Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!

elitemadzone.org :: AutoZone :: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 39072 | Odgovora: 193 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

endre85

Član broj: 207893
Poruke: 325



+116 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!23.02.2013. u 20:44 - pre 135 meseci
^http://www.autoskolaonline.com...a-javnog-gradskog-prevoza.html

Ali se slazem da se cesto desi da samo izlete iz stajalista bez signalizacije.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!23.02.2013. u 21:04 - pre 135 meseci

Ma ovde se radi o opstoj kulturi...a ona se ne regulise zakonom...Znam ja da on ima prednost u datoj situaciji, ali kultura nalaze da se uveri da ne ugrozava saobracaj, pa tek onda da da migavac, da bi se vozila koja su na pristojnoj razdaljini na vreme zaustavila i dala mu prednost, a ne da izlece pred njih i da im suzava prostor. To je kao kad hoces da udjes ili izadjes iz zgrade. Kulturno je da otvoris vrata... pa das prednost komsinici koja je iza tebe...izvolte kosiniceeee...lepo vas je odgledati....
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!23.02.2013. u 23:26 - pre 135 meseci
Pravilo koje me je učio instruktor u auto školi - autobusi igraju na snagu a taksisti su najpametniji...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!23.02.2013. u 23:30 - pre 135 meseci
Citat:
pajapop: Ma ovde se radi o opstoj kulturi...a ona se ne regulise zakonom...Znam ja da on ima prednost u datoj situaciji, ali kultura nalaze da se uveri da ne ugrozava saobracaj, pa tek onda da da migavac, da bi se vozila koja su na pristojnoj razdaljini na vreme zaustavila i dala mu prednost, a ne da izlece pred njih i da im suzava prostor. To je kao kad hoces da udjes ili izadjes iz zgrade. Kulturno je da otvoris vrata... pa das prednost komsinici koja je iza tebe...izvolte kosiniceeee...lepo vas je odgledati....:)


To nije kultura, to je zobs.
Izletanje, ugrozavanje, suzavanje prostora itd, sve potpada pod zakon. Bas zato da svako ne bi tumacio kulturu kako mu se svidja.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.102.*



+76 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!23.02.2013. u 23:37 - pre 135 meseci
@paja

Nije bas tako, aj reci koliko se puta desi situacija da autobus da migavac i niko nece da ga pusti????

Ti bi ga pustio i ja bih ga pustio i jos par njih od 1milion automobila u BG...

Ako nista drugo vozaci autobusa i kamiona su za dve klase bolji vozaci (bar ona starija garda) od obicnog vozaca, jer njima je u navici da cim okrenu volan, prst povuce i migavac i odmah pogled u retrovizor. Dok vozac autobusa ne bude malo bezobrazan i cimne nekog da se ukljuci cekanju nikad kraja.

Dosta se vozim autobusom i uvek zapazim stil voznje svakog vozaca, dal on davio po gasu il jurio ili cimao autobus...ali me je jedna situacija veoma iznenadila. Lik parkirao ispred busa dok je bio na stanici i zagradio ga. I kada je bus zatvorio vrata, ne moze da krene od njega, niti nazad jer prikolica vec malo viri i udario bi nekog u koloni. On je imao strpljena niti da svirne niti da se nervira, ja kao i ceo autobus vec panicno ko nojevi izvirujemo glave zasto ne krece i u cemu je problem. U momentu kada mi je vec dopi**elo i krenuo do vozaca da mu kazem da mi otvori vrata da ovom razlupam retrovizor, lik se vraca i situacija se resava. On tog momenta nije zagradio 1 autobus vec sve nas koji se vozimo unutra, a da se u tom trenutku ne vozimo busom, onda je to skoro 50 automobila, to znaci da je jedna budala zagradila skoro 50 automobila i napravila koliku guzvu.

Taksiste i vozace autobusa ne treba mesati, em imaju vece vozilo em su svi negde cuknuti em osigurani i u vecini slucajeva su u pravu.

Zasto treba propustiti autobus...PRVO i Jedino zato sto vozi minimum 50 ljudi koji su vise vazniji od tebe jednog u kolima i koji isto zure negde kao i ti

 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!24.02.2013. u 01:14 - pre 135 meseci
... ma da... svi sa postova ovde su kulturni tipovi koji imajo oreol na glavama ...

