Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Aliexpress.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1842439 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.07.2016. u 17:12 - pre 94 meseci
2.

Pre ce ti stici posiljka nego obavestenje :)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.07.2016. u 18:23 - pre 94 meseci
Citat:
kana:
Jel ovo znaci da je:

1. Paket na carini
2. Ceka pregled
3. Otvoren
4. Ocarinjen

U pitanjuje kamera od 30evra.

Da li ima smisla zvati carinu i proveriti stanje sa paketom pre nego sto stigne obavestenje iz poste?

Da li je pritom moguce, pre carinjenja, objasniti da je u pitanju vrednost ispod 50 evra i odneti
izvod iz banke, da bi se izbeglo da bez provere odrape carinu, izbeglo podnosenje zalbe i dokazivanja
koje bi pretpostavljam trajalo i jos sa neizvesnim ishodom.


Paket naravno ceka na carinjenje i to trenutno traje od 14 -18 dana !!

Na sva ostala pitanja odgovor je Ne ! A Zasto je to tako ukljucujuci i ovo cekanje , pa ocigledno sa namerom , da se preko naduvane vrednosti uzme vise novca nego sto treba u Cilju Odvracanja gradjana od jeftine kupovine iz Inostranstva !

Kada se smanji takva kupovina , vise novca ostaje za stranacke Tajkune koji ne placaju nikakve dazbine , ni carine ni PDV ! Duguju Milijarde din.
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?13.07.2016. u 21:11 - pre 94 meseci
:(

Prijatelju su pre par dana za telefon od 50-ak evra (doogee x5 max) zaracunali carinu na 70-ak dolara.

Ja se nadam da nece preceniti kameru.
 
Odgovor na temu

cimer
vrsac

Član broj: 79219
Poruke: 349
217.169.220.*



+20 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.07.2016. u 07:01 - pre 94 meseci
stigla ram memorija, 13-og tj juce stigla u srbiju, danas vec kod mene, nikad mi se nije desilo da za 1 dan bude kod mene, živela BG carina
Serbia
Destination Country 2016-07-13 07:53:46 Za carinu
2016-07-13 06:50:02 Prispeće
China
Original Country Tracking information is unavailable in Origin Country.
Tracking number: RS130800974CN
logistics company: China Post Registered Air Mail
Shipping time: 2016-06-22 07:53:29
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?14.07.2016. u 10:00 - pre 94 meseci
To je normalno za male posiljke
 
Odgovor na temu

Britvaa

Član broj: 319194
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.07.2016. u 16:02 - pre 94 meseci
Citat:
Britvaa:
Cao,javljao sam se ranije i pisao kako sam porucio patike od jednog prodavca koji mi je bio jako sumnjiv,i koji je imao obrisanih nekoliko oglasa i ugasena mu je radnja nakon sto sam ja porucio patike.Sa njim sam i dalje u kontaktu preko Whatsapp-a.Broj za pracenje koji mi je dao ne vredi nista,proslo je skoro 20 dana a ne mogu nikakvu informaciju da dobijem na osnovu tog broja,a prodavac mi prica neke price,vidi se da laze,kaze kako paket nece stici za Srbiju jer kao ne moze China Post Air Mail da dostavi do naseg mesta.
Pitao sam da li je moguce da pokrenem povracaj novca iako prodavac vise nema radnju tj nije na sajtu,ovde mi je receno da mogu.Pa sam samo hteo da pitam,da li je isti proces za dispute kao i da mu nije ugasena radnja ili je nesto drugacije?


Cao ljudi.Evo ovako,dispute mi je odobren od prodavca i pise Dispute Finished,ali mi jos uvek nije leglo na racun i na sajtu jos uvek nije stikliran onaj kruzic "refund completed".A refundiranje je zapoceto jos 8og Jula,to je skoro 10 dana,do sad mi nije nikad toliko dugo trebalo da legne na racun.Hoce li sve biti u redu?

Slika:
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.07.2016. u 16:07 - pre 94 meseci
Citat:
kana

Da li ima smisla zvati carinu i proveriti stanje sa paketom pre nego sto stigne obavestenje iz poste?

Nema smisla.
Paketi stoje na carini 13-14 dana, tako da do tada moras da cekas.

Citat:
kana: :(

Prijatelju su pre par dana za telefon od 50-ak evra (doogee x5 max) zaracunali carinu na 70-ak dolara.

Ja se nadam da nece preceniti kameru.

Prijatelj malo laze, jer taj telefon svugde kosta 65-70$ (tj 60€) tako da je carina realno procenila cak i ako je on mozda kupio na nekom popustu.

Citat:
cimer: stigla ram memorija, 13-og tj juce stigla u srbiju, danas vec kod mene, nikad mi se nije desilo da za 1 dan bude kod mene, živela BG carina

Bas mi je drago.
Ajde sad je lepo i detaljno testiraj da vidimo kako si prosao.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?17.07.2016. u 16:08 - pre 94 meseci
Citat:
Britvaa:.A refundiranje je zapoceto jos 8og Jula,to je skoro 10 dana,do sad mi nije nikad toliko dugo trebalo da legne na racun.Hoce li sve biti u redu?

