Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije

elitemadzone.org :: MadZone :: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33953 | Odgovora: 185 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 17:42 - pre 120 meseci
Možda bi i Evropsko prvenstvo u fudbalu trebalo organizovati po sličnom principu. Ko izdvaja najviše para ide direktno u finale. U stvari još bolje, ko plati najviše taj automatski dobija trofej. Mislim da je to sasvim fer u skladu sa evropskim vrednostima.

Pošto emiteri iz EU nemaju nikakve veze sa tom organizacijom, da li to važi i kod nas, pa tako i RTS nema nikakve veze sa Srbijom?

Citat:
I sta toliko pricas o pesmama na engleskom? Jel Marija pobedila pesmom na nasem jeziku? A imala je verziju na engleskom da bi jos neko razumeo pesmu sem ex sfrj drzava.


Već sam pohvalio predhodno učešće Srbije na tom takmičenju i zaključio da im je Srbija ranije popravljala prosek.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
176.67.195.*



+784 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 17:54 - pre 120 meseci
Citat:
Odzaklijevski: Možda bi i Evropsko prvenstvo u fudbalu trebalo organizovati po sličnom principu. Ko izdvaja najviše para ide direktno u finale. U stvari još bolje, ko plati najviše taj automatski dobija trofej. Mislim da je to sasvim fer u skladu sa evropskim vrednostima.


Ne mozes porediti tako,jer u fudbalu se timovi odnosno reprezentacije nadmetaju,i o pobedi ne odlucuju stanovnici zemalja ucesnika glasanjem nego bolji tim
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 18:02 - pre 120 meseci
I ovde kao odlučuje to ko ima bolju pesmu. Međutim, istina je da je to jedno političko takmičenje u kojem glavnu reč vodi nekoliko EU država. Pojavila se jedna oblast u kojoj su male države, nastale razbijanjem većih uz podršku tih istih EU država, u prednosti i odmah je došlo do promene pravila.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 18:26 - pre 120 meseci
Citat:
Odzaklijevski:  Pojavila se jedna oblast

Vidis, to ti samo mislis da se nesto "pojavilo" (npr. s neba), pa da tebi, jednako kao i svakom drugom, pripada neko pravo da razmisljas i odlucujes o tome i nesto raspodjeljujes.

U stvarnosti, to je neko napravio, organizovao i platio i tacno se zna ko i koliko i sa kojim ciljem.
Organizatori i finansijeri imaju sva prava ovog svijeta da donose pravila igara koje organizuju, a ostali mogu da ucestvuju ili ne ucestvuju po sasvim slobodnoj volji, ili pak da plate i naprave svoju "Bananaviziju" i uvedu npr. pravila da sve banane iz SFRJ moraju glasati za ostale banane iz SFRJ, a sve banane iz SSSR moraju da glasaju za banane iz SSSR, a pobjednik je onaj ko je najduze bio pod Turcima, drugo mjesto pripada onom ko je prvi digao ustanak u WWII, a trece mjesto onom ko dobije najvise cirilicnih sms glasova.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 18:27 - pre 120 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
SlobaBgd: ali to je možda moja paranoja. Ili nije? ;)

Ma ne, nije paranoja: tv kuce koje finansiraju igru su donijele odluku koja otezava nekim outsajderima koji se slepaju da nadjebavaju glavne igrace ociglednom zloupotrebom jednakosti glasa.
Organizatori igara ne daju da nekoliko banana republika koje sve zajedno nemaju 10 miliona ljudi izbace 300+ miliona gledalaca iz igre koji mahom finansiraju igre.

