Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 27249 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put14.03.2013. u 12:09 - pre 135 meseci
Citat:
mmix:
2.6x puta tvoj trenutni racun

Zezam se, nisi ti meni nista duzan, ali ako mislite da to moze da funckionise u nedogled, grdno se varate. Ta auto-destruktivna energetska politika koja se sprovodi ne moze da ima srecan kraj. na kraju cemo svi da ispu*imo kad sistem kolapsira, kao sto je na dobrom putu da to uradi. I onda neces imati struje ni za TV ni za komp, ni za frizider i onda ecs dva puta dnevno da otvaras zamrzivac da ne odmrzne dok nema struje tokom restrikcija. Onda ce te interesovati sto nema struje, ali u ogledalo pogledati neces.


Sve si u pravu. Ja se ne varam, ja znam da je cena struje nerealno niska, i to sam već par puta napomenuo. Onog momenta kad se cenovni odnosi promene, opet neću biti ni lud ni zbunjen, već ću da promenim energent.
Sada, ja kao pojedinac ne mogu i ne želim da se borim za dobrobit EPS-a. Ja se borim za dobrobit moje porodice. A izlaskom na izbore svojim pojedinačnim glasom se trudim da odredim onoga ko će, po mom mišljenju, da vodi računa o EPS-u. A ta priča oko nestašice struje neće zadesiti samo mene, već sve u Srbiji. Potpuno nevezano za to da li se ja ove zime grejem na drva ili na struju.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put14.03.2013. u 12:18 - pre 135 meseci
Citat:
Marko83
Meni nije jasno zasto bi nekog bilo briga za sta korisnik, koji redovno placa struju, istu i koristi?

Da li bi se ti bunio kad bi pojedinci onaj žestoko subvencionisani raženi hleb od 50 dinara davali svinjama jer su izračunali da im je to jeftinije od stočne hrane?

 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put14.03.2013. u 12:20 - pre 135 meseci
Citat:
Marko83: Meni nije jasno zasto bi nekog bilo briga za sta korisnik, koji redovno placa struju, istu i koristi?

I ne bi trebalo da bude briga kad bi taj placao komplet struju. Ali dok mu i drugi placaju kroz subvencionisanu cenu, onda te druge zanima sta oni to koji q subvencionisu.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put14.03.2013. u 12:26 - pre 135 meseci
Citat:
ventura:Da li bi se ti bunio kad bi pojedinci onaj žestoko subvencionisani raženi hleb od 50 dinara davali svinjama jer su izračunali da im je to jeftinije od stočne hrane?
A što ga ne bi davali svinjama kad je jeftiniji od svinjske hrane ?!


Ovde se sve vrti oko jednog:
- Ko treba da brine o svetskoj politici očuvanja planete
- Ko treba da brine o srpskoj privredi.
- Ko treba da brine o mojoj porodici.

Ja brinem o svojoj porodici, a vi ? O srpskoj provredi i svetskom očuvanju planete mogu da brinem jedino izlaskom na izbore.

A i da se ne naljuti onaj Japanac iz vica sa Mujom, i meni je Japan na trećem mestu.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

radojko2
Bivsi TV serviser
Pancevo

Član broj: 107079
Poruke: 180
37.19.107.*



+40 Profil

icon Re: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put14.03.2013. u 12:29 - pre 135 meseci
Nismo se razumeli .Ovaj primer sam dao u odnosu na ceo elektroenergetski sistem.
Dobili smo vec akcije nekih javnih preduzeca zato sto smo i ucestvovali u izgradnji.
Problem je sto smo mi ziveli u specificnom socijalistickom sistemu sa samodoprinosima gde je postojalo vecinom(ne drzavno i ne privatno)nego drustveno vlasnistvo gde su nam govorili da je to sve "nase".E sada se to sve menja i vrlo malo firmi ce ostati i u drzavnom vlasnistvu(cini mi se da drustvenog vise i nema) .
Sto se tice subvencija opet ocekujem da drzava da subvencije nekome a ne ja kao potrosac.postojao je subvencionisan kredit za povecanje energetske efikasnosti prosle godine gde je drzava ucestvovala sa mislim 12% novca za placanje kamate banci tako da je kredit bio oko 7% na godisnjem nivou i to je bilo OK ali je trajalo samo nedelju dana i obustavili su ga...
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put14.03.2013. u 12:33 - pre 135 meseci
Citat:
mmix:
Drzava duradi nesto, ako drzava nuradi nesto, onda drzva duradi nesto? Uzmi kredit pa kupi kotao. I ko koze da se ne subvencionise?