Vidis i sam da proces nije zavrsen.
ne brini, sve je u redu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.07.2016. u 07:46 - pre 94 meseci
Narode, mozi li mi neko pomoci.
Jeste da imam dosta iskustva, ali mi nesto nije jasno. moj broj za pracenje je: RF410264396SG i imam utisak da ta posiljka ide za Hrvatsku, a ne za Srbiju (za mene u Beograd). Pa velim, nisam li nesto pogresio? U pitanju je telefon Umi Rome X.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.07.2016. u 13:31 - pre 94 meseci
Skoro je bilo da jos neko ima takav isti problem , da je posiljka krenula za HR ! Ali se nije javljao da napise sta je bilo na kraju.

U sustini bilo je i ranije ali retko par slucajeva. Nemas razloga za brigu jer za sada neces moci nista da postignes oko toga .

Nego sacekaj da stigne u HR pa vidi sta se desava sa paketom, da li krece ovamo ili ne .

To ces videti na treckingu SG poste . Kada ukucas broj na toj stranici imas link HR poste pa ce tu sve pisati kada stigne u HR.

Ako krene ovamo sve O.K. Ako ga neko tamo podigne , zalba itd.

Evo linka Hr poste gde mozes partiti paket. :

http://www.posta.hr/hpekspres/...siljaka-u-medunarodnom-prometu
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.07.2016. u 14:50 - pre 94 meseci
Citat:
ademare: Skoro je bilo da jos neko ima takav isti problem , da je posiljka krenula za HR ! Ali se nije javljao da napise sta je bilo na kraju.


Javio se .Posiljka je iz Zagreba stigla na nasu izmenicnu postu , samo je taj post ili obrisan ili premesten ...

Evo naso sam u mail notifikacijama

"14.07.2016 19:10
Priprema za izvoz
Zagreb 10003
17.07.2016 12:16
Stiglo u međunarodnu izmeničnu ispostavu
Beograd C Letters 11003
Ipak stize "
 
Odgovor na temu

zozaso
zozinc
sombor

Član broj: 296654
Poruke: 44
212.200.247.*



+1 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.07.2016. u 15:22 - pre 94 meseci
Evo da dopunim malo o singapor postu i hrvatskoj.
Naime pre par dana mi je paket poslat preko sing posta i isto otisao za Hr ali tada sam mislio da je greska jer je 17 track izbacio hrvatsku postu i posle 2 dana je pisalo da je poslato za Srbiju i evo ocarinjeno je i stize , danas mi je takodje jedan paket preko singapor posta poslat za hrvatsku i izgleda da to sada ide tako da nam stizu preko hrvatske i mislim da ce ovo biti brza varijanta jedino sto jos nije usaglaseno oko pracenja pa hrvatska posta izbaci da je destinacija hrvatska a zapravo nije nego je usputna kao sto je i do sada singapor post imao negde ispostavu u evropi.
Ako neko nesto vise zna neka pojasni ,imam jos 2 paketa koja cekam pa cu videti gde ce izbaciti da idu kada stignu u singapur.
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.07.2016. u 18:52 - pre 94 meseci
@bakara

Ne laze prijaltelj, imam pristup njegovom nalogu da bih mogao da mu pomognem
u situacijama kad zaglavi jer je pocetnik.
Na prvoj slici je njegova porudzbina a na drugoj trenutna ponuda kod istog
prodavca, inace najeftiniji primerak je oko 45 evra.

Mozda sam uzeo los primerak za poredjenje ali i kamera koju sam kupio je
sirokog cenovnog raspona pa strahujem da ne odrape preveliku cenu ili naplate
carinu iako je kostala dosta ispod 50evra.

A ovo oko carine nisam imao pojma, nisam dobijao takva obavestenja ranije,
sad traking pregled izgleda kao analiticka kartica podebelog konta.

Pozdrav.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Krsko
Miodrag Krsljanin
Penzioner

Član broj: 323474
Poruke: 249
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?18.07.2016. u 20:04 - pre 94 meseci
Ako krene ovamo sve O.K. Ako ga neko tamo podigne , zalba itd.

Evo linka Hr poste gde mozes partiti paket. :

http://www.posta.hr/hpekspres/...siljaka-u-medunarodnom-prometu[/quote]

u svakom slucaju mnogo hvala i Tebi ademare i svima
 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
95.180.112.*



+42 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.07.2016. u 02:06 - pre 94 meseci
@kana:

Pisao sam o tome, doduse dosta davno, mozda 200 strana unazad. Mislim da niko ne porverava za lako prepoznatljive proizvode koja je tacno njegova cena, bar do pre nekog vremena nisu proveravali tacno. Nego kaze, telefon od 5in je toliko, tablet od 10in je toliko. Pa ti ako uzmes model koji za svoje lako prepoznatljive karateristike blizi donjoj cenovnoj granici platices troskove uvoza mnogo vise nego sto bi racunski trebao, a ako uzmes proizvod blizi gornjoj cenovnoj granici platice mnogo manje nego sto bi racunski predpostavio. Pod pretpostavkom da i nije vise tako, da traze cene za konkretan proizvod, ako postoji veci cenovni opseg, sumnjam da ce neko ko ustanovljava cenu proizvoda da se trudi da nadje sto jeftiniji, za razliku od tebe, kupca, koji ces utrositi dosta vremena da nadjes najpovoljniji sa najboljim ocenama.

