Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rashodovani twingo rado bih ga rastavio

elitemadzone.org :: AutoZone :: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7292 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Rashodovani twingo rado bih ga rastavio28.05.2013. u 08:31 - pre 132 meseci
imam neki stari twingo koji sam koristio kao motor, ali sad su uvli euro 3 obavezan po centru i ciao nema vise. Palo mi je na pamet da malo krenem da ga rasklapam i da naucim neke stvari o mehanici. Ima dosta n jutjubu i knjiga i svasta, a sta mislite koliko bi mi trebalo alata i vremena. Imam garazu, ali nemam kanal ili dizalicu.
 
Odgovor na temu

boskela
Srbija,

Član broj: 304021
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+54 Profil

icon Re: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio28.05.2013. u 17:18 - pre 132 meseci
Sto kazu stari ljudi lako ga je rastaviti ali treba ga sastaviti..:)
Mozes ga ti rastaviti to nije problem ali sastaviti ga sam neces nikako ako nisi majstor ili ako nije neko ko zna pored tebe..
Jer ne verujem da znas kako se namestaju karike i koja je koja , na koju stranu se okrece klip ,na koliko se stezu matice ,ventili,stelovanje paljenja,zupcasti..
a pre svega toga moras da skines motor a da nekom ne razbijes glavu... :)
trebace ti dosta vremena(i zivaca).. :)
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio28.05.2013. u 19:26 - pre 132 meseci
Pa ja i ne vidim da pise da hoce da sastavlja, nego samo da rastavlja.

Polako. Rastavljanje nije tako komplikovano, pogotovo na tako malom autu. Samo bez zurbe.
 
Odgovor na temu

boskela
Srbija,

Član broj: 304021
Poruke: 48
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+54 Profil

icon Re: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio29.05.2013. u 09:13 - pre 132 meseci
Pa dobro ako hoce da rastavi ali ne vidim svrhu toga, nista nece nauciti dok ga ne sastavi.. :)
 
Odgovor na temu

cika dacha

Član broj: 296868
Poruke: 1013



+2237 Profil

icon Re: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio29.05.2013. u 10:45 - pre 132 meseci
malo rastavis pa sastavis! nemoj celo! pomalo :-)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio29.05.2013. u 18:05 - pre 132 meseci
Sastavljanje je nepotrebno i solidno kompleksno. Ne toliko tehnicki, koliko je velik nedostatak delova, od zabica, kvacica, lepkova, zaptivki..
Jedino se lako mogu naci hemikalije za pranje delova.

Ovako ce nastati jedna lepa zbirka korisnih i cvrstih srafova, a mogu se neki specificni sklopovi ponuditi na prodaju, pa i zaraditi..

Poz
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio29.05.2013. u 18:26 - pre 132 meseci
pa vise me interesuje da vidim kako to sve funkcionise i kako je spojenao, a mozda nesto naucim posle i sam da radim. Makar pakne, filtar ulja...

niste mi nista rekli o alatu ?
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
193.86.106.*



+191 Profil

icon Re: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio29.05.2013. u 22:20 - pre 132 meseci
Sta god rasklapao, slazi delove u nizu (levo na desno na primer). Ako budes posle opet sklapao, samo krenes suprotnim redosledom :)
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio30.05.2013. u 08:42 - pre 132 meseci
Treba ti dobar set gedora, cekic, klesta, okasti i vilasti kljucevi, srafcigeri, po neki specificni alat (stega za oprugu, itd.), mada ne bi bilo lose imati i brener, jer npr. krajevi pona zapeknu pa bez brenera idu tesko. Motor ces lako rastaviti obicnim setom gedora.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio30.05.2013. u 11:50 - pre 132 meseci
Jedna ili dve dizalice, razni stenderi ili podloge, par poluga..

Postoje specijalni kljucevi(ili pribor) za neke sklopove, ali predpostavljam da neces rasturati opruge, alternator..

Poz..
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio30.05.2013. u 14:51 - pre 132 meseci
nemoj da se ljutiš ali stvarno ne shvatam poentu rasklapanja auta.
Šta misliš da ćeš da naučiš?

Sve i da ga sklopiš posle do radnog stanja (što sigurno nećeš uspeti jer pominješ ''pakne i filter ulja) to iskustvo ti neće nizašta drugo služiti osim ako ne želiš da rastavljaš stare Tvingiće za delove.

Izgled svakog dela auta kao i njegovu f-ju možeš naći na netu...


Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio30.05.2013. u 15:01 - pre 132 meseci
Ja mislim da je to sve sada izgubilo svaki smisao. Nekada si oko svojih kola mogao mnogo sto sta da uradis. Sada...kako je "tehnologija napredovala"" i kako su svi bitni sistemi povezani preko zajednicke kontrole - kompjutera, cak ni majstori koji stvarno znaju ne mogu nista da urade ako nemaju odgovarajuce softvere. Pa doslo je vreme da ne mozes ni ulje u kolima sam da zamenis, jer moras da ga stavljas na komjuter. Dzaba teorija...KOliko vidim..na nekim kolima ne mozes sam ni sijalicu da zamenis...Ja se jos malo batrgam sa ovom mojom starom Mazdom...ako bog da u toku ove godine bi trebao nesto novije da kupim, i pravo da vam kazem...plasim se.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio30.05.2013. u 16:18 - pre 132 meseci
pajapop

samo se drži Japanaca i nećeš pogrešiti-nema potrebe za strahom


Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio30.05.2013. u 16:19 - pre 132 meseci
Ne moze se svakako sve sastaviti , jer se stare karike ne vracaju nazad, koliko god da su dobre.
Stari zaptivaci se bas i ne vracaju.

Ali interesantno iskustvo sve rastaviti.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio30.05.2013. u 16:26 - pre 132 meseci
Treba samo razlikovati karike, a lako se namestaju :) Sklapaju se obrnutim redom, prvo poslednja, ubaci se u kanal od prve, pa se prebaci u kanal druge, i tako dok se ne namesti, isto kao i kada se skida.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio30.05.2013. u 17:15 - pre 132 meseci
Stare karike se ne vracaju u motor. Osim sto ih treba razlikovati, treba i znati koja je na kom klipu bila i dobro ocistiti kanale i opet je pitanje koliko ce taj motor raditi.
Ako je vec auto za rashod, ni karike ne mogu biti dobre da bi se vracale.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio30.05.2013. u 17:24 - pre 132 meseci
Ne samo to, vozila se koncipiraju tako da se lakse i modularno proizvode, da semontiraju u vlokovima, i u sto kracem vremenskom periodu.

Pa su feder sajbne zamenili lepkovi, dihtunge paste, srafovi se pretezu do granice elasticnosti(pa se apeluje da se zamene nakon skidanja)...

A za popravku je neophodan konzilijum, i poznavalac elektrinike, tehnologije senzora, i poznavalac mehanike, a pocesto su neophodna specijalna fabricka uputstva za neke sklopove..

Poz
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio30.05.2013. u 18:03 - pre 132 meseci
A sve manje su potrebni poznavaoci mehanike.
Sve vise poznavaoci problema oko elektronike, koje su varijabilne od auta do auta.
 
Odgovor na temu

pajapop
Beograd

Član broj: 183139
Poruke: 1800
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+632 Profil

icon Re: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio30.05.2013. u 19:16 - pre 132 meseci

Pa da...ja sam upravo o tome i mislio kad sam napisao da se plasim oko kupovine novijeg automobila. Znanje iz klasicne motoristike je samo sad na nivou neke teorije (koja je i dalje neophodna) ali je mala upotrebna vrednost. Evo, na jednoj prosloj temi, covek je imao problema sa protokomerom na Stilu. Ja sam napisao da on hoce da se osteti zato sto cestice prljavstine (pod uticajem jakog strujanja) udaraju u njega i ostecuju ga. Ispostavilo se da je tacno, jer je covek napisao da se on raspao. I sad..sve sto je covek napravio moze i da popravi, samo treeba imati odgovarajuce delove. Neki dobar elektronicar bi mogao da popravi i taj prokomer, a ne da se kupuje novi. I sad radja se novo zanimanje - AUTOELEKTRONICAR. Klasicni automehanicari, vremenom postaju samo obicni fizikalci - trapadzije, pa i to jos malo....Svi na kurseve iz elektronike.. u tome je spas...
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio30.05.2013. u 19:17 - pre 132 meseci
pa auto ima nekih 15 god i presao je oko 130,000 sto i nije mnogo. Generalna mu nikad nije radjena i rekao bih da su karike tu negde pred kraj. Kako vise ne moze po centru, a ni u Srbiju jer nije euro 3 mislim da cu ga rashodovati na leto pre nove revizije. Jedino moram da proverim kad mu odjavim tablice jednom kud cu i ta cu sa tom skalamerijom kad mi dojadi. Valda se uvek moze dati na neki otpad. Inace vrednost tog auta je 300 evra sto je ne puno za nastavno naucno sredstvo.

Ja stvarno amlo znam o mehanici pa su moja pitanja verovatno smesna vama prekaljenim vukovima... ali, eto ja sam izracunao da mogu da ustedim lepu svoticu jer ma koliko napredovala tehnika uvek ce biti sta da se radi.

Zamena raznih filtera, pakni, lezaja sve su to stvari koje nisu mnogo teske a kostaju para, ali mene najvise nervira sto mroam da ostavljam auto i dolazim po njega. 1000x mi se desilo da majstor uzme auto da ga radi... Sad ja znam da recimo zamena lezaja traje ajd nek bude sat vremena i kazem ok evo ti pare za dva sata ali da ga zavrsis. NE. ja onda kazem reci mi kad da dodjem i kad mozes da ga radis i ja cu sacekati 2-3 sata. NE

mupm

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Rashodovani twingo rado bih ga rastavio

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7292 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.