Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mobilnim ojadili kockarnicu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Mobilnim ojadili kockarnicu
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 72179 | Odgovora: 229 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu27.11.2005. u 14:11 - pre 224 meseci
Iskusan krupije moze da poveca sansu odredjenoj polovini cilindra.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu27.11.2005. u 14:27 - pre 224 meseci
Iskusan krupije moze da gadja i u orfanele ako hoce, a kamoli veliku seriju... Veliku ili malu seriju moze da pogodi bilo koji krupije koji ima makar malo iskustva...
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.internet.krstarica.net.



+136 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu28.11.2005. u 03:42 - pre 224 meseci
Citat:
Dečki, nemojte fantazirati!! Nema te matematike koja bi vam pomogla kod ruleta. Naša se firma bavi proizvodnjom elektronskih ruleti več 6 godina, pravili smo bezbroj softvwera i raznoraznih finti da bi pogoili gde če da padne loptica ali bez rezultata!!. Nemoguče je predvideti koji če broj da izađe. Da tako nešto postoji mi bi prvi to imali.



mene i ne interesuje gde ce loptica tacno da padne nego u koja dva polja nece sigurno da padne a to se moze i odokativno izracunati a kamoli tehnikom...jos ako imamo tehniku da bude 100 opsto sigurno onda imamo i sigurnu platu od kockanja kao sto sam vec rekao....a mozemo koristiti i neke trivijalne metode tipa koliko cesto puta pada nula>>jednom u 20,30 spinova a koliko se puta ponavlja broj>>jednom u 20,30 spinova....OK sad ce neko da pomene kako kuglica nema memoriju i da je ista verovatnoca u svakom spinu da padne bilo koji broj..tj ista je verovatnoca da ce posle100 crvenih polja da padne crveno ili crno ali tu gresite.Po zakonu velikih brojeva kada broj ponavljanja jednog dogadjaja tipa ibacanje novcica tezi beskonacnosti onda je broj pisama i glava jednak tj tezi da bude jednak,isto funkcionise i za rulet i za sve...upravo zbog ovog zakona nemozemo spin gledati kao na izolovan,jedan, bez interakcije sa spinovima pre i posle vec moramo gledati spin kao deo niza vec izvucenih brojeva pa ako se posle 100 puta ponavljanja dogadjaja i recimo izlazilo je crveno ceo sistem tezi da se vraca u normalnu raspodelu i verovatnoca da padne crno jeste veca.Isto je i sa da u 36 spinova nikada nece pasti 36 razlicitih brojeva vec ce se neki ponavljati ali kad n ponavljanja tezi beskonacnosti svaki od brojeva ce biti izvucen isti broj puta...Posle ponavljanja 2 broja teoriski receno jeste ista verovatnoca da padne bilo koji drugi iil taj ali to je simplificiranje sistema verovatnoca da padne 3 put je manja jer sistem tezi normalnoj raspodeli.itd...itd.Zncai rulet je moguce pobediti statistikom i matematikom,progresijom itd ali sto bi se bakcali sa tim kad mozemo da naucimo odokativnu tehniku da znamo koja 2 broja nece da padnu... tipa
da vidimo koji ce broj da bude na nekom nasem reperu u trenutku ispaljivanja loptice i ja mislim da pored svih ostalih faktora to moze izbaciti jedan broj(preterao sam ali bicu optimistican) a tek ako imamo nesto sto ce da snimi pocetne brzine loptice i tocka i njihova ubrzanja mozemo gqa pobediti.I to ne govorim o obicnom vec o elektronskom koji je lakse pobediti jer je lakse boriti se protiv masine nego prirode....da ne duzim...Jel neko zna kako da se napravi potrebna tehnika???

Bojan Bašić: nemoj celu poruku da pišeš bold slovima

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 29.11.2005. u 11:30 GMT+1]
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu28.11.2005. u 06:34 - pre 224 meseci
E, vidis, "masinu je lakse prevariti" su mnogi pricali.

ha ha ha ha

:)

Da parafraziram jednu pametnu recenicu "Dobija samo onaj koji se nalazi sa prave strane ruletskog stola"



[Ovu poruku je menjao McKracken dana 28.11.2005. u 07:40 GMT+1]
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.internet.krstarica.net.



