Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 38718 | Odgovora: 193 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
2001:8c8:0:130:.*



+1365 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!06.03.2013. u 14:51 - pre 134 meseci
A da ti provjeriš svoje vaspitanje?
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!06.03.2013. u 15:02 - pre 134 meseci
@Tyler Durden

U cemu je problem, to sam napisao u zelji da pomognem ljudima, jel je tebe nesto moja konstatacija pogodila? Neko ko zna o cemu pricam (edokrinolog ili urolog) moze samo potvrditi ono sto sam naveo. Prvo se informisi pa onda mozes suditi o mom vaspitanju.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!06.03.2013. u 15:13 - pre 134 meseci
Citat:
Informer
U takvim situacijama desice se da se neko putnicko vozilo ubaci desno izmedju dva kamiona ali vrlo retko i u 99% slucajeva ce se desiti da ima nase registarske oznake (ili RO, BG i slicno) i u 100% slucajeva ce se desiti da ce kamiondzija iza da mu trubi i da se buni bez obzira sto je bilo dovoljno prostora da se ubaci jos 10 automobila. Zapitaj se zasto... :)

Evo, ja se stvarno pitam zasto? To je auto put i ta desna traka nije rezervisana za kamione, da bi njima smetalo ako se neko ubaci izmedju njih. Ustvari, ja mislim da su ti kamiondzije sto sviraju, negde sa nasih prostora. ;)

Citat:
Informer: Ti ZNAS da je on budala ali on je stigao pre tebe...

Stigao pre tebe, gde? Kakva je trka u pitanju? Ti ides svojim poslom, a neko ko je iskoristio prazan prostor izmedju tebe i vozila ispred, ide svojim poslom, i sada tebi smeta sto ce on stici pre tebe...gde?

Ovo je upravo ono o cemu sam ranije pisao -

"To je i problem. Mislim. Zato sto shvatamo voznju kao neko takmicenje, kao neko inacenje, dokazivanje..."



 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!06.03.2013. u 16:49 - pre 134 meseci
Citat:
vilil1: Stigao pre tebe, gde? Kakva je trka u pitanju? Ti ides svojim poslom, a neko ko je iskoristio prazan prostor izmedju tebe i vozila ispred, ide svojim poslom, i sada tebi smeta sto ce on stici pre tebe...gde?

Ovo je upravo ono o cemu sam ranije pisao -

"To je i problem. Mislim. Zato sto shvatamo voznju kao neko takmicenje, kao neko inacenje, dokazivanje..."

Da, upravo se o tome i radi...ti lepo ides svojim poslom a budala kojoj se zuri ko da ide na takmicenje se preko pune linije ubacuje u red bez pardona....

Da ga pustim?
Ti pusti, tvoja stvar...ja necu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!06.03.2013. u 18:58 - pre 134 meseci
Citat:
vilil1:
Citat:
Informer
U takvim situacijama desice se da se neko putnicko vozilo ubaci desno izmedju dva kamiona ali vrlo retko i u 99% slucajeva ce se desiti da ima nase registarske oznake (ili RO, BG i slicno) i u 100% slucajeva ce se desiti da ce kamiondzija iza da mu trubi i da se buni bez obzira sto je bilo dovoljno prostora da se ubaci jos 10 automobila. Zapitaj se zasto... :)

Evo, ja se stvarno pitam zasto? To je auto put i ta desna traka nije rezervisana za kamione, da bi njima smetalo ako se neko ubaci izmedju njih. Ustvari, ja mislim da su ti kamiondzije sto sviraju, negde sa nasih prostora. ;)


To je nesto sto se zove kultura. Nije taj kamiondzija kriv sto nema ubrzanje kao putnicki auto pa da mu se ti ubacujes izmedju. Takodje nije kriv sto ne moze da se zaustavi brzo kao putnicki auto pa mora da drzi odstojanje. Znaci, ne pravi on toliko rastojanje da bi se ti ubacio nego zato sto mora.

Isto kad se vozis nekim bulevarom sa tri-cetiri trake, tamo nikad neces videti pomahnitale koji svake dve sekunde setaju iz jedne u drugu traku ne bi li za koji delic sekunde stigli pre do semafora. Tamo kad neko udje u traku ide tom trakom sve dok ne mora da skrene negde. Nema onog kao kod nas gde cim susedna traka krene samo delic brze onda se odmah neki genijalac prebacuje u tu "brzu" traku pa se onda posle pet sekundi vraca u traku iz koje je dosao jer je ta traka brza za koji delic i tako do besvesti. Toga tamo nema i takodje se zove kultura, isto kao i sa ovim kamiondzijama gore.

