Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 201412 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 20:38 - pre 123 meseci
Citat:
jericho1405
u i to uopste nije nikakva skandalozna odluka


Mozda tebi nije skandalozna, ali je izgleda bila skandalozna dovoljnom broju Ukrajinaca da izadju na ulice i ne ustuknu pod pendrecima.

A to je ono sto je bitno u Ukrajini. Lepo je to sto Janukovichevi potezi nisu delovali skandalozno na tebe, ali slaba vajda Janukovichu od toga posto je on u Ukrajini a tamo dovoljno mnogo ljudi, ocigledno, ne dele misljenje sa tobom.

Citat:

Bliza analogija bi bila, kad ih vec volis, da se Obama odluci da sprovede zdravstvene reforme a onda izadje nekoliko hiljada ljudi da zapali Bijelu kucu i dovede na vlast Tajsona a za Obamom raspise potjernicu.


Vidi, kada bi USA dosla do tog stadijuma da dovoljno ljudi imaju razloge da izadju i zapale belu kucu, postave Tajsona na vlast a za Obamom raspisu poternicu i sve to uspeju to bi znacilo da je USA u totalnom k*rcu i da je taj konacni cin samo epilog te situacije.

Kapiras, drzavni udari su samo epilozi dubljih problema a nikako nisu sami sebi razlog.

Ali USA, ocigledno, nije na tom stadijumu a Ukrajina, na zalost, jeste - pa je svako poredjenje Janukovicha i Obame potpuno besmisleno iz prostog razloga zato sto su situacije potpuno neuporedive.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 20:39 - pre 123 meseci
Citat:
jericho1405:
To su, isto kao i Talibani, paravojne formacije i teroristi koje nije jednostavno "pobijediti" zato sto nemas konkretan cilj, mjesto, drzavu vec gomilu razbacanih formacija koje se stekaju po nekim zabitima il' nekad i jako urbanim sredinama medju civilnim stanovnistvom gdje ne mozes tek-tako da ravnas sve redom. Nisam rusofil ali glupo je misliti da nisu sposobni da razvale Ceceniju da je ona kao drzava problem.

U Ceceniji su rusi unistavali kompletne gradove. A Grozni je postao dostojan svog imena. Na stranu sto uopste necu da raspredam o opravdanosti akcije... ali totalna nesposobnost rjesavanja situacije na svojoj teritoriji mi itekako daje pravo da mislim da bi jos bezveznije izgledali na nekoj tudjoj. To sto su od stanovnistva napravili apsolutne mrzitelje pravoslavnih, to ce se zestoko osvetiti bas Rusiji. Na zalost, terorizam je nesto sto jedino ceceni mogu da rade... i to, na zalost, i rade. Steta zivota. A razlog za ratovanje je krajnje bezvezna zelja za resursima, kao da ih nemaju dovoljno.

I Ukrajina ni slucajno nije Cecenija. Pa cak ni Gruzija. Ako nista, Ukrajina ima 10 puta vise stanovnika od Gruzije, tako da to ni malo ne bi bio lak zalogaj. O eventalnoj reakciji zapada, isto treba da se razmislja.
I ne znam dal si rusofil (mada mi na to licis)... ali to i nije tema. Ako me sjecanje ne vara, uvijek si nesto anti zapadan a pomalo vuces na istok. Ako sam se prevario u procjeni, evo, javno se izvinjavam.

Citat:
Isto kao sto Ameri ne vode rat protiv Avganistana, i sad neko mnogo pametan moze zakljuciti kako su oni jadni ne mogu neke pecinske likove da pobijede evo vec 10 godina.

Amerikanci su imali cilji i imaju izlaznu strategiju. Umjesto prvobitne zajednice talibanskih bradonja, instalirali su kvislinsku vladu afgana koje kontrolisu. U procesu je predaja vlasti i odgovornosti tim vlastima. Nije to velika sreca ni za koga, ali barem imaju osmisljeno sta zele. U Iraku su to uradili... uvijek imaju izlaznu strategiju.
 
