Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto NISTE otišli u inostranstvo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic) (HARDTOP topic, by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 547963 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 11:01 - pre 136 meseci
Citat:
tdusko: Pa i ja sam uspeo u DE da otvaram racun mesec dana i nisam ga otvorio, ali ne bih nikad rekao da je DE sh*t zbog toga

Pa, ni ja nisam rekao da je život u UK šit zbog toga. Gde sam to napisao? To je bio odgovor na skitanikinu konstataciju da je birokratija u bSrbiji pakao, a da "tamo" (gde god to bilo) ide sve na par klikova iz fotelje.
Citat:
skitanika: Naravno da crkve mogu da se grade u UAE i da pripadnost religiji može biti važna i za čoveka današnjice, pogotovo kada živi daleko od matične države. Ja lično idem u crkvu ovde mnogo češće nego što sam to činio u Srbiji.

+1 za UAE.
Citat:
skitanika: što se Dušanovog zakonika tiče

U kom veku živiši da li uopšte znaš po čemu je Dušanov zakonik bio značajan? Ah, da to je misterija za "Tesla je emigrirao iz Srbije" likove.

Nego, ima li tamo u Dubaiju kvasa, pihtija i čMaraka? Za alkohol neću ni da pitam, jer ga ne pijem i znam da ga ima u zoni označenoj sa "zabranjeno za muslimane", što je OK.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 11:03 - pre 136 meseci
Citat:
tdusko:Pa i ja sam uspeo u DE da otvaram racun mesec dana i nisam ga otvorio, ali ne bih nikad rekao da je DE sh*t zbog toga jer to nije pravo stanje stvari.

Ma nije stvar u tome, papirologija i birokratija je nesto sa cim moras da se sretnes kad se preselis.
Meni je neverovatno da se taj njegov ortak odlucio za preseljenje u London, nasao covek posao, firma mu obezbedila hotel, novi pocetak i sve to, asimiliacija....I onda posle nedelju dana covek odluci da se vrati zbog problema oko otvaranja racuna hahahaaha :)

To ti je otprilike isto kao da si krenuo da se zenis i odlucis da odustanes jer maticar kasni 5 minuta :)
 
+2

skitanika

Član broj: 311839
Poruke: 59
*.alshamil.net.ae.



+160 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 11:11 - pre 136 meseci
Citat:
Nedeljko
Nego, ima li tamo u Dubaiju kvasa, pihtija i čMaraka? Za alkohol neću ni da pitam, jer ga ne pijem i znam da ga ima u zoni označenoj sa "zabranjeno za muslimane", što je OK.


Ja ti opet dobronamerno kazujem da te ne gledam kao respektabilnog diskutanta usled razloga koje sam ti već objasnio, a koji su, verujem, i tebi sasvim jasni. Ne znam zašto to radiš, ali prestani da uništavaš ovu temu - ne uspevam da se spustim na tvoj nivo, niti to uspeva većina učesnika ovog foruma. Sve ti nešto znaš, a nemaš pojma sa životom. Zašto misliš da bi valjalo da se mlatim sa svakom nebulozom koju ti prospeš ovde? Ne piješ alkohol, nikada nisi bio u UAE, ali znaš gde ima da se kupi i pod kojim okolnostima? Pa jesi li normalan ti?

Lep pozdrav.
 
+2

skitanika

Član broj: 311839
Poruke: 59
*.alshamil.net.ae.



+160 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 11:12 - pre 136 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
tdusko:Pa i ja sam uspeo u DE da otvaram racun mesec dana i nisam ga otvorio, ali ne bih nikad rekao da je DE sh*t zbog toga jer to nije pravo stanje stvari.

Ma nije stvar u tome, papirologija i birokratija je nesto sa cim moras da se sretnes kad se preselis.
Meni je neverovatno da se taj njegov ortak odlucio za preseljenje u London, nasao covek posao, firma mu obezbedila hotel, novi pocetak i sve to, asimiliacija....I onda posle nedelju dana covek odluci da se vrati zbog problema oko otvaranja racuna hahahaaha :)

To ti je otprilike isto kao da si krenuo da se zenis i odlucis da odustanes jer maticar kasni 5 minuta :)


Da li ti stvarno veruješ da se to dogodilo ili ti opcija da Nedeljko ima određene psihičke probleme deluje verovatnije?

