Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 201414 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije24.02.2014. u 22:47 - pre 123 meseci
Citat:
cika dacha
Ivan Dimkovic@ sine moj Kultura je vaznija od telefona!!!


Ne tvrdim ja uopste da kultura nije vaznija od primenjene nauke ili obrnuto. Mislim da na tako nesto ne moze biti dat konkretan odgovor i da pitanje zavisi od konteksta.

Telefon je samo dao MyWay kao nekakav pokusaj sarkazma toboz kako moderni telefoni nisu primer nauke, svesno ignorisuci fakat da u modernim telefonima ima na stotine PhD-ova "ulozenih" u novu generaciju. Mozda je ta primenjena nauka bedna i ispod nobelovskog nivoa za MyWay-a, ali primenjena nauka je zivot za ogromnu vecinu naucnika. Na zapadu oni, eto, mogu da gube vreme projektujuci nove procesore, ekrane, procese fabrikacije, codec-e itd... sitnica. Kod "Majcice" mogu eventualno da projektuju nesto za vojsku ali tu nema bas mesta za milione naucnika, ostali mogu da projektuju ambalazu za novo pakovanje vodke.

Takodje, jasno je da je kultura tesko merljiv kriterijum pa je prosto k'o narucena za neke, posto mogu da filozofiraju o njoj bez da budu demantovani.

Idealna tema, takoreci, posto svako moze da tvrdi da je u pravu.



DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

pirrat

Član broj: 281027
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+62 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije24.02.2014. u 22:48 - pre 123 meseci
Citat:
Braksi: Lako je bilo jednoj Americi koja ima hiljadugodisnju tradiciju da razvija demokratiju i komplikovane trzisne principe


Kad bolje razmislim, ovo što si rekao za hiljadugodišnju tradiciju uopšte nije glupo. Očigledno je da su Apači, Čiroki, Sijuksi zajedno sa ostalim indijanskim plemenima postavili temelje moderne američke demokratije još pre 1000 godina.
 
+1

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije24.02.2014. u 22:55 - pre 123 meseci
pre jedno dve godine kucaju mi na vrata dva maldica i pitam ih sta je. Kazu oni mi osnivamo novu komunisticku partiju i trazimo clanove.

Primio sam ih u stan i rekao im. Nemojte se brukati. Kakav komunizam ? Sta ce nama komunizam u Italiji pa Italija je pobogu razvijena industrijska zemlja sa razvijenim demokratskim odnosima.

I zaista u razvijenim zemljama komunizam je izlisan, a potreban je socijalizam. Komunizam je dok je drustvo nerazvijeno, a socijalizam dolazi kasnije. Pogotovo sto je narod stoka i bolje je dakle da ima ozbiljne ljude i biznismene koji znaju da vode posao, a da se prava ostvaruju cenjanjem izmedju unije poslodavac i sindikata.
 
0

da.li.sam.to.ja
d.sluzbenik

Član broj: 264058
Poruke: 50



+147 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije24.02.2014. u 23:02 - pre 123 meseci
Koliko na znam komunisti su na vlasti u zurich kantonu! A 2014 je!
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije24.02.2014. u 23:12 - pre 123 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:

To sto je u novom iPhone-u ili SGS-u danas i o cemu se prica po casopisima je pre 5-10 godina bilo predmet doktorskih disertacija ljudi. Tebi mozda banalna stvar kao sto je novi procesor (od fabrikacije do novih algoritama) ili algoritam za procesiranje MRI skena ili nekad cak i kompletno nov metod snimanja su bili predmet mnogih PhD radova pre nego sto su ubaceni u industriju.

Danasnji PhD-ovi ce biti primenjeni u industriji za nekoliko godina.

Takodje, jako dobro znas, da za drustvo osim nauke i kulture mora postojati i infrastruktura koja omogucava normalan zivot bas kako bi i ta nauka i kultura mogli nesmetano da se razvijaju.