Ako je za tebe ovo povoljan kredit, onda nešto sa mnom ili sa tobom debelo nije u redu. :)

Normalno država duradi nešto, ja mogu da utičem da podižem koliko mogu sopstveni standardi i prihode, nije moj posao da podižem standard građana. Država sve što je do sada duradila jeste da je na štetu svojih građana. Ljudi rade za šaku pirinča, a vi pričate da je cena struje nerealna i da je treba podići n puta, a visina plate je kao realna, jer to bože moj, kao šatro reguliše to vaše liberalno tržište.

I da ne bude zabune, ja se grejem na drva i brikete, zato što mi je to mnogo jeftinije, nego da plaćam struju. Ali moja kuća je takva da je to izvodljivo.

Kao što rekoh, ne može se dati plata od 15000 dinara mesečno čoveku južnije od Beograda, a onda očekivati da na vreme plaća račun za struju od 4000 dinara, infostan (po uslovom da ima svoj stan) od 6000 dinara, rts pretplatu od 500 dinara, a od onih 4500 da živi kako zna i ume, pod uslovom da slučajno nema internet ili fiksni/mobilni telefon. E a onda pošto nema da plati, onda ga zatrpaj dodatno zateznim kamatama i troškovima opomene i dupliraj mu dug!

Bez podizanja standarda ćemo imati situaciju da je struja skupa, a da nema ko da je koristi. A onda kreće masovno zagađenje vazduha, nelegalna seča šuma i socijalna buna.

... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

radojko2
Bivsi TV serviser
Pancevo

Član broj: 107079
Poruke: 180
37.19.107.*



+40 Profil

icon Re: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put14.03.2013. u 12:41 - pre 135 meseci
Citat:
mmix:
U, al ti je rezon :)

Drzava duradi nesto, ako drzava nuradi nesto, onda drzva duradi nesto?

Uzmi kredit pa kupi kotao. I ko koze da se ne subvencionise?

http://www.kombank.com/srp/tekst.asp?id=450
http://www.procreditbank.rs/st...951/krediti-za-ustedu-energije

Krediti za unapređenje energetske efikasnosti uz subvencionisanje kamate od strane Fonda za zaštitu životne sredine Republike Srbije
Krediti se odobravaju za:

nabavku, postavljanje izolacije i zamenu spoljašnje stolarije,
nabavku i ugradnju energetski efikasnih peći, kotlova ili podstanica, odnosno revitalizaciju postojećih, nabavku i ugradnju sistema za regulaciju potrošnje toplotne energije (pumpe sa promenljivim protokom, termostatski ventili, regulatori protoka i sl.), revitalizaciju ili zamenu sistema za razvod tople vode u smislu eliminacije curenja vode i postavljanje izolacije,
smanjenje korišćenja električne energije za grejanje korišćenjem grejne opreme veće energetske efiksnosti (toplotne pumpe), energetski efiksasne opreme za sagorevanje biomase, solarnih kolektora, povećanje efikasnosti termotehničkih sistema ugradnjom sistema automatske regulacije,
nabavku i ugradnju energetski efikasne opreme za sagorevanje biomase,
izvođenje drugih radova i nabavka opreme kojom se unapređuje energetska efikasnost


Al sto bi se neko cimao sa time kad mzoe da arci struju i da ne razmislja.


NEMA tog kredita nigde ...bio nedelju dana pa ga obustavili u junu prosle godine..Dok sam cuo i skupio papire oni obustavili.Bila je kamata negde oko 7% a ostatak kamate je drzava placala-oko 12%.Ovo u procredit banci se samo zove tako a nema veze sa tim...
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put14.03.2013. u 12:41 - pre 135 meseci
Citat:
ventura: Da li bi se ti bunio kad bi pojedinci onaj žestoko subvencionisani raženi hleb od 50 dinara davali svinjama jer su izračunali da im je to jeftinije od stočne hrane?

Citat:
Shadowed: I ne bi trebalo da bude briga kad bi taj placao komplet struju. Ali dok mu i drugi placaju kroz subvencionisanu cenu, onda te druge zanima sta oni to koji q subvencionisu.


Pics or it didn't happen.
Moze li nekih dokaza za ove tvrdnje osim casne reci?
Ja preporucujem posecivanje onog link-a sto sam ostavio u prethodnoj poruci.

