Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije

elitemadzone.org :: MadZone :: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33946 | Odgovora: 185 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 21:21 - pre 120 meseci
Citat:
MyWay
Ne razumeš ili ne znaš? 'Oni' jesu napravili svoje takmičenje sa svojim pravilima i pustili svakog koga oni hoće. I poštovala su se pravila jer su im odgovarala, a onda je došlo do geopolitičkih promena u Evropi pa su pravila koja su sami smislili počela da im smetaju. Pa su sad smislili nova pravila koja će da važe dok im odgovara, a koja bi onemogućila da pobedi onaj ko je dobio najviše glasova od naroda. Demokratija na delu. Pogotovo ako ti glasovi dolaze iz necivilizovanog dela sveta ili, još gore, iznutra, od imigranata...pfuuuj.


@MyWay,

A odakle ti ideja da demokratija postoji u medjunarodnom industrijskom telu?

- Jel biras ti mozda clanove tog tela na izborima? Ne.
- Jel polazu clanovi tog tela racune drzavi? Ne, ideja tih "javnih servisa" je upravo da ne budu budzetski finansirani.
- Da li je u pitanju udruzenje gradjana ili udruzenje industrijskih profesionalaca? Bice ono drugo.

Dakle, kakve to veze ima sa demokratijom? Na kojim to izborima se biraju clanovi EBU? Gde ti to kao gradjanin mozes da utices na koga ce RTS da posalje u EBU ili koga ce EBU da primi u svoje clanstvo?

Da li ima demokratije u upravnom odboru firme? Da li ima demokratije u auto udruzenju? U fudbalskom klubu?

Nema. Zato sto je besmisleno, posto nisu u pitanju drzave.

Samo sto niko nece pobrkati fudbalski klub ili auto udruzenje sa drzavom, ali iz nekog razloga se EBU brka sa EU, pojma nemam zasto - mozda zato sto ima slova E i U u nazivu.

Eurosong je manifestacija organizovana od udruzenja emitera, a ne od strane EU.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 22:05 - pre 120 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Tako i ti, eto, meni "objasnjavas" kako se zivi u EU iako ja zivim u istoj vec 12 godina i putujem svake nedelje uzduz i popreko.


Gde ja to tebi objašnjavam? Samo sam konstatovao da ne razumeš kako funcioniše svet i to na osnovu tvog objašnjenja kako funkcioniše javni servis, u konkretnom slučaju RTS. Nigde nisam ni pomenuo EU, sad šta si ti umislio to je tvoj problem. Tebi je izgleda svet sinonim za EU. U tim tvojim putovanjima širom sveta, odnosno širom EU, da li obilaziš javne servise pa zato smatraš da si upućen u problematiku?
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 22:07 - pre 120 meseci
Citat:
MyWay: Ne razumeš ili ne znaš? 'Oni' jesu napravili svoje takmičenje sa svojim pravilima i pustili svakog koga oni hoće. I poštovala su se pravila jer su im odgovarala, a onda je došlo do geopolitičkih promena u Evropi pa su pravila koja su sami smislili počela da im smetaju. Pa su sad smislili nova pravila koja će da važe dok im odgovara, a koja bi onemogućila da pobedi onaj ko je dobio najviše glasova od naroda. Demokratija na delu. Pogotovo ako ti glasovi dolaze iz necivilizovanog dela sveta ili, još gore, iznutra, od imigranata...pfuuuj.

Naravno da su promjenili pravila.
Odlika pametnih je da mijenjaju pravila svog ponasanja i djelovanja u skaldu sa promjenama u svijetu i svojoj okolini, pa tako i u skladu sa geopolitickim promjenama.
Odlika budaletina je da se uvijek ponasaju isto i igaraju po istim pravilima, bez obzira koiliko ta pravila bila u razmimoilazenju sa realnoscu i korisnoscu i koliko bila prevazidjena.
Ponasas li se ti kao da si jos uvijek pod Turcima, ili si u nekom momentu priznao geopoliticke promjene i prestao da nosis desetak Saban Begu u Stambol?