'ajte ljudi... nemojte da se lažemo... stanje u saobraćaju je slika i prilika psihološkog stanja nacije, a kako stvari stoje nama ne mogu doktori pomoći nego spas treba tražiti kod vračara!... kada sam zbog potrebe posla počeo dosta da vozim i da se vozim zapitao sam se zar je moguće da toliko idijota ima među ljudima!

imao sam situaciju da stanem , izbacim sva četiri žmigavca krenem u rikverc da se uparkiram i da mi na parking mesto uleti mufljuz iza- i šta da mu radim? odmah pomislim da će mi policija oružje oduzeti i "želja me mine" ... ili naiđem na mesto za parking dva vozila, malo tesno ali dovoljno.. ja parkiram skroz u stranu da ima mesta za još jednog, vratim se posle sat vremena a baja parkirao tik uz mene, j,,, se njemu kako ću ja da uđem , ali je bitno da je sebi ostavio da otvori vrata širom, ušao sam kroz prozor! jer nisam imao 5-ta vrata na kolima, kada sam krenuo poneo sam desni retrovizor kabadahije .. još mi trofej stoiji na polici u garaži...

zato danas se ne ljutim ni na koga... kada žurim vozim bahato ("utrčavam" u kružni tok, ne propuštam nikog u kolonu, "uguravam se po strani , presecam put sporim vozačima kada se vraćam u svoju traku prilikom preticanja - to mi je poslastica... a kada ne žurim pustam sve redom osim taksista, skuter-manijaka i vozača lakih dostavnih vozila...
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!24.02.2013. u 01:17 - pre 135 meseci
Citat:
codeNO
Zasto treba propustiti autobus...PRVO i Jedino zato sto vozi minimum 50 ljudi koji su vise vazniji od tebe jednog u kolima i koji isto zure negde kao i ti

Treba ga propustiti zato što je jači i zato što vozi službeno vozilo pa ga baš briga. A činjenica je da skoro nikad ne gledaju da li neko ide iza već samo odjednom daju žmigavac i ubacuju se.

Mene čudi kako neko dozvoljava da gradski autobusi sa ograničenjem od 50 kmh idu autoputem. Ako već postoje linije koje idu tuda, što ne obezbede autobuse u kojima se sedi i koji su registrovani za normalne brzine?
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!24.02.2013. u 01:39 - pre 135 meseci
Citat:
goat:
šta da mu radim?


Ono sto je najnormalnije - da se zaletis u njegov auto, pa da ga slupas. Onda izadjes, pa mu olupas lobanju dizalicom. Onda mu zapalis auto, al tako da on gleda....onda pogledas u dokumentima gde zivi, pa odes i zapalis mu i stan, pa odes u skolu gde mu idu deca olupas i uciteljicu.
Sta drugo normalan covek moze da uradi?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Commandant Carlos
Student
Beograd

Član broj: 299470
Poruke: 75
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+85 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!24.02.2013. u 02:04 - pre 135 meseci
@goat

koja je razlika izmedju tebe i tih kabadahija na koje si naletao?


samo da dodam

http://www.b92.net/info/vesti/...category=206&nav_id=689541

[Ovu poruku je menjao Commandant Carlos dana 24.02.2013. u 08:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!24.02.2013. u 10:35 - pre 135 meseci
Ne zivim u Beogradu, nego u mnogo manjem gradu.
Ipak mislim da ljudi lazu da uvek negde zure, opravdavajuci time svoju bahatost i tesku nogu na gasu. Za njih se svi "vuku" po putu. Svi ostali ne voze idealnom brzinom, osim njih.

Ako se "zuri" na odrediste se stize samo minut do dva ranije, a napravi se mnogo tenzije i cirkusa u saobracaju. Kada covek konstantno vozi tako, postaje nervozna bomba u saobracaju.

Moje misljenje je da, stari bahati preiskusni presigurni vozaci, prave udese mnogo cesce od neiskusnih pocetnika, koji voze sporije i sigurnije. Zena mi je nedavno polozila, iako do sada nije ni probala, vozi sasvim solidno. Mislim da problem nastaje kada neki stariji vozac misli da sada zna sve i pocinje da se tako i ponasa u saobracaju. Bahato. Sigurno misle i kako bi trebalo da im se nekako obezbadi prednost, jer oni zure i znaju da svuda mogu proci. Sigurno smatraju da treba i da im se sklanjaju oni koji se "vuku".

Ja sam stariji vozac i znam da sam nekada tako vozio, a sada ne zurim nigde i nikada nisam nervozan, bas iz tog razloga, i nikada mi niko ne iskace, jer imam vremena da odreagujem pravovremeno, jer ne zurim. Shvatio sam da brza voznja umara i jako podize tenziju, sto dovodi do rizicne voznje, jer pod tom tenzijom sve vise vidimo izletanja i uletanja. Sve cesce dolazimo u situacije da smo bili blizu udesa, ne priznajuci nikada da je i do nas greska.