Naravno, plodno tlo za to se nalazi na mrskom zapadu, zato se tamo razvijaju i nove MRI masine i telefone umesto da se mrzi ceo svet dok se ispija brlja.
Ta nauka o kojoj pričaš je u skoro isključivo u službi potrošačkog društva i njen proizvod nije u vezi sa napretkom, intelektom i kulturom već samo sa profitom. Otud više memorije, piksela, gigaherca i ostalih stvari koje služe samo za ego boost. Generacija naših roditelja (čak i iz SSSR-a bez vegete što reče Odin) je slala rakete i ljude u svemir, na Mesec, a mi se dičimo gedžetima?!
Pa i taj MRI su oni smislili, prosto je teško da se setim šta je to napravljeno od 2000-te ostati u amanet budućim generacijama..
Što se tiče kulture i umetnosti kao najsofisticiranijog ploda razvoja ljudskog uma i svesti, tu je tek debakl u smislu kreacija koje su vrede samo kratko vreme, budu unovčene i zatim zaboravljene i zamenjene...


Save time... see it my way.
 
+2

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije24.02.2014. u 23:36 - pre 123 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Takodje, jasno je da je kultura tesko merljiv kriterijum pa je prosto k'o narucena za neke, posto mogu da filozofiraju o njoj bez da budu demantovani.

Vrlo teška za nekog kome je glava u pixelima, codecima i terabajtima, ne znam zašto si je uopšte i spominjao. No nije tako za sve.
Možemo se složiti da u modernim telefonima ima rad stotine PhD-ova samo što je za tebe to napredak a za mene traćenje mentalnog potencijala u službi profita a ne u službi napretka.
Evo, čtam k-ke S5: ima skener prstiju, vodotporan do 1m i ima 0.3s brži autofokus. Moram da ga imam. Bravo za uloženi PhD potencijal.

Save time... see it my way.
 
+2

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije24.02.2014. u 23:44 - pre 123 meseci
o Boze, zasto naucnici idu na zapad ?

Zasto idu cistacice, dokeri, vozaci kamiona, hirurzi, gutaci vatre ?
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije24.02.2014. u 23:46 - pre 123 meseci
Citat:
MyWay: ...Možemo se složiti da u modernim telefonima ima rad stotine PhD-ova samo što je za tebe to napredak a za mene traćenje mentalnog potencijala u službi profita a ne u službi napretka.
...

Dooobro... a u sta bi trebalo uloziti mentalni potencijal? U kakavu varijantu napretka? Sta je za tebe napredak? Ako te mrzi da odgovaras - nema veze, laku noc.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije24.02.2014. u 23:46 - pre 123 meseci
Citat:
MyWay: Vrlo teška za nekog kome je glava u pixelima, codecima i terabajtima, ne znam zašto si je uopšte i spominjao. No nije tako za sve.
Možemo se složiti da u modernim telefonima ima rad stotine PhD-ova samo što je za tebe to napredak a za mene traćenje mentalnog potencijala u službi profita a ne u službi napretka.
Evo, čtam k-ke S5: ima skener prstiju, vodotporan do 1m i ima 0.3s brži autofokus. Moram da ga imam. Bravo za uloženi PhD potencijal.


Al' je zato masovna proizvodnja spomenika tekovinama NOB-a pametno ulozen potencijal?
 
+3

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije24.02.2014. u 23:59 - pre 123 meseci
Citat:
Sceka:
Citat:
MyWay: ...Možemo se složiti da u modernim telefonima ima rad stotine PhD-ova samo što je za tebe to napredak a za mene traćenje mentalnog potencijala u službi profita a ne u službi napretka.
...

Dooobro... a u sta bi trebalo uloziti mentalni potencijal? U kakavu varijantu napretka? Sta je za tebe napredak? Ako te mrzi da odgovaras - nema veze, laku noc.


Pozdrav!
Već sam naveo par primera napretka koji su generacije naših roditelja napravile, prelistaj ako možeš. Razmisli i sam, to je još bolje. Ajde da ne bude i bez primera: pogledaj npr ex-SSSR a sad EU zemlje, npr Češka i Poljska. Nekad nisu imali ni za Vegetu a sad mogu da biraju da li će S5 ili 5s telefon. To je činjenica. A da li znaš uopšte i koliko čuvenih ljudi iz sfere umetnosti sada, a koliko ti ih je poznato iz prethodnoog perioda??
Skrenusmo u debeli off sa temom, ali prosto nisam mogao da odćutim na povezivanje gedžeta sa kulturnim i intelektualnim razvojem čovečanstva...

