Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 201381 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 19:06 - pre 123 meseci
Da, bas tako. Inace su Rusi skloni "iznenadnim i munjevitim" pregrupisavanje svojih trupa po potrebi. :) Pa sad, gde upali - upali. :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 19:15 - pre 123 meseci
Citat:
MyWay
Znam, kad si bio klinac učiteljica vas je učila obožavate Slobodana, pa došli rat i siromaštvo.. sve to znam, ali da li misliš da je to dovoljno da ti trajno aktivira glasić u glavi koji će večno da viče 'ua komunizam' i koji će da svrstava ljude koji drugačije misle u nekakve zamišljenje tabore?! (znaš ono: 'vi', 'rusofili', 'patriJote', 'homofobi', 'srBsko'..)?!?


Ne radi se ovde ni o kakvom komunizmu vec o civilizaciji sa jedne strane i skoro pa feudalnom sistemu sa druge strane.

Kada je kalkulant odlucio da se posluje sa feudalcima, ljudi izasli na ulice i rekli ono sta misle. Kalkulant je mislio da ce da ih priplasi sa pendrecima, pa je situacija otisla van kontrole i to ce se valjda zavrsiti sa zatvorom za kalkulanta.

Mozda Ukrajina nikad nece uci u EU, mozda ce jos generacijama ostati kvazi-feudalna drzava upravo zbog sistema koji je karakteristican za mother Ruju i njihove satelite koji kad se zapati trazi generacije da bi se izlecio, ali ne mogu kriviti narod koji ipak zeli da pokusa da od svoje zemlje naprave nesto normalno.

A normalno nece biti ako importuju tekovine feudalaca i oslanjaju se na njihov politicki sistem.

Svi ti primeri sa naukom i tehnologijom su samo primer zasto taj svet zeli da se integrise sa EU a ne sa zemljom ciji je glavni geopoliticki adut prodaja gasa koji su izvukli iz zemlje i politicki sistem blizi srednjem veku nego 21-vom.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+2

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 19:28 - pre 123 meseci
Citat:
Sceka:
Da, bas tako. Inace su Rusi skloni "iznenadnim i munjevitim" pregrupisavanje svojih trupa po potrebi. :) Pa sad, gde upali - upali. :)
Pozdrav!


Ne znam cemu su skloni Rusi, doduse secam se da im nije strano demonstrativno vracanje na pola leta i parade nekim brodovima, ali slabo im isla konkretna akcija.

Sta ce konkretno da rade? Da napadnu Ukrajinu? Bez ikakvog osnova mogu samo da racunaju na totalnu diplomatsku i ekonomsku izolaciju posle toga, sto nisam siguran da im se isplati.

Cak i Ameri koji imaju jos vecu projekciju sile obicno traze nekakve autorizacije za ratove na iznad-nacionalnom nivou, pa makar i pro-forme.

Rusi bi morali da imaju debeo razlog za napad na Ukrajinu.

Jedini razlog za tako nesto bi bilo neko eventualno krvoprolice gde bi ruska populacija u Ukrajini bila sistematski terorisana, ali tako nesto je u ovom momentu tesko zamislivo. Za takvu stvar bi trebalo uloziti mesece agitovanja i dizanja incidenata i plodno tlo.

Rusi su u poslednje vreme imali samo jednu takvu operaciju (Gruzija). Medjutim u tom slucaju je postojao konkretan mandat za Ruse koji su oni iskoristili da u cilju "sprecavanja humanitarne katastrofe" vojno operisu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 19:32 - pre 123 meseci
MALI OFF.
IVANE...zar ne bi trebao da si u Brseloni na sajmu umesto da mrzis toliko Ruse.. :).
 
+3

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 19:36 - pre 123 meseci
A odakle ti ideja da ja mrzim Ruse?

Nemam ja apsolutno nista protiv Rusa (zato sam i rekao da mislim da njihov intelektualni sloj zasluzuje mnogo bolje). Ali da im je drzava moderna verzija feudalizma, to je neosporiva cinjenica.

Zbog toga nije nikakvo iznenadjenje da zemlje ex-varsavskog pakta zele EU a ne saveze sa Rusima.

Mozda jednog dana Rusija uspe da se skocka i postane moderna supersila koja moze da izvozi svoj politicki i privredni sistem kao primer za druge.