Realna cena struje je 3 puta veca nego trenutna....sta sve necu procitati...to je cirkus
Imam ja jedno pitanje evo ako moze @ventura da mi pojasni:
Kako se isplati nemcu, francuzu, austrijancu, madjaru... da proizvede 1 kwh struje sa svojim ne malim troskovima poslovanja i da proda srbiji za 5 ili 6 evro centi?
A mi u Srbiji moramo da imamo bar 15 evro centi cenu(2,5 puta veca nego trenutna) da bi mogli da opstanemo i da ne bi bila subvencionisana cena???

A i onaj ko se greje na struju vec placa tu 4 puta vecu cenu struje....pogledajte malo tarifni sistem EPS-a
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put14.03.2013. u 13:11 - pre 135 meseci
Citat:
mmix:
Pa problem je upravo u tome sto ti neces da platis. Tvoja prica je realana, ali iskreno zasto bi ja morao da placam zbog toga? Jesam vas ja tukao po usima da kupujete stanove u kojima je jedini vid grejanja struja?


Zasto ti da placas? Ne razumem, mi smo napravili pre 10 godina peticiju plus predugovore za daljinsko da se placa na rate prikljucak a sam uradis instalaciju u stanu. Medjutim, 10 godina kasnije - nista, nema jos u planu niti se razmatra!

Drugo, moj stan je iz 1974. godine i roditelji su dobili stan od firme koji je posle otkupljen. Stanovi su inace odlicnog kvaliteta i solidno izolovani, imaju odlican raspored i na 15 minuta voznje od centra grada.

E sad ko je tako gradio - pitaj 7. Juli koji vise ne postoji i arhitekte i urbaniste. Koliko sam skapirao predvidjen je bio sistem daljinskog grejanja, pa je zato tako gradjeno i na kraju nije im bilo isplativo ili vec sta pa su grejanje uveli samo u skolu, vrtic, C-Market tadasnji i razveli 10 godina kasnije na par novih solitera.

I pored novih zgrada od pre par godina gde su iz magistrale povukli daljinsko niko se nije setio nasih predugovora i da se krene realizacija, a celo naselje ceka.

Stan ne zelim da menjam - prvo ne isplati se, drugo mirna lokacija, DZ mi je na 100m, skola na 300m, sve je tu a grad blizu. Znaci po tebi ja moram da puknem jedno 20.000 evra da doplatim za slican stan negde blize centru sa daljinskim grejanjem?? Svasta.

Ja bih odma napravio ugovor za centralno ako bi ponovo ponudili, bez razmisljanja.

Struju placam redovno, samo ne zelim da platim ono sto mi je neko pokrao (sto je dokazano od strane EDB al niko nista ne preduzima da se to sve obracuna i da mi se otpise to dugovanje - naime 2 zime zaredom smo imali ogromne potrosnje, dokazali kradju i nista. I dalje nas tuze za dug, iako je dokazano da ga mi nismo napravili a glavni krivac se opet nelegalno prikljucio i stavio plombu jer je njihov radnik na visokoj poziciji - inzenjer).
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.22.*



+784 Profil

icon Re: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put14.03.2013. u 15:37 - pre 135 meseci
Ventura zbog cega potenciras cenu struje kroz cenu tone uglja?
Kao sto neko rece,i pored palme i ekipe taj ugalj je dosta jeftiniji nego u maloprodaji.
A sta reci kad su u pitanju hidroelektrane? Skup je Dunav mozda?
Ne moze me niko ubediti da ova cena struje nije realna i tacka.
Neka i bude da je struja jeftina,gde je malo socijalne odgovornosti u drzavi,da ne bude da neko sa juga srbije sa platom od 150e placa samo struju 50e a njegov komsija koji radi uEps-u ima 800e???
To je Ventura kao da ovi tvoji pekari prodaju subvencionisani razeni hleb na 50 dinara (drzava im dopunjuje razliku u ceni),a ti isti pekari voze Porsche Cayenne
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put14.03.2013. u 16:01 - pre 135 meseci
Citat:
Marko83
Imam ja jedno pitanje evo ako moze @ventura da mi pojasni:
Kako se isplati nemcu, francuzu, austrijancu, madjaru... da proizvede 1 kwh struje sa svojim ne malim troskovima poslovanja i da proda srbiji za 5 ili 6 evro centi?
A mi u Srbiji moramo da imamo bar 15 evro centi cenu(2,5 puta veca nego trenutna) da bi mogli da opstanemo i da ne bi bila subvencionisana cena???

Zato što je 5.2 centa proizvodna cena struje, a ne potrošačka.