Lep pozdrav.
 
+2

skitanika

Član broj: 311839
Poruke: 59
*.alshamil.net.ae.



+160 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 11:51 - pre 136 meseci
Čovek (ako se tako može nazvati) sa pričom "jel znaš ti ko sam ja?" napravio kilometarsku kolonu na Bubanj potoku. Bravo! Vrh.

Beograd -- Dejan Rajčić, poslanik Nove Srbije, nije hteo da plati putarinu na rampi u Bubanj potoku. Umesto da pokaže legitimaciju vikao je na putare, piše Kurir.

Rajčić je, piše "Kurir", revoltiran ponašanjem radnika na naplatnoj rampi, koji su insistirali da pokaže poslaničku legitimaciju da ne bi morao da plati putarinu, zadržavao kolonu automobila čitavih sat i po, tražeći da mu dovedu šefa smene.

"Kada je rekao da je narodni poslanik, radnik ga je ljubazno zamolio da pokaže svoju poslaničku legitimaciju, što je on odbio rečima: "Je l’ znaš ti ko sam ja?"

Radnik je nastavio da insistira da vidi legitimaciju, a Rajičić, koji se u jednom trenutku ipak uhvatio za džep da je pokaže, izvadio je staru, što je dodatno probudilo sumnju", kaže izvor lista i dodaje:

"Umesto da se izvini, Rajičić je parkirao kola na rampi i tako zadržavao kolonu gotovo sat i po i tražio da vidi šefa smene. Veljin poslanik je na kraju seo u automobil i otišao jer se, kako tvrdi izvor Kurira, bukvalno umorio od iživljavanja nad nesrećnim radnicima.

Dejan Rajčić je, prema tvrdnjama Nezavisnog sindikata policije Srbije, u novembru prošle godine vređao policijsku patrolu i pretio da će im skinuti uniforme. Incident je prekinuo tek lider NS Velimir Ilić, koji je naišao u vreme nemilog događaja.

izvor: http://www.b92.net/info/vesti/...category=206&nav_id=689848


Lep pozdrav.
 
+1

urke5
Va

Član broj: 14109
Poruke: 39
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 12:23 - pre 136 meseci
Vidim naslov teme koji je interesantan za svakog pojedinca ove ES zajednice. Svako ko je procitao ponesto iz ovih postova moze da zakljuci da oni koji nisu otisli uvek ce opravdavati svoje razloge zasto nisu, a oni koji jesu uvek ce opravdavati svoje razloge zasto jesu i hvaliti ono tamo gde su otisli.


Moj stav je da su svi oni koji su otisli, otisli su zato sto nemaju m . . da, da se ovde suoce sa stvarnoscu i bore se za sebe i svoje potomke da njima obezbede lepsu buducnost i bolji zivot. Vec su pobegli da bi samo svoje d...pe zadovoljili. Ti koji su pobegli, nikad nece priznati da su gradjani drugog reda, gde gpoda da su, i uvek ce to biti i ostati.

Ne pada mi na pamet da bezim odavde. Ovde sam rodjen. Ovde me je Bog postavio i odredio da budem. Ovde cu da cutim, trpim, smrdim i kukam. Sve i jos vise od toga. Bar sam svoj na svom i kukam svojima. Ovde cu da se smejem, radujem, zelim, nadam, i sve i jos vise od toga. Bar se sa svojma smejem i radujem.


Eto zato nisam otisao i ne pada mi na pamet da idem. Ja sam svoj na svome!!! A, vi?

S`verom u Boga za Kralja i Otadzbinu!
Milos
 
+3

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 12:28 - pre 136 meseci
Citat:
urke5: Ja sam svoj na svome!!!

Neko te prevario, to je anatomski nemoguće.
Pogledaj ti ipak malo bolje na čijem si.
 