Dok se to ne desi, ne vidim nista cudno sto i njihovi nekadasnji najblizi saveznici kao sto je Ukrajina preferiraju prisan odnos sa EU umesto sa njima.

--

Nema ti tu nista sa ljubavlju vec sa golim cinjenicama da je EU kao sistem bolji model od zajednice nezavisnih drzava.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+4

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 19:44 - pre 123 meseci
A da li si ti video da ti Rusi kao sto sam vec pitao nekog napadaju i namecu svoju politiku,ili to ovi kulturni da li u evropi ili preko bare rade?

A kada sam te povezao sa merkelovom,mislio sam na tu zapovednicku gestikulaciju.Nadam se da se ne ljutis za primer.



Prikačeni fajlovi
 
+6

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 19:46 - pre 123 meseci
Citat:
MyWay:koji će da svrstava ljude koji drugačije misle u nekakve zamišljenje tabore?!

Ili npr. u radne logore i gole otoke, kako upravo obicavaju ti "koji drugacije misle" kad oni nisu oni "koji drugacije misle" nego oni "koji ne misle drugacije".
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 19:54 - pre 123 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ne znam cemu su skloni Rusi, doduse secam se da im nije strano demonstrativno vracanje na pola leta i parade nekim brodovima, ali slabo im isla konkretna akcija.

Pa tome su skloni i sa bas takvim rezultatom sto se akcija tice.

Citat:
Sta ce konkretno da rade? Da napadnu Ukrajinu? Bez ikakvog osnova mogu samo da racunaju na totalnu diplomatsku i ekonomsku izolaciju posle toga, sto nisam siguran da im se isplati.

Cak i Ameri koji imaju jos vecu projekciju sile obicno traze nekakve autorizacije za ratove na iznad-nacionalnom nivou, pa makar i pro-forme.

Rusi bi morali da imaju debeo razlog za napad na Ukrajinu.

Nije rec o opravdanim razlozima. Jednostavno moraju da "prete" na neki nacin, a svojstven njima, vise da bi ostavili utisak medju svojom populacijom kako su ipak dovoljno mocni da im se moze (izazivanje, provokacija, pretnja... sve sto su inace uvek radili ma kakav ishod bio...).


Pozdrav!

EDIT
@Lavlja_Jazbina - plus za "diptih"
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 19:59 - pre 123 meseci
^
Sve to meni lici na onu narodnu:
"plase mecku resetom" ...

Skloni su tome. Kad se sjetim da se GODINAMA zaebavaju sa Cecenijom koja je, zamislite, njihova teritorija, sta mislite koliko bi se zezali sa Ukrajinom koja ima ipak neku organizovanu vojsku. Barem u odnosu za poludivlje cecene.
 
0

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 20:01 - pre 123 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Zbog toga nije nikakvo iznenadjenje da zemlje ex-varsavskog pakta zele EU a ne saveze sa Rusima.

A ko to treba da procijeni? Evo jedno prosto pitanje. Zasto nisu cekali izbore iduce godine pa demokratski smijenili vlast i izabrali onu koja zeli da nastavi pro-evropski put, ako, logicno, imaju vecinu? I kako to mislite da Janukovic nema legitimitet kad je lik dobio najvise glasova na demokratskim izborima koje je potvrdila i sama EU?

Hebe mi se za Janukovica nije nikakva cvjecka al' vam je fakat prica bljutava. Dajte malo dosljednosti. Kazite samo sta bi bilo sa demonstrantima u Berlinu, Washington-u kada bi ovakva naoruzana rulja krenalu da spali Bjelu kucu ili neke druge vladine institucije? Ovdje se mase oruzjem danima prije nego sto je doslo do prve pucnjave, a Janukovic ako je mogao da ih trpi 2 mjeseca dok "miruju" ne znam zasto ne bi trpio i dalje, tj. prije bih rekao da su nabrijane mase izgubile strpljenje.

A ne znam ni sta je toliko cudno i da se zrtvuje 1-2, 5, 10 ljudi kada vec neko pumpa tolike pare. Medijska propaganda ce da zavrsi ostatak. Nisu se jednom ovdje u BiH za vrijeme rata medijske ekipe pojavile na licu mjesta sa full opremom, kombijima i sl. na pola sata pred pad neke granate i sl. Poslije ljudi bjezali cim vide medijske kombije znaju bice neka velika zahebancija. Lesinari.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
+1

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 20:12 - pre 123 meseci
Zaboravljate kada su Rusi prisli USA i hteli da se usele na Kubu,sta je onda bilo?
 
