Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije

elitemadzone.org :: MadZone :: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33948 | Odgovora: 185 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 14:25 - pre 120 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
Odzaklijevski: Ja sam protiv zaobilaženja suštine pozivanjem na formalnosti

Mislis reci, bitno je kojim je pismom nesto napisano?


Ako nije zašto onda transliterovati sa ćirilice na latinicu? Naravno da je bitno. Pismo je deo kulture jednog naroda i jedno od najvećih dostignuća ljudske civilizacije.

Citat:
Odin D.:
Citat:
Odzaklijevski: Lenjost, neznanje i glupost su nezavisni od toga da je neko u stanju da ih prepozna i da li se to nekome sviđa ili ne.

Da, pogotovo kad je neko lenj i/ili glup da ga mrzi i/ili ne zna i/ili ima poteskoca da cita i/ili pise latinicu.


Svakako, a pogotovo ako je neko lenj i/ili glup da ga mrzi i/ili ne zna i/ili ima poteskoca da uključi latinicu sa dijakritičkim znacima!

Citat:
Shadowed: A zasto bi? :)


Valjda zbog ljudi koji koriste forum, a to im je iz samo njima znanih razloga bitno.

@Lavlja_Jazbina

Izvini, ono što si napisao je toliko konfuzno, da tu ne bi pomogla ni ćirilica. Stvarno nemam pojma šta si hteo da kažeš. U svakom slučaju verujem da je dobronamerno.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 14:30 - pre 120 meseci
Citat:
Ako nije zašto onda transliterovati sa ćirilice na latinicu? Naravno da je bitno. Pismo je deo kulture jednog naroda i jedno od najvećih dostignuća ljudske civilizacije.

Nije ovo srpski forum,sa busanjem u prsa o srpstvu.
Citat:
Svakako, a pogotovo ako je neko lenj i/ili glup da ga mrzi i/ili ne zna i/ili ima poteskoca da uključi latinicu sa dijakritičkim znacima!

Vidis,sa ovim si direktno mene uvredio.
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 14:34 - pre 120 meseci
Citat:
Nije ovo srpski forum,sa busanjem u prsa o srpstvu.


Ne treba ni da bude, ali ne treba da ide ni u drugu krajnost.

Citat:
Evo vidis,sa ovim si direktno mene uvredio.


Izvini, stvarno mi to nije bila namera. To je napisao Odin, a ja sam mu samo vratio citat i to su njegove reči koje se odnose na njega samog. Inače, ja ljude koji ne koriste sva slova ne smatram glupim, već samo nepismenim.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 14:34 - pre 120 meseci
Citat:
Odzaklijevski: Valjda zbog ljudi koji koriste forum, a to im je iz samo njima znanih razloga bitno


Cek, ti sad projektujes svoje potrebe/zelje na sve clanove? :)
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 14:36 - pre 120 meseci
Citat:
Inače, ja ljude koji ne koriste sva slova ne smatram glupim, već samo nepismenim.

Cekaj ti uspevas da nepismenog procitas i shvatis a nije koristio sva slova.Pa ovo je fantasticno.
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 14:37 - pre 120 meseci
@Shadowed
Ne na sve, ali postoji značajan broj članova kojima je to bitno. Postoji i određeni broj ljudi kojima je to toliko bitno da i ne žele da postanu članovi. Ne verujem da se pitanje o ćirilici u FAQ odeljku nalazi samo zbog mene.

@Lavlja_Jazbina

Citat:
Cekaj ti uspevas da nepismenog procitas i shvatis a nije koristio sva slova.Pa ovo je fantasticno.


Mogu da razumem i gramatički neispravan tekst i to ništa ne govori o pismenosti mog sagovornika.
 
Odgovor na temu

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 14:48 - pre 120 meseci
Ko nema u vuglu ima u guglu, voila:



:)
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 14:53 - pre 120 meseci
nemanjac..ovo je sok,izvini ako me nisi rasumeo,šok.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 15:03 - pre 120 meseci
Citat:
Odzaklijevski: Ako nije zašto onda transliterovati sa ćirilice na latinicu?