0

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 20:43 - pre 123 meseci
Citat:
jericho1405: Janukovic je izabrao konkretniju ponudu i to uopste nije nikakva skandalozna odluka.

Janukovic nije dobio legitimitet od naroda da po svom licnom nahodjenju izabira bilo sta.
Da li je ta odluka tebi ili bilo kome drugom ko nije Ukrajinac skandalozna ili ne - nema nikakve veze.
Takodje, da li Ukrajinci hoce ili nece, su trebali ili nisu trebali, su mogli ili nisu mogli... da cekaju do regularnih izbora - takodje je stvar ocjene, potrebe i prava samih Ukrajinaca i nikog drugog.
 
+2

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 20:44 - pre 123 meseci
Citat:
jericho1405:
A na izborima se odredjuje politika pa su na taj nacin mogli i ovaj put da izborom nekog drugog pokazu kako se sa tim ne slazu.

Pa nisu mogli jer je Janukovic odbijao i izbore i referendum a i da vrati stari Ustav.
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 20:44 - pre 123 meseci
Dotakli smo se svih sem Engleza koji su uvek buili uz rame USA politici.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 20:50 - pre 123 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Dotakli smo se svih sem Engleza koji su uvek buili uz rame USA politici.


Jbg, to su prijatelji, i u dobru i u zlu. I nesto ne vidim da se Englezi puno cimaju oko Ukrajine.
I sto tebi sad smeta Engleska... ?
 
0

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 20:55 - pre 123 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Kapiras, drzavni udari su samo epilozi dubljih problema a nikako nisu sami sebi razlog.

Niko nije ni rekao da Ukrajina nema probleme, ali ni jedna normalna drzava na svijetu i legitimna vlast nece dozvoliti da te probleme "rjesavaju" placeni fasisti paljenjem i ubijanjem. Evo ti opozicione partije, kolovodje ujdurme: Svoboda (political party) The party was founded in 1991 as the Social-National Party of Ukraine

http://en.wikipedia.org/wiki/Svoboda_(political_party)

PS. I nije drzavni udar vec neka placenicka revolucija. Vojska i policija su bile u najgorem slucaju za Janukovica neutralne.
Citat:
yolja624:
I ne znam dal si rusofil (mada mi na to licis)... ali to i nije tema. Ako me sjecanje ne vara, uvijek si nesto anti zapadan a pomalo vuces na istok. Ako sam se prevario u procjeni, evo, javno se izvinjavam.

Nisam rusofil. Ovdje postoji ocigledan problem da ljudi neki liberalizam unutar neke drzave poistovjecuju sa istim pozitivizmom na spoljnom planu. A recimo, Ameri su susta suprotnost i prilicna su djubrad na spoljnom planu. I kritikovati to ne znaci da se nekom cijela ideja te drzave gadi, ne svidja i sl.

Isto kao sto postoji problem da se priznaju dobre odlike bilo kog sistema vec je sve iskljucivo, ako je socijalisticka ideja ne valja k*rcu ako je liberalno-ekonomska onda je fantasticka i obratno. Bas kao da smo mi kao civilizacija toliko uznapredovali da smo eto uspjeli stvoriti jedan ultimativni sistem pa sad samo neupitno guramo jedan ili drugi. A bezbroj je slucajeva u istoriji kada se za nesto ili su neki mislili da su najbolji, neunistivi, vjecni pa ih sad nema ni na mapi.
Citat:
yolja624: ... uvijek imaju izlaznu strategiju.

Pa "izasli" su i Rusi :)
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
+1

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 20:59 - pre 123 meseci
Citat:
jericho1405
Niko nije ni rekao da Ukrajina nema probleme, ali ni jedna normalna drzava na svijetu i legitimna vlast nece dozvoliti da te probleme "rjesavaju" placeni fasisti paljenjem i ubijanjem. Evo ti opozicione partije, kolovodje ujdurme: Svoboda (political party) The party was founded in 1991 as the Social-National Party of Ukraine


Ekstremisti su uvek prvi da se prilepe kada dodje do haosa, tako da uopste ne cudi to.