+1

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 20:12 - pre 123 meseci
Citat:
jericho1405
A ko to treba da procijeni? Evo jedno prosto pitanje. Zasto nisu cekali izbore iduce godine pa demokratski smijenili vlast i izabrali onu koja zeli da nastavi pro-evropski put, ako, logicno, imaju vecinu?


Zasto nisu cekali? Nemam pojma, ali mogu da pretpostavim da je 180" zaokret koji je Janukovich izveo izazvao sok.

To su nezgodne stvari, ako kao politicar radis nesto sto moze toliko da destabilizuje drzavu to je znak da nesto debelo nije OK.

A kada ljudi izadju na ulice masovno i ne beze od pendreka, to je onda vec prilicno poodmakao stadijum. U takvoj situaciji je tesko predvideti reakcije ili apelovati na razum, posto je razum tu odavno nestao.

Citat:

I kako to mislite da Janukovic nema legitimitet kad je lik dobio najvise glasova na demokratskim izborima koje je potvrdila i sama EU?


A na koga tacno mislis posto pricas u mnozini (mislite i sl.)?

Ja sam napisao da je Janukovich imao legitimitet, ali kad dodje do drzavnog udara legitimitet ide dodjavola i vise nista ne vredi.

Citat:

Hebe mi se za Janukovica nije nikakva cvjecka al' vam je fakat prica bljutava. Dajte malo dosljednosti. Kazite samo sta bi bilo sa demonstrantima u Berlinu, Washington-u kada bi ovakva naoruzana rulja krenalu da spali Bjelu kucu ili neke druge vladine institucije? Ovdje se mase oruzjem danima prije nego sto je doslo do prve pucnjave, a Janukovic ako je mogao da ih trpi 2 mjeseca dok "miruju" ne znam zasto ne bi trpio i dalje, tj. prije bih rekao da su nabrijane mase izgubile strpljenje.


Bila bi ista situacija bilo gde.

Kada drzava dodje do stadijuma da narod krece da juri na pendreke i da se ne povlaci kad vlast krene da puca na njih, tada je stvar gotova za vlast.

To je samo kulminacija neceg mnogo veceg od protesta. Naravno, tako nesto ne vidis u Berlinu ili Washington-u iz prostog razloga sto im drzave nisu toliko u q*cu, ali kad bi bile - mozes biti prilicno siguran da vlast moze samo da se uhvati za taj pendrek i udari sebe po glavi kada bi ljudi krenuli bez straha na nju.

To je najbolje opisano u biografiji Juri Andropov-a, nekadasnjeg sefa KGB-a koji je opisao strah i jezu kada je video svojim ocima u centralnoj Evropi koliko malo treba na izgled jakom rezimu da pukne kao kula od karata ako postoji dovoljno jaka volja. Andropov je posle toga bio vrlo tvrde linije, zahtevajuci ostru kontrolu politicara i svih institucija kako situacija ne bi stigla do tog stadijuma gde ljudi jurcaju na pendreke, posto je u tom momentu vlast vec izgubila.

Citat:
Lavlja_Jazbina
Zaboravljate kada su Rusi prisli USA i hteli da se usele na Kubu,sta je onda bilo?


Bilo nezgodno. Ali su Rusi od takve sile koja je drzala pola Evrope i mogla da preti Amerima sa Kube dosli do toga da od njih pripali gotovo ceo varsavski pakt.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 20:15 - pre 123 meseci
Citat:
yolja624: Skloni su tome. Kad se sjetim da se GODINAMA zaebavaju sa Cecenijom koja je, zamislite, njihova teritorija, sta mislite koliko bi se zezali sa Ukrajinom koja ima ipak neku organizovanu vojsku. Barem u odnosu za poludivlje cecene.

To su, isto kao i Talibani, paravojne formacije i teroristi koje nije jednostavno "pobijediti" zato sto nemas konkretan cilj, mjesto, drzavu vec gomilu razbacanih formacija koje se stekaju po nekim zabitima il' nekad i jako urbanim sredinama medju civilnim stanovnistvom gdje ne mozes tek-tako da ravnas sve redom. Nisam rusofil ali glupo je misliti da nisu sposobni da razvale Ceceniju da je ona kao drzava problem.