Valjda zato sto je na sirem prostoru Balkana i balkanske dijaspore u svijetu, a koji su target market ovog foruma, latinica univerzalnije pismo.

Citat:
Odzaklijevski:  Naravno da je bitno. Pismo je deo kulture jednog naroda i jedno od najvećih dostignuća ljudske civilizacije.
Ovdje nije bitno, a ti idi tamo gdje je bitno, pa pisi i citaj cirilicom. Ovaj forum se uopste ne bavi kulturom jednog naroda.
Ovo je pretezno tehnicki forum i obiluje tehnickim pojmovima za koje nema adekvatnih 'domacih' izraza i pojmova i koje je besmisleno, zamorno i dosadno silom prebacivati u cirilicu, jer ih pod takvim pismom niko ne prepeznaje ili je prepoznavanje krajnje otezano.

Evo ti screen shot dijela naslovne strane prebacene u cirilicu, pa vidi na sta to lici:



Pogledaj onda situacije oznacene crvenom bojom i porazmisli kako ti to izgleda/zvuci na cirilici, i porazmisli koliko bi puta covjek koji kuca poruku vezanu za tehniku trebao da prebacuje tastaturu iz cirilice u latinicu i obratno da bi to na nesto licilo, samo da bi zadovoljio nekog neizdrkanog ocuvaca kulturne bastine koji je dosao na forum koji veze nema sa ocuvanjem kulturne bastine da ocuvava kulturnu bastinu.

Citat:
Odzaklijevski: Svakako, a pogotovo ako je neko lenj i/ili glup da ga mrzi i/ili ne zna i/ili ima poteskoca da uključi latinicu sa dijakritičkim znacima!

Ako nisi lenj i glup, a ti sam sebi napisi skriptu koja ce ti prebacivati u cirilicu sta god hoces, pa i cnn ako tako zelis da ga citas.
Jedino lenji i/ili glupi mogu traziti od drugih ljudi da udovoljavaju njihovim licnim preferancama.

Uostalom, plati pa se klati. Imas podforum "Oglasi za posao", pa oglasi tamo da ces adekvatno platiti nekog da ti to uradi, pa ce se sigurno naci neko, ako sam ne znas.
Ozbiljni ljudi placaju za ono sto im treba i sto im znaci; neozbiljni, lenji i glupi kukaju i cekaju da im neko drugi to obezbedi - naravno besplatno.
Svako moze prditi da mu je nesto od "sustinskog znacaja", "vrlo bitno u zivotu", "vrlo bitno za njegov identitet"... ali sve to ne vredi ni pisljivu bobu ako taj nije spreman platiti ni pisljivu bobu za to sto tvrdi da mu je "od sustinskog znacaja u zivotu".
Koliko si ti spreman novaca da platis za tu skriptu - toliko ti je do toga stalo.
Sve ostalo je prdljavina iz dosade po forumu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.hsi.kabelbw.de.



+7169 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 15:07 - pre 120 meseci
Ljudi,

Mislim da je sve oko cirilice i ES-a vec objasnjeno.

Nema potrebe ici dalje u tom smeru, tema nema nikakve veze sa tim.

Dalje poruke o cirilici ce biti brisane posto su ocigledan off-topic.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 15:10 - pre 120 meseci
Pošto je u vezi sa ćirilicom sve jasno, možda bi neko mogao da objasni postojanje velike petorke na Pesmi Evrovizije. Zašto su neki jednakiji od drugih?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.hsi.kabelbw.de.



+7169 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 15:14 - pre 120 meseci
Odgovor na to pitanje je vrlo lak.