Save time... see it my way.
 
+2

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 00:21 - pre 123 meseci
Citat:
MyWay: A da li znaš uopšte i koliko čuvenih ljudi iz sfere umetnosti sada, a koliko ti ih je poznato iz prethodnoog perioda??

Nema spora da je u prethodnom periodu koncentracija cuvenih ljudi iz sfere nauke i umjetnosti u Sibiru po kilometru kvadratnom bila daleko veca nego ikad igdje drugdje u svijetu.
 
+6

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 00:27 - pre 123 meseci
Citat:
Braksi:
Bio je ovde jedan mladi Belorus. Ja sam mu mnogo pomagao da nauci jezik i da sredi dokumenta dok jos nije znao da prica. On je bio jako ambiciozan, ali imao je nerealna ocekivanja na zapadu, a primetio sam da voli da pljucka po Lukasenku. Kad sam cuo da je tamo radio u drzavnoj posti kao programer ja nisam mogao da verujem. Imao je on i ovde dobru platu, da se razumemo, ali sveukupno u Minsku mu je bilo bolje. Posle intenzivnog druzenja sa mnom, on je resio da se vrati u Belorusiju i nastavi da radi kao i ranije.

Hahaha, pa tako i treba - prirodna selekcija jer na kraju krajeva, onaj koji tebe slusa, ni ne zasluzuje bolje u zivotu.
Priznajem, sudbina tih ljudi je tuzna, ali ce na mesto njih da dodju neki sa malo vise mozga.

Citat:
Zapad ce joj samo doneti pustos, jer nekriticko usvajanje neoliberalnih zapadnih vrednosti, dovodi do trajnih mentalnih posledica i ekonomske pustosi sto se vidi na primeru Srbije.

xD jer je Srbija skolski primer kako to izgleda kada se usvoje neoliberalni zapadni principi. Pazi, Srbija, ne Poljska, Madjarska, Ceska, Slovacka, Baltik, ne jedina zemlja koja i dalje suruje sa planskom privredom, socijalizmom i ostalim dokazanim glupostima je tipican primer :D

haha, i jos bez trunke blama stavio "finansijski analiticar" u profil - dodaj bar jos neki executive, team lead, associate i sl. Zaista ti je potrebno.
 
+4

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 00:33 - pre 123 meseci
Citat:
Braksi:
Primio sam ih u stan

Koliko im je sekundi trebalo da skapiraju koliko se su zayebali...
 
+3

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 00:37 - pre 123 meseci
Citat:
MyWay:Već sam naveo par primera napretka koji su generacije naših roditelja napravile, prelistaj ako možeš. Razmisli i sam, to je još bolje.

Evo ja cu da razmislim, i bez vredjanja starijih generacija da zakljucim da je industrijski, tehnoloski i naucni napredak ogroman u poslednjih 20 godina. Ali ti vidis samo telefone, a ne zelis da sagledas realnu sliku. Naravno jer se radi o napretku sa zapada a tebi se dize na istok.
 
+2

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 00:46 - pre 123 meseci
Citat:
MyWay: Ta nauka o kojoj pričaš je u skoro isključivo u službi potrošačkog društva i njen proizvod nije u vezi sa napretkom, intelektom i kulturom već samo sa profitom. Otud više memorije, piksela, gigaherca i ostalih stvari koje služe samo za ego boost. Generacija naših roditelja (čak i iz SSSR-a bez vegete što reče Odin) je slala rakete i ljude u svemir, na Mesec, a mi se dičimo gedžetima?!


640K is more memory than anyone will ever need Uzgred, par rovera je već odavno na Marsu, za godinu i po dana stiže misija na Pluton i još svašta nešto. Ali naravno, mnogo je zgodnije prebirati po argumentima da bi se našli oni koji pošto-poto odgovaraju tezi
 
+4

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 00:58 - pre 123 meseci
Bice to jos jedno nase veliko stradanje.