Isto kao sto Ameri ne vode rat protiv Avganistana, i sad neko mnogo pametan moze zakljuciti kako su oni jadni ne mogu neke pecinske likove da pobijede evo vec 10 godina.

Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
+1

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 20:16 - pre 123 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
A da li si ti video da ti Rusi kao sto sam vec pitao nekog napadaju i namecu svoju politiku,ili to ovi kulturni da li u evropi ili preko bare rade?

A kada sam te povezao sa merkelovom,mislio sam na tu zapovednicku gestikulaciju.Nadam se da se ne ljutis za primer.




To oni kopiraju Ivana

Prikačeni fajlovi
 
+3

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 20:20 - pre 123 meseci
Citat:
Bilo nezgodno. Ali su Rusi od takve sile koja je drzala pola Evrope i mogla da preti Amerima sa Kube dosli do toga da od njih pripali gotovo ceo varsavski pakt.

A ja sada vidim kontra situaciju gde Rusija nije vise ta sila ali druga strana ( udruzena ) sada jeste pa peckaju.
Sta to Rusi sa bednim naucnicima i korumpiranim sistemom imaju,A INTERESANTNO OSTALIM STRANAMA ? Da li Nemacka industrija kada bi joj bili stopirani energenti bila to sto jeste.
Ili drugacije,raspale sa bojkotom kupovinom Putnickih i Teretnih vozila? Rusija,Kina nadju jos saveznika.Koliko % bese zaposleno u auto industriji?

Ivan je njih spakovao jos pre 12 godina u mpg4. :)
 
+1

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 20:23 - pre 123 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Zasto nisu cekali? Nemam pojma, ali mogu da pretpostavim da je 180" zaokret koji je Janukovich izveo izazvao sok.

Nije li nekome sok i dolazak sad ove nove pro-evropske vlade? Da ne pricamo o soku koji uzrokuje nacin na koji su oni dosli do vlasti ili ce doci a svo vrijeme pricaju o nekakvim evropskim vrijednostima? Sad treba da se skupi 100k proruskih likova i da urade istu stvar? Je li to rjesenje ili ce se od sad samo pikati demokratski izabrane vlasti?

Dakle, problem je sto se demokratija i izbori postuju dok sve ide po planu i u prilog EU(zakivali su oni i Janukovica u zvijezde), a kad ne ide onda se rovari, ubija, bombarduje, pa se k'o fol demokratski bira nova vlada i to tako sve ide u krug. Apsurdno.

Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
+1

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 20:24 - pre 123 meseci
Citat:
jericho1405: I kako to mislite da Janukovic nema legitimitet kad je lik dobio najvise glasova na demokratskim izborima koje je potvrdila i sama EU?

To je taj srednjevjekovni evolutivni stadijum razvoja politickog uma, gdje se politicki predstavnik izabran na demokratskim izborima dozivljava kao predstavnik boga na Zemlji, polubog, mega-car sa neogranicenim mocima.
Janukovic je na izborima dobio legitimitet da sprovodi volju naroda (ili ono sta je rekao da ce da radi kada se kandidovao i za sta je dobio glasove), a ne da radi sta god hoce kad osvoji vlast.

Po tebi, izgleda da je sasvim legitimno da npr. Vucic osvoji sledece izbore, a onda postrelja sve one koji su visoki izmedju 172 i 184 cm, jer eto - demokratski je izabran, sta tu nije u redu.
 
+3

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 20:27 - pre 123 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina
Sta to Rusi sa bednim naucnicima i korumpiranim sistemom imaju,A INTERESANTNO OSTALIM STRANAMA ? Da li Nemacka industrija kada bi joj bili stopirani energenti bila to sto jeste.


Mislim da je to je prilicno besmisleno pitanje, zato sto oni koji imaju osnovne materijale imaju interes da ih prodaju onima kojima ti materijali stvarno i trebaju, pa se takav scenario prakticno nikad ne desava. A i da se desava, sve dok energenata ima na planeti zemlji, oni kojima ti energenti trebaju ce moci da ih kupe od nekog.

Uzmi na primer tonu peska. Tebi i meni taj pesak ne sluzi ama bas nicemu, eventualno mozemo da ga koristimo u izgradnji kuce, OK?