Pazi ovako: Evrovizija je organizovana od strane emitera iz 56 zemalja koji imaju svoju organizaciju koja se zove EBU (E = evropsko iz istorijskih razloga posto je organizacija >nastala< u Evropi ali danas ukljucuje daleko sire podrucje). Emiteri iz 5 zemalja koje najvise finansiraju budzet EBU su odlucile da pravila naprave tako da njima odgovaraju.

Nazovi to kako hoces (ja licno mislim da je cela ta stvar sprdnja i jarko zelim da svi ti "javni servisi" propadnu i nestanu zato sto su nista drugo nego pijavice), ali cela ta prica apsolutno nikakve veze nema sa EU, a ni sa Evropom generalno posto je EBU tvorevina koja danas ukljucuje 3 kontinenta i koja je prvenstveno vezana za emitere koji istu organizaciju finansiraju.

EBU kao i slicne organizacije drustvenih pijavica kao sto je, recimo, FIFA su samo jedna hrpa privilegovanih dr*adzija. Od njih se nista bolje i ne moze ocekivati, ali oni nisu isto sto i drustvo vec samo jedan od taloga istog.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 15:28 - pre 120 meseci
Citat:
Emiteri iz 5 zemalja koje najvise finansiraju budzet EBU su odlucile da pravila naprave tako da njima odgovaraju.


Očigledno je da njima tako najviše odgovara. Takođe je očigledno da im najviše odgovara i da za njih nebitne zemlje izvode pesme na engleskom. Ne vidim zašto bi to odgovaralo gledaocima u ostalim zemljama. Srbija je pametno postupila što ne učestvuje u tome. Ako EBU nema nikakve veze sa EU, zašto su im važne odluke Evropskog parlamenta?

Citat:
We also welcome the clear improvements to the provisions on radio spectrum, which recognise its importance for broadcasting, and its contribution to European culture and media pluralism
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 15:32 - pre 120 meseci
Citat:
Odzaklijevski:
Pošto je u vezi sa ćirilicom sve jasno, možda bi neko mogao da objasni postojanje velike petorke na Pesmi Evrovizije. Zašto su neki jednakiji od drugih?

Ti si bas kao malo dijete.

Citat:
Since 2000, the United Kingdom, Germany, France and Spain have automatically qualified for the final, regardless of their positions on the scoreboard in previous contests, as they are the four biggest financial contributors to the EBU. These countries became known as the "Big Four".[70] Germany became the first "Big Four" country to win the contest since the rule was made in 2000, when Lena Meyer-Landrut won the 2010 contest. On 31 December 2010, it was announced that Italy would also automatically qualify for the final, joining the other four qualifiers to become the "Big Five".


Drugim rijecima, ako se ostale zemlje sa tim ne slazu, mogu to neslaganje da plate iz sopstvenog dzepa.
Dakle, sve oko cega ti kukas je da kukas na ukus rucka koji ti neko drugi placa.

Drugo,

Citat:
The Eurovision Song Contest (French: Concours Eurovision de la chanson), often shortened ESC, or Eurovision, is an annual song competition held among the member countries of the European Broadcasting Union (EBU) since 1956.


dalje,

Citat:
The European Broadcasting Union (EBU; French: Union européenne de radio-télévision (UER)) is the world's foremost alliance of public service media entities, comprising 74 Active Members in 56 countries and 42 Associate Members from a further 24 countries. It is unrelated to the European Union.


zatim,

Citat:
Members of the EBU are radio and television companies, most of which are government-owned public service broadcasters or privately owned stations with public service missions. Active Members come from as far north as Iceland and as far south as Egypt, from Ireland in the west and Azerbaijan in the east, and almost every nation from geographical Europe in between. Associate Members are from countries and territories beyond Europe, such as Canada, Japan, Mexico, India and Hong Kong. Associate Members from the United States include ABC, CBS, NBC, the Corporation for Public Broadcasting, Time Warner, and the only individual station, Chicago-based classical music station WFMT.


potom,

Citat:
Eligibility to participate is not determined by geographic inclusion within the continent of Europe, despite the "Euro" in "Eurovision" — nor does it have any relation to the European Union.


itd...

