednje generacije" su posebno đubre!
Da, baš tako, srpski, a ne onako fensi "trash".
Svastika je nedelju dana provetravala sobu pošto mamlazi u fabrici nisu boju termički finalizirali, a posebno što je i kod nje ta termo zaštita svako malo odreagovala.
Kako sam posle čuo ne samo kod nje.
Nešto tu kod tih peći definitivno nije fabrički usklađeno, nisam detaljisao kad sam to sređivao, nego sam malo tu termo zaštitu odvojio od zida peći, podmetanjem tankog pertinaksa i eno, sad radi bez greške.
Dovoljno je i milimetar odvojiti.
To se kod nje dešavalo odmah po puštanju u pogon, dok je bila nova.
Da li su zabrljali sa izolacijom pa je ona tanja u tom delu prema termozaštiti, da li je promenjena tačka reagovanja, 'tice bi ga znale, uglavnom, eto ti jedne ideje kako da to rešiš.
Normalno, prvo proveri ovo što ti je bakara rekao, jer tržištem haraju baš svakojaki radni termostati,...
... i opet "pirinčani".
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?05.12.2012. u 09:28 - pre 137 meseci
Skljica,kad polako okrecem,cuje se jedan klik,pa posle jos jedan,pretpostavljam da drugi i treci da su vrlo blizu,pa se cuje kao jedan ,,skljoc,,.
Kad je na dvojci pec,to se ne desava,ali kad idem na 2 1/2 desava se ali ne uvek. I ja sumnjam da je ili termostat ili taj termoosigurac. Kad termostat ne bi pravilno radio, onda bi posle iskakanja osiguraca, i ponovnog vracanja u pogon,pec bi onda trebala da bude bas vrela! odnosno da kad bih hteo da je ukljucim da se dopuni,trebalo bi oko 3(maximuma) tek da moze da se dopuni...?
Pozz
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?05.12.2012. u 15:35 - pre 137 meseci
Treba samo jednom da skljocne.
sta kaze instrument?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?05.12.2012. u 16:07 - pre 137 meseci
To je termostat za trofazne peći i kod njega su kontakti za faze pomereni za određeni stepen i normalno je da čuje tri tiha klika kad sasvim lagano pomera dugme.

Pigoza,
odradi ono što sam gore rekao za tu termozaštitu i vozi!
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?06.12.2012. u 02:01 - pre 137 meseci
To pre svega nije termostat, nego termoregulator.
Citat:
Vasastajić
termostat za trofazne peći i kontakti za faze pomereni za određeni stepen i normalno je da čuje tri tiha klika

A tek ovo nije tacno.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?06.12.2012. u 06:49 - pre 137 meseci

Ne prkljaj oko struje, da neb' mor'o da moliš vatrogasce...elektrodistribuciju...koga god...
I ne dovodi ljude u zabunu svojom frustriranošću.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 06.12.2012. u 12:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?06.12.2012. u 09:00 - pre 137 meseci
Termostat,koliko ja znam, a elektrotehnicar sam, ,mora da skljocne tri puta,da ne bi u istom trenutku pec ,,povukla ,, struju,zbog osiguraca, jer to kod 3 i nije opasno ali vec kod 6 jeste,zato se i ostavlja mali zazor prilikom ukljucenja.
Meni je na 2 pec vrela,bojim se da ukoliko to uradim ,ne desi se da se pec onda pregreje?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?06.12.2012. u 10:33 - pre 137 meseci
Ajde onda pokušaj da na tom tvom termostatu pročitaš koliki mu je radni opseg reagovanja izraženo u °C, jer i toga ima raznog na tržištu i obavezno proveri om metrom da nije kojim slučajem neki od kontakata zalepio.
Uradi sve ovo pa javi da nađemo potom najbolje rešenje.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?07.12.2012. u 11:27 - pre 137 meseci
Vazi ,za vikend cu da pogledam i u ponedeljak javljam,pozzz!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?10.12.2012. u 11:55 - pre 137 meseci
Zaboravio sam za vikend da pogledam to sto si mi rekao,ali mislim da sam nasao problem,,Termostrat!
Sinoc kad sam ukljucio TA pec da se puni,stavio sam na 2,5 od maskimalne 3. Medjutim zaboravio ja da vratim sobni termostat da ne duva,tako da kad je pala temperatura na 20 stepeni pec se tokom noci ukljucivala da duva. Ujutru kad sam ustao, pogledam ja a pec se jos puni,kazem sebi verovatno nije se napunila posto je izduvavala,uzmem i okrenem tockic na termostatu(za punjenje) da vidim dokle se izladila,on pokazuje da pec se iskljucuje tek na jedinici,odnosno od jedinice se ukljucuje da se puni, ja pipnem pec ona vrela ne mogu ruku ni na sekund da drzim na pec. Bi mi cudno jer znam da pec na jedinici nema sanse da bude vrela. Pustim pec malo da duva i probam posle nekog vremena opet termostat da vidim na koliko ce se ukljuciti da se puni, i na moje uznenadjene ,sad je pokazivao na 2.5. Ovo bi trebalo da ukazuje da termostat nije ispravan,...vase misljenje?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?10.12.2012. u 13:14 - pre 137 meseci
Dobro, bez obzira na sve pročitaj prvo sa termostata njegov temperaturni radni opseg i proveri da se neki od tri kontakta nije zalepio, a za tu operaciju ćeš morati sondu termostata da izvučeš iz peći i da je dogrevaš upljačem do isključenja...ako isključi.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?10.12.2012. u 14:04 - pre 137 meseci
Stvar je da on dok je pec do 2 iskljucuje a cim ga stavim na jace, na pr 2,5 izgleda ne iskljucuje,probacu...pozzz
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?11.12.2012. u 08:22 - pre 137 meseci
nisam stigo da proverim,meni je cudno to sto kad polako ukljucujem termostat cuju se samo dva,,skljocanja,, a ne tri!
Kad namestim pec na 2, ona iskljucuje i nece termozastita(termosigurac) da proradi, ali ako povecam na 2,5, hoce. Ja sumnjam da neki od kontakta zalepi, i da onda mozda osigurac iskljuci 2 grejaca ali jedan ostane i onda proradi termozastita?
Danas cu da pogledam koliko pise na termoosiguracu-temperatura.
A kako se skida sonda , kako se izvlaci?
Pozz
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?11.12.2012. u 09:03 - pre 137 meseci
Ispratiš kapilaru od sonde od termostata do mesta gde je sonda zavučena u peć, jednostavno je izvučeš i kreneš u proveru.
Pazi da ne savijaš preterano kapilaru da ne bi pukla, mada, kako mi se čini, zrelo je to za zamenu.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Pigoza
Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?12.12.2012. u 08:19 - pre 137 meseci
Znas sta me cudi, ta pec je stara 2-3 godine!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?12.12.2012. u 10:13 - pre 137 meseci
Kam' lepe sreće pa da je starija!
O tome sam ti i pričao u svom prvom postu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Zasto se iskljucuje termo osigurac na TA peci?

[ Pregleda: 19726 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.