E tamo neka Intel korporacija, na primer, od te tone peska napravi Xeon procesor koji kosta skoro $7000 po komadu.

Za tebe i mene taj pesak sasvim sigurno ne vredi $7000 - i najbolju upotrebu za njega imamo kao materijal za gradnju, ali kad ga ovi pretvore u Xeon, odjednom vredi mnogo vise.

E tako i za sve ostalo.

Citat:

Ili drugacije,raspale sa bojkotom kupovinom Putnickih i Teretnih vozila? Rusija,Kina nadju jos saveznika.Koliko % bese zaposleno u auto industriji?


Kina bukvalno zivi od izvoza robe zapadnim silama. Bilo bi prilicno suludo sa njihove strane da "nadju druge saveznike" sve dok ti saveznici ne budu u stanju da kupe podjednak ili veci broj kineskih proizvoda.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 20:33 - pre 123 meseci
Citat:
jericho1405:
Citat:
Ivan Dimkovic: Zasto nisu cekali? Nemam pojma, ali mogu da pretpostavim da je 180" zaokret koji je Janukovich izveo izazvao sok.

Nije li nekome sok i dolazak sad ove nove pro-evropske vlade?


Ako jeste, izaci ce na ulice.

Ta drzava je na tom stadijumu na zalost, ali to je tako pa je tako, neko nase filozofiranje nista tu nece promeniti.

Citat:

Da ne pricamo o soku koji uzrokuje nacin na koji su oni dosli do vlasti ili ce doci a svo vrijeme pricaju o nekakvim evropskim vrijednostima? Sad treba da se skupi 100k proruskih likova i da urade istu stvar? Je li to rjesenje ili ce se od sad samo pikati demokratski izabrane vlasti?


Ako se skupi dovoljno proruskih likova i urade istu stvar i izvrse drzavni udar, to ce biti, takodje, gotova stvar.

Ali, za neko cudo, nismo svedoci pro-ruskih drzavnih udara i raskidanja saveza sa EU u korist Rusije.

Zasto li je tako, pojma nemam.

Citat:

Dakle, problem je sto se demokratija i izbori postuju dok sve ide po planu i u prilog EU(zakivali su oni i Janukovica u zvijezde), a kad ne ide onda se rovari, ubija, bombarduje, pa se k'o fol demokratski bira nova vlada i to tako sve ide u krug. Apsurdno.


Nema tu nicega apsurdnog.

U zemljama gde je politicki proces na nivou drzavnih udara ce se ti drzavni udari i desavati sve dok drustvo ne dostigne visi nivo organizacije, sto je inace mukotrpan proces koji nije imun na zastoje ili korake u nazad.

Interesantno, drzavni udari su daleko manje moguci u zemljama koje se temelje na vladavini prava i gde ljudi, zapravo, nemaju razloge da podrzavaju drzavni udar. Jos interesantnije, ruski sateliti su po pravilu feudalne prcije organizovane po sistemu velmoza i apsolutne korupcije a ne na vladavini prava, mozda ne zeljom ali nekim sticajem okolnosti.

Kao sto rekoh, iz nekih misterioznih razloga ne vidjamo izlazenje zemalja iz EU i priblizavanje ruskoj interesnoj sferi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 20:34 - pre 123 meseci
Citat:
Odin D.:
Po tebi, izgleda da je sasvim legitimno da npr. Vucic osvoji sledece izbore, a onda postrelja sve one koji su visoki izmedju 172 i 184 cm, jer eto - demokratski je izabran, sta tu nije u redu.

Jako duhovito. Mjesas babe i zabe. Janukovic je izabrao konkretniju ponudu i to uopste nije nikakva skandalozna odluka. A na izborima se odredjuje politika pa su na taj nacin mogli i ovaj put da izborom nekog drugog pokazu kako se sa tim ne slazu. Mada i sam znas da su u Ukrajini velike podjele tako da tim vise uopste nije toliko "pogrijesio" ako je opste i pogrijesio, odlucilo bi par procenata u korist jednih ili drugih.

Bliza analogija bi bila, kad ih vec volis, da se Obama odluci da sprovede zdravstvene reforme a onda izadje nekoliko hiljada ljudi da zapali Bijelu kucu i dovede na vlast Tajsona a za Obamom raspise potjernicu.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
+2

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 201381 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.