Vidi, ako im smetaju ti što glasaju za one koji im se sviđaju neka naprave svoje takmičenje, bez 'outsajdera' (kakva kovanica, da nije nastala novim tvojim prevodom sa mrskog pisma?) i neka baje glasaju kako im volja... Ali im se ni to ne sviđa - najbolje je da svi glasaju a da 'njin' glasovi ipak više vrede, jer oni daju više para. Što bi Orvel rekao:: 'sve su životinje ravnopravne, samo su neke ravnopravnije' :-)
I multikulturalnost je zaista prisutna u EU, ali kao i fer-plej kod Engleza - sve dok im je lepo i sve ide kako im odgovara. Čim počnu problemi, krene krljanje kao kod nas, zabrane burki, obaveza poznavanja jezika, izbacivanje gancija..

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 18:45 - pre 120 meseci
hotchimney
Citat:
Ako misliš na Jugoslaviju onda nije baš tako, jer su mnogi u Jugoslaviji videli mogućnost ostvarivanja svojih želja. Što se tiče SFRJ ista se raspala usled nepostojanja demokratskih institucija a demokratski principi su upravo srž opstanka EU. Dakle, SFRJ i EU nisu za poredjenje.

mm,za prvo,ajde tako je,za blue,drze ih kazne a to je kada se kaze,imaju kulturu.Taj bic koji koji ze zove €/po dzepu drzi sve pod kontrolom.Primer je kada
predju granicu i udju u srbiju.
KrkaCiC
Citat:
Jel Marija pobedila pesmom na nasem jeziku? A imala je verziju na engleskom da bi jos neko razumeo pesmu sem ex sfrj drzava.

Ne mislis valjda da je Marija pobedila zbog glasovnih kvaliteta.Tada je na celu SA TADICEM bila euforija SRBIJA I EU.Cista namestaljka.
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 18:48 - pre 120 meseci
Citat:
Ne mislis valjda da je Marija pobedila zbog glasovnih kvaliteta.Tada je na celu SA TADICEM bila euforija SRBIJA I EU.Cista namestaljka.


Nameštaljka ili ne, pesma je jedna od najboljih od početka Evrovizije.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 18:54 - pre 120 meseci
Meni se pesma svidela,ali kada ide tako glatko,a mi smo u pitsnju,xmm.U Sverige u osnovnoj takve gadosti pisu ko su Srbi
prosto da je da se najezis.Ja u nasoj literaturi ne vidim da je bilo ko ocrnjen i da se treba mrzeti.
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 19:15 - pre 120 meseci
Koji interes ima neko da ispravlja reč koju je Braksi stavio u potpis?

Citat:
Jedino popovi pevaju na ćirilici.


Kako se to peva na ćirilici? Ovo još nisam čuo :)))
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 19:20 - pre 120 meseci
A da, zaboravio sam kladioničarske liste sa kvotama - latinica. Tiketi - latinica. I naravno Državna lutrija Srbije, ali pazi DRŽAVNA.

E kad pogledate koliko novaca kladionice i igre na sreću donose u budžet Srbije i sami ćete zaključiti da je latinica neoboriva.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 20:17 - pre 120 meseci
Citat:
MyWay: Vidi, ako im smetaju ti što glasaju za one koji im se sviđaju neka naprave svoje takmičenje, bez 'outsajdera'

Ne razumijem o cemu pricas?!
Oni su i napravili svoje takmicenje sa svojim pravilima i pustili na njega svakog koga oni hoce da puste.

To o cemu ti pricas bi bilo neko takmicenje sa tvojim pravilima. Onda ga ti pravi.
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 20:26 - pre 120 meseci
Najbolje je da svako napravi takmičenje za sebe.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 20:36 - pre 120 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Citat:
Ivan Dimkovic:
Odgovor na to pitanje je vrlo lak.

Pazi ovako: Evrovizija je organizovana od strane emitera iz 56 zemalja koji imaju svoju organizaciju koja se zove EBU (E = evropsko iz istorijskih razloga posto je organizacija >nastala< u Evropi ali danas ukljucuje daleko sire podrucje). Emiteri iz 5 zemalja koje najvise finansiraju budzet EBU su odlucile da pravila naprave tako da njima odgovaraju.