Da bi ti struju koju si platio €52/MWh (5.2 centa kWh) doveo do potrošača, ti prvo moraš da je transportuješ od recimo nuklearke u Bugarskoj do granice što te košta nekih 15-tak evra, pa onda si ove godine morao da izlicitiraš nekih 9 evra za prekogranični kapacitet, ili ako ga nisi uzeo na vreme i unapred, da platiš i 15-20 evra onome ko ga ima. Potom, moraš da platiš transport kroz Srbiju što je opet nekih 10 evra do recimo Beogradskog rasklopišta, tu si već predao struju lokalnoj elektrodistribuciji za 76 evra. Lokalna elektrodistribucija, EDB recimo uzima tu struju oh 76 evra, transformiše je na niski napon, šalje kroz svoju distribucionu mrežu do tvog brojila i to košta nekih 30 evra samo za puko održavanje sistema tj. mrežarine., i imaš sigurno još nekih 5 evra na gubitke i 10-tak evra na takse. Dakle 1 kWh koji stigne do tvog brojila lokalnu elektrodistribuciju košta 12.1 cent. Na to treba da se doda neka cifra koja će služiti za generalno unapređenje sistema, jer valja ponekad napravili neki novi dalekovod ili proširiti postojeći kapacitet.

Ali evo malo interesantnih razmišljanja na temu, u pitanju je prezentacija Ljube Maćića iz Agencije za Energetiku RS:









Citat:
KrkaCiC:
Ne moze me niko ubediti da ova cena struje nije realna i tacka.

Možda tebe niko ne može ubediti da je zemlja okrugla, ali to je isključivo tvoj problem i ničiji drugi.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put14.03.2013. u 16:10 - pre 135 meseci
Citat:
cozmo_im:
Stan ne zelim da menjam - prvo ne isplati se, drugo mirna lokacija, DZ mi je na 100m, skola na 300m, sve je tu a grad blizu. Znaci po tebi ja moram da puknem jedno 20.000 evra da doplatim za slican stan negde blize centru sa daljinskim grejanjem?? Svasta.

Ja bih odma napravio ugovor za centralno ako bi ponovo ponudili, bez razmisljanja.

A priključenje na toplanu je inače besplatno?

Šta misliš što je kvadrat tog stana bio jeftiniji za 20-30% nego kvadrat u susednoj zgradi koja je priključena na toplanu, kanalizaciju, ima dozvole i sl?

Priključenje objekta na 30 metara od toplotne stanice košta 15.438 dinara po m2, što znači da priključenje za stan od 80m2 koša reda veličine 1.500.000 dinara.


Ili i ti misliš da ispadneš pametan tako što kupiš jeftino stan, ne platiš priključenja, dozvole, i sl. a onda se napraviš grbav i raskukumavčiš pa ti grad to sve uvede za džabe? Mislim, to je stragegija koja u Srbiji obično pali, samo dokle?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put14.03.2013. u 17:45 - pre 135 meseci
Citat:
cozmo_im: Stan ne zelim da menjam - prvo ne isplati se, drugo mirna lokacija, DZ mi je na 100m, skola na 300m, sve je tu a grad blizu. Znaci po tebi ja moram da puknem jedno 20.000 evra da doplatim za slican stan negde blize centru sa daljinskim grejanjem?? Svasta.


Ja to nisam rekao. Ja sam samo rekao da treba da placas realnu cenu onoga sto potrosis. Sta god to bilo. To je sve. I to ne da ti sad treba zajedno sa javom da se prijavis muriji, vec da vlastodrscima konacno dune iz doopeta u glavu gde ovo vodi i da vas natera da platite realnu cenu. I sve je to nesto sto, bar po meni, ne bi trebalo da bude nesto oko cega se treba ubedjivati.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put14.03.2013. u 19:08 - pre 135 meseci
ventura@

prosecna plata u eps-u je 600e, radnicka sigurno oko 450e

do cene proizvoda(struje) se dolazi sabiranjem svih troskova!

proizvodnje struje u Srbiji i tih 14 drzava sa liste se veoma razlikuju u korist Srbije jer je ovde jeftinija radna snaga tj jeftiniji su troskovi proizvodnje tj dobijanja struje!!

tako da cena Struje ne moze da ima istu cenu kao region ili eu sve dok troskovi proizvodnje ne budu kao u tim drzavama!

svako podizanje cena je cist lopovluk ili ide u isplatu penzija ili kredita mmf-u!

ako gresim, slobodno me ispravite!