+136 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu28.11.2005. u 22:55 - pre 224 meseci
masinu je lakse pobetiti jer nijedna masina ne radi random nego ima patern u sistemu koji nije lako provaliti ali je moguce tako da verujem da matematicar/informaticar mnoogoo dobar moze po statistici ruleta od jedno 20000 spinova da odredi patern....nego da li neko uopste zna kako da napravimom tehniku ili ne?????
 
0

ilija1
Sežana

Član broj: 15186
Poruke: 182
*.dial-up.siol.net.

Sajt: www.abaco-gm.com


+1 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu29.11.2005. u 14:44 - pre 224 meseci
......ko je tebi rekao da mašina ne radi random??? Bez toga ni jedan kazino nebi kupio takav elektronski rulet. Da ne radi random nebismo dobili certifikat (A-Test).

Mogao bih da ti dam brojke od 20000 spinova....ali bez veze.
Brojke su u rasponu od 2.6999 do 2.7001%
Igor I.
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.internet.krstarica.net.



+136 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu29.11.2005. u 17:31 - pre 224 meseci
ne postoji RANDOM.mozda postoji u matematici teoriski dunkcija randomize x u intervalu a,b ali ovako ne postoji.dobro postoje ljudi koji veruju u to da je sve slucajnost a postoje i oni koji veruju da nije i oni su upravo izmislli teoriju haosa ...da ne duzim,.nisam ja rekao da rulet namesta da ne bi bilo random.ne rulet elektronski ne namesta i upravo zbog toga v dobijate sertifikat to jes svi faktori su u svakom spinu isti i slucajni ali to neznaci i da u seriji 10000 spinova ne postoji patern...a sto se tice 2.7 posto pa naravno da i mora da ispadne 2.7 posto zbog vec pomenutog zakona velikih brojeva ceo sistem tezi normalnoj raspodeli ali...ako uzorak od 20000 brojeva podelis na vise manjih uzoraka videces uporedjivanjem i uspostavljanjem korelacija izmedju tih uzoraka da postoj patern...itd.Ali kazi ti meni posto vec radis tamo da li je brzina i ubrzanje tocka konstantna,ili ima n mogucnosti u n spinova,ili pak ima n+m mogucnosti u na spinova tj dali menja ubrzanje u toku jednog spina vec pomenutim too vec ne znam da li cu tacno da kazem posto se nerazumem "induktivnim motorima"??...
imam jos mnogo toga da pitam ali ovo me najvise interesuje...dakle...
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu29.11.2005. u 17:59 - pre 224 meseci
To sto mozes da podelis veliki broj bacanja na manje delove i pronadjes pattern u malim uzorcima apsolutno nista ne znaci vec samo znaci da namerno uvodis statisticku gresku koja ti izgleda kao prednost :)

Primera radi mozes naleteti na pattern kada pada crveno 50 puta zaredom. Taj "pattern" ti nista ne znaci jer ne postoji korelacija.

U zavisnosti od proizvodjaca neki ruleti menjaju brzinu tocka nekoliko puta za vreme trajanja spina (kod nas je to 4 puta). Takodje, brzina i trajanje ispaljivanja loptice je "slucajno promenjljivo"

Inace, da li ti uopste znas kako radi automatski rulet? Jedina mogucnost da nadjes pattern je da nadjes neki neispravan primerak kome ne radi "ball in rim sensor" a duvaljka radi slabo pa kuglica upadne u broj pre nego sto se prekine uplata :)

(Iako ti i od ovoga slaba vajda jer vrlo brzo se primeti ovakav defekt, a pristojan softver prijavljuje gresku nakon prvog slucaja.)

[Ovu poruku je menjao McKracken dana 29.11.2005. u 19:03 GMT+1]
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.internet.krstarica.net.