Medjutim, to sto su se neki ekstremni oportunisti nalepili tu ne menja cinjenicu da je Ukrajina dosla do situacije da se tamo silom menja vlast.

Kao sto rekoh, finalni cin drzavnog udara je samo konacni epilog necega mnogo dubljeg.

Citat:

PS. I nije drzavni udar vec neka placenicka revolucija. Vojska i policija su bile u najgorem slucaju za Janukovica neutralne.


Vrlo brzo su svi oprali ruke od Janukovicha, tako da ne bih iskljucio i latentnu podrsku organa vlasti kada je situacija krenula da eskalira.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
+1

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 21:01 - pre 123 meseci
Citat:
I sto tebi sad smeta Engleska... ?

Smetaju oni meni odavno,necu ih nikad zaboraviti.Cim cute,mute nesto.
 
+1

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 21:04 - pre 123 meseci
@ jericho1405
Na svijetu trenutno postoji 4 sistema i nekoliko podsistema
1. Feudalni Kvazi komunizam - Sjeverna Koreja
2. Feudalno uredjenje post socijalistickih zemlja (Rusija, Belorusija, Ukrajina, koje kakav *istan proisteko iz ex-SSSR...)
3. Komunizam sa primjesama kapitalizma - Kina i niko drugi
4. zapadni kapitalizam, slobodno trziste, sa smanjenim nacionalnim nabojem, a sa potenciranjem prava pojedinca.

I onda varijante kao u Srbiji (ili BiH/RS sve jedno, mozes imenovati bilo koju EX-YU drzavu), gdje od svega uzeto ponesto, a sve skupa ne lici ni nasta. Uglavnom moze se zvati zabokrecinom gdje se krokodili odlicno snalaze. Svi ostali su samo plijen.

Citat:

Pa "izasli" su i Rusi :)

Jesu, podvijena repa...

@ Lavlja_Jazbina
Citat:
Smetaju oni meni odavno,necu ih nikad zaboraviti.Cim cute,mute nesto.

Sta neces zaboraviti??? 27.03.1941? Pa i ne treba... tad su nam pravo uvalili.
 
0

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 21:08 - pre 123 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Vrlo brzo su svi oprali ruke od Janukovicha, tako da ne bih iskljucio i latentnu podrsku organa vlasti kada je situacija krenula da eskalira.

Zato sto je zbog svoje neodlucnosti ispao smijesan predsjednik sa kojim vise niko nije htio da ima posla. Imao je par izbora, da ih sve pocisti prvi dan, da raspise izbore/referendum, da da ostavku a on izabrao najgluplju opciju da se nateze sa gomilom fasista i ceka da vrijeme prolazi ocekujuci da mu Rusi rijese problem.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
0

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 21:10 - pre 123 meseci
Svaki narod necemu je sklon. Ima neki svoj imidz.

Recimo Italijani vole da su umetnici i oni sami su izgradili tako neki malo boemski imidz iako je Italija strahovito industrijalizovana zemlja, primarno je umetnost. Zato nam dolaze milioni i milioni turista. Jer prosto ono sto ima u Italiji to nema nigde da se vidi.

Sa druge strane, CH su izgradili imidz ozbiljnog i sracunatog naroda. Zato tamo svi ostavljaju pare jer takav treba da bude bankar.

A vidite Rusi su npr izgradili imidz naroda koji je uvek na pobednickoj strani. UVEK. I ja kad god vidim da neko napada Rusiju i kidise na nju uvek sam siguran da ce popushiti na kraju no matter what !
 
+3

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 21:14 - pre 123 meseci
Citat:
Braksi
A vidite Rusi su npr izgradili imidz naroda koji je uvek na pobednickoj strani.