+9

urke5
Va

Član broj: 14109
Poruke: 39
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 12:32 - pre 136 meseci
Citat:
Odin D. :Pogledaj ti ipak malo bolje na čijem si.


Ne verujes mi da je moguce? Veruj mi, sve je ovde moguce!
Milos
 
0

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 12:37 - pre 136 meseci
Citat:
urke5:
Vidim naslov teme koji je interesantan za svakog pojedinca ove ES zajednice. Svako ko je procitao ponesto iz ovih postova moze da zakljuci da oni koji nisu otisli uvek ce opravdavati svoje razloge zasto nisu, a oni koji jesu uvek ce opravdavati svoje razloge zasto jesu i hvaliti ono tamo gde su otisli.


Moj stav je da su svi oni koji su otisli, otisli su zato sto nemaju m . . da, da se ovde suoce sa stvarnoscu i bore se za sebe i svoje potomke da njima obezbede lepsu buducnost i bolji zivot. Vec su pobegli da bi samo svoje d...pe zadovoljili. Ti koji su pobegli, nikad nece priznati da su gradjani drugog reda, gde gpoda da su, i uvek ce to biti i ostati.

Ne pada mi na pamet da bezim odavde. Ovde sam rodjen. Ovde me je Bog postavio i odredio da budem. Ovde cu da cutim, trpim, smrdim i kukam. Sve i jos vise od toga. Bar sam svoj na svom i kukam svojima. Ovde cu da se smejem, radujem, zelim, nadam, i sve i jos vise od toga. Bar se sa svojma smejem i radujem.


Eto zato nisam otisao i ne pada mi na pamet da idem. Ja sam svoj na svome!!! A, vi?

S`verom u Boga za Kralja i Otadzbinu!


Totalno gresis. Da si bar citao sta su ljudi pisali pa da i diskutujemo ovako...

 
0

skitanika

Član broj: 311839
Poruke: 59
*.alshamil.net.ae.



+160 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 12:37 - pre 136 meseci
Citat:
urke5: Eto zato nisam otisao i ne pada mi na pamet da idem. Ja sam svoj na svome!!! A, vi?


Tako je, ljudino, samo hrabro i u glavu! Na serdar Janka Vukotića mi ličiš.

Lep pozdrav.
 
+5

urke5
Va

Član broj: 14109
Poruke: 39
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 12:43 - pre 136 meseci
Citat:
ivan.mojsilovic:
Citat:
urke5:
Vidim naslov teme koji je interesantan za svakog pojedinca ove ES zajednice. Svako ko je procitao ponesto iz ovih postova moze da zakljuci da oni koji nisu otisli uvek ce opravdavati svoje razloge zasto nisu, a oni koji jesu uvek ce opravdavati svoje razloge zasto jesu i hvaliti ono tamo gde su otisli.


Moj stav je da su svi oni koji su otisli, otisli su zato sto nemaju m . . da, da se ovde suoce sa stvarnoscu i bore se za sebe i svoje potomke da njima obezbede lepsu buducnost i bolji zivot. Vec su pobegli da bi samo svoje d...pe zadovoljili. Ti koji su pobegli, nikad nece priznati da su gradjani drugog reda, gde gpoda da su, i uvek ce to biti i ostati.

Ne pada mi na pamet da bezim odavde. Ovde sam rodjen. Ovde me je Bog postavio i odredio da budem. Ovde cu da cutim, trpim, smrdim i kukam. Sve i jos vise od toga. Bar sam svoj na svom i kukam svojima. Ovde cu da se smejem, radujem, zelim, nadam, i sve i jos vise od toga. Bar se sa svojma smejem i radujem.


Eto zato nisam otisao i ne pada mi na pamet da idem. Ja sam svoj na svome!!! A, vi?

S`verom u Boga za Kralja i Otadzbinu!


Totalno gresis. Da si bar citao sta su ljudi pisali pa da i diskutujemo ovako...