+136 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu29.11.2005. u 18:19 - pre 224 meseci
sto se tice paterna ako u manjem uzorku 90 crvenih na 100 spinova to znaci da pod pretpostavkom da mi je u 20000 spinova priblizna normalna raspodela sistem ceo sistem ce u jednom drugom odvojenom uzorku konvergirati crnom i imacemo 90 crnih u ovom slucaju ali posto nijedan mali uzorak nemozemo smatrati kao pocetni nego ka deo sistema prethodnih i buducih potrebna su kompleksna izracunavanja da bi odredili cemu sistem tezi u datom trenutku ali ja ovde ne govorim akko to da izracunamo vec o tome da u svakom spinu ceo sistem konvergira ka jednom trenutku,a testiranjem vise malih uzoraka mozemo naci tu "prividnu korelaciju" ali ne tako lako kao sto sam ja napisao.MOze li neko napisati malo o fizici sistema.tj tocak loptica...gde NECE PASTI a ne gde ce pasti????
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.internet.krstarica.net.



+136 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu29.11.2005. u 18:20 - pre 224 meseci
a sto se tice brzine koja se 4 puta menja to NIJE slucajan faktor...
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.208.*



+6455 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu29.11.2005. u 18:40 - pre 224 meseci
Citat:
anakin14: ne postoji RANDOM.mozda postoji u matematici teoriski dunkcija randomize x u intervalu a,b ali ovako ne postoji.dobro postoje ljudi koji veruju u to da je sve slucajnost a postoje i oni koji veruju da nije i oni su upravo izmislli teoriju haosa ...

...

ako uzorak od 20000 brojeva podelis na vise manjih uzoraka videces uporedjivanjem i uspostavljanjem korelacija izmedju tih uzoraka da postoj patern...


Nemas pojma koliko sam ja ljudi video koji su izgubili sve sto imaju u zivotu jer su kao ti isto 'pronasli pattern' ...

Covek u Jagodini naprimer, pre jedno godinu - dve ... Prvo je trosio deo plate... Pa onda celu platu... Pa je poceo da se zaduzuje... Pa je prodao auto... Pa je opet poceo da se zaduzuje... Pa je prodao stan... Pa se zena razvela od njega... Pa je prodao kucu.... Pa je prodao vikendicu... I sve je ostavio na masinama misleci da je 'pronasao pattern'... Imao je uvek neke teftere sa sobom i u njih zapisivao svaku kombinaciju koju odigra... Itd itd... Poenta je da je na kraju doziveo nervni slom i dosao sa traktorom i prikolicom da kupi masine i da ih vozi... Jer je to 'njegovo' on je to sve 'otplatio' ... itd itd.... Da ti ne pricam dalje... A u svakom klubu/casinu imas uvek po par takvih likova koji jure pattern... I uglavnom zavrse kao taj nesrecnik iz Jagodine...
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.internet.krstarica.net.



+136 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu29.11.2005. u 19:23 - pre 224 meseci
ja se nekockam i dobro mi je poznat slucaj VADJENJA kod kocaknja i koliko progresija moze da unisti coveka,upravo zbog toga su ga i nazvali djavolji krug (zbir od 0 do 36=666 ali to je cista slucajnost verovatno je tvorac ruleta resio da ima 36 brojeva zato sto krug ima 360 stepeni a inace rulet bi funkcionisao sa bilo kojim neparnim brojem polja sasvim isto).Ja samo govorim o teoriji.Ali nesto ste pored fizike i statistike svi zaboravili a to je PSIHOLOGIJA IGRACA a to je mozda najbitni faktor i nije ti dovoljno da samo znas sistem nego nesmes da dozvolis da sistem ovlada tobom vec ti moras vladati njime ali necemo o tome NIKOME NE PREPORUCUJEM DA SE KOCKA samo kazem da je rulet veoma pobediv...upravo zbog toga i pitam kako da se napravi tehnika za izracunavanje gde loptica nece da padne jer bi uzimao 500 kinti dnevno i boleo bi me k**** imao bi baksis za trosak a od posla bi stedeo a i tu je psihologija bitna jer ja recimo ne bi dozvolio da pare ovladaju mnome i zadovoljio bih se sa 500 kinti pa me niko nebi provalio dok oni slicni tom jagodincu bi pukli i kad bi imali ove naprave jer bi ubrzo hteli mnoogoo vissee ali te je vec neka druga prica...mozemo otvoriti novu temu a u ovoj daj neki fizicar nek konacno napise MODEL....sramota me vise da ga pominjem!
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.sattvmeteor.co.yu.