Nazovi to kako hoces (ja licno mislim da je cela ta stvar sprdnja i jarko zelim da svi ti "javni servisi" propadnu i nestanu zato sto su nista drugo nego pijavice), ali cela ta prica apsolutno nikakve veze nema sa EU, a ni sa Evropom generalno posto je EBU tvorevina koja danas ukljucuje 3 kontinenta i koja je prvenstveno vezana za emitere koji istu organizaciju finansiraju.

EBU kao i slicne organizacije drustvenih pijavica kao sto je, recimo, FIFA su samo jedna hrpa privilegovanih dr*adzija. Od njih se nista bolje i ne moze ocekivati, ali oni nisu isto sto i drustvo vec samo jedan od taloga istog.

Dimke, ovo je izvrstan primer kako, kao i često do sada, iznosiš tvrdnje o stvarima u koje nisi upućen, i kako te tvrdnje prilično samouvereno, i prilično bez pokrića, plasiraš kao istinu i činjenicu.

Odluka da se tih pet država sa svojim pesmama plasiraju direktno u finale doneta je od trenutka kad je primećeno da komšije glasaju jedni za druge: Bosanci, Hrvati, Srbi, Crnogorci jedni za druge, Estonci, Litvanci i Letonci jedni za druge, i slično.

Odluci o kojoj govorimo prethodila je lavina žučnih komentara po engleskoj italijanskoj, francuskoj štampi, i odluka je na o-ruk doneta da bi se sprečilo da periferija Evrope nadglasa jezgro Evrope. Nešto me neodoljivo podseća na sadašnje stanje u EU sa dve brzine, ali to je možda moja paranoja. Ili nije? ;)


A kako je to sto si ti napisao u suprotnosti onome sto sam ja napisao?

Ja sam napisao da su emiteri iz 5 zemalja koje su najveci finansijeri EBU odlucili da nameste pravila nadmetanja organizovanog od strane EBU-a kako njima odgovara.

Osim ako nisam poludeo, to sto sam ja napisao tj. "kako njima odgovara" ukljucuje i taj slucaj koji ti navodis.

Ja nemam ni najblazeg pojma zbog cega tacno su najjaci emiteri u EBU-u odlucili da menjaju pravila niti sam bilo gde ovde tvrdio da znam te razloge (mozda je to sto ti pises tacno, mozda nije... pojma nemam, niti me nesto preterano zanima), ali je ocigledno da oni to mogu i da rade kako njima odgovara, sto sam napisao.

Tako da, bojim se da tvoja tvrdnja da pisem nesto u sta nisam upucen nije osnovana. To sto sam ja napisao je nista drugo nego konstatacija cinjenicnog stanja u EBU-u koje je dostupno u javnim izvorima informisanja. Potpuno je irelevantno kakvi su tacno razlozi zbog kojih bi najveci finansijeri te organizacije menjali pravila: fakat je da oni to mogu posto prakticno ta organizacija zavisi od njih.

Konacno, to uopste nije poenta mog posta vec je to sporedna konstatacija.

Posto moram da crtam: poenta mog posta je da EBU nema veze sa EU i da je organizacija finansirana ne od strane drzava clanica EU vec od strane emitera iz 56 drzava sa 3 kontinenta i predstavlja ljigavi klub pijavica a ne referencu za konstataciju da u EU ne moze da se ispoljava multikulturalizam.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 20:42 - pre 120 meseci
Citat:
Odzaklijevski:
I ovde kao odlučuje to ko ima bolju pesmu. Međutim, istina je da je to jedno političko takmičenje u kojem glavnu reč vodi nekoliko EU država. Pojavila se jedna oblast u kojoj su male države, nastale razbijanjem većih uz podršku tih istih EU država, u prednosti i odmah je došlo do promene pravila.


Pesma evrovizije je dogadjaj organizovan od organizacije emitera a ne od EU drzava.

EU drzave nemaju ama bas nista sa EBU.

To sto su neki emiteri iz EU drzava je potpuno sporedna stvar, ne predstavljaju emiteri EU institucije pa da se njihovo ponasanje uzima kao relevantno za pitanje multikulturalizma u EU.