Zbog kineskih mahinacija (value 10usd, gift, ...) niko se ne obazire na ono sto pise na dekleraciji, od vecine kineza je nemoguce dobiti fakturu, pa prosto ne postoji nacin da sluzbenik u posti odredi koliko si ti platio posiljku, a naravno da traze da se dostavi printscreen i potvrda iz banke, cekali bismo posiljke po tri meseca sa sadasnjim modelom organizacije carinske poste.
 
Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
Poruke: 617



+28 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.07.2016. u 07:18 - pre 94 meseci
Nije poenta price telefon i granicne vrednosti cene i naplate carine.
Ja sam do sada narucio 5-6 telefona unazad 5-6 godina i bio sam te
srece da nijedan paket nije bio otvaran. Telefoni su bili u cenovnom
rangu 50-100 evra. I ocarinjeni bi bili dosta isplativiji nego da su
kupovani kod nas i uvek sam bio spreman da platim a da ne placem
posle.

Poenta mog posta je status posiljke, nisam do sada imao prilike da
vidim status: "PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED", posebno ne
svakog dana i tako redom 15-ak dana.
Meni su se posiljke na carini retko zadrzavale i nedeju dana, valjda
sam imao srecu.

Vidim sad da su se stvari promenile i verovatni razlog je cini mi se
objasnjenje koje je dao ademare.




 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.07.2016. u 10:41 - pre 94 meseci
Citat:
kana:
@bakara

Ne laze prijaltelj, imam pristup njegovom nalogu da bih mogao da mu pomognem
u situacijama kad zaglavi jer je pocetnik.


To sto je on negde iskopao malo jeftinije ne menja stvar da je taj telefon u rangu od 65-70$ na koliko su i carinili.

Imas u temi o kineskim mobilnim telefonima gde su telefon koji sam ja platio 49$ carinili na 150, i ja sam se zalio i opet su odbili, evo i sad skoro sam telefon platio 110$ a carinili na 150$, jer on toliko vredi, samo se ovaj put nisam zalio jer je besmisleno.

Mislim da ga nisu zakinuli, mogao je on to da dobije i na poklon ali to ne menja vrednost te stvari.

a kad vec pomenu kamericu, ja sam od kineza dobio na poklon kamericu vrednosti 50$, i nasi su je regularno procenili na realnih 50$ i na tu cenu naplatili dazbine....
I slag na tortu je da mi je kinez i to refundirao.

Carinici vrlo dobro znaju sta kosta, istina pogrese ponekad, ali u vise od 90% dobro procene.

A za cekanje na carini, rekoh 13-14 dana od datuma kad stigne na carinu (vazi za BG carinu)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.07.2016. u 11:26 - pre 94 meseci
Lol
Daj link do prodavnice tog kineza
Ima dobru preporuku
 
Odgovor na temu

stefan548

Član broj: 320242
Poruke: 6



Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?19.07.2016. u 23:33 - pre 94 meseci
Pozdrav, evo mojih uskustava sa aliexpresom , ali ujedno i ebayom , posto ta dva sajta jedino koristim , najpovoljniji su ubedljivo , pre mesec dana sam krenuo da narucujem , do sad preko 120 narudzbine , krenulo je 10 dana od prve narudzbine da pristize , stizu gomile stvari , ja dajem redom ocene kako ne bih pomestao sta je stiglo a sta ne , e sad , ako mi na carini odbiju neku stvar , posto su sve privecsci od 100 dinara , a za prodaju su pa ima i duplikata , da li dobijam te pare nazad , preko aliexpresa ili za ebay ako neko zna ? takodje planiram da narucim neki privezak 10 komada isti model , sad me interesuje da li je neko radio slicno i da li ce proci carinu ? inace pre ovoga sam narucio mozda 10 stvari ukupno , pisao sam ovde vec pre skoro 3 godine , sve je tada bilo u redu , sada krecem malo ozbiljnije
 
Odgovor na temu

mrsoje

Član broj: 17466
Poruke: 1895



+68 Profil

icon Re: Aliexpress.com - iskustva?20.07.2016. u 05:53 - pre 94 meseci
Ako na carini otvore posiljku i nadju 10 istih artikala i procene da su za dalju prodaju i ako im na zahtev ne dostavis papire firme ovlascene da uvozi ,posiljku vracaju nazad .Mozes da dobijes nazad deo novca kad se odbije povratna postarina ali to dosta zavisi od dobre volje prodavca .
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Aliexpress.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1842439 | Odgovora: 9184 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.