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu29.11.2005. u 19:28 - pre 224 meseci
Citat:
a sto se tice brzine koja se 4 puta menja to NIJE slucajan faktor...


Izvini, ali zasto mislis na nije slucajan faktor? Brizna se menja 4 puta za slucajno odabrane delta omega.

Sve vreme se drzis nekog modela koji je i kada bi se napisao tako da pokriva sve promenjljive, bio sluvise komplikovan da bi bio resiv sa zadovoljavajucom sigurnoscu. Seti se Hajzenbergove jednacije :)
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.internet.krstarica.net.



+136 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu29.11.2005. u 19:51 - pre 224 meseci
sistem u dinamickoj formi nije ni moguce resiti zato sto je uslov da n tezi beskonacnosti to jest u krajnem obliku postoji samo jedno resenje da ce broj svih moguch varijanti dogadjaja biti jednak ali ce i u ovome slucaju verovatnoca biti transcedentan broj i moze se odrediti samo iterativnom metodom sto znaci da si u pravu...ali ko je govorio uopste o resenju sistema sa ounom sigurnoscu...zar se na ovom svetu nesto uopste moze resiti sa apsolutnom sigurnscu... sa druge strane i nije poenta dobiti apsolutnu sigurnost vec SMANJITI EDGE i ako nisi primetio u poslednjih 5,6 poruka ja govorim o teoriji i osvemu tome ali mi nepada na pamet da koristim statistiku jer bi mo bio potreban kompjuter pored mene...vec pitam dali mogu pomocu fizike i lasera i sve te tehnike u koju se uopste ne razumem da izbacim 2 broja koja sigurno nece da padnu u 97.5 posto slucaja i imam THE EDGE i mojih 500 kinti dnevno za has i pivo!!O hajzenbergu drugom prilikom...evo sad sam snimio neki forum o paradoxu pa se mozda prikljucim...
 
0

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu29.11.2005. u 19:52 - pre 224 meseci
Citat:
anakin14:
OK sad ce neko da pomene kako kuglica nema memoriju i da je ista verovatnoca u svakom spinu da padne bilo koji broj..tj ista je verovatnoca da ce posle100 crvenih polja da padne crveno ili crno ali tu gresite.Po zakonu velikih brojeva kada broj ponavljanja jednog dogadjaja tipa ibacanje novcica tezi beskonacnosti onda je broj pisama i glava jednak tj tezi da bude jednak,isto funkcionise i za rulet i za sve...upravo zbog ovog zakona nemozemo spin gledati kao na izolovan,jedan, bez interakcije sa spinovima pre i posle vec moramo gledati spin kao deo niza vec izvucenih brojeva pa ako se posle 100 puta ponavljanja dogadjaja i recimo izlazilo je crveno ceo sistem tezi da se vraca u normalnu raspodelu i verovatnoca da padne crno jeste veca.

Lupetaš samo tako. Slažem se (pod pretpostavkom da je sve potpuno random) da kada broj ponavljanja teži ka beskonačnosti onda broj događaja teži da se ujednači, ali da li si ti svestan gde se nalazi 100 ponavljanja u odnosu na beskonačnost? Sedi i proračunaj kolika je šansa da iz 101 bacanja dobiješ ccc...cccp (gde se c ponavalja 100 puta), a kolika da iz 101 bacanja dobiješ ccc...ccc (gde se c ponavlja 101 put), pa javi koje si rezultate dobio.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
213.244.208.*



+6455 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu29.11.2005. u 19:53 - pre 224 meseci
Citat:
anakin14: Ali nesto ste pored fizike i statistike svi zaboravili a to je PSIHOLOGIJA IGRACA a to je mozda najbitni faktor i nije ti dovoljno da samo znas sistem nego nesmes da dozvolis da sistem ovlada tobom vec ti moras vladati njime ali necemo o tome NIKOME NE PREPORUCUJEM DA SE KOCKA samo kazem da je rulet veoma pobediv...


I osvajanje Loto premije je veoma lako... Sve sto treba da uradis je da oznacis 7 brojeva i da te brojeve izvuku iz onog bubnja... Prosto ko pasulj...

Da je rulet veoma pobediv kao sto kazes, sumnjam da bi se nalazio u ijednom kazinu na svetu...