Sto je super, samo za razliku od italijanskih umetnina za ruski samoproklamovani imidz o nepobedivosti je malo koga briga u 21vom veku.

Citat:

UVEK. I ja kad god vidim da neko napada Rusiju i kidise na nju uvek sam siguran da ce popushiti na kraju no matter what !


A ja mislio da je tema o Ukrajini, kad ono izgleda nesto napada Rusiju. Ako su komarci, nadam se da imaju dovoljno RAID tableta.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 21:15 - pre 123 meseci
Citat:
Braksi:A vidite Rusi su npr izgradili imidz naroda koji je uvek na pobednickoj strani. UVEK. I ja kad god vidim da neko napada Rusiju i kidise na nju uvek sam siguran da ce popushiti na kraju no matter what !


Jel tema Rusija ili Ukrajina? :D
Rusi su izgradili imidz naroda koji vazda velikim ljudskim zrtvama plati "pobjedu". Ima to u istoriji opisano kao i Pirova pobjeda. Sto ce reci, koliko jos mogu puta da tako "pobjedjuju"?
I sta sad ta pobjeda znaci milionima koji su glave pogubili, a da mozda i nisu morali? Ma neee, bitna je pobjeda... ali to je tako u sahu bitno, ovdje su zivoti u pitanju. Nesto ne vidim ni ruse bas lude da gube glavu za Putina kao nekad za Staljina. Nema vise komesara da idu iza kolone i da ubijaju one koji se povlace.
 
0

FoghornLeghorn

FoghornLeghorn
Član broj: 312740
Poruke: 88



+498 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 21:15 - pre 123 meseci
Citat:
yolja624:
@ jericho1405
Na svijetu trenutno postoji 4 sistema i nekoliko podsistema
1. Feudalni Kvazi komunizam - Sjeverna Koreja
2. Feudalno uredjenje post socijalistickih zemlja (Rusija, Belorusija, Ukrajina, koje kakav *istan proisteko iz ex-SSSR...)
3. Komunizam sa primjesama kapitalizma - Kina i niko drugi
4. zapadni kapitalizam, slobodno trziste, sa smanjenim nacionalnim nabojem, a sa potenciranjem prava pojedinca.

I onda varijante kao u Srbiji (ili BiH/RS sve jedno, mozes imenovati bilo koju EX-YU drzavu), gdje od svega uzeto ponesto, a sve skupa ne lici ni nasta. Uglavnom moze se zvati zabokrecinom gdje se krokodili odlicno snalaze. Svi ostali su samo plijen.



Nemoj zaboraviti srednjevekovne drzave tipa Saudi Arabije - to stavi pod 5. a ovo smuti/prospi gde smo mi u zabokrecini stavi kao br. 6. Doduse tu su i smuti/prospi bivse nesvrstane zemlje sto znaci da smo izvrsili kakav takav uticaj na postojece stanje

 
+1

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 21:18 - pre 123 meseci
Pa ako su ratovi za raspad Jugoslavije i bombardovanje davno bili,imas srecu da brzo zaboravljas.

Ovo sa ukrajinom mi je slicno sa 9.martom i draskovicem sa kojim bi rat bio i na srpskoj teritoriji.

Tada je mila stula odigrala da milosevic krene u idiotluk.Uvek neki placenik je u nekom sistemu gde je njegovo velicanstvo novac u prvom planu.

U ukrajini zaposleni nisu bili na trgu,nego raspustena i podvodjena navijacka ili kako god,neka banda.Pazi klicko napusta sport i lize se sa ovom cetvoricom prozapadnjaka (fasista).

A za onaj pesak IVANE,veruj mi da je u centru beograda,dosli bi po njega pa makar ti cela istorija i poreklo srbije zavisilo od njega.To i jeste problem.

Kako nema sukoba u Zanzibaru.Ima karinfilica dovoljno pa nisu interesantni.
 