Medjutim, sve i da si u pravu oko promjene pravila - opet si u ovom slucaju u krivu: zato sto nisu evropejci prvo promjenili pravila takmicenja i ucestvovanja, nego ste se vi Bananci raspali i umjesto jednog tima - kao sto su stara pravila predvidjala - vi ste odjednom poceli slati sest timova koji nastupaju udruzeno protiv domacina i ostalih.
Znaci, prvo ste se vi poceli drugacije ponasati i nastupati, pa su tek potom oni odgovorili promjenom pravila na tu vasu sprdijanciju.

Citat:
MyWay: a koja bi onemogućila da pobedi onaj ko je dobio najviše glasova od naroda. Demokratija na delu.

Vidi se da se ne razumijes narocito u demokratiju.
Evrovizija nije takmicenje u pjevanju nego takmicenje u glasanju. I to ne direktnom glasanju naroda - nego drzava. I to takvo glasanje da glas drzave od 30 hiljada stanovnika vredi isto kao i glas drzave od 80 miliona stanovnika. I ti mislis da bi to bila neka demokratija :)

Za tebe je demokratija da 10 miliona Bananaca iz 15 zbirnih banana republika nogira 320 miliona Evropejaca sa sopstvenog party-ja, koristeci se "demokratskim pravilom" da jedan glas Bananca vredi kao 30 glasova Evropejca?!

Boze, ako te ima, zahvalan sam ti sto su Bananci na mjestu na kom jestu, a Evropejci na mjestu kojem jesu, a ne obratno.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 22:10 - pre 120 meseci
@Dimković:Sami su uveli demokratski princip glasanja i prebrojavanja glasova za izbor pobednika. Dok im je išao na ruku. Niko ih nije terao da uvedu takav princip, jer, kao što i sam kažeš, EBU nije EU. Kao što već rekoh, kao i fer-plej kod Engleza, igra se samo dok ne počnu da gube.
Možda grešim, ali nekako mi je oduvek bilo poštenije da se ili krlja od početka ili igra fer-plej do kraja, nego ovako.. jbmlga, oduvek imam izuzetno nizak prag tolerancije na licemerje i argumente tipa 'my way or the highway'. Nekako je 21-vi vek pa za multinacionalnu i multikulturalnu/multietničku manifestaciju ne bi trebalo da važe pravila industrija koje navodiš.

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 22:14 - pre 120 meseci
@Obin
Ako su svi osim "velike petorke" bananci, onda bananaca ima malo više od 10 miliona. Rusija 150 miliona, Istočna Ukrajina oko 15 miliona, Zapadna Ukrajina oko 20, Poljska oko 40, Turska oko 80, Belorusija, Litvanija, Srbija... Kada se saberu svi ostali, izgleda da ih ima više od Evropejaca. Slabo ti ide račun.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 22:20 - pre 120 meseci
Citat:
Odzaklijevski: Ako su svi osim "velike petorke" bananci, onda bananaca ima malo više od 10 miliona. Rusija 150 miliona, Istočna Ukrajina oko 15 miliona, Zapadna Ukrajina oko 20, Poljska oko 40, Turska oko 80, Belorusija, Litvanija, Srbija... Ako bi se sabrali svi ostali, izgleda da ih ima više. Slabo ti ide račun.

Slabo bi mi isao racun kad bi tvoja pretpostavka da su "svi osim velike petorke bananci" bila tacna; a ovako izgleda da tebi slabo ide pretpostavljanje.

Zna se dobro ko su i sta su bananci i koliko ih ima.
 
Odgovor na temu

nemanjac
webdev

Član broj: 317245
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dogusivfcenter.wordpress...


+252 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 22:22 - pre 120 meseci
Evrovizija je jedna od onih stvari ciju popularnost od uvek pogresno percipiram. Mislim se niko to ne gleda niti ferma, kad ono nije tako. Mislim se tema o tome nece imati ni 3 replike, kad ono nije tako. :)
Pre desetak godina ja u restoranu, finale evrovizije, ceo restoran stao pred jedan televizor, ljudi potpuno razlicitih profila i uzrasta redom pilje u raspodelu bodova :D.