To je toliko besmisleno ali tebi izgleda smisleno samo zato sto u imenu dogadjaja postoji rec "evro".

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 20:43 - pre 120 meseci
Je l ima RTS neke veze sa Srbijom?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 20:47 - pre 120 meseci
Sa drzavom Srbijom?

Ne bi trebao da je ima vec neko duze vreme, posto je u pitanju javni servis finansiran od TV pretplate a ne institucija Republike Srbije finansirana od strane budzeta.

Akcije RTS-a nisu drzavna politika Srbije niti predstavljaju reper za socijalnu politiku ili pitanja ljudskih prava i sloboda u Srbiji. Kapiras?

To je potpuno besmisleno, samo sto u slucaju "Evrovizije" rec "evro" to pomucuje pa se cini da cela ta stvar ima nekakve veze sa EU a nema.

Zamisli da uzmes, recimo, neko drugo preduzece iz Srbije, koje je clan neke medjunarodne industrijske organizacije - i sad, upravni odbor tog preduzeca, i njihovi pajtosi iz nekih slicnih preduzeca odluce nesto sto njima odgovara posto kontrolisu budzet te medjunarodne organizaicje, i sad ti to nesto onda koristis kao reper za potpuno desetu stvar u Srbiji koja nema veze sa tim preduzecima.

To nema nikakvog smisla.

Po 10-ti put: EBU je organizacija emitera. Bas kao sto neces otici u SOKOJ da se raspitas o tvojim politickim pravima ili socijalnim slobodama tako je besmisleno da uzimas EBU i njihova kic nadmetanja kao nesto sto ima veze sa EU multikulturalnoscu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+710 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 21:00 - pre 120 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
U Sverige u osnovnoj takve gadosti pisu ko su Srbi
prosto da je da se najezis.

Šta to pišu konkretno?
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 21:06 - pre 120 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Akcije RTS-a nisu drzavna politika Srbije niti predstavljaju reper za socijalnu politiku u Srbiji. Kapiras?


Kapiram ja, ali ti izgleda baš nemaš predstavu kako svet funkcioniše. Prosečan stanovnik Glogonja ima šire vidike od tebe.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 21:19 - pre 120 meseci
Bice da prosecan stanovnik Glogonja, bas kao i ti, misli da zna kako celi svet funkcionise.

Tako i ti, eto, meni "objasnjavas" kako se zivi u EU iako ja zivim u istoj vec 12 godina i putujem svake nedelje uzduz i popreko.

I to na primeru kic-festa organizovanog od strane organizacije evro-afro-azijskih TV ladomuda.

Samo nastavi :) Mozes posle da mi objasnis i kako se zivi u Kini na osnovu kineske opere na TV-u.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 21:20 - pre 120 meseci
Citat:
Odin D.:
Citat:
MyWay: Vidi, ako im smetaju ti što glasaju za one koji im se sviđaju neka naprave svoje takmičenje, bez 'outsajdera'

Ne razumijem o cemu pricas?!
Oni su i napravili svoje takmicenje sa svojim pravilima i pustili na njega svakog koga oni hoce da puste.

To o cemu ti pricas bi bilo neko takmicenje sa tvojim pravilima. Onda ga ti pravi.
Ne razumeš ili ne znaš? 'Oni' jesu napravili svoje takmičenje sa svojim pravilima i pustili svakog koga oni hoće. I poštovala su se pravila jer su im odgovarala, a onda je došlo do geopolitičkih promena u Evropi pa su pravila koja su sami smislili počela da im smetaju. Pa su sad smislili nova pravila koja će da važe dok im odgovara, a koja bi onemogućila da pobedi onaj ko je dobio najviše glasova od naroda. Demokratija na delu. Pogotovo ako ti glasovi dolaze iz necivilizovanog dela sveta ili, još gore, iznutra, od imigranata...pfuuuj.

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33953 | Odgovora: 185 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.