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put14.03.2013. u 19:25 - pre 135 meseci
@cika dacha:
Plate radnika tu nisu neki bitan faktor.. Pre bih rekao zanemariv..

A i što se tiče toga, možda u EPS-u nisu plate na nivou evropskih, ali ne bi me čudilo da ih ima 5 puta više nego što je praksa u sličnim kompanijama po evropi, tako da na kraju dođeš procentualno na isto.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put14.03.2013. u 19:31 - pre 135 meseci
Da, troskovi distribucije/proizvodnje nisu sigurno isti u Finskoj i Srbiji ali ce cena verovatno morati nesto da poraste. EPS je javno preduzece koje kopa javni ugalj, koristi javne resurse pa nikako ne moze imati samo cenu trzisnu. Za neku iole smislenu analizu potrebne su informacije o troskovima koje ne verujem da bilo ko ovde moze izneti.

Osim toga kao argument u polemici oko grejanja na struju, energetskoj efikasnosti, stedljivim Nemcima,... vredi pogledati prosecnu potrosnju el.energije po domacinstvu u Evropi (narocito severniji krajevi).
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
178.17.22.*



+784 Profil

icon Re: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put14.03.2013. u 20:26 - pre 135 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
KrkaCiC:
Ne moze me niko ubediti da ova cena struje nije realna i tacka.

Možda tebe niko ne može ubediti da je zemlja okrugla, ali to je isključivo tvoj problem i ničiji drugi.


Da je zemlja okrugla ne treba niko da me ubedjuje,to mogu videti na miliona nacina
Ali pokazi kolika je cena struje realna!
Daj neku racunicu i potkrepi tvrdnju da ova cena nije realna!!!
I unesi sve rashode,i upravni odbor,i sluzbene automobile...
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put14.03.2013. u 20:50 - pre 135 meseci
onda rasprava o temi za cenu struje ne vredi bez cifara kako se dolazi do trenutne cene u Srbiji!

ventura@ nisam samo mislio na radnika u eps-u nego na SVE troskove od dunava do mene kao korisnika!!! znaci cifre!!!

ako ne znamo cifre tj racunicu nas 50% moze da kaze da je cena visoka a drugih 50% da je cena niska... i rasprava moze tako vecno da traje!!!
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put14.03.2013. u 21:18 - pre 135 meseci
Ako nakon par stotina mojih poruka gde sam iznosio sažete i sažvakane cifre vi niste shvatili, teško da bilo ko može da vam to objasni.

Ali ako ipak žarko želite da saznate proizvodnu cenu struje, počevši od uglja, preko službenog automobila direktora i na kraju cene nabavke strujomera, izvolite pročešljajte ove dokumente:
http://www.eps.rs/Pages/FolderDocs.aspx?list=Tehnicki%20Izvestaji
http://www.eps.rs/Pages/FolderDocs.aspx?list=Godisnji%20Izvestaji
http://www.eps.rs/Pages/Folder...x?list=Finansijski%20izvestaji
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put14.03.2013. u 21:37 - pre 135 meseci
ventura@ dal si ti pregledao dokumenta koje linkujes??? malo sam pogledao i nema nista! to su sve izvestaji a nigde nema jasne racunice!

ti pravis struju od kukuruza i tacno znas koliko te kosta arenda,seme, branje itd ... i na kraju imas cifru dobijene struje!!! jer ti si ipak privatna firma i bez jasne racunice nit mozes da radis nit da pravis planove!

al eps je javna firma :-) i mislim da sam time sve rekao! samo se setite insajder emisije!
vecina nas je gledala kako se krade u kolubari koja je u sistemu eps-a i bile su nenormalno visoke cifre( mislim da je bilo oko 130mil)! znaci tamo gde pocinje da se pravi racunica za struju tj u uglji se vec uveliko krade!!! pa sta mislite dal se kradja nastavlja u lancu eps-a to jest u distribuciji, naplati, zeleznici koja vozi tu rudu, itd itd! totalna pljacka! a dunav djerdape vrti za dzabaka!!!

sa tobom mogu da se slozim da treba ulagati u zelene energije al brate treba da vidimo gde tolike pare idu!!!
jer pokazalo se u proslosti da su narodne pare uglavnom zavrsavale u privatne dzepove!
[Ovu poruku je menjao cika dacha dana 14.03.2013. u 22:51 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao cika dacha dana 14.03.2013. u 22:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: E a sada cemo i vetrenjace da placamo...racun za struju po koznakoji put

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 27249 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.