Neko je ovde napravio poredjenje sa ostalim sferama zivota. Zamisli da stojis u redu u posti ili banci (ili bilo kojoj drugoj instituciji) i ispred tebe neki penzioner koji ne moze da se krece brzo kao ti. Hoces da ga obidjes i stanes ispred njega ako se stvori prazan prostor?

Ku-ltu-ra. To je nesto sto ljudi sa ovih prostora ne mogu da shvate jer su mnogo samozivi. Gledaju iskljucivo sebe i iskljucivo iz svog ugla.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!06.03.2013. u 19:08 - pre 134 meseci
Citat:
Informer
Ku-ltu-ra. To je nesto sto ljudi sa ovih prostora ne mogu da shvate jer su mnogo samozivi. Gledaju iskljucivo sebe i iskljucivo iz svog ugla.


Ne mozes ti da zahtevas kulturu od drugih, a da je prvi ti njima ne pokazes tako sto ces kulturno da iskuliras tog ko se ubacuje...
Svi hocemo da drugi budu kulturni prema nama, a mi ne moramo da budemo prema drugima...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!06.03.2013. u 19:18 - pre 134 meseci
@Informer

Postoji nesto sto se zove "Pravila saobracaja". I ti si duzan da propustis nekoga ko zeli da se ubaci ispred tebe ako ima mesta i ako je dao signal. Ni u kom slucaju ne smes da dodajes gas da bi ga sprecavao u toj radnji a mozda i izazvao neki udes.

A to sto pises o kulturi voznje...voleo bih da vidim vas koji tako vozite, da pokusate da sprecite nekoga da se ubaci. Bas na tom zapadu. Ili bi se tamo ponasali po pravilima!?
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!06.03.2013. u 19:49 - pre 134 meseci
Citat:
vilil1: A to sto pises o kulturi voznje...voleo bih da vidim vas koji tako vozite, da pokusate da sprecite nekoga da se ubaci. Bas na tom zapadu. Ili bi se tamo ponasali po pravilima!?


Ocigledno nisi nikad vozio po "zapadnim" ulicama i putevima. Ja bih voleo da ti meni tamo nadjes nekog ko je u fazonu "ja cu da se ubacim preko reda jer mi zakon dozvoljava pa cu ja to da zloupotrebljavam do besvesti". Ne kazem da toga nema ali su to zanemarljivi primerci.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!06.03.2013. u 19:53 - pre 134 meseci
Ja sam vozio i ubacivao sam se i niko mi nije trubio... Kulturan narod za razliku od ovih nasih sto trube... Poucen njihovom kulturom i ja postadoh kulturan pa pustam ne trubim ljudima koji se ubacuju :)
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!06.03.2013. u 20:42 - pre 134 meseci
U kojoj se to zemlji odigralo?
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!06.03.2013. u 21:15 - pre 134 meseci
Švajcarskoj koja je puna portugalaca i albanaca, pa i Francuskoj koja je puna arapa i crnaca...


edit:
sad kad razmislim, dok sam ziveo tamo neko vreme, ne secam se da sam i jednom cuo sirenu na ulici...

neka me ispravi neko ko zivi jos uvek da li trube ljudi uopste
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!06.03.2013. u 21:20 - pre 134 meseci
Citat:
Informer: Ocigledno nisi nikad vozio po "zapadnim" ulicama i putevima.

Ih sad...naravno da sam vozio. Cesto odem do Bijeljine, jbg. inostranstvo...zapad...
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!06.03.2013. u 21:39 - pre 134 meseci
Citat:
CoyoteKG:
Švajcarskoj koja je puna portugalaca i albanaca, pa i Francuskoj koja je puna arapa i crnaca...


edit:
sad kad razmislim, dok sam ziveo tamo neko vreme, ne secam se da sam i jednom cuo sirenu na ulici...

neka me ispravi neko ko zivi jos uvek da li trube ljudi uopste

Za njih ne znam, ali u Holandiji i ne smes da trubis bez preke potrebe ....
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!06.03.2013. u 22:06 - pre 134 meseci
Kod nas je problem masovna zloupotreba ubacivanja. Dobar broj vozaca ide tom logikom, da te zaebe na bezobrazluk. Da to nije tako masovna pojava, sigurno da se ljudi ne bi toliko trzali i zivcirali zbog toga.
Ja se u guzvama i kolonama uvek vozim tako da ne dam mesta ispred. No, ima i onih koji ce se gurati bukvalno na bezobrazluk, cim ugledaju najmanji moguci prostor da ti ture svoj prednji deo na putanju. Takve skotove stvarno treba cukati.
Realno...
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!07.03.2013. u 06:39 - pre 134 meseci
ok cuknete nekog ko je dao zmigavac i pokusavao da se prestroji, kako na to gleda saobracajna policija. Mislim da si po zakonu duzan da propustis nekog ko je dao zmigavac , kao sto smo duzni da pustimo vozilo gsp-a da se ukljuci.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!07.03.2013. u 07:27 - pre 134 meseci
Kako ce da gleda policija kada se neko ubacuje bez prava prvenstva, ne moras ni da ga cuknes?