Kako god Ivane. Prica je za mene zavrsena u svakom slucaju. Raspravljali vi dalje ili ne. Meni je svejedno! Ja sam odavno doneo odluku.
Milos
 
0

skitanika

Član broj: 311839
Poruke: 59
*.alshamil.net.ae.



+160 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 12:44 - pre 136 meseci
Citat:
urke5: Kako god Ivane. Prica je za mene zavrsena u svakom slucaju. Raspravljali vi dalje ili ne. Meni je svejedno! Ja sam odavno doneo odluku.


Ako ti smetamo, a mi da idemo? :-D

Lep pozdrav.
 
0

urke5
Va

Član broj: 14109
Poruke: 39
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 12:45 - pre 136 meseci
Citat:
skitanika:
Citat:
urke5: Eto zato nisam otisao i ne pada mi na pamet da idem. Ja sam svoj na svome!!! A, vi?


Tako je, ljudino, samo hrabro i u glavu! Na serdar Janka Vukotića mi ličiš.

Lep pozdrav.


Priznaj sebi, ne moras nikome drugom, samo sebi. Nemoj ovde! Sebi kad si sama! Jedva cekas da dodjes? A?


Srdacan pozdrav!
Milos
 
0

ivan.mojsilovic
CEO @ Yanado.com
Novi Sad

Član broj: 277882
Poruke: 780
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.yanado.com


+1042 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 12:47 - pre 136 meseci
Citat:
urke5:
Citat:
ivan.mojsilovic:
Citat:
urke5:
Vidim naslov teme koji je interesantan za svakog pojedinca ove ES zajednice. Svako ko je procitao ponesto iz ovih postova moze da zakljuci da oni koji nisu otisli uvek ce opravdavati svoje razloge zasto nisu, a oni koji jesu uvek ce opravdavati svoje razloge zasto jesu i hvaliti ono tamo gde su otisli.


Moj stav je da su svi oni koji su otisli, otisli su zato sto nemaju m . . da, da se ovde suoce sa stvarnoscu i bore se za sebe i svoje potomke da njima obezbede lepsu buducnost i bolji zivot. Vec su pobegli da bi samo svoje d...pe zadovoljili. Ti koji su pobegli, nikad nece priznati da su gradjani drugog reda, gde gpoda da su, i uvek ce to biti i ostati.

Ne pada mi na pamet da bezim odavde. Ovde sam rodjen. Ovde me je Bog postavio i odredio da budem. Ovde cu da cutim, trpim, smrdim i kukam. Sve i jos vise od toga. Bar sam svoj na svom i kukam svojima. Ovde cu da se smejem, radujem, zelim, nadam, i sve i jos vise od toga. Bar se sa svojma smejem i radujem.


Eto zato nisam otisao i ne pada mi na pamet da idem. Ja sam svoj na svome!!! A, vi?

S`verom u Boga za Kralja i Otadzbinu!


Totalno gresis. Da si bar citao sta su ljudi pisali pa da i diskutujemo ovako...



Kako god Ivane. Prica je za mene zavrsena u svakom slucaju. Raspravljali vi dalje ili ne. Meni je svejedno! Ja sam odavno doneo odluku.

Nisam ni mislio da treba da te ubedjujem da ides, vec da gresis ono oko imanja muda.
 
0

skitanika

Član broj: 311839
Poruke: 59
*.alshamil.net.ae.



+160 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 12:49 - pre 136 meseci
Citat:
urke5: Priznaj sebi, ne moras nikome drugom, samo sebi. Nemoj ovde! Sebi kad si sama! Jedva cekas da dodjes? A?


Pa kada pročitam tako neka idiotska izlaganja, poput tvog, poželim da prebacim porodicu i prijatelje ovde i da nikada više ne dođem.

Lep pozdrav.
 
+3

urke5
Va

Član broj: 14109
Poruke: 39
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 12:54 - pre 136 meseci
E, sad necemo da se vredjamo! Ipak bi da prebacis prijatelje, pa cak i zbog tamo nekog "idiota" sa foruma.


Tesko je priznati! Verujem! Mnogo tesko!