Citat:
anakin14:
upravo zbog toga i pitam kako da se napravi tehnika za izracunavanje gde loptica nece da padne jer bi uzimao 500 kinti dnevno i boleo bi me k**** imao bi baksis za trosak a od posla bi stedeo a i tu je psihologija bitna jer ja recimo ne bi dozvolio da pare ovladaju mnome i zadovoljio bih se sa 500 kinti pa me niko nebi provalio dok oni slicni tom jagodincu bi pukli i kad bi imali ove naprave jer bi ubrzo hteli mnoogoo vissee ali te je vec neka druga prica...mozemo otvoriti novu temu a u ovoj daj neki fizicar nek konacno napise MODEL....sramota me vise da ga pominjem!


Hahahahha 500 dinara... PET STOTINA DINARA... hahaha ... 14 godina imas? Onda nije ni cudo sto pises ovakve gluposti...

Decko, moraces da shvatis jednog dana da nema leba preko pogace, da ne mozes pobediti rulet, i da ne mozes da zaradis na kocki (osim ako nisi priredjivac) ...
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.internet.krstarica.net.



+136 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu29.11.2005. u 20:10 - pre 224 meseci
ja radim da bih zaradio a tih 500 kinti cu da uzmem da bih svima vama dokazao da je pobediv kao i ssvaka druga stvar na ovom svetu... pare me u tome uopste ne interesuju koliko strast
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.internet.krstarica.net.



+136 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu29.11.2005. u 20:19 - pre 224 meseci
a to 14 mi je datum rodjenja
 
0

Floyd

Član broj: 576
Poruke: 975
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu29.11.2005. u 20:43 - pre 224 meseci
Druze moj, mani se ti corava posla. Nema od toga nista. Igrao sam taj rulet (elektronski), dobijao sam, gubio sam, isto sam mislio da je pobediv, samo treba razmisljati. To je zamka kod ruleta, kad dobijas mislis da si najpametniji covek na svetu, a kad gubis mislis da ne razmisljas dovoljno, pa treba opet probati. Od svog vremena koje sam proveo tamo (a stvarno je bilo dosta), NIKAD nisam video nekog ko je digao neku ozbiljnu lovu, a da nije dosao sutra/prekosutra ili cak za sat vremena i te iste pare (pa i vise para) spickao za istim stolom. Isto tako nikad nisam cuo za nekog ko je kao digao neku ozbiljnu lovu i "obogatio se". Ulozi to vreme u rad, mnogo ces se bolje osecati, veruj mi. Mirna savest je cudo.
Razlika izmedju prakse i teorije je mnogo veca u praksi nego u teoriji.
 
0

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.internet.krstarica.net.



+136 Profil

icon Re: Mobilnim ojadili kockarnicu29.11.2005. u 21:45 - pre 224 meseci
citat:


Druze moj, mani se ti corava posla. Nema od toga nista. Igrao sam taj rulet (elektronski), dobijao sam, gubio sam, isto sam mislio da je pobediv, samo treba razmisljati. To je zamka kod ruleta, kad dobijas mislis da si najpametniji covek na svetu, a kad gubis mislis da ne razmisljas dovoljno, pa treba opet probati. Od svog vremena koje sam proveo tamo (a stvarno je bilo dosta), NIKAD nisam video nekog ko je digao neku ozbiljnu lovu, a da nije dosao sutra/prekosutra ili cak za sat vremena i te iste pare (pa i vise para) spickao za istim stolom. Isto tako nikad nisam cuo za nekog ko je kao digao neku ozbiljnu lovu i "obogatio se". Ulozi to vreme u rad, mnogo ces se bolje osecati, veruj mi. Mirna savest je cudo.


VEOMA PAMETNO RECENO
posebno citat:To je zamka kod ruleta, kad dobijas mislis da si najpametniji covek na svetu, a kad gubis mislis da ne razmisljas dovoljno, pa treba opet probati.


SKIDAM TI KAPU FLOJD

dobro necemo da igramo ali sta je lose u tome da raspravimo dali je pobediv ili nije...zar forumi i ne sluze za to...?
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Mobilnim ojadili kockarnicu
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 72179 | Odgovora: 229 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.