Ako taj ima pravo prvenstva nema tu pravo niko da se buni.
O tome se ovde radi...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!07.03.2013. u 07:53 - pre 134 meseci
Citat:
Commandant Carlos:
ok cuknete nekog ko je dao zmigavac i pokusavao da se prestroji, kako na to gleda saobracajna policija. Mislim da si po zakonu duzan da propustis nekog ko je dao zmigavac , kao sto smo duzni da pustimo vozilo gsp-a da se ukljuci.

Saobracajna policija ce gledati gde si ga cuknuo, pa ako se to desilo po levom ili desnom boku, a ne daj boze blize prednjem nego zadnjem kraju njegovog vozila, jao si ga cuknutom, pa davao on zmigavac ili ne.

Zapravo to sto si izneo, da onaj ko daje zmigavac ima nekakvu prednost po analogiji situacije sa autobusom je jedna od common zabluda medju nasom vozackom populacijom, otprilike podjendako zastupljena kao i ona da vozila u kruznom toklu obavezno i uvek imaju prednost. Cak ni tvrdnja sa autobusom nije skroz tacna.

Tacno jeste da ti pri prestrojavanju ni ne smes dati zmigavac ukoliko se prethodno pogledom u retrovizor i pogledom preko ramena nisi uverio da je to bezbedno, ako jesi tek onda dajes zmigavac i kreces u radnju. Ako je do sudara doslo, tesko ces objasniti da si ti dobro procenio situaciju, a ovaj pao sa neba, ili doleteo brisucim letom.

Sto se autobusa tice, u naseljenom mestu, ukoliko polazi sa stanice koja nije posebno napravljena van kolovoza, vozac autobusa nema prednost i duzan je da propusti sva vozila. Ukoliko polazi sa stanice koja se nalazi van kolovoza, e onda ima prednost i duzan si da ga propustis.

[Ovu poruku je menjao pri3rak dana 07.03.2013. u 09:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!07.03.2013. u 08:57 - pre 134 meseci
Errr.... drugari, ja bih samo da napomenem: situacija koju sam ja pominjao sa ubacivanjem skroz na pocetku semafora se desava nakon prestanka isprekidane i pocetka pune linije :)

A ima jos jedna stvar: Taj sto je isplanirao da obidje sve nas u koloni je to unapred isplanirao jer: jos kada je poceo da obilazi kolonu ukljucio je desni migavac i onda tako obidje celu kolonu do samog pocetka i tek tu krene da se ubacuje. Kako policija gleda na smisljeno obilazenje kolone od 30-40 vozila? :)

I jos jedna stvar: ukljucio je migavac (sto znaci da zna da hoce u desnu traku samo nece da ceka u koloni) i obilazi kolonu i onda kad dodje do pocetka tu stane i ceka da ga neko pusti (ili da se na kvarno ubaci). Za to vreme onaj ko hoce da ide levo ne moze od njega da prodje iako je u medjuvremenu otvoren semafor. Kako policija gleda na to sto zbog svog bahatog ponasanja ometas druge? :) Ne zaboravite: na mestu gde je on smislio da se ubaci je odavno pocela puna linija.
 
Odgovor na temu

boyan3001
BG

boyan3001
Član broj: 284396
Poruke: 424
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/bojan..


+647 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!07.03.2013. u 11:34 - pre 134 meseci
@pri3rak
Tacno, to je taj rad. ;)
Ja sam zbog tog pravila, da ne sme migavac da se daje, dok traka nije cista i bezbedna, zamalo okinuo voznju kada sam polagao. Bio sam u situaciji da se ukljucim sa strane (stajao na uzbrdici pod rucnom) u saobracaj. Dao migavac dok je neko prolazio i cekao da prodje, da bi me pandur opomenuo posle sa minusom. Naravno, ovo u praksi ni u ludilu tako ne funkcionise i na to niko ziv ne obraca paznju, ali to su pravila.
Realno...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!07.03.2013. u 12:10 - pre 134 meseci
KAda svi ovladamo tehnikom defanzivne voznje, problemi ce se u velikoj meri sami resiti.

Ja se uvek trudim da ispravim i greske vozaca u okolini. Ako se zapetljaju, lose procene, uvek ostavljam prostora i mogucnosti da poprave situaciju.

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 38718 | Odgovora: 193 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.