Strasno sta se sprema. Katastrofa nevidjena.
 
0

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 01:50 - pre 123 meseci
Citat:
MyWay

Možemo se složiti da u modernim telefonima ima rad stotine PhD-ova samo što je za tebe to napredak a za mene traćenje mentalnog potencijala u službi profita a ne u službi napretka.

Vau, ti se šališ.

Ono što je "u službi profita" je (bar za mene) "u službi napretka".

Citat:
Braksi

zasto naucnici idu na zapad ?

Zasto idu cistacice, dokeri, vozaci kamiona, hirurzi, gutaci vatre ?

"Go West, young man".
Citat:
He saw the fertile farmland of the west as an ideal place for people willing to work hard for the opportunity to succeed.
 
0

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.nyc.res.rr.com.



+694 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 04:32 - pre 123 meseci
Ima jedna dobra stranica na fb-u, I fucklng love science, na kojoj svake nedelje ima poster sa naucnim otkricima otkrivenim te nedelje. Neka su fascinantnija od drugih, ali je cinjenica da je nauka u proteklih par decenija postigla neverovatno mnogo. Ono sto je bilo SF pre samo 20 godina, danas je realnost. Ranije je taj skok bio mnogo veci. Neverovatno je da neki ljudi iz prosto ideoloskih razloga zmure na to. To sto ce neko da zaradi novac time sto je npr mapirao genom ne znaci da to vrhunsko dostignuce nije vredno svakog postovanja i divljenja.

 
+1

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.hsi.kabelbw.de.



+7177 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 11:10 - pre 123 meseci
Ma pusti Andrej013, po MyWay-u su sve to bacanje intelektualnog potencijala za potrosacko drustvo.

Bolje je da se presele u sibir i filozofiraju ispijajuci vodku i resavajuci pitanja univerzuma u glavi.

Jedini problem je sto to ne moze da prehrani puno ljudi pa sad u toj intelektualnoj supersili gomila PhD-ova voze taksi ili rade neke druge poslove koji veze nemaju sa onim za sta su se skolovali.

Tako je valjda bolje, jes' da im nije trebao PhD da voze taksi ali bar ne robuju u sluzbi potrosackog drustva.

Cirkus.

Citat:
Miroslav Jeftić
640K is more memory than anyone will ever need Uzgred, par rovera je već odavno na Marsu, za godinu i po dana stiže misija na Pluton i još svašta nešto. Ali naravno, mnogo je zgodnije prebirati po argumentima da bi se našli oni koji pošto-poto odgovaraju tezi


Yep, prosto je neverovatno dokle ljudi mogu da idu sa iracionalnim samo da bi odbranili neku tezu koju iz nekog razloga preferiraju.

Uzmes bilo koje objektivno merilo: broj patenata, broj nobelovaca, broj razvijenih lekova, hi-tech proizvoda, itd... i bukvalno u svakom je zapadno drustvo vec vise decenija #1.

Recimo, broj naucnih Nobelovih nagrada po 10M stanovnika / broj nobelovaca:

USA: 10.811 (346)
EU: 8.950 (456)
Rusija: 1.610 (23)

Cekaj sad da se i Nobelove nagrade u nauci nazovu banalnim i bacanjem talenata u potrosackom drustvu ;-)

Ali bez frke: nazovi sve objektivne argumente glupostima ili ih degradiraj sa "potrosackim drustvom" (toboz svakome je to lose valjda :-), dodaj malo sarkazma recimo opis mobilnog telefona i odmah si "u pravu".

Aha ;-) Zna MyWay dobro da to nema veze sa vezom.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 25.02.2014. u 12:23 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+2

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 12:25 - pre 123 meseci

Zanimljivo, svaki dan se nauci nsto novo.

Procavajuci tako dalje statistiku vezanu za Nobelove nagrade moze se zapaziti da zene imaju manje mozgove jer je cak 95% nagradjenih muskog pola.
 
+1

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 201414 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.