Jer, da smo obojica isli sporije, sve bi bilo drugacije.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!24.02.2013. u 12:21 - pre 135 meseci
Sto se tice saobracaja u gradu Beogradu mene u stvari najvise nerviraju "spori" vozaci. Kako spori? Pa oni koji imaju "neku svoju brzinu kretanja" koja nema nikakve veze sa trenutnim desavanjima oko njega. Cesto se desava da se napravi kolona jer neko sebi dopusta da vozi 20km/h i ne zanima ga apsolutno nista oko sebe, ni to sto je vozilo ispred odavno otislo, ni to sto se napravila kolona a nemoguce ga obici jer saobravaj ne dozvoljava, ulica sa dve trake u razlicitim smerovima, jednosmerna... I tu nista ne pomaze, ni svetlosni ni zvucni signali. Uglavnom su zene vozaci u pitanju ali nije bas pravilo.

Drugi iritirajuci slucaj je kad neko nesto trazi, ulicu, zgradu, broj ulaza, ustanovu... pa umesto da parkira i lepo, k'o covek da se raspita i svati gde se nalazi i kako da dodje do zeljenog cilja - ne, uspori se do ludila, gleda tamo, 'vamo a neretko se zaustave na sred ulice da pitaju prolaznika iz kola pri tom se ljute na vozace iz kolone iza koji sviraju, dobacuju, negoduju...?!?! A kad im se pridje da se "odabranim recnikom lepo objasni kako nije lepo ni kulturno da zadrzava kolonu vozila" onda se pravdaju nebulozom u stilu "pa moram da se raspitam kad ne znam gde je xxx"!

I moram jos da dodam, iako znam da cu biti ostro osudjen zbog toga!, najgori su oni koji dodju iz malih mesta kolima u Beograd, ubedljivo najgori. Svi od reda voze van pameti sporo, prestrojavaju se nelogicno i nepropisno i bezobrazno i nekulturno (npr. ukapira da je promasio skretanje i hoce odmah da se okrene ne vodeci racuma ni o cemu!) i sve to pravdajuci formom "izvinte, ja nisam odavde"! Pa ako nisi odavde ne znaci da tamo odakle si ne postoje saobracajni propisi i signalizacija! I u tvom tom odakle god da si mestu postoji i kolovozna traka i puna linija i raskrsnica i semafor i saobracaj i pesaci ... i sve kao i u Beogradu, nikakve razlike u tome nema, razlika je samo u broju vozila ali pratis situaciju, drzis rastojanje, uvek isto!, u odnosu na vozilo ispred tebe, nema razloga za sporije od onoga ispred, ako imas saputnike neka zveraju tamo, 'vamo i neka te informisu, ako memas nego si sam, stani pa se raspitaj... Ali ne - glavna je fora kad su drcni sto su "nisu odavde" pa smatraju da za njih ne vaze nikakva pravila?! Tipicno za one koji ne zive u Beogradu pa dodju poslom ili u posetu ili na Kalemegdan...! Pa sad recite da nisam u pravu.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!24.02.2013. u 13:54 - pre 135 meseci
moram da priznam da mene jedino što zaista nervira u saobraćaju su upravo likovi koji voze neprikladno sporo jer u 90% slučajeva pri tom pričaju telefonom.
Dakle, ko god je kilavio ispred mene, taj je i pričao telefonom (to vidim kad ga obiđem)

Dok je moglo da se priča za vreme vožnje, mobilnim, ja nikad nisam usporavao dok to činim. Sad kad je kažnjivo, nikad ne pričam telefonom u vožnji.
Ne koristim ni bluetooth, ni handsfree, ništa... Jednostavno, ako zazvoni, ili se ne javim, ili zamolim da se čujemo par minuta kasnije, pa ako je hitno nešto, zaustavim sa strane i pričam.
Zar je to toliko teško?
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!24.02.2013. u 15:16 - pre 135 meseci
Mene nerviraju samo vozaci koji neadekvatno koriste sirenu. To je domen koji se jos ne kaznjava, a treba.
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.102.*



+76 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!24.02.2013. u 21:34 - pre 135 meseci
Sta raditi nekome ko pravi polukruzno kod sajma na semaforu gde se Ruska "uliva" u Vojvode Misica...bilo koji pravac??

Sta raditi nekome ako pravi polukruzno pre Brankovog mosta iz pravca NBGD??

Izaci i pobiti se jer imas vremena posto iz suprotne trake nece niko ni da pomisli da ga pusti? Cekati da dodje pajkan kojih nema nikad kad ti treba?...ili najopustenije leci na sirenu i pustiti taj ventil frustracije i smanjiti nervozu???

I ja imam svojih ispada ali zaista pokusavam da se drzim nekih pravila.