Sve u svemu, pljujes pod pogresan prozor.
To je cisto komercijalni program koji oraganizuju javni i privatni tv i radio servisi (pocelo u Evropi, prosirilo se van Evrope, a sada zahvata citav svijet) zarad stvaranja zabavnog programa i zarade novaca.
Nikakve veze nema ni sa kakvom politikom koja se nameracila na tvoja vijekovna ognjista.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.hsi.kabelbw.de.



+7169 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 15:33 - pre 120 meseci
Citat:
Odzaklijevski
Očigledno je da njima tako najviše odgovara


Pa to sam i rekao, i to je prilicno verovatno posto ne verujem da bi agitovali za nesto sto im ne odgovara, zar ne?

Citat:

Takođe je očigledno da im najviše odgovara i da za njih nebitne zemlje izvode pesme na engleskom


Ne, to je tebi ocigledno.

Za razliku od cinjenice da su emiteri iz 5 drzava koje su danas privilegovane najveci budzetski finansijeri i da su ti emiteri konkretno agitovali za privilegovan polozaj svojih ucesnika u manifestaciji organizovanoj od strane institucije koju oni najvise finansiraju, tvoja teza o nekakvom interesu velikih emitera da drugi, manji, emiteri salju ucesnike koji pevaju na engleskom jeziku je cisto hipoteticka i za nju nisu iznete nikakve cinjenice.

Stavise, licno mislim da tako nesto nema apsolutno nikakvog smisla. Zasto bi emiterima iz, recimo, Nemacke ili Francuske odgovaralo da pesme emitera iz Egipta budu na engleskom??!?! Ja ne vidim nikakvu logiku u tome.

Cak i da postoji nekakva logika (a ja je nesto ne vidim) to opet ne menja cinjenicu da je to samo necije nagadjanje + to nagadjanje uopste ne implicira da ti emiteri nekoga pritiskaju.

Dakle, pricamo ne o nagadjanju vec visestrukom nagadjanju.

Plus, sve i da je to visestruko nagadjanje tacno, to opet nema nikakve veze sa EU.

To samo tebi ima nekog smisla i neke veze jedno sa drugim.

Konacno rec "takodje" koju si ubacio je nista drugo nego nesto sto se zove "Weasel word" koja tu sluzi da implicira nekakvu vezu i smisao izmedju stvari koje nemaju veze jedna sa drugom. Validnoscu (ociglednoscu?) prvog stava koji ima pokrice u faktima ne mozes prosiriti i na drugi stav koji je tvoje cisto nagadjanje.

Citat:

Ako EBU nema nikakve veze sa EU, zašto su im važne odluke Evropskog parlamenta?


To sto EBU pozdravlja odluke EU parlamenta ne znaci da EBU ima ikakve veze sa EU.

Medjutim, kako je EU veliko trziste i u njemu posluju neke EBU clanice jasno je da EBU moze imati korist od nekih EU odluka.

To i dalje ne menja cinjenicu da EBU nema nikakve veze sa EU ni organizaciono ni finansijski, sto su fakti.

Sve sto se desava je da ti vidis vezu u necemu gde veze nema.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 16:32 - pre 120 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
Odgovor na to pitanje je vrlo lak.

Pazi ovako: Evrovizija je organizovana od strane emitera iz 56 zemalja koji imaju svoju organizaciju koja se zove EBU (E = evropsko iz istorijskih razloga posto je organizacija >nastala< u Evropi ali danas ukljucuje daleko sire podrucje). Emiteri iz 5 zemalja koje najvise finansiraju budzet EBU su odlucile da pravila naprave tako da njima odgovaraju.

Nazovi to kako hoces (ja licno mislim da je cela ta stvar sprdnja i jarko zelim da svi ti "javni servisi" propadnu i nestanu zato sto su nista drugo nego pijavice), ali cela ta prica apsolutno nikakve veze nema sa EU, a ni sa Evropom generalno posto je EBU tvorevina koja danas ukljucuje 3 kontinenta i koja je prvenstveno vezana za emitere koji istu organizaciju finansiraju.