+2

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 21:21 - pre 123 meseci
Citat:
yolja624:
Rusi su izgradili imidz naroda koji vazda velikim ljudskim zrtvama plati "pobjedu". I sta sad ta pobjeda znaci milionima koji su glave pogubili, a da mozda i nisu morali?

Ruzno je na takav cinican nacin pricati o ljudima koji su podnijeli najvecu zrtvu u borbi protiv fasizma. Jedino ako ti se opcija da obitavas u formi sapuna nije vise svidjala?

Dakle, i ovdje je primijetna ta iskljucivost o kojoj pricam. Zasto je tesko priznati da za taj poduhvat Rusima se samo moze skinuti kapa? Vec po automatizmu idu nekakve osude i nebulozni zakljucci?

Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
+2

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 21:22 - pre 123 meseci
Rusija i Ukrajina su jedno i napad na Ukrajinu je napad na Rusiju.
 
0

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 21:25 - pre 123 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Pa ako su ratovi za raspad Jugoslavije i bombardovanje davno bili,imas srecu da brzo zaboravljas.

Naprotiv. Odlicno pamtim. Ako se sve ovo desilo "sa nasom bracom" i bolje sto nismo u istoj drzavi. Kad se ovoliko mozemo ubijati, onda je najbolje da se ogradimo kineskim zidovima. Sto implicira, da ako je VB imala prste u raspadu SFRJ, hvala im sto mi otvorise oci, sad znam sta mi komsija misli.

Citat:
Ovo sa ukrajinom mi je slicno sa 9.martom i draskovicem sa kojim bi rat bio i na srpskoj teritoriji.

Da je bogdo draskovic dogurao do kraja pa roknuo SM 9-tog marta, danas bi mozda bilo sve drugacije a mnogi nasi sunarodnici bi bili zivi i zdravi.

Citat:
Tada je mila stula odigrala da milosevic krene u idiotluk.Uvek neki placenik je u nekom sistemu gde je njegovo velicanstvo novac u prvom planu.

Vjecito isto opravdanje nacionalista - neko ih prodao. Jeste li ikad pokusali da shvatite da nisu sve ideje koje se protive vasoj - placene?

Citat:
U ukrajini zaposleni nisu bili na trgu,nego raspustena i podvodjena navijacka ili kako god,neka banda.Pazi klicko napusta sport i lize se sa ovom cetvoricom prozapadnjaka (fasista).

U Ukrajini izgleda da ima vise nezaposlenih nego zaposlenih. Sto opet dovodi do nezadovoljstva koje je prirodno. A sto se tice etiketiranja "prozapadnjak = fasista" je blago receno smjesno. Ta ista ukrajina je strasno stradala i od nacista u WWII i od istocnih komunista prije i nakon WWII. Tako da nemaju ni malo razloga da se previse dive ni jednima ni drugima.

@Braksi
Citat:
Rusija i Ukrajina su jedno i napad na Ukrajinu je napad na Rusiju.

Ko je napao Ukrajinu? Koliko ja vidim jedino ruska vojska krece ka ukrajini i jedina strana vojna sila na njenoj teritoriji je ruska. Malo si se preracunao?
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije25.02.2014. u 21:38 - pre 123 meseci
Citat:
Da je bogdo draskovic dogurao do kraja pa roknuo SM 9-tog marta, danas bi mozda bilo sve drugacije a mnogi nasi sunarodnici bi bili zivi i zdravi.


AXA,Zaboravio si njegovo,ko podigne zeleni barjak ima da mu otsecem ruku.Kazem ja ,zaboravljas.Drugo,danica mi je bila sef u pravnoj sluzbi a on delio knjigu noz i pocinjao politiku.
Da nastavim kada je dosao do beograda,koje vec,96.E yolja,najmanje pisem napamet ,veruj mi.Prava sam pandorina kutija.
 
+1

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Nasilje u Ukrajini. Ovo više nisu demonstracije
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 201412 | Odgovora: 1246 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.