Vozim se sa kumom i neko napravio prekrsaj ili sta vec i ja mu svrnem i kum kaze sta se nerviras samo bezveze sviras. Nije mi bila namera niti da se nerviram niti da legnem na sirenu da nema kraja, nego da mojim sviranjem opomenem nekog da ne radi nesto kako treba i da je njegovo ponasanje neko primetio i uticao na tok saobracaja. Pitanje, da li mislim da je ovo pogresno razmisljanje smoje strane tj da li ce ostati utisak onom sto je pravio prekrsaj da sledeci put kaze, cek necu stati na sred ulice opet ce neko da mi svira??? Kod teskih budala i taksista to ne vredi narocito kada kibicaju zrtvu ili istovaraju, ali mozda nekom nekad...???

Valjda sirena tome i sluzi, da kratkim sviranjem nekog opomenes. (Naravno, delovi gde su bolnice i porodilista se izuzimaju)

 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!25.02.2013. u 23:32 - pre 135 meseci
Citat:
Commandant Carlos:
@goat

koja je razlika izmedju tebe i tih kabadahija na koje si naletao?


[Ovu poruku je menjao Commandant Carlos dana 24.02.2013. u 08:09 GMT+1]



.. pa ja pratim situaciju 360stepeni u krug za razliku od nekih koji gledaju kao at(ovi)... npr. na autoputu skoro pola vrema provedem letimično gledajući retrovizor jer ne vozim ni brzo ni sporo...

ja se sklonim nekome ko iza mene žuri (okači mi se na branik), a ne zategnem "ulare" i kažem ko ga šiša...
ja ne stanem na kolovoz i izbacim sva 4 žmigavca kao mnogi koji tako svoj problem "reše " - izbace sva 4-ri i glava im mirna, a što drugi ne mogu da prođu, ko njih pa računa
ja se ne "razvlačim" na semaforu kada se pali zeleno svetlo
ja se "ne guram" branikom ako nemam preku potrebu (desi se jednom u 6 meseci).. neko to radi svaki dan
ja ne mogu da čekam beskonačno na raskrsnici da ispoštujem pravo prvenstva prolaza jer bi na nekim raskrsnicama dočekao penziju..
ja ne vršim prepade na parking mestima po sitemu ko pre devojci njegova je..
............
ma ja sam ti sav fin, a tek uviđajan
 
Odgovor na temu

vaske2
Zoran V
Lazarevac,ŠUMADIJA

Član broj: 233554
Poruke: 500
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+79 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!26.02.2013. u 09:09 - pre 135 meseci
Evo šta je u Rusiji odlučio raditi jedan vozač autobusa kome su dojadili bahati vozači...

http://www.youtube.com/watch?f...yer_embedded&v=Z8W6RHhVfQU

Do sada je imao više od stotinu saobraćajnih udesa, a dojadilo mu je, kaže, da mu ljudi u automobilima oduzimaju prednost na putu, pa da onda on bude žrtva prevara povezanih s osiguranjem. Odlučio je jednostavno kažnjavati takve vozače i to na način da se zabije u njihov automobil.

Na internetu je dobio nadimak "Punišer", a veliki deo javnosti odobrava njegove metode.
- "Bahati vozači mi odjednom prepreče put i naglo zakoče Jedini način da izbegnem vozilo isped sebe i sudar jeste da pređem u suprotnu traku ili da skliznem u kanal. Zato sam počeo snimati vožnju", kazao je Volkov.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!26.02.2013. u 09:35 - pre 135 meseci
Kod nas bi već posle drugog puta išao na psiho preglede. Autobusdžija da hoće bi mogao bukvalno svaki dan da učestvuje u bar 20 udesa i da on bude u pravu tako da te metode ne gledaju baš sa odobravanjem kod nas.
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!26.02.2013. u 09:40 - pre 135 meseci
Kad smo vec kod psiho pregleda... pogledajte kako ljubav prema automobilu moze da bude jaka... svojim ledjima brani auto od grada



Ovaj da nadje auto ujutro ogreban na parkingu dobio bi nervni slom...
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!26.02.2013. u 10:55 - pre 135 meseci
^Hehehehe, ovaj je apsolutni pobednik
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!26.02.2013. u 12:24 - pre 135 meseci
I naravno, taksisti... Ovo je inače njihova stalna ruta, tu prelaze pešački u Gandijevoj. A ako slučajno čekaš na njegovom prelazu, moraš da se pomeriš jer on tu ima prednost. I da ironija bude veća, prelazi pešački na crveno.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Bezobrazluk vozača - kako se suzdržati!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

[ Pregleda: 39072 | Odgovora: 193 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.