EBU kao i slicne organizacije drustvenih pijavica kao sto je, recimo, FIFA su samo jedna hrpa privilegovanih dr*adzija. Od njih se nista bolje i ne moze ocekivati, ali oni nisu isto sto i drustvo vec samo jedan od taloga istog.

Dimke, ovo je izvrstan primer kako, kao i često do sada, iznosiš tvrdnje o stvarima u koje nisi upućen, i kako te tvrdnje prilično samouvereno, i prilično bez pokrića, plasiraš kao istinu i činjenicu.

Odluka da se tih pet država sa svojim pesmama plasiraju direktno u finale doneta je od trenutka kad je primećeno da komšije glasaju jedni za druge: Bosanci, Hrvati, Srbi, Crnogorci jedni za druge, Estonci, Litvanci i Letonci jedni za druge, i slično.

Odluci o kojoj govorimo prethodila je lavina žučnih komentara po engleskoj italijanskoj, francuskoj štampi, i odluka je na o-ruk doneta da bi se sprečilo da periferija Evrope nadglasa jezgro Evrope. Nešto me neodoljivo podseća na sadašnje stanje u EU sa dve brzine, ali to je možda moja paranoja. Ili nije?
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 16:42 - pre 120 meseci
Ma ja sam ubeđen da je Džordž Soroš kriv za sve.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 16:53 - pre 120 meseci
Citat:
SlobaBgd: ali to je možda moja paranoja. Ili nije? ;)

Ma ne, nije paranoja: tv kuce koje finansiraju igru su donijele odluku koja otezava nekim outsajderima koji se slepaju da nadjebavaju glavne igrace ociglednom zloupotrebom jednakosti glasa.
Organizatori igara ne daju da nekoliko banana republika koje sve zajedno nemaju 10 miliona ljudi izbace 300+ miliona gledalaca iz igre koji mahom finansiraju igre.
Zlo i naopako, Sodoma i Gomora! Pu, majku im fasisticku, ne daju da ih zajebavamo, i ne samo to nego se jos i bune sto ih zajebavamo o njihovom trosku!

IV Rajh je to, masoni na celu sa papom sve zakuvali, da se Miroslavljevo jevandjelje prekuca na latinicu.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 16:56 - pre 120 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:

Ta multikultura u EU je vestacka tvorevina kao i sfrj.

Ako misliš na Jugoslaviju onda nije baš tako, jer su mnogi u Jugoslaviji videli mogućnost ostvarivanja svojih želja. Što se tiče SFRJ ista se raspala usled nepostojanja demokratskih institucija a demokratski principi su upravo srž opstanka EU. Dakle, SFRJ i EU nisu za poredjenje.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
176.67.195.*



+784 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 16:58 - pre 120 meseci
Citat:
Odzaklijevski:
Srbija je pametno postupila što ne učestvuje u tome


Ja sam protiv ucestvovanja o trosku gradjana. Malo li je sto se iz budzeta finansiraju tete koje dobijaju neciju platu po jednoj emisiji. Pa samo fali jos da se posalju neki mamini ittatovi sinovi,cere i sponzorusice da potrose gomilu drzavnih para. Evo setite se one tri predstavnice od prosle godine,pogotovu one crne mrsave "igracice" koja peva kroz nos,mislim sramota totalna,i tako su i prosle.

I sta toliko pricas o pesmama na engleskom? Jel Marija pobedila pesmom na nasem jeziku? A imala je verziju na engleskom da bi jos neko razumeo pesmu sem ex sfrj drzava.

E ovu temu bi trebalo prebaciti u temu "nove ekonomske mere" jer je drzava ustedela jedno dobro preduzece tako sto Nije otisla na eurosong
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33948 | Odgovora: 185 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.