EuroLiga u kosarci (poznata kod nas kao evropsko prvenstvo u kosarci za klubove) ima diskriminativna pravila za ucesnike lige propisana od strane vlasnika ULEB-a. Pa tako postoje klubovi kojima je obezbedjeno ucesce bez obzira na njihove sportske rezultate, zato sto donose veci profit vlasniku lige od profita koji donose klubovi iz siromasnog dela Evrope.
Tako i to muzicko takmicenje moze da ima diskriminativna pravila koja favorizuju one koji donose najveci profit vlasniku takmicenja.

Mozda to nije fairplay, ali koga briga, vlasnik gleda samo na profit. Ako im uvodjenje fairplay-a poveca zaradu onda ce to uraditi, za sada je ocigledno obrnuto :).
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 22:23 - pre 120 meseci
@Obin
Nemam pojma ko su bananci. Možda neke južnoameričke države koje se bave proizvodnjom banana? Je l i one učestvuju na Pesmi Evrovizije?
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 22:23 - pre 120 meseci
Citat:
Odin D.:
..nego ste se vi Bananci raspali i umjesto jednog tima - kao sto su stara pravila predvidjala - vi ste odjednom poceli slati sest timova koji nastupaju udruzeno protiv domacina i ostalih.
Znaci, prvo ste se vi poceli drugacije ponasati i nastupati, pa su tek potom oni odgovorili promjenom pravila na tu vasu sprdijanciju.
Ko smo to 'mi, Bananci'?? A ko ste vi, neBananci?
Da li postoje razlike i između Bananaca? Verovatno da postoje, jer po tvojoj teoriji, Bananci su se prvo poklali i pocepali a zatim udružili u Eurosnogu protiv 'domaćina i ostalih', kako navodiš.. Nije ni čudno da su tom taktikom potpuno sludeli logiku 'domaćina i ostalih'. A ko su sad ti 'domaćini i ostali'?!

Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 22:32 - pre 120 meseci
Ja bih te Banance izbacio iz takmičenja i vratio stara pravila. Nakon toga bi mogla i Srbija ponovo da se priključi.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7169 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 22:44 - pre 120 meseci
Citat:
MyWay:
@Dimković:Sami su uveli demokratski princip glasanja i prebrojavanja glasova za izbor pobednika. Dok im je išao na ruku. Niko ih nije terao da uvedu takav princip, jer, kao što i sam kažeš, EBU nije EU. Kao što već rekoh, kao i fer-plej kod Engleza, igra se samo dok ne počnu da gube.
Možda grešim, ali nekako mi je oduvek bilo poštenije da se ili krlja od početka ili igra fer-plej do kraja, nego ovako.. jbmlga, oduvek imam izuzetno nizak prag tolerancije na licemerje i argumente tipa 'my way or the highway'. Nekako je 21-vi vek pa za multinacionalnu i multikulturalnu/multietničku manifestaciju ne bi trebalo da važe pravila industrija koje navodiš.


Onda neka naprave takvu manifestaciju van EBU-a, posto od EBU-a ne mogu ocekivati takve parametre.

Ne bi bila vrlo drugacija situacija udruzenje cine pripadnici udruzenog kriminala sa "porodicama". Sve sam fin svet, mnogi verovatno vole muziku... ali nisu poznati kao pobornici fer pleja, a i poslovima se generalno bave ako tu ima neke kinte.

Fora je da ljudima koji nesto osnivaju, priroteti leze na drugim stvarima i u skladu sa tim se ponasaju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 22:50 - pre 120 meseci
Eh, ko su bananci...

Podsjecate me na jednog mog kolegu iz odeljenja u srednjoj skoli, inace vrlo neozbiljan momak i jedan od onih koji u skoli nista ne nauce, ali se iz petnih zila trude da bar i drugima otezaju skolovanje.
Elem, on je uvijek bio smjestan u zadnju klupu, i kad bi ga neki profesor, zbog ometanja casa, opominjao sa: "Da, da, ti u zadnjoj klupi, tebi govorim!", on bi se redovno okretao i gledao u zid iza sebe i cudom se cudio gdje to bas tog momenta nestade zadnja klupa sa sve onim momkom koga je profesor opominjao.
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 22:58 - pre 120 meseci
Hvala ti što si podelio ovu uzbudljivu priču iz tvojih školskih dana.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije07.05.2014. u 23:44 - pre 120 meseci
Iskreno, ne znam ništa o pravilima Eurosonga jer to nisam nikad pratio.