Srdacan pozdrav!
Milos
 
0

urke5
Va

Član broj: 14109
Poruke: 39
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 12:55 - pre 136 meseci
Odjavljujem se! Zivi bili!
Milos
 
0

skitanika

Član broj: 311839
Poruke: 59
*.alshamil.net.ae.



+160 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 12:58 - pre 136 meseci
Citat:
urke5: E, sad necemo da se vredjamo! Ipak bi da prebacis prijatelje, pa cak i zbog tamo nekog "idiota" sa foruma.


Tesko je priznati! Verujem! Mnogo tesko!


Ma teško mi je priznati u šta su se pretvorili država i grad iz kojih potičem... nepoznanica mi je odakle izranjaju ljudi poput tebe.

A tema ode u nepovrat...

Citat:
urke5:
Odjavljujem se! Zivi bili!


Aj', uzdravlje.

Lep pozdrav.
 
0

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.unitymediagroup.de.



+99 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 13:12 - pre 136 meseci
Polarizacija, te odsutnost sirine na ovoj temi me enormno zabavljaju, priznajem. Pogotovo kad se krene udarnicki, iza monitora, u svoj svojoj anonimnosti sa prosipanjem teorija.
Ova 'ako vam je toliko lose sto se ne vratite' ili 'ja, Don Kihot 21. veka' me posebno fasciniraju.

Ne znam kako neki ljudi nikada ne do'vate dotle, da covek nije drvo. To mi stvarno nije jasno.
 
0

brux002
Goran Blazin
Web Developer
Svuda po malo

Član broj: 280339
Poruke: 251
cable-188-2-82-86.dynamic.sbb.rs.

Sajt: goranblazin.com


+98 Profil

icon Re: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?25.02.2013. u 13:33 - pre 136 meseci
Kontam da se ovde prepucavaju ljudi oko toga da li otici iz ove zemlje ili ne na pogresnim osnovama i da ne zele ni da pokusaju da razumeju zasto ovi drugi misle drugacije.
Ali kad malo bolje razmislite slicnih primera imate i na mnogo vecem manjem nivou. Sad cu da pokusam da objasnim kako sam ja to shvatio (da li je to ispravno ili ne ne znam, ali mi deluje ovako logicno).

Poceo bih sa malim primerom:

Nedavno sam upoznao Zemunca (nista nemam protiv Zemuna, lik je jednostavno odatle i to je to) koji se hvali time da NIKAD nije otisao van Zemuna. HVALI!

Za njega svako ko se preseli iz Zemuna - bezi od problema umesto da ostane i zalozi se za poboljsanje istog.

Tako isto mozemo gledati i na kucu/ulicu/opstinu/grad/pokrajinu/republiku/kojekakve unije i na kraju Zemlju uopsteno.

Ja sam sebi lepo predstavio da sam ja prvenstveno Zemljanin, pa tek onda Srbin/Vojvodjan/Becejac i tako nadole.

Tako da ja uopste nemam problem sa time da "bezim" odanekle - samo upoznajem druge delove sveta kojem pripadam. (voleo bi da kazem i sire tipa Suncevog sistema, dela galaksija, al rodio sam jedno 200-300 god prerano za to :) )

Zato mislim da ljudi koji imaju osecaj pripadnosti necemu u zavisnosti koliko je taj osecaj velik toliko se pruzaju. Sve izvan tog osecaja ne vole

(disclaimer - uopste ne mislim da oni kojima je taj svet u kojem zive manji od mog su nesto losiji od mene. Priznajem da ih ne razumem ali se ne postavljam iznad njih ni u kom smislu. Svako ima pravo da sebi kroji srecu dogod to ne ugrozava srecu nekog drugog :) )

Ae zivi bili !
Violence is the last refuge of the incompetent.
 
+3

[es] :: Vodič za emigraciju :: Zašto NISTE otišli u inostranstvo?
(Zaključana tema (lock), by Ivan Dimkovic) (HARDTOP topic, by Ivan Dimkovic)
Strane: << < .. 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 547963 | Odgovora: 1603 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.