Medjutim, kad je reč o italijanskom pevaču Domenico Modugno i njegovom hitu "Nel blu dipinto di blu" (plavo obojeno plavim), bar za moj ukus zaslužio je slavu koju je stekao. Nije mu bio potreban engleski. Tu je Eurosong opravdao svoje postojanje. Malo za 57 godina?

Ali bila su to "stara dobra vremena".
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.37.6.135.tellas.gr.



+1365 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije08.05.2014. u 08:49 - pre 120 meseci
Meni ni poslije 5 stranica nije jasno da li se Bananci bune zato što bi da učestvuju u toj paradi kiča (koju btw ne gledaju jer to mrska EU organizuje), ili se bune čišto zato što su velike poštenjačine i sportisti pa im smetaju ova "nefer" pravila?

Daj da utvrdimo, za šta se vi borite Bananci??
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije08.05.2014. u 09:26 - pre 120 meseci
Citat:
MyWay:
Možda grešim, ali nekako mi je oduvek bilo poštenije da se ili krlja od početka ili igra fer-plej do kraja, nego ovako.. jbmlga, oduvek imam izuzetno nizak prag tolerancije na licemerje i argumente tipa 'my way or the highway'.

Pricas o Evroviziji covece, kakvo krljanje i fer plej?? Evroviziji, a ne o svetskom prvenstvu u ragbiju.
Mora da vi nemate puno problema u zivotu kad vam nedostatak demokratije na Evroviziji bode oci i o tom raspravljate 5 strana.

Cuj nizak prag tolerancije na licemerje....na Evroviziji :)
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije08.05.2014. u 10:05 - pre 120 meseci
Citat:
Odin D.: Medjutim, sve i da si u pravu oko promjene pravila - opet si u ovom slucaju u krivu: zato sto nisu evropejci prvo promjenili pravila takmicenja i ucestvovanja, nego ste se vi Bananci raspali i umjesto jednog tima - kao sto su stara pravila predvidjala - vi ste odjednom poceli slati sest timova koji nastupaju udruzeno protiv domacina i ostalih.

A sto govoris vi? Ti kao nemas veze sa tim Banancima? Ili kad se uhvatis noge onda odjednom fasujes amneziju i postanes britanski plemic cija je jedina zanimacija ismijavanje tamo nekakvih Bananaca? Eto sad si ti sa svojim svabama nekakva uzvisena rasa a cijeli istok gomila zatucanih idiota. Ispada da si se jedino ti u tom brlogu rodio tako mudar i pametan a svi drugi ispadose glupi.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.hsi.kabelbw.de.



+7169 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije08.05.2014. u 10:06 - pre 120 meseci
Citat:
Tyler Durden:
Meni ni poslije 5 stranica nije jasno da li se Bananci bune zato što bi da učestvuju u toj paradi kiča (koju btw ne gledaju jer to mrska EU organizuje), ili se bune čišto zato što su velike poštenjačine i sportisti pa im smetaju ova "nefer" pravila?

Daj da utvrdimo, za šta se vi borite Bananci??


Ali ne organizuje mrska EU vec EBU, udruzenje emitera iz Evrope, Azije i Afrike ciji je clan i RTS :-)

Traziti nekakvu demokratiju u privatnoj manifestaciji organizovanog od strane radio i TV kuca je promaseno, posto tu nema nikakvih osnova za demokratiju bas koliko nema osnova za demokratiju u auto savezu ili udruzenju taksista.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Odzaklijevski

Član broj: 321964
Poruke: -1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+207 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije08.05.2014. u 10:10 - pre 120 meseci
Član je i TRT, koji je za razliku od RTS-a otvoreno rekao zašto neće da učestvuje.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije08.05.2014. u 10:15 - pre 120 meseci
A BRE:) LJudi.Namestaju se ratovi,nece neka pesmica.Ko da vise njemu pesma.
I sta ste napali te bananice.Stark drzi kvalitet:).Godinama iste.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Evropski multikulturalizam i Pesma Evrovizije

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33946 